• Úvod
 • Odborné články
 • BASF a Renova Stroygroup sa podieľajú na pláne ruskej vlády znížiť spotrebu energie o 40 % do roku 2020

BASF a Renova Stroygroup sa podieľajú na pláne ruskej vlády znížiť spotrebu energie o 40 % do roku 2020

BASF a Renova Stroygroup sa podieľajú na pláne ruskej vlády znížiť spotrebu energie o 40 % do roku 2020

+++ Plánovaná výstavba novej mestskej štvrte pre 325 000 obyvateľov v Jekaterinburgu +++ Využitie izolačného materiálu Neopor® +++ Podnet vznikol na základe nemecko-ruských vládnych konzultácií +++

JEKATERINBURG, Rusko a LUDWIGSHAFEN, Nemecko – 4. augusta 2010 – Spoločnosti BASF a Renova Stroygroup dnes oznámili uzavretie strategického partnerstva pre výstavbu energeticky úsporných bytov v Jekaterinburgu. Renova Stroygroup plánuje postaviť v novej mestskej švrti Akademičeskij rajon, ktorá je jednou z najväčších rozvojových oblastí v Európe, byty pre približne 325 000 obyvateľov. BASF poskytne energeticky úsporné stavebné materiály a podporí projekt svojimi odbornými skúsenosťami.
 
„BASF je popredným celosvetovým dodávateľom produktov a systémových riešení pre trvalo udržateľný rozvoj. Dokazujeme to aj  teraz v rámci našej spolupráce so spoločnosťou Renova,“ uviedol Dr. Jürgen Hambrecht, predseda predstavenstva spoločnosti BASF. V mestskej štvrti Akademičeskij rajon bola práve dostavaná prvá budova s kompozitovým systémom tepelnej izolácie, pri ktorej boli využité izolačné panely z Neoporu® spoločnosti BASF. Tento panelový systém umožňuje v porovnaní s neizolovanými budovami dosiahnuť až 50 % úspory energie. Luwoge consult, spoločnosť patriaca do skupiny BASF, sa bude navyše podieľať na koncepte a plánovaní nízkoenergetického domu v Akademičeskij rajon.
 
„Sme veľmi radi, že sme vstúpili do tohto sľubného partnerstva so spoločnosťou BASF,“ vyhlásil Veniamin Golubitsky, predseda predstavenstva spoločnosti Renova Stroygroup. „Koncept trvalo udržateľného rozvoja je pre našu spoločnosť prioritou a spolupráca so spoločnosťou BASF nás v tejto oblasti posunie o významný krok dopredu.“ Obidve spoločnosti naviac okrem súčasného projektu tiež plánujú rozšírenie svojej spolupráce na ďalšie projekty energeticky úspornej výstavby v Uralskom federálnom okruhu.  
 
Projekt výstavby v Jekaterinburgu bol odsúhlasený v roku 2008 a je výsledkom pravidelných nemecko-ruských vládnych konzultácií. Spoločné projekty na modernizáciu majú prispieť k dosiahnutiu cieľa ruskej vlády, ktorá chce do roku 2020 znížiť domácu spotrebu energie o 40 %. Jekaterinburg a jeho okolie boli vybrané ako pilotné oblasti pre energeticky úspornú mestskú výstavbu.
 
Spoločnosť BASF vyvíja a ponúka širokú škálu produktov, ktoré pomáhajú šetriť spotrebu energie a energetických zdrojov a znižujú objem emisií skleníkových plynov. Patria k nim napríklad polystyrén a polyuretán na výrobu stavebných izolačných materiálov. K ďalším produktom patria pigmenty pre strešné krytiny a plastové komponenty, ktoré znižujú vstrebávanie slnečného žiarenia a bránia tak prehriatiu tmavých povrchov. Špeciálne betónové prímesy v cemente znižujú emisie CO2 až o 60 %.

 

Kontakt: Ivana Mojžišová

Phone: +421 2 58266778
Fax: +421 2 58266767
» ivana.mojzisova@basf.com 

 • autor:
 • BASF

  Fotografie  Mohlo by vás tiež zaujímať   

  Najnovšie inzeráty

  Najbližšie výstavy

  Plastikársky slovník