Vláda schválila výstavbu rýchlonabíjačiek po celom Slovensku

Slovenská vláda sa rozhodla vytvoriť národnú sieť rýchlonabíjačiek, ktoré budú umiestnené na hlavných dopravných ťahoch. Tento projekt má za cieľ podporiť rozvoj elektromobility v krajine.

Vláda Slovenskej republiky schválila výstavbu novej siete rýchlonabíjačiek, ktoré budú umiestnené na kľúčových trasách naprieč celým Slovenskom. Tento krok je súčasťou širšej stratégie na podporu elektromobility a zníženie emisií skleníkových plynov v krajine.

Rýchlonabíjačky budú postavené a prevádzkované energetickými firmami, čo predstavuje významný krok v smerovaní k udržateľnej doprave. Očakáva sa, že táto sieť výrazne uľahčí cestovanie elektromobilmi a prispeje k ich väčšiemu rozšíreniu medzi obyvateľstvom.

V rámci projektu sa plánuje vybudovanie nabíjacích staníc na strategických miestach, čo umožní motoristom pohodlné a rýchle nabíjanie ich vozidiel. Tento ambiciózny plán má potenciál zmeniť pohľad na elektromobilitu na Slovensku a podporiť prechod na ekologickejšie formy dopravy.

 

Autor: red.

Mohlo by vás tiež zaujímať

Oslava 50. výročia založenia WITTMANN GROUP

8.6.2026 Pri príležitosti 50. výročia založenia WITTMANN GROUP usporiadala spoločnosť Wittmann Battenfeld CZ spol. s r.o. dňa 28. mája 2026 vo svojom sídle spoločenskú zákaznícku akciu s názvom „50 Years“. Podujatie ponúklo odborný aj...