KURZ Czech & Slovak s.r.o.

Za Humny 749/16, 66447 Střelice u Brna    Zobraziť na mape

telefón:00420-547-239820

IČO: 27742571
DIČ: CZ27742571

Popis firmy

Firma KURZ je svetový líder zaoberajúca sa horúcou razbou a súvisiacimi technológiami. Zamestnáva viac ako 5 000 ľudí.

KURZ vyvíja a vyrába dekoračné a funkčné fólie pre rôzne produkty, ako sú automobilové diely, mobilné telefóny, televízia, práčky, nábytok, obalový materiál, knihy, textílie, etikety, platobné karty a mnoho ďalších.

Produkty firmy KURZ slúžia na dekoráciu produktov, označujú tovar, chránia obchodné značky a zabraňujú falšovaniu. Technológie používané firmou KURZ okrem toho využívajú optické prvky s digitálnymi funkciami a spájajú tak vzhľad s virtuálnym svetom.

Firma KURZ ponúka komplexné riešenie vrátane projektového poradenstva a strojných technológií. So 14 výrobnými závodmi v Európe, Ázii a Severnej Amerike, 24 medzinárodnými pobočkami a celosvetovou sieťou zastúpení a predajných kancelárií, sme Vám vždy nablízku, spoľahlivo dodáme všetky objednávky a poskytneme poradenstvo priamo na mieste.

Skupina KURZ ponúka komplexné riešenia s dôrazom na tieto oblasti inovácií:

  • OVD Kinegram - bezpečnosť a manažment svetla
  • PolyIC - tlačená elektronika
  • h + m - nástroje pre horúcu razbu
  • BAIER - stroje pre horúcu razbu
  • BURG DESIGN - automobilový priemysel
  • Isim - dekorácie obalov
  • KURZDIGITAL - digitálne riešenie

Sortiment/ Služby

Aplikácie»

Grafický priemysel

So svojimi fóliami skupín LUXOR / ALUFIN ®, LIGHT LINE ®, COLORIT ® a TRUSTSEAL ® ako aj hologramy, je firma KURZ, ktorá je kompetentným partnerom v oblasti horúcej razby už mnoho rokov, schopná ponúknuť dve úplné designové skupiny výrobkov pre pokrytie potrieb ako výrobcov , tak dizajnérov.

Či už sa jedná o vysoko kvalitné kozmetické balenia, alkohol, alebo obaly určitých potravín, šírka  použitia pre grafický priemysel je obmedzená len vašou predstavivosťou.

 

Svet dekorácií plastov

Fólie pre horúcu razbu sú ideálne pre zvýraznenie vzhľadu plastických povrchov. Prečo? Pretože umožňujú náročné dekorácie spoločne s perfektným vymedzením krajov v prvotriednom vzhľade a skvelej kvalite.

Či sa zaujímate o matné alebo kartáčované povrchy, metalické alebo jednofarebné, jednotlivé alebo nekonečné motívy - fólie pre horúcu razbu KURZ vždy prispejú k zvýšeniu vizuálnej príťažlivosti.

 

Kozmetika (Plasty)

technológia horúcej razby je skvele uplatniteľná v kozmetickom priemysle, kde dáva finálnu podobu kozmetickým výrobkom už po mnoho rokov. Ako jednotka na trhu v tejto oblasti, skupina KURZ vyniká svojou šírkou sortimentu, ktorý je šitý na mieru akejkoľvek špecifickej aplikácii.

Výrobca si môže vybrať z nepochybne širokej ponuky početných zlatých tónov, od vysoko lesklých k matne hodvábnym. Rôzne bronzové tóny sledujú najnovšie trendy v tejto oblasti. V skupine výrobkov COLORIT ® nájde obvyklý veľký výber matných a lesklých pigmentovaných fóliou v mnohých farbách.

 

Pásky pre tepelný prenos

Fólie pre kódovanie

Fólie pre kódovanie sú používané pre razbu najrôznejšieho značenie na obaly výrobkov pomocou kódovacích zariadení. Toto značenie poskytuje zákazníkovi dôležité informácie ako je dátum spotreby, dátum výroby, váha alebo cena tovaru.

Fólie pre kódovanie od firmy KURZ sú ideálne pre efektívne značenie výrobkov
a zaisťujú najlepšiu kvalitu a výkon. Naši zákazníci si môžu vybrať z rôznych radov výrobkov, ktoré obsahujú široký sortiment odtieňov a farieb. To znamená, že firma KURZ je schopná uspokojiť dokonca tie najnáročnejšie požiadavky moderného označovanie výrobku.

Všetky výrobky z radu kódovacích fóliou vyhovujú prísnym limitom z EN 71/Část 3, smernice EÚ č 94/62/EC o obaloch a americké smernicu CONEG pre ťažké kovy
a olovnaté farbivá.

 

Fólie pre studenú razbu

Trend používania studenej razby pre zušľachťovanie obalov a etikiet stále rastie. Ako pre flexografiu, tak aj pre ofset, existujú radikálové vytvrdzovacie lepidlá, ktoré pri položení špeciálne vyvinutej raziacej fólie vytvrdenej nosičom s ultrafialovým svetlom vykazujú veľmi dobré výsledky.

Pre studenú razbu sa hodia všetky hladké plastové materiály ako aj papier
s neabsorbujícím povrchom, kde UV lepidlo zostáva na povrchu.

Ochrana značky

Aby ste zabránili strate predaja a ujme na Vašej image, stáva sa čoraz dôležitejšie účinná ochrana produktov - napr za pomoci opticky variabilných ochranných prostriedkov od firmy KURZ.

Firma KURZ je členom IHMA (International Holographic Manufactures Association).

Firma KURZ je členom IHMA (International Holographic Manufactures Association).

 

Karty a vstupenky

Naša skupina fóliových produktov

Firma KURZ má to správne riešenie pre všetky časti platobných kariet.

Naše výrobkový rad zahŕňa magnetické fólie o rôznych koercivitách, podpisové a poťahové fólie a holografické bezpečnostné prostriedky. Súčasne zahŕňa aj také špeciálne výrobky ako stieracie fólie a fólie pre označenie plastického písma. Tým, že sme začlenili firmu OVD Kinegram AG do našej skupiny, firma KURZ získala ďalšiu možnosť rozvíjať svoje možnosti v oblasti technológií optické ochrany. Táto technológia zahŕňa značky OVD Trusteal ® a Kinegram ®, ktoré spĺňajú aj tie najprísnejšie bezpečnostné požiadavky.

 

Mobilné telefóny (IMD)

Bolo by ťažké si predstaviť označovanie a zdobenie displejov a krytov mobilných telefónov bez technológie IMD firmy KURZ. Komplex rôznofarebných designov môže byť nanesený na displeje a kryty za pomoci tejto flexibilné vysoko výkonné metódy dekorácie.

Fólie s jednotlivými motívmi ponúkajú telekomunikačnému priemyslu neobmedzenú slobodu prevedení. Táto jednoduchá aplikačná metóda ponúka výkonný spôsob aplikácie grafiky priamo na formované časti zatiaľ čo sa nachádza vo vstrekovacie forme a tým významne redukuje počet potrebných výrobných krokov.

 

Automobilový priemysel - Dekorácie tvarovaných dielov

Celky hlboko tvarovaných profilov, ktoré majú byť povrchovo upravené, priehlbiny s brilantným a exkluzívnym vzhľadom v najvyššej úrovni lesku, extrémne namáhané povrchy pre interiér a exteriér, toto sú niektoré z požiadaviek automobilového priemyslu dneška na inovačné dekoračné procesy.

Svoju úlohu zohrávajú aj cenové aspekty spolu s požiadavkami na ekológiu výroby. To je presne to, prečo dnes, viac ako inokedy, proces horúcej razby so svojimi rôznymi technológiami má svoje dôležité miesto medzi dekoračnými procesy, používanými v automobilovom priemysle a čo urobilo z firmy KURZ jednotku na trhu v tejto oblasti, spoľahlivého partnera pre tento priemysel .

Náš vývojový tím udržiava stály kontakt s veľkými výrobcami na celom svete, aby prispôsobil fólie a strojné štandard najmodernejšiemu vývoji. Rozsiahly výrobkový sortiment firmy KURZ v automobilovej oblasti "Advanced Decoration", je dôkazom tejto úspešnej spolupráce.

 

Drevo / Nábytok

Stroje pre horúcu razbu

Vďaka svojmu vynikajúcemu strojovému vybaveniu, najmodernejším fóliám a výnimočným nástrojařským schopnostiam sa firma KURZ stala vedúcim dodávateľom technológie horúcej razby. Či už sú používané pri výrobe automobilových častí, zariadeniach pre domácnosť, domáce elektroniky, platobných kariet, obalov alebo nábytku, strojné zariadenia a fólie od firmy KURZ pomáhajú pri dekorácii širokej palety povrchov na celom svete.

Aplikačné zariadenie od firmy KURZ bola vyvinutá tak, aby poskytovala optimálnu výkonnosť v širokom zábere výrobných procesov.

Napríklad naše stroje pre razbu sú ľahko nastaviteľné pre spracovanie všetkých typov fólií určených pre horúcu razbu a tiež aj rôznych druhov tvarov a podkladov. Vďaka svojmu modulárnemu prevedenie, mnoho strojov a ovládacích zariadení od firmy KURZ môže byť integrované do automatizovaného výrobného procesu. Môžu byť tiež ľahko pripojené k vstrekovacie forme, montážnej linke a baliacim zariadením.

Navyše, firma KURZ dodáva široké spektrum spoľahlivých zariadení pre samostatné výrobné operácie.

 

Nástroje na horúcu razbu - Pre grafický priemysel a pre spracovanie plastov

Ako člen skupiny KURZ, firma Hinderer + Muehlich

Vám ponúka široký sortiment nástrojov a doplnkov pre horúcu razbu.

 

Fotografie

Kategórie, v ktorých je firma umiestnená (27)

Publikováné články (7)

Publikované aktuality (3)

Prezentujte aj Vy Vašu firmu!

Pridajte Vašu firmu do Katalógu firiem pre plasty a gumu v ČR a SR. Vašu firmu uvidí viac ako 35 000 reálnych užívateľov za mesiac.

+ Pridať firmu
 

Najnovšie inzeráty

Najbližšie výstavy

Plastikársky slovník