MCAE Systems, s.r.o.

Knínická 1771/6, 664 34 Kuřim    Zobraziť na mape

telefón:+420 549 128 811

IČO: 60755431
DIČ: CZ60755431
IČ DPH: CZ60755431

Popis firmy

Už 25 rokov sa zaoberáme rozvojom 3D digitálnych technológií. Tieto technológie sme úspešne zaviedli do radu slovenských i zahraničných firiem. Dlhodobo sledujeme najnovšie technologické trendy zamerané na progresívny vývoj výrobkov v strojárstve a automobilovom priemyslu. Sme partnerom výrobcov vo všetkých priemyselných odvetviach, konštruktérov a dizajnérov, výskumných ústavov, škôl i umeleckých ateliérov. Všetky technológie si môžete overiť formou služieb. Komplexnú ponuku MCAE Systems uzatvára naše vlastné štúdio priemyselného dizajnu.

Certifikáty

ISO 9001

Sortiment/ Služby

 • Komplexné služby Rapid Prototyping a vákuového liatia

Pre vaše vývojové projekty ponúkame ucelenú radu 3D tlačiarní firmy Stratasys, založených na technológii FDM s použitím odolných termoplastov ABS, ULTEM, polykarbonátov a technológii  PolyJet pre veľmi detailne prepracované 3D výtlačky s možnosťou simulovať transparentné materiály rovnako tak, ako kombinovať vlastnosti niekoľkých materiálov pri 3D tlači jedného modelu. Kombináciou dvoch materiálov na vstupe sa môžu vytvárať kompozitné "digitálne materiály" so špecifickými vlastnosťami. Takto je možné vybrať z viac než 100 kombinácií, a presne tak simulovať vlastnosti prototypov, ktoré sa budú blížiť vlastnostiam koncového výrobku.

Ďalej ponúkame zhotovenie plastových a voskových odliatkov vo vákuu aj ich finálne lakovanú úpravu. Sme schopní vyhotoviť vám 3D výtlačky a odliatky do rozmeru 1m (po dohode aj väčšie). Technológia vákuového liatia do silikónových foriem usporí pri výrobe prototypových dielov až 90% ceny a času v porovnaní s klasickou výrobou kovových foriem.

Thermoforming  je jedným z bežne používaných výrobných procesov nachádzajúcich uplatnenie v mnohých oblastiach, ako je obalový priemysel, automobilový priemysel a dizajn. Plastová fólia sa predhreje na požadovanú teplotu tvarovania. Do predhriatej fólie sa zaformuje (vytlačí) model požadovaného tvaru. Pôsobením vákua dôjde k dokonalému priľnutiu predhriatej plastové fólie a vylisovaní aj tých najjemnejších detailov.

 • 3D optické meracie systémy

Ponúkame meracie systémy pre 3D optické meranie geometrie a pre 3D optické deformačné merania firmy GOM. Rad priemyselných optických 3D skenerov ATOS umožňuje veľmi presné a rýchle skenovanie s vysokým rozlíšením.

Skenery ATOS meria a analyzujú priemyselné diely ako plechové a plastové výlisky, lisovacie nástroje a formy, turbínové lopatky, odliatky a diely exteriéru/interiéru automobilu. Miesto zmeranie individuálnych bodov ponúka ATOS sňatí celej plochy meraného dielu vrátane konštrukčných prvkov (napr. Otvory) v podrobnom "mraku bodov" alebo polygonálne sieti. Bezkontaktné meranie ATOS je možné kombinovať s dotykovou sondou.

Meracie systémy TRITOP a ARGUS sú určené pre deformačné analýzy pri statickom zaťažení, systémy pre deformačné analýzy aj pri zaťažení dynamickom.

 • CAD/CAM - riešenia na najvyššej úrovni 

Riešenie TEBIS CAD/CAM sú uplatnená všade tam, kde je požiadavka na maximálnu efektivitu procesov, od CAD modelu po konečný výrobok. TEBIS je využívaný radom spoločností v automobilovom a leteckom priemysle, výrobcovia foriem a lisovacích nástrojov. V rámci úspešnej integrácie softvéru TEBIS ponúkame odborné konzultácie pre optimalizované plánovanie a vlastnú výrobu.

TEBIS CAD softvérové nástroje optimalizujú 3D modely pre následný NC výrobný proces. Tie zahŕňajú špecializované funkcie pre editáciu plošných modelov na základe importovaných dát z výpočtových analýz tvarovania.

TEBIS CAM ponúka kvalitnú tvorbu NC programov pre širokú škálu NC obrábacích strojov. Zahŕňa tvorbu NC programov od 2,5D frézovanie a vŕtanie cez 3+2 osé indexované frézovanie až po 5 osé súvislé frézovanie.

 • Systémy 3D interaktívneho modelovania

Softvéry Geomagic® Freeform®, ktoré ponúkame, umožňujú rýchly spôsob, ako môžu dizajnéri a modelári vytvoriť alebo upraviť originálne modely. Obsahujú komplexnú sadu nástrojov pre modelovanie 3D detailov. Do softwarov môžu byť importované aj výstupy z 3D skenerov, vytvorené 3D modely potom môžu byť realizované metódami 3D tlače alebo NC frézovaním.

