• Úvod
  • Aktuality
  • Pozvánka na seminár: Systém spätného odberu odpadov z obalov v Nemecku – povinnosti pre slovenských vývozcov

Pozvánka na seminár: Systém spätného odberu odpadov z obalov v Nemecku – povinnosti pre slovenských vývozcov

  • 28.09.2011

Dňa 1. januára 2009 vstúpila v Nemecku do platnosti novela Vyhlášky o obaloch (Verpackungsverordnung), podľa ktorej majú aj zahraničné výrobné firmy, vyvážajúce tovar do Nemecka povinnosť hradiť licenčné poplatky za spätný odber odpadov z obalov a jeho spracovanie.

Vyvážate svoje výrobky za hranice Slovenska? Ak Vaše produkty majú odbyt aj v Nemecku, môžete sa v rámci nášho informačného podujatia dozvedieť, aké povinnosti pre Vás ako výrobcu a vývozcu do Nemecka vyplývajú z nemeckej legislatívy.

Spoločnosť Vfw GmbH sa osvedčila ako dlhoročne skúsený prevádzkovateľ nemeckého duálneho systému spätného odberu predajných a dopravných balení pre viac ako 2500 spokojných zákazníkov, ktorým dokážu poskytnúť kompetentnú, právne spoľahlivú a vysoko kvalitnú podporu pri dodržiavaní príslušnej vyhlášky o obaloch za veľmi zaujímavé ceny.

Toto informačné podujatie sa koná dňa 26. októbra 2011, 14.00 – 16.15 hod. v hoteli Crowne Plaza Hodžovo nám. 2, 816 25 Bratislava.

Program:
13.30 – 14.00 Registrácia
14.00 – 15.45 Systém spätného odberu odpadov z obalov v Nemecku – povinnosti pre slovenských vývozcov
15.45 – 16.15 Diskusia

Referenti: pán Michael Walter, Vfw GmbH pani Željka Šenkovič, Slovensko-nemecká obchodná a priemyselná komora

Podujatie bude v slovenskom a nemeckom jazyku a bude simultánne tlmočené. Účasť na podujatí je bezplatná. Prihlásiť sa môžete do 21.októbra 2011 prostredníctvom priloženej prihlášky emailom alebo faxom.

Ak máte záujem o vypracovanie nezáväznej ponuky od Vfw GmbH pre Vašu firmu, kontaktujte prosím priamo pána Waltera na michael.walter@vfw-revlog.com.

Tešíme sa na Vašu účasť.

NATUR-PACK, a.s.

  • autor:
  • Michal Sebíň, NATUR-PACK a.s.
 

Najnovšie inzeráty

Najbližšie výstavy

Plastikársky slovník