PlasticPortal.eu - denne aktualizovaný portál pre plasty a gumu

Aktuality
Hľadáte partnera, ktorý Vaše zadania, projekty či problémy v oblasti priemyselnej automatizácie vyrieši „na kľúč“?

28.04.2017 | Oslovte nás. Účelom Well automation s.r.o. je pomáhať ľuďom, aby stroje a automatizované výrobné linky vyrábali lepšie, bez strát, s vyššou efektivitou a spoľahlivo.

Fatra a.s. ponúka regranuláciu plastových odpadov (PP, PE, PP/PE, EVAC)

26.04.2017 | Spoločnosť Fatra, a.s. - tradičný spracovateľ plastov v Českej republike, rozšírila výrobné možnosti o úpravy interného a externého plastového odpadu na regranulačnej linke.

Mercedes na Autosalóne Bratislava 2017 s európskou výstavnou premiérou

25.04.2017 | Bratislavský Autosalón bude tento rok skutočne výnimočný. Okrem dvoch stredoeurópskych premiér (Mazda CX-5 a Mazda MX-5 RF) ho obohatí aj jedna európska výstavná premiéra, dlho očakávaný model Mercedes Benz triedy S.

Zákazková výroba tesnení na mieru - novinka spoločnosti TOMIRTECH, s.r.o.

24.04.2017 | Počítačom riadený rezací stroj Atom FlashCut predstavuje tú najmodernejšiu a najpresnejšiu technológiu vo výrobe plochých tesnení.

Predaj vstrekolisov v ČR a SR stále rastie

20.04.2017 | V týchto dňoch ukončil PlasticPortal.eu® prieskum predaja vstrekolisov na území Českej a Slovenskej republiky za rok 2016. Do prieskumu bolo tento rok oslovených 24 významných dodávateľov vstrekolisov so žiadosťou o poskytnutie údajov o predajoch. Zastúpenia dvoch oslovených značiek vstrekolisov svoje údaje neposkytli.

 
Plastikársky slovník
Portál ZÁKONY A NORMY
Portál ZÁKONY A NORMY
Aktuálne v legislatíve
Verejná konzultácia o pravidlách zodpovednosti výrobcu za škodu spôsobenú chybou výrobku

10.04.2017 | Európska Komisia začala na svojich webových stránkach verejnú konzultáciu o pravidlách zodpovednosti výrobcu za škodu spôsobenú chybou výrobku.

Zdravotnícke pomôcky - Systémy manažérstva kvality

07.12.2016 | Norma pre Zdravotnícke pomôcky - Systémy manažérstva kvality - Požiadavky na splnenie predpisov, z decembra 2016.

Připravuje se novela zákona č. 477/2001 Sb. o obalech

29.11.2016 | Připravovaná novela zákona č. 477/2001 Sb. o obalech se týká se povinného zpoplatnění pouze lehkých plastových odnosných tašek s tloušťkou stěny do 50 ...

§ 58 zákona o odpadoch je zrušený! Povinnosti voči OZV zostávajú nezmenené!

16.11.2016 | Dňa 25.10.2016 parlament Slovenskej republiky zrušil sporný § 58 zákona o odpadoch, v zmysle ktorého, pôvodca odpadu z obalov pre ktoré nebol výrobcom ...

Harmonizované normy v říjnu 2016

11.11.2016 | V Úředním věstníku EU byly v říjnu 2016 zveřejněny následující názvy a odkazy harmonizovaných norem:

 
Newsletter
CAPTCHA Image
 
Úvod > Aktuálne články > Optimalizácia spotreby energie od firmy ENGEL
Optimalizácia spotreby energie od firmy ENGEL
 
 
Optimalizácia spotreby energie od firmy ENGEL

Optimalizácia spotreby energie od firmy ENGEL

Neustále rastúce ceny energií a dopyt po trvalo udržateľných zdrojoch často spôsobuje, že výrobné systémy, ktoré sú používané po mnohé roky, vyzerajú ešte staršie. Nové riešenie úpravy zariadení od spoločnosti ENGEL, ecodriveR, sa vyznačuje cenovou dostupnosťou a je možné ho inštalovať bez mimoriadnych nárokov. Dokáže redukovať energetickú náročnosť až do 50%, čím výrazne zvyšuje efektívnosť nákladov.


Spoločnosť ENGEL je už mnohé roky lídrom na trhu s konceptmi energeticky účinných pohonov. ENGEL už od uvedenia servo-hydraulického systému ecodrive v roku 2008 posúva hranice energetickej účinnosti akýchkoľvek vstrekovacích lisov, vrátane hydraulických modelov. Pozostáva zo servomotora a konštantného čerpadla, pričom toto riešenie pohonu okrem iných výhod šetrí veľké množstvo energie. Táto energia by v prípade vstrekovacieho lisu bez pohonu ecodrive bola najmä pri voľnobežnej prevádzke spotrebovaná, pričom tvorí veľký podiel z celkovej energetickej spotreby stroja.

