Nová sériová aplikácia materiálu Styrolux HS 70

Nová sériová aplikácia materiálu Styrolux HS 70

Materiál Styrolux® HS 70 bol po prvý krát predstavený na veľtrhu K v roku 2007 v Düsseldorfe (Nemecko), a teraz vstupuje do sériovej výroby v Európe, konkrétne v talianskej firme AXIAL. Tento taliansky výrobca fólií začal vyrábať zmrašťovaciu fóliu z materiálu SBC (styrene butadiene copolymer) koncernu BASF. Spoločnosť AXIAL sa rozhodla práve pre tento materiál, kvôli optimálnemu zmrašťovaniu v porovnaní s dostupnými SBC/PS blendami. Fólia vyrobená z tohoto nového materiálu dosahuje celkovú hodnotu zmraštenia až 80%, čo umožňuje dokonale kopírovať akýkoľvek komplikovaný tvar nádoby.

Jedným z konečných zákazníkov firmy Axial je i firma Sutter, e.g. – taliansky výrobca čistiacich prostriedkov. Fóliu používa na balenie fliaš.
“Náš zákazník Sutter, e.g., ktorý doteraz balil fľaše do zmrašťovacej fólie z PET, teraz používa fóliu zo Styrolux® HS 70. Nový materiál eliminuje vznik “smile” efektu, tj. záhybov,  alebo vrásneniu fólie zvyčajne na hrdle fľaše “ vysvetluje Marco Ruspa, technický riaditeľ firmy AXIAL. Navyše nový materiál je výdatnejší , dokážeme vyrobiť  až o 30% viac fólie z 1 kg materiálu, akoby  v prípade PET alebo PVC. Ďalej, oproti PET, Styrolux® HS 70 nevyžaduje sušenie počas spracovania., čo znamená energetickú úsporu a teda i úsporu v nákladoch.
Nový materiál firmy BASF, Styrolux® HS 70 bol špeciálne optimalizovaný  na požiadavky zmrašťovacích fólií. Styrénové plasty pre zmrašťovacie fólie sa vyznačujú vynikajúcimi optickými a mechanickými vlastnosťami a súčasne vyššou tvrdosťou a húževnatosťou. Fólia z týchto materiálov je ľahko potlačiteľná, čo umožňuje výrobcom značkových produktov dať obalu vysoký estetický vzhľad a  napríklad i dizajnovo odlíšiť jednotlivé produkty danej značky.

 

 • autor:
 • archív BASF

  Fotografie  Mohlo by vás tiež zaujímať   

  Najnovšie inzeráty

  Najbližšie výstavy

  Plastikársky slovník