• Úvod
  • Odborné články
  • VW SK pripravuje so Strojníckou fakultou STU študijné zameranie „Automobilová produkcia

VW SK pripravuje so Strojníckou fakultou STU študijné zameranie „Automobilová produkcia

  • 25.11.2009
VW SK pripravuje so Strojníckou fakultou STU študijné zameranie „Automobilová produkcia

Strojnícka fakulta Slovenskej technickej univerzity v Bratislave a spoločnosť Volkswagen Slovakia, a. s. (VW SK), podpísali zmluvu o spolupráci. Tá zahŕňa vytvorenie študijného zamerania „Automobilová produkcia” a spoluprácu vo vedecko-výskumnej oblasti. VW SK investuje do tohto projektu v najbližších troch rokoch viac ako 300 000 eur.

„Podpisom tejto dohody sa dostávame ešte ďalej. Ako výrobca automobilov chceme nielen prispieť ku skvalitneniu vzdelávania v tomto smere a poskytnúť naše vedomosti a skúsenosti z výroby špičkových vozidiel, ale aj zakomponovať študentov a vedeckých pracovníkov do
výskumu a vývoja výrobných metód,“ uviedol predseda predstavenstva VW SK Andreas Tostmann. „Automobilová produkcia“ bude prvé študijné zameranie svojho druhu na Slovensku.
„Zameranie „Automobilová produkcia“ chceme spoločne výhľadovo pripraviť aj vo variante samostatného akreditovaného študijného programu – Euroinžinier v automobilovom priemysle, “ povedal prof. Ľubomír Šooš, dekan SjF STU. Zatiaľ budú môcť študenti toto zameranie absolvovať na úrovni bakalára.
Na študijný program Výrobné systémy a manažérstvo kvality so zameraním Automobilová produkcia sa po prvýkrát budú môcť záujemcovia prihlásiť v školskom roku 2010 -2011. Zahŕňať bude aj internacionálny program – odborné stáže v závodoch koncernu VW a stáže a prednášky na zahraničných vysokých školách ako sú Technická univerzita Braunschweig, AutoUni, Odborná vysoká škola Ingolstadt a ďalšie.
VW SK a SjF STU budú spolupracovať tiež na príprave a riešení medzinárodných vedeckovýskumných a vzdelávacích projektov. „Zabezpečené budú aj podmienky pre stáže mladých výskumníkov vo VW, “ uviedol Bohdan Wojnar, člen predstavenstva pre personálnu oblasť spoločnosti.
SjF STU a VW SK budú tiež intenzívne pokračovať v spolupráci na projekte IngA – Inžinier v automobilovom priemysle, ktorý je zameraný na vyhľadávanie talentovaných študentov druhého stupňa. Doteraz sa do ich do tohto programu zapojilo už viac ako 3 000.
VW SK bude zároveň naďalej generálnym partnerom projektu SjF STU - Strojárska olympiáda. Na súčasný ročník zároveň VW SK prispeje sumou 5 000 eur. „Strojárska olympiáda patrí medzi najúspešnejšie projekty v oblasti stredoškolského vzdelávania na Slovensku. Zapojilo sa do nej už viac ako 6 000 študentov,“ pripomenul Ľubomír Šooš. VW SK a SjF tak budú spolupracovať nielen na vzdelávaní vysokoškolákov, ale aj žiakov stredných škôl.

  • autor:
  • archív Volkswagen Slovakia, a.s.

FotografieMohlo by vás tiež zaujímať 

Najnovšie inzeráty

Najbližšie výstavy

Plastikársky slovník