MAJK s.r.o.

Heľpa, 976 68 Heľpa    Zobraziť na mape

telefón:+421 48 618 62 78

IČO: 36011801
DIČ: 2020464072
IČ DPH: SK2020464072

  • Majiteľ, +421 905 654 810
  • Vedúci výroby a obchodu, +421 905 842 958
  • Marketingové oddelenie, +421 905 743 836

Popis firmy

Naša spoločnosť - MAJK s.r.o. - pôsobí na slovenskom trhu už 20 rokov. Našim nosným sortimentom je výroba vytlačovaných tesniacich profilov z gumy (mikroporéznej, EPDM, NBR), plastu (PVC), TPE a PE. Z každého druhu ponúkame niekoľko desiatok druhov profilov a ich variácií - od základných geometrických tvarov až po špeciálne tvarové tesnenia.

Od roku 2001 pracujeme v systéme riadenia kvality ISO 9002 (v súčasnosti už ISO 9001).

Okrem výrobného sortimentu (hadice,bužírky, dilatačné tesnenia, U profily, bazénové tesnenia, tesnenia k polykarbonátu, okenné a dverové tesnenia, kuchynské profily, samolepiace tesnenia, koextrúdované tesnenia - kombinacia 2 materiálov, kédrové tesnenia (tesnenia s kovovou výstužou) a mnohé ďalšie. Ponúkame aj tovary obchodného typu ako mikroporézne tlmiace dosky, silikónové tesnenia. V roku 2014 sme rozšírili portfólio o výrobu tesnení rezaním vodným lúčom.

Detailnejšie informácie o našich produktoch  najdete  na  našej  stránke  alebo na týchto odkazoch:

  • Mikroporézne tesnenia – Mäkké, vnútorne pórovité a povrchovo hladké tesnenia šedočiernej až čiernej farby. 
  • EPDM, NBR tesnenia – Tvrdé a neporóvité tesnenia čiernej farby.
  • PVC tesnenia – Plastové, nepórovité tesnenia rôznej tvrdosti a farebných odtieňov.
  • TPE tesnenia – Termoplastické, modifikovateľné tesnenia súčasnosti s možnosťou širokej škály odtieňov.
  • Ostatné výrobky – Mikroporézne dosky, PVC rohože, silikónové tesnenia a tesnenia s kovovou výstužou (kédre).

Certifikáty

ISO 9001

Sortiment/ Služby

Popis a použitie - používajú sa najmä ako tesnenie elektrorozvádzačov, svietidiel, okien, vzduchotechniky, káblových dilatačných vložiek, ďalej do konštrukčných stavieb (proti rezonancii, vibráciám), dilatácii podláh, v automobilovom priemysle, ale aj v iných oblastiach priemyslu.

Vlastnosti - vyznačujú sa spoľahlivosťou a dobrými fyzikálno-mechanickými vlastnosťami v bežných poveternostných podmienkach pri pracovných teplotách -40 °C až + 70 °C.

Prevedenia - sú vyrábané v niekoľkých základných tvaroch, buď ako štvorec, obdĺžnik, kruhové tesnenie, medzikružia a rôzne špeciálne dutinové alebo jazýčkové tesnenia. Viaceré druhy týchto profilov je možné vyrábať v samolepiacom prevedení.

Materiálový základ - pri ich výrobe je použitá kaučuková EPDM zmes (kombinácia EPDM+SBR), mernej hmotnosti od 0,3 do 0,8 g/cm3 a tvrdosti vo všeobecnosti okolo 20 °ShA. Je určená pre väčšinu priemyselných odvetví. Inou skupinou mikroporéznych výrobkov sú profily vyrábané z čistej mikroporéznej zmesi, tiež známej pod anglickým pojmom SPONGE, ktorá sa však najčastejšie používa v automobilovom priemysle, vzhľadom na jej špecifické fyzikálno-mechanické vlastnosti.

