• Úvod
  • Odborné články
  • Firma KNP s.r.o. predstavuje nový laserový prístroj SWA-150 určený pre zváranie a naváranie laserom

Firma KNP s.r.o. predstavuje nový laserový prístroj SWA-150 určený pre zváranie a naváranie laserom

Firma KNP s.r.o. predstavuje nový laserový prístroj SWA-150 určený pre zváranie a naváranie laserom

Laserové prístroje sú už nevyhnutnými pomocníkmi najmä v nástrojárňach a lisovniach, pri úpravách a opravách vstrekovacích foriem, foriem pre tlakové liatie a lisovacieho náradia.

Tento otvorený zvárací stroj bol navrhnutý pre zváranie ťažko manipulovateľných, veľkorozmerných dielov. Optické vlákno umožňuje jednoduchú manipuláciu s laserovým lúčom bez straty energie. Koniec optického vlákna je pripojený ku zváracej hlave vybavenej 10 násobným stereo mikroskopom, motorom poháňaným zoomom pre nastavenie priemeru zvaru, optickú LCD clonu na ochranu zraku pred laserovým žiarením (podľa ustanovení bezpečnostnej normy), nastaviteľným osvetlením LED a ohybnú tryskou na prívod plynu do miesta zvárania.

Optická hlava je umiestnená na konci kĺbového ramena s tromi motormi poháňanými osami a riadená štvrtú ručne ovládanu osu umožňujúcu umiestnenie objektívu. Vertikálna os umožňuje pohyb ramena a uľahčuje nastavenie do pozície v mieste zvárania. Všetky ovládacie prvky stroja sú riadené z konzoly diaľkového ovládania a všetky parametre, energie, čas, frekvencia a priemer zvaru riadi interný mikroprocesor.

SWA-150

Všetky parametre
je možné uložiť do jedného z 250 miest v pamäti. Optická zváracia hlava je upevnená na sférickom kĺbe montovanom na motorom poháňanej osi X pre zdvih 150 mm. Os Y je tiež motorom poháňaná a zdvih je tiež 150 mm. Kompenzačné predlžovacie rameno je tiež motorom poháňané a celkový zdvih je 500 mm. Laserový zvárací stroj bol klasifikovaný ako: LASEROVÝ SYSTÉM TRIEDY IV, pretože je navrhnutý na použitie v uzavretých a chránených priestoroch, na aplikácie za zatvorenými dverami, opatrenými bezpečnostným mikrospínačom.

To má zabezpečiť, aby v prípade, že dôjde k otvoreniu dverí počas prevádzky, došlo k vypnutiu laseru.Osy sú poháňané bezkomutátorovými motormi, ktoré umožňujú veľmi precíznu a presnú reguláciu a tiež zváranie rovných hrán a zakrivených hrán. Takáto presnosť tiež umožňuje zváranie na kruhových dráhach. Radi Vám poskytneme informácie aj o ďalších modeloch z našej ponuky laserových prístrojov pre značenie a popis dielov, naváranie a zváranie, obrábanie a rezanie laserom.

www.knp.cz
  • autor:
  • Petr Novotný
  • KNP, s.r.o.

    KNP, s.r.o.

    Normálie, normalizované diely pre výrobu lisovacích nástrojov a vstrekovacích foriem, horúce vtoky, temperačné zariadenia, regulátory teploty, príslušenstvo foriem.

Súbory na stiahnutieMohlo by vás tiež zaujímať 

Najnovšie inzeráty

Najbližšie výstavy

Plastikársky slovník