• Úvod
  • Odborné články
  • Styron a Resinex uzavreli strategické partnerstvo pre distribúciu plastových granulátov pre elektrotechnický a osvetľovací priemysel

Styron a Resinex uzavreli strategické partnerstvo pre distribúciu plastových granulátov pre elektrotechnický a osvetľovací priemysel

Styron a Resinex uzavreli strategické partnerstvo pre distribúciu plastových granulátov pre elektrotechnický a osvetľovací priemysel

Strategické partnerstvo s paneurópskym distribútorom - spoločnosťou Resinex posilňuje pozíciu Styronu na trhu E & L.

Nadnárodný chemický koncern spoločnosť Styron a paneurópska distribučná sieť pre dodávky plastových granulátov spoločnosť Resinex  oznámili strategické partnerstvo, ktorého synergický efekt umožní Styronu a Resinexu plniť všetky podstatné požiadavky zákazníkov v segmente Elektrotechnického & osvetľovacieho priemyslu (E & L).
Vedúca paneurópska distribučná skupina Resinex pridá do svojho portfólia sortiment osvedčených vynikajúcich materiálov pre E & L  aplikácie od fi Styron,  zahŕňajúci materiály PC CALIBRE ™  a PC, PC/ABS EMERGE ™.

Silné partnerstvo, ktoré je potrebné pre E & L priemysel

Oblasť  E&L charakterizujú rôzne miestne predpisy a normy, E & L výrobcovia potrebujú dodávateľov zameraných na flexibilné dodávky s jedinečnými riešeniami. V prepojení medzi skúsenosťami s výrobou tých najlepších materiálov a komplexnou ponukou predaja so silnou logistickou a servisnou  infraštruktúrou, môžu teraz Styron a Resinex spĺňať najrozmanitejšie požiadavky E & L trhu.

Toto strategické partnerstvo vyniká kombináciou kvalitného produktu ponúkaného so špecializovanou obchodnou a technickou podporou pre zákazníkov v E & L segmente. Na základe prvotriednych schopností v obchodných a technických službách podporovaných oddelením vývoja spoločnosti Styron je Resinex výborne pripravený spĺňať potreby E & L zákazníkov. 

"Sme nadšení možnosťou pridať špecializované riešenia fi Styron do nášho silného produktového portfólia pre E&L trhy," hovorí Michele Kucera, Market Development Manager  E/L segmentu v   spoločnosti Resinex.  " V spolupráci medzi špecializovanými predajcami a vývojovým tímom zameraným na  elektrotechnické a  osvetľovacie aplikácie, sme vynikajúco pripravení spĺňať náročné potreby E/L trhu vyžadujúce  riešenia na mieru." 

i1 
Michele Kucera 

Riešenia pre vnútorné a vonkajšie elektrotechnické aplikácie.

Pre potreby elektrotechnického priemyslu bolo vyvinutých šesť  typov materiálov, ktoré neobsahujú chlór a bróm. Portfólio zahŕňa vysokovýkonné PC  CALIBRE ™  a špeciálne materiály PC, alebo PC/ABS s obchodným názvom EMERGE ™ . Dva z týchto materiálov sú úplne nové: EMERGE PC 8210 a EMERGE PC 8410. Toto komplexné portfólio výrobkov je k dispozícii v štyroch odtieňoch RAL najčastejšie používaných pre elektrotechnické aplikácie. Na požiadanie sú všetky druhy k dispozícii v zákazníkom požadovaných farbách a s rôznymi indexmi toku taveniny. Pre vonkajšie aplikácie vyžadujúce odolnosť voči poveternostným podmienkam, je celé portfólio k dispozícii s UV stabilizátormi.

Keďže elektrotechnické aplikácie podliehajú náročným požiadavkám na testovanie, materiály CALIBRE™ a EMERGE ™  sú navrhnuté tak, aby spĺňali náročné potreby zákazníkov v oblasti odolnosti voči nárazu a samozhášavosti. Sú vyvinuté špeciálne pre elektrotechnické aplikácie ako napríklad pripájacie zariadenia pre nízkovoltážne obvody, rozvádzače pre domácnosť, spínacie zariadenia, elektromery a kryty pre elektronické zariadenia.

Ponuka pre rýchlo sa rozvíjajúci segment osvetľovacích aplikácií.

S rozvojom LED aplikácií ako doplnkom hlavného osvetlenia, výrobcovia svietidiel potrebujú nové riešenia, ktoré spĺňajú hlavné požiadavky osvetľovacích aplikácií budúcnosti, ako je vysoká priepustnosť svetla, možnosť  upravovať jas a svetelné efekty LED svetiel ako aj dizajnová sloboda. Toto sú presne tie typy výziev, ktoré nás -  Styron a Resinex posúvajú vpred.

V segmente materiálov pre osvetľovacie aplikácie portfólio spoločnosti Styron zahŕňa osem typov materiálov bez obsahu chlóru a brómu. Jedná sa takisto o materiály PC  CALIBRE ™ a PC EMERGE ™ naviac doplnené materiálmi SAN TYRIL ™. Medzi nimi je zahrnutý aj nedávno vyvinutý vysoko výkonný typ PC pre LED osvetlenie, CALIBRE 301-58 LT. Všetky produkty spoločnosti Styron pre osvetľovacie aplikácie sú k dispozícii buď prefarbené, alebo v základnej farbe pre dofarbenie pomocou masterbatchu.  Okrem toho môžu byť tieto materiály upravené, pre špeciálne efekty pri prechode  svetla. Portfólio materiálov Styron ponúkané spoločnosťou Resinex je vhodné pre aplikácie ako sú difuzéry a šošovky, rôzne zapuzdrenia, núdzové svetlá, svetlá do výbušného prostredia, reflektory a ďalšie aplikácie. Materiály  spoločnosti Styron ponúkané distribučnou sieťou Resinex vykazujú najlepšiu tepelnú stabilitu vo svojej triede a majú vynikajúcu optickú priehľadnosť ako aj odolnosť voči nárazu. Je pre nich typická aj výborná rozmerová stabilita a  odolnosť voči poveternostným podmienkam. 

Protirečivé požiadavky na špeciálne materiály s konkurencieschopnou dodacou dobou.

V dôsledku rýchleho vývoja je tu požiadavka z obidvoch segmentov elektrotechnického aj segmentu osvetlenia, na rýchle dodávky vzoriek a krátke dodacie časy sériových dodávok. Táto požiadavka je splnená. Okrem toho je splnená požiadavka na minimálne objednávacie množstvo iba  5 ton.
 "Toto strategické partnerstvo jednoznačne smeruje k uspokojovaniu špecifických potrieb zákazníkov vyžadujúcich náročné riešenia a dokazuje, že berieme segment  E&L vážne," hovorí Martin Whelan, Product Director Plastics spoločnosti Styron. "Vidíme to ako dlhodobý záväzok, ktorý bude čoskoro potvrdený zavedením ďalších produktov pre tento segment trhu."  

www.resinex.com

  • autor:
  • archív Resinex s.r.o.
  • RESINEX Czech Republic s.r.o.

    RESINEX Czech Republic s.r.o.

    Termoplasty, elastoméry, aditíva, kompaundácia a recyklácia plastov, komoditné plasty, konštrukčné plasty, bioplasty, špeciálne plasty, kompaundy plastov.Mohlo by vás tiež zaujímať 

Najnovšie inzeráty

Najbližšie výstavy

Plastikársky slovník