Plne automatická kosačka na veľké trávnaté plochy vyrobená z Luranu S

Plne automatická kosačka na veľké trávnaté plochy vyrobená z Luranu S

Nová automatická kosačka Automower® 260 ACX od švedskeho výrobcu Husquarna odsúva klasické kosačky na trávu do minulosti. Jedná sa o poloprofesionálnu kosačku, schopnú pokosiť až 6000 m2 , vhodnú pre rekrečné zariadenia a areály väčších firiem. Na ochranu drahej elektroniky pred nepriaznou počasia, na 80 cm dlhý, takmer štvorcový kryt, sa Husquarna rozhodla použiť materiál Luran® S, ASA (acrylic ester-styrene-acrylonitrile kopolymér) od spoločnosti BASF.

Tento špeciálne  rezistentný materiál voči počasiu, odoláva extrémnym teplotám a nestráca vysoký lesk i po rokoch.
Vývojári spoločnosti  Husquarna hľadali veĺmi špecifický materiál : vstrekovací typ, UV stabilný, tepelne odolný a maximálne pevný. Pôvodne sa mal kryt ešte lakovať  kvôli farebnej stálosti, ale vďaka Luranu to už nie je potrebné a tým je proces výroby rýchlejší a ekonomickejší.
Luran S 757 má  veľmi dobrú tekutosť,  vďaka čomu  môže byť  veľký kryt kosačky vyrobený naraz. Vrchná časť krytu má vysoký lesk, po bokoch je kryt matný. BASF poskytlo technickú porporu počas vývoja a optimalizácie, povedal Gary Blenkinsopp, výrobný riaditeľ zo spoločnosti Husquarna.

 • autor:
 • archív BASF

  Fotografie  Mohlo by vás tiež zaujímať   

  Najnovšie inzeráty

  Najbližšie výstavy

  Plastikársky slovník