Špeciálny styrénový plast Terblend N pre lyžný otvor v automobile

Špeciálny styrénový plast Terblend N pre lyžný otvor v automobile

V novom automobile Opel Insignia bol použitý materiál Terblend® N NG 02 na výlisku mechanizmu otvoru pre lyže v interiéri. Napriek tomu, že materiál obsahuje sklenené vlákno, tento blend ABS/PA spoločnosti BASF môže byť použitý i na vzhľadové diely bez nutnosti ďalšej povrchovej úpravy. V porovnaní s inými materiálmi používanými v interiéroch automobilov, výrazne šetrí čas spracovania a tým i náklady.

Terblend N bol vyvinutý špeciálne pre estetické aplikácie, ktoré si vyžadujú určitú dávku tvrdosti.  Táto tvrdosť bola dosiahnutá relatívne nízkym obsahom skleného vlákna (8%) a jeho citlivým zapracovaním. Vďaka homogénnemu matnému vzhľadu a schopnosti dokonale okopírovať formu do posledného detalilu, sa použitím tohto plastu docielia vysoko kvalitné vzhľadové diely. V porovnaní s inými konkurenčnými materiálmi, Terblend N NG 02 vyniká svojou výbornou tekutosťou, spracovateľskými vlastnosťami a vysokou schopnosťou tlmiť zvuk.
Mechanizmus otvoru pre lyže pozostáva zo štyroch samostatných častí, ktoré sú spojené klipom. Práve to si vyžaduje dobrú rovnováhu medzi tvrdosťou, rozmerovou stálosťou a húževnatosťou. Materiál je dostupný v čiernej farbe, aj v ostatných interiérových farbách.

foto: BASF, OPEL

 • autor:
 • archív BASF

  Fotografie  Mohlo by vás tiež zaujímať   

  Najnovšie inzeráty

  Najbližšie výstavy

  Plastikársky slovník