On-line inšpekčný systém PIXARGUS pomohol k úspechu firme Flexi- cell UK

On-line inšpekčný systém PIXARGUS pomohol k úspechu firme Flexi- cell UK

Spoločnosť Flexi-cell UK v Dukinfielde, Cheshire, patriaca do skupiny Berwin Polymers Group nedávno nainštalovala on-line inšpekčný systém firmy PIXARGUS na monitorovanie dimenzionálnej stability presných extrudovaných gumených profilov.

Bezkontaktný optický systém poskytuje nepretržité, 360° sledovanie kvality a rozmerov profilu v rámci prednastavenej tolerancie. 

V prípade zistenia aj ľudským okom nepostrehnuteľných nedostatkov v kvalite , sú tieto miesta identifikované a odstránené (odrezené) tak , aby sa predišlo neúmyselnému vyexpedovaniu chybného profilu k zákazníkovi. Zároveň sa celý monitorovací proces zaznamenáva na protokol. Zákazník obdrží kópiu protokolu ku každému profilu ako doklad o vykonanej kontrole kvality.

Tento monitorovací systém bol veľmi dôležitý vzhľadom na získanie zákazok na dodávky gumenných profilov popredným výrobcom automobilových komponentov v Európe.  

Pán  John English, riaditeľ výstavby v spoločnosti Flexi-Cell povedal:  “Aby sme získali tento biznis, museli sme úzko spolupracovať so zákazníkom, dokázať mu naše skúsenosti a náš absolútny záujem o kvalitu našich produktov. Vďaka zariadeniu PIXARGUS ako i veľmi kvalitným kompaundom od materskej firmy Berwin sme to dosiahli. Súčastná produkcia prevyšuje naše počiatočné očakávania.”
PIXARGUS,  so sídlom vo Würselene, blízko  Aachenu in Germany je popredným dodávateľom inštekčných on-line systémov , vyrobených na mieru každému zákazníkovi. Slúži na monitorovanie kvality povrchu a  dimenzií počas celého výrobného procesu.

  • autor:
  • archív Subter plus
  • SUBTER PLUS s.r.o

    SUBTER PLUS s.r.o

    Stroje a zariadenia pre gumárenský a plastikársky priemysel, extrudéry (vytláčacie stroje), vytlačovacie linky, lisovanie plastov, stroje na plasty a gumu.

FotografieMohlo by vás tiež zaujímať 

Najnovšie inzeráty

Najbližšie výstavy

Plastikársky slovník