Popis a použitie - použitie je veľmi rozsiahle. Vo všeobecnosti môžeme povedať, že ich najčastejšie použitie je tesneniace, resp. tlmiace. Táto skupina výrobkov, v závislosti od použitého materiálu, je využívaná pre svoje mechanické a fyzikálne vlastnosti ako tesnenia do svietidiel, dilatačných škár, pri pokrývaní pomocou polykarbonátu, vzduchotechniky a v ďalších odvetviach priemyslu - v automobilovom, strojárenskom, potravinárskom i stavebníctve.

Vlastnosti - tesnenia sa vyznačujú vynikajúcou odolnosťou voči poveternostným vplyvom a ozónu a vyšším teplotám, majú veľmi dobré fyzikálno-mechnické vlastnosti, ako aj trvalú deformáciu, vynikajúcou odolnosť voči vode, nemajú prakticky žiadnu nasiakavosť a odolávajú teplotám v rozmedzí od -40 °C do +80°C.

Prevedenia - sú vyrábané v niekoľkých základných tvaroch, buď ako štvorec, obdĺžnik, kruhové tesnenie, medzikružia alebo tvary špeciálne.

Materiálový základ - Tieto tesnenia je možné vyrobiť z viacerých druhov homogénnych zmesí a tvrdostí - v závislosti od podmienok použitia. Sú to materiály ako: EPDM, NBR, SBR. Merná hmotnosť sa pohybuje okolo 1,2 g/cm3 a v súčasnosti najviac vyrábaných profilov je v tvrdosti 70 °ShA, ale je možné ich vyrobiť aj v tvrdostiach 50 a 60 °ShA.

Popis a použitie - vyrábajú sa v rôznych tvaroch a podľa tohto prevedenia ich je možné použiť ako napr. tesnenia za pracovné dosky, na kuchynské linky, podlahové lišty (sokle), hrany na schody, bužírky rôznych rozmerov, hadice a iné špeciálne profily, ktoré sa používajú do rôznych konštrukčných (stavebných) častí, ale aj v domácnosti, v záhradníctve, nábytkárstve a v rôznych iných odvetviach priemyslu.

Vlastnosti - profily vyrobené z mäkčeného PVC odolávajú bežným poveternostným vplyvom a teplotám od -15 °C do + 70 °C bez zmeny svojich úžitkových vlastností, avšak pri dlhotrvajúcom slnečnom pôsobení dochádza k ich predčasnému starnutiu. Ich vlastnosti ich predurčujú do prostredia, kde nedochádza k vysokému dynamickému namáhaniu, vysokému pôsobeniu UV žiarenia.

Prevedenia - sú vyrábané v niekoľkých základných tvaroch, buď ako štvorec, obdĺžnik, kruhové tesnenie, medzikružia a rôzne špeciálne tvary.

Materiálový základ - pri výrobe sú použité rôzne druhy PVC granulátu mernej hmotnosti 1,2 - 1,5 g/cm3 a tvrdosti od 55 do 85°ShA. Vlastnosti jednotlivých granulátov sa líšia v závislosti od výrobcu.

Popis a použitie - sú špeciálnym druhom tesnení, ktoré zaraďujeme do tejto skupiny, ako napr. tesnenia plastových a drevených okien rôznych výrobcov (EURO a pod.), ktoré v dostatočnej miere nahrádzajú drahšie silikónové tesnenia.

Vlastnosti - Majú veľmi dobré vlastnosti trvalej deformácie a odolnosť voči poveternostným vplyvom v rozmedzí teplôt -40 °C až + 70 °C. Taktiež sa vyznačujú dobrými fyzikálnom-mechanickými hodnotami.

Fotografie

Kategórie, v ktorých je firma umiestnená (17)

Publikované aktuality (1)

Prezentujte aj Vy Vašu firmu!

Pridajte Vašu firmu do Katalógu firiem pre plasty a gumu v ČR a SR. Vašu firmu uvidí viac ako 35 000 reálnych užívateľov za mesiac.

+ Pridať firmu
 

Najnovšie inzeráty

Najbližšie výstavy

Pridajte Vašu firmu

Pridajte vašu firmu do katalógu pre plasty a gumu v ČR a SR. Vašu firmu uvidí viac ako 35 000 reálnych užívateľov za mesiac

+ Pridať firmu