Ďalej ponúkame virtuálne rukavice CyberGlove & Touch firmy CyberGlove Systems, umožňujúci funkcia presného polohovania ruky a ich spätnú väzbu. Pri doplnení o robotické rameno (exoskeleton) CyberForce umožňuje cítiť odpor celej paže.

Našu ponuku tvoria tiež 3D skenery Vectra od Canfield Imaging Systems, ktoré boli špeciálne vyvinuté pre lekárstvo (predovšetkým plastickú chirurgiu a dermatológiu). Používajú sa vo vede alebo iných odboroch vyžadujúce rýchle snímanie 3D tvaru a kvalitné textúry.  

 • Design & Vizualizácia

Ponúkame návrh dizajnu vášho nového výrobku od ideového a konštrukčného riešenia po fotorealistické vizualizácie a animácie zasadené do reálneho prostredia. Z virtuálnych 3D modelov vytvoríme obchodné a prezentačné materiály v najvyššej kvalite, ktoré podporia profesionalitu vašej prezentácie. Vaše nové výrobky vám umožníme zviditeľniť pred vyrobením prvého kusu, čím získate výhodu pred konkurenciou. Na základe vytvorených dát zhotovíme na profesionálnych 3D tlačiarňach plnofarebný model (farby definované v CMYK) alebo 3D animáciu funkcie výrobku.

 • Robotické pracoviská pre aplikácie NC obrábanie a 3D optického merania

"Na kľúč" vám navrhneme a dodáme robotické pracovisko pre NC obrábanie a orez drevených, plastových, kompozitných a polystyrénových materiálov až do veľkosti modelov niekoľkých metrov.
Pre aplikácie automatizovaného 3D optického merania vám môžeme ponúknuť štandardizované riešenie ATOS ScanBox pre meranie a inšpekciu plechových výliskov, zvarencov, odliatkov a plastových výliskov až do velkosti 3 m.
   
Školenia  a semináre  sú nepostrádateľnou náplňou našej činnosti. Popri technickej podpore produktov, ako je priebežné celoročné preškoľovanie nových softvérových verzií či obsluha zariadenia, organizujeme semináre zamerané na prezentáciu jednotlivých 3D digitálnych technológií.

Fotografie

Kategórie, v ktorých je firma umiestnená (32)

 1. 1. Produkty od A po Z > Inžinierske a projekčné služby CAD/CAM
 2. 2. Produkty od A po Z > Meracie systémy, laboratórne prístroje, meranie
 3. 3. Produkty od A po Z > Poradenstvo pre plastovú a gumárenskú výrobu
 4. 4. Produkty od A po Z > Jednoúčelové zariadenia
 5. 5. Produkty od A po Z > Softvérové riešenia
 6. 6. Produkty od A po Z > Technologické riešenia
 7. 7. Produkty od A po Z > Simulácia vstrekovania plastov
 8. 8. Produkty od A po Z > Grafický návrh , dizajn výrobku
 9. 9. Produkty od A po Z > Simulácia tvarovania plastov
 10. 10. Produkty od A po Z > Simulácia vyfukovania plastov
 11. 11. Produkty od A po Z > Výroba, riadenie, sledovanie, efektivita RIP
 12. 12. Produkty od A po Z > 3D model, 3D modelovanie
 13. 13. Produkty od A po Z > Rapid prototyping / Rýchle prototypovanie
 14. 14. Produkty od A po Z > Aditívna výroba
 15. 15. Produkty od A po Z > Malosériová výroba, výroba prototypov
 16. 16. Produkty od A po Z > Vákuové liatie
 17. 17. Produkty od A po Z > 3D tlač, 3D tlačiarne
 18. 18. Produkty od A po Z > 3D digitalizácia , 3D meranie
 19. 19. Produkty od A po Z > Thermoforming, pressforming
 20. 20. Produkty od A po Z > 3D skenovanie a kontrola
 21. 21. Služby > Poradenstvo
 22. 22. Služby > Inžinierske a projekčné služby
 23. 23. Služby > Vzdelávanie, školenia, semináre
 24. 24. Služby > Prototypovanie, simulácie,analýzy
 25. 25. Stroje, zariadenia > Jednoúčelové zariadenia a nástroje
 26. 26. Stroje, zariadenia > Meracie systémy, laboratórne prístroje, teplomery
 27. 27. Stroje, zariadenia > Priemyselná automatizácia, technolog. riešenia
 28. 28. Vstrekovacie formy > Dizajn a konštrukcia foriem, výroba foriem
 29. 29. Vstrekovacie formy > Nástrojárne, výroba nástrojov, opravy foriem
 30. 30. Výrobky z plastov a gumy podľa priemyslu > Automobilový priemysel, automotive
 31. 31. Výrobky z plastov a gumy podľa priemyslu > Strojárenstvo
 32. 32. Výrobky z plastov a gumy podľa priemyslu > Elektrotechnický priemysel

Publikováné články (40)

Publikované aktuality (23)

Prezentujte aj Vy Vašu firmu!

Pridajte Vašu firmu do Katalógu firiem pre plasty a gumu v ČR a SR. Vašu firmu uvidí viac ako 35 000 reálnych užívateľov za mesiac.

+ Pridať firmu
 

Najnovšie inzeráty

Pridajte Vašu firmu

Pridajte vašu firmu do katalógu pre plasty a gumu v ČR a SR. Vašu firmu uvidí viac ako 35 000 reálnych užívateľov za mesiac

+ Pridať firmu