Nízke náklady, excelentná účinnosť

EcodriveR znamená, že systémy hydraulických vstrekovacích lisov s asynchrónnymi motormi a elektro-hydraulickými variabilnými čerpadlami (EHV) je možné ovládať presne podľa potreby systému. Tento stav je dosiahnutý prostredníctvom inštalácie frekvenčného meniča, ktorý nastavuje otáčky pohonu čerpadla podľa výkonových požiadaviek systému. ecodriveR je sústava vybavená jednoduchým rozhraním v riadení stroja. Wolfgang Degwerth, vedúci Divízie zákazníckych služieb, ENGEL AUSTRIA, povedal: „Keďže hydraulický systém stroja zostáva aj po inštalácii tohto systému nezmenený, ecodriveR nám umožňuje prispôsobiť staršie vstrekovacie lisy potrebám moderných výrobných spoločností v relatívne krátkom čase a s nízkymi nákladmi. Prvé inštalácie preukázali, v závislosti od konkrétnej aplikácie, že systém dokáže znížiť energiu spotrebovanú strojom takmer o 50 % bez ovplyvnenia prevádzkovej životnosti stroja, kvality dielov alebo opakovateľnosti.“


Menej energie, tepla a hluku

Princíp systému spočíva v skutočnosti, že pohon vstrekovacích lisov s nainštalovaným systémom ecodriveR je aktívny výhradne pri pohybe stroja, napríklad pri otváraní a zatváraní formy, dávkovaní a vstrekovaní. Počas fázy dotlaku po vstrekovaní a dávkovaní je rýchlosť znížená a počas chladenia je pohon uvedený do úplnej nečinnosti a má nulovú spotrebu.

Okrem toho dochádza k výraznému zníženiu energetických úrovní pohonu, pričom ecodrive a ecodriveR ponúkajú aj ďalšie výhody. Napríklad, výrazné zníženie celkového objemu uvoľneného tepla ako vedľajšieho produktu. Za normálnych okolností je nadbytočná energia konvertovaná na teplo a emitovaná do okolitého priestoru a hydraulického oleja. Oba tieto efekty sú pri použití ecodrive a ecodriveR takmer úplne eliminované, čo výrazne znižuje chladiacu kapacitu a zvyšuje prevádzkovú životnosť hydraulického oleja. Ergonomickou výhodou týchto dvoch systémov je redukcia emisií hluku, ku ktorej dochádza následkom zníženia priemerných rýchlostí motora.


Nižší dopad na životné prostredie

Potenciál úspory závisí od rozličných faktorov. Veľkosť stroja a pracovný cyklus majú v tomto prípade kritický význam. Ak sú napríklad technické diely POM s veľkosťou dávky 109 g a pracovným cyklom 78,3 sekundy inštalované na vstrekovacom lise ENGEL Victory 330/125, ktorý bol energeticky optimalizovaný pomocou systému ecodriveR, dochádza k úspore 3,7 kWh energie každú hodinu, čo predstavuje o 46 % nižšiu spotrebu v porovnaní so strojom pred optimalizáciou. Zníženie spotreby energie pohonom o 3,2 kWh/h a skutočnosť, že chladiaci/filtračný motor spotrebuje o 0,5 kWh/h menej energie je v tomto prípade najvýznamnejšou výhodou. Ak je stroj v prevádzke 6000 hodín za rok, celkový objem spotrebovanej energie bude zredukovaný o 22 200 kWh, teda šesť ton oxidu uhličitého.  

EcodriveR je možné inštalovať na akýkoľvek vstrekovací lis ENGEL s tromi alebo menej asynchrónnymi motormi a elektro-hydraulickými variabilnými čerpadlami. V mnohých krajinách je takáto investícia dotovaná z verejných zdrojov.

Kontakty »

10.2.2014
autor: Mastex s.r.o.
 
 
 
 
 
Odporučte článok Vytlačiť článok Späť
 
 

Späť


 
Najnovšia inzercia

Predaj | PET film
28.04.2017

 
 

Kúpa | PBT drť, farebný mix
28.04.2017

 
 

Predaj | Aglomerát PE
27.04.2017

 
 

Predaj | Tipelin 471-02
27.04.2017

 
 

Predaj | PP regranulát
27.04.2017

 
 

Predaj | PP regranulát
27.04.2017

 
 

Predaj | HDPE regranulát
27.04.2017

 
 
 

Predaj | HDPE/EVOH drť
27.04.2017

 
 
 
Výstavy
AUTOSALÓN Bratislava 2017

25.04.2017 | Bratislavský Autosalón je najdôležitejšou automobilovou udalosťou roka na Slovensku.

INNOFORM

25.04.2017 | Medzinárodný kooperatívny veľtrh pre nástroje a spracovateľský priemysel.

Vietnam Manufacturing Expo 2017

26.04.2017 | Popredná výstava o obrábacích strojov pre formy a vstrekovacie technológie pre plasty.

PLASTEC New England

03.05.2017 | Plastikársky veľtrh.

DESIGN and MANUFACTURING NEW ENGLAND

03.05.2017 | Medzinárodná plastikárska výstava.

interpack 2017

04.05.2017 | Medzinárodný veľtrh pre obalovú techniku sa koná v Düsseldorfe.

FOR INDUSTRY

09.05.2017 | 16. Medzinárodný veľtrh strojárenských technológií.

MACH-TECH

09.05.2017 | Medzinárodný veľtrh priemyselných strojov a zváracej techniky.