Pigmentum s.r.o.

Pernerova 168, 531 54 Pardubice    Zobraziť na mape

telefón:+420 466 818 214  |  +420 602 445 095

IČO: 25916912
DIČ: 25916912
IČ DPH: CZ25916912

Sklad Pardubice, provozní doba: 7.00 – 15.00
areál firmy Řempo Holoubek a.s.    Zobraziť na mape
Průmyslová 382
Pardubice 532 02
Sklad ZLÍN, provozní doba: 8.00 – 15.00
areál firmy Mitas    Zobraziť na mape
Šedesátá 7046 (budova 65)
Zlín 760 01

Popis firmy

Pigmentum s.r.o. - Distribútor materiálov pre spracovateľov plastov, dodávateľ surovín pre výrobcov náterových hmôt, tlačových farieb, stavebnej chémie, kozmetiky a celej rady ďalších priemyselných odvetví na území Českej republiky a Slovenská Republiky.

Spoločnosť bola založená v roku 1999 ako agentúra a výhradný distribútor firmy Ciba Specialty Chemicals Inc, postupne rozšírila svoje Distribučné aktivityaj o výrobky ďalších firiem - Radiant Color, Crompton, Ferro, Load-lok, AVL.

V  roku 2010 došlo k integrácii firmy Ciba Specialty Chemicals Inc do koncernu BASF a od tej doby je firma  Pigmentum distribútorom firmy BASF, divízií ED, EV6, ED-C-ED-K pre oblasť Českej republiky a  Slovenskej republiky

Sortiment/ Služby

BASF - www.basf.com  
divízia ED - Dispersions and Pigments 
divízia EV - Plastic Additives
Firma BASF je v súčasnosti jednou z najväčších chemických firiem na svete, ktorá aj za pomoci ďalších akvizícií výrazne upevňuje svoju kľúčovú úlohu v oblasti chemického priemyslu. Spoločnosť pigmentom sa zaoberá distribúciou výrobkov divízie Dispersions and Pigments (pigmenty, pigmentové pasty, farbivá, disperzanty, odpeňovače, spojiva, svetelné stabilizátory, aditíva ..) a divízie Plastic Additives (svetelné a tepelné stabilizátory, pigmenty, farbivá a pigmentové preparácia pre plasty, retardéry horenia, špeciálne aditíva pre plasty ...).
 
Radiant Colors  www.radiantcolor.be
Firma Radiant Colors je jedným z mála výrobcov fluorescenčných pigmentov a farbív v Európe a ponúka nielen vysoko kvalitné materiály, ale aj veľmi efektívne technciký servis a poradenstvo. Jej produkty nachádzajú uplatnenie najmä v plastikárskom, tlačiarenskom a papierenskom priemysle, ale fluorescenčné farby sú veľmi populárne u výrobcov hračiek, kancelárskeho tovaru, reklamných predmetov, ale aj v strojárstve, kde slúži k nedeštruktívnemu testovaniu kvality.
 
Firma Ferro je okrem iného významným výrobcom špeciálnych anorganických pigmentov pre plasty a náterové hmoty. Tieto pigmenty sa vyznačujú extrémnou tepelnou odolnosťou a svetelnou stabilitou a sú preto určené pre náročné aplikácie. Vďaka špecifickým vlastnostiam nachádzajú  tieto pigmenty uplatnenie aj v špeciálnych armádnych aplikáciách, rovnako tak ako v moderných ekologických stavebných systémoch.
 
AVL Metal Powders - www.avlmetalpowders.com
Firma AVL je tradičným výrobcom hliníkových, bronzových a medených práškov, ich použitie siaha od náterových hmôt cez tlačové farby až po priemysel stavebných hmôt.
 
Load-lokwww.load-lok.cz
Holandská spoločnosť Load-lok je jedným z najväčších výrobcov systémov pre zabezpečenie nákladu na svete. Medzi jej výrobky patria najmä upínacie pásy, rozperné tyče, podlahové lišty, termoizolačné prepážky a systémy pre prepravu chladeného tovaru, upínacie systémy pre leteckú, železničnú a lodnú dopravu, cargo doplnky a ďalšie.

Kategórie, v ktorých je firma umiestnená (15)

Publikováné články (1)

  • Aditiva BASF pro recyklaci - lepší než originál

    Aditiva BASF pro recyklaci - lepší než originál

    Ještě nedávno končily všechny plastové výrobky po jejich použití na skládkách. Dnes již všichni vědí, že tento odpad je cenným zdrojem energie a surovin a většina plastového odpadu může být použita jako o zdroj energie nebo jako materiál pro mechanickou...

Prezentujte aj Vy Vašu firmu!

Pridajte Vašu firmu do Katalógu firiem pre plasty a gumu v ČR a SR. Vašu firmu uvidí viac ako 35 000 reálnych užívateľov za mesiac.

+ Pridať firmu
 

Najnovšie inzeráty

Najbližšie výstavy

Pridajte Vašu firmu

Pridajte vašu firmu do katalógu pre plasty a gumu v ČR a SR. Vašu firmu uvidí viac ako 35 000 reálnych užívateľov za mesiac

+ Pridať firmu