Vstrekolisy ALLROUNDER H /HIDRIVE/ od spoločnosti ARBURG spol. s r.o.

Vstrekolisy ALLROUNDER H /HIDRIVE/ od spoločnosti ARBURG spol. s r.o.

Stroje modelovej rady ALLROUNDER H sú vstrekovacie stroje s technológiou pohonu s efektívnym využitím energie, ktoré dosahujú vysokých výkonov v oblasti spracovania termoplastov s krátkymi dobami cyklu.

ALLROUNDER H ponúka výkonnú kombináciu servoelektrickej uzatváracej jednotky a  vstrekovacej jednotky s technológiou hydraulického akumulátora, ktoré v spojení s riadiacim systémom SELOGICA direct zabezpečujú nielen výkonnú ale aj hospodárnu výrobu.

Pohon pre otváranie a zatváranie formy a dávkovanie je servoelektrický. Tieto pohony sa vyznačujú súbežnými, vysoko presnými a energeticky úspornými pojazdovými pohybmi a sú chladené kvapalinou.  Vysoké točivé momenty a otáčky umožňujú okamžité zrýchlenie a dosiahnutie vysokej koncovej rýchlosti. Kompletné technické prevedenie pohonov je robustné, má dlhú životnosť a nízku mieru opotrebenia.

Uzatváracia jednotka pozostáva z dvojitého päťbodového kĺbového mechanizmu stabilnej konštrukcie s niekoľkonásobným vedením a uložením s automatickým centrálnym mazaním.  Automatická regulácia uzatváracej sily udržuje uzatváraciu silu formy na konštantnej úrovni, čím je zabezpečené úplné vyrovnanie tepelnej dilatácie formy. Vysoká stabilita celej uzatváracej jednotky spolu s aktívnou ochranou formy a vysoko citlivým systémom merania dilatácie stĺpov umožňuje dosiahnutie optimálnej životnosti formy.
Vstrekovacia jednotka stroja je modulárnej konštrukcie  tvorená kombináciou polohovo regulovaného šneku, technológie hydraulického akumulátora a servoelektrického dávkovania. Vďaka týmto technológiám stroje ALLROUNDER H pracujú s optimalizovanou spotrebou energie , dosahujú mimoriadne  vysokú vstrekovaciu rýchlosť  a súčastne umožňujú pracovať v rýchlom cykle.

Riadiaca jednotka SELOGICA direct funguje ako centrálny systém pre nastavenie a kontrolu  celého vstrekovacieho procesu  a zahŕňa taktiež programovanie integrovaných robotických systémov a periférnych zariadení. 15palcový dotykový displej  umožňuje rýchly, prehľadný a intuitívny prístup ku všetkým údajom.

Vďaka technickej koncepcii, ktorá je dokonale prispôsobená vysokému výrobnému výkonu sú stroje ALLROUNDER H vhodné na spracovanie širokého spektra aplikácii. Možnosti využitia týchto strojov siahajú od veľkosériovej výroby, cez technicky náročné, hromadne vyrábané výrobky až po výlisky s vysokým dôrazom na presnosť.

  • autor:
  • archív ARBURG spol.s r.o.
  • ARBURG spol. s.r.o.

    ARBURG spol. s.r.o.

    Vstrekovacie stroje, vstrekolis, príslušenstvo pre plasty, dvojkomponentné vstrekovanie, automatizácia výroby, aditívna výroba, dopravníky pre surovinu, periférie, robotické systémy.

FotografieMohlo by vás tiež zaujímať 

Najnovšie inzeráty

Najbližšie výstavy

Plastikársky slovník