Megatech Industries rozširuje závod v Čechách

  • 10.04.2012

Výrobca automobilových plastových dielov dostal zelenú na rozšírenie svojho závodu v Jablonci nad Nisou v Českej republike.

MŽP ČR schválilo projekt po preskúmaní jeho vplyvu na životné prostredie  českou vládnou agentúrou pre podporu podnikania a investícii CzechInvest. Projekt sa rozbehne v tomto roku.

Od augusta 2012, závod plánuje začať dodávanie vnútornej výbavy pre novú generáciu VW Golf, vyrábaného vo Wolfsburgu v Nemecku a pre nový rodinný sedan.

Závod v Jablonci, pobočka viedenskej zakladajúcej spoločnosti Megatech Industries AG, je jedným z troch závodov v Čechách. Ďalšie, nachádzajúce sa v Liberci a v Hlinsku, sa stali tiež súčasťou Megatechu ako časť skupiny Plastkov na konci roku 2009 z českej súkromnej spoločnosti Benson Oak Capital.

Megatech, výrobca systémov, modelov a dielov, prevádzkuje viac ako 180 vstrekovacích lisov s uzatváracou silou od 25 do 1700 ton. Spoločnosť vyrába okrem vonkajších dielov pre osobné a úžitkové vozidlá rôzne druhy interiérových autokomponentov vrátane konzol, čalúnenia, sedadiel, palubných dosiek, výplne dverí a pod.

Megatech má ďalšie závody v Španielsku, Portugalsku a v Brazílii a technické centrá v Amurion (Španielsko), Bukurešť (Rumunsko) a v Jundiai (Brazília). Zamestnáva viac ako 1700 zamestnancov.

  • autor:
  • European Plastics News
 

Najnovšie inzeráty

Najbližšie výstavy

Plastikársky slovník