Carl Zeiss Slovakia, s.r.o.

Račianska 12481/77/A, 831 02 Bratislava 3    Zobraziť na mape

telefón:+421 25 56 46 781

IČO: 46095969
DIČ: 2023226777
IČ DPH: SK2023226777

Carl Zeiss spol. s r.o.    Zobraziť na mape
Radlická 14/3201
Praha 5 150 00
telefón: +420 221 990 496
e-mail:
web: www.zeiss.cz
ZEISS Metrologické centrum    Zobraziť na mape
Botanická 49
Trnava 917 01
telefón: +421 25 56 46 781
fax: +421 25 56 46 783
e-mail:

Popis firmy

ZEISS je medzinárodne pôsobiaca popredná technologická spoločnosť v odvetví optiky a optoelektroniky. Skupina sa vyvinula z dielne s jemnou mechanikou a optikou, ktorú založil zakladateľ spoločnosti Carl Zeiss v meste Jena (Thuringia) v roku 1846. Odvtedy prešla spoločnosť dlhým vývojom a pozitívnymi zmenami. Dnes ZEISS Group vyvíja a distribuuje polovodičové výrobné zariadenia, meraciu technológiu, mikroskopy, lekársku technológiu, okuliarové šošovky, objektívy pre fotoaparáty a kamery, ďalekohľady a hvezdársku technológiu. Riešenia spoločnosti neustále posúvajú dopredu svet optiky a pomáhajú formovať technologický pokrok.

 

 

Sme partnerom všade tam, kde je potreba vyvíjať, konštruovať, tvoriť, merať, testovať, vyrábať. Pomocou 3D technológií umožňujeme robiť veci inak, efektívne, úsporne a presne.

Certifikáty

EN ISO/IEC 17025, ISO 9001

Sortiment/ Služby

Divízia priemyselnej meracej techniky

 

3D MERACIE PRÍSTROJE

 • Portálové stroje: Technológia skenovania ako nevyhnutná vlastnosť meracej senzoriky. Portálové stroje od firmy ZEISS s VAST a navigátor technológiou garantujú vysokú stabilitu a presnosť.

Viac informácií tu»

 • Stroje do výroby: Meracie stroje vhodné pre meranie priamo vo výrobe sú skonštruované pre najnáročnejšie výrobné podmienky a poskytnú vám vysokú presnosť v každom čase. Meracie stroje firmy Carl Zeiss využívajú technológiu skenovania pre zabezpečenie vysokej presnosti a opakovateľnosti meraní. Masívna konštrukcia ich predurčuje pre použitie priamo vo výrobe.

Viac informácií tu»

 • Výložníkové stroje: pokrývajú širokú