exaPlast s.r.o.

Dvorčanská 59/A, 949 01 Nitra    Zobraziť na mape

telefón:+421 37 6587 229

IČO: 44051905
DIČ: 2022555359
IČ DPH: SK2022555359

ďalšie adresy:
PREVÁDZKA: exaPlast s.r.o    Zobraziť na mape
Dvorčanská 59/A
Nitra 949 05
telefón: +421 948 1616 88
fax: +421 37 6587 871
e-mail:

Popis firmy

Výroba komponentov a technologických celkov z plastových materiálov. Pri výrobe používame moderné technologické vybavenie,  ktoré zaručuje vysoký štandard kvality a estetickej hodnoty našich výrobkov.

Hlavné oblasti činnosti: 

Plastové nádrže, Plastové potrubné systémy, Obrábanie plastov a dreva, Vzduchotechnika z plastov, Komponenty pre reklamu a design ,Tvarovanie plastov

Sortiment/ Služby

Plastové nádrže»   

V tejto kategórii našich výrobkov nájdete aj rôzne vane, vyrovnávacie tlakové nádoby, ale aj špeciálne technologické nádrže podľa špecifických požiadaviek zákazníka. Vieme pre Vás vyrobiť nádrže od objemu niekoľkých litrov až do objemu niekoľkých desiatok m3.

Plastové potrubné systémy

Plastové potrubné systémy majú široké uplatnenie najmä v chemickom priemysle, potravinárskom priemysle, technológiách povrchových úprav kovov, ale aj ako rozvody pitnej a úžitkovej vody. Najčastejšie používanými materiálmi sú PP, PE a PVC, zriedkavejšie PVDF. Široký sortiment dostupných potrubných komponentov umožňuje vybudovanie zložitých systémov aj pre náročné aplikácie. Medzi najzákladnejšie prednosti plastových potrubných systémov patrí chemická odolnosť, odolnosť voči abrazívnym látkam, nízka hmotnosť, čistota, nižšie tlakové straty a taktiež tlmenie prenosu hluku. Pri správne prevedenej inštalácii dosahujú plastové potrubné systémy životnosť až 50 rokov. 

Obrábanie plastov a dreva »

Plasty patria medzi materiály s dobrou obrobiteľnosťou, oteruvzdornosťou a chemickou odolnosťou. Tieto vlastnosti im poskytujú široké uplatnenie pri výrobe  súčiastok pre strojársky, elektrotechnický, chemický, ale napr. aj potravinársky priemysel. Keďže technologické vybavenie na obrábanie plastov je v mnohých prípadoch vhodné aj na obrábanie dreva a materiálov z ľahkých kovov, ponúkame možnosť kooperácie pri výrobe tvarovo zložitých súčiastok aj z týchto materiálov. Najčastejšie aplikácie sú najmä z oblasti interiéru, reklamy, designu, ale aj napr.  výroba foriem pre laminovanie, vákuové tvarovanie, výroba modelových zariadení pre zlievarenstvo a pod.


Vzduchotechnika z plastov »

Hlavné uplatnenie vzduchotechnických systémov z plastov je v prevádzkach, v ktorých je potrebné odsávať vzdušninu s obsahom agresívnych látok, nadmernej vlhkosti alebo masnôt. Okrem chemickej odolnosti sú ďalšími výhodami vodotesnosť, nízka hmotnosť, nižšia hlučnosť systému a dobrá umývateľnosť. V našej ponuke nájdete potrubie a potrubné komponenty so štvorcovým prierezom, s kruhovým prierezom, radiálne ventilátory ale aj rôzne vzduchotechnické zariadenia presne podľa zadaných požiadaviek, napríklad práčky pár, absorbéry a pod. Našim zákazníkom dodávame okrem kompletných VZT systémov aj samostatné potrubné komponenty podľa požiadaviek pre vlastnú montáž

 

Reklama a design »
Plast je z viacerých hladísk vhodným materiálom pri výrobe komponentov pre reklamu a design. Hlavnou výhodou je jeho vysoká estetická hodnota, nízka hmotnosť, variabilnosť pri riešení designu zložitejších tvarov, ale taktiež dobrá priľnavosť samolepiacich fólií. Výhodou je možnosť spájania jednotlivých dielov pomocou vrutov do dreva, čo značne uľahčuje zostavovanie väčších celkov. Podľa výberu druhu plastu je možné využiť aj technológie lepenia alebo zvárania. V ponuke máme okrem bežných odtieňov plastových polotovarov taktiež transparentný sortiment, ktorý je možný použiť napr. pri výrobe svetelných reklám, krytov pre reklamné plagáty a pod. Taktiež je možná priama plnofarebná tlač na plastové dosky z radu AKYPRINT.

 

Naše hlavné cieľové skupiny zákazníkov sú:

   1. Priemyselné podniky
        - výroba technologických celkov podľa konkrétnych požiadaviek zákazníka
        - výroba zásobných a technologických nádrží, bezpečnostných vaní a pod.
        - výroba samostatných súčiastok a náhradných dielov podľa zadania
        - montáž plastových potrubných systémov
        - výroba a montáž vzduchotechnických systémov
       
   2. Výrobcovia zariadení z plastov a Strojárske firmy
        - predaj a sériová výroba komponentov pre ďalšiu výrobu z plastov
        - zákazková výroba zložitejších súčiastok pomocou CNC technológií
        - výroba plastových dielcov do technologických celkov vyrobených z iných materiálov
       
   3. Dodávateľské a montážne firmy vzduchotechnických zariadení
        - výroba štandartných VZT potrubných komponentov z plastov
        - výroba atypických plastových komponentov pre VZT podľa požiadaviek odberateľa
        - výroba plastových ventilátorov podľa zadaných prevádzkových parametrov
       
   4. Reklama a design
        - výroba frézovaných nápisov
        - výroba atypických plastových komponentov podľa vlastného návrhu
       
   5. Domáci spotrebitelia
        - výroba nádrží, septikov a zberných nádob pre domáce použitie
        - výroba vodomerných šácht
       
   6. Stolárske dielne
        - CNC frézovanie komponentov z dreva

Fotografie

Kategórie, v ktorých je firma umiestnená (16)

Prezentujte aj Vy Vašu firmu!

Pridajte Vašu firmu do Katalógu firiem pre plasty a gumu v ČR a SR. Vašu firmu uvidí viac ako 35 000 reálnych užívateľov za mesiac.

+ Pridať firmu
 

Pridajte Vašu firmu

Pridajte vašu firmu do katalógu pre plasty a gumu v ČR a SR. Vašu firmu uvidí viac ako 35 000 reálnych užívateľov za mesiac

+ Pridať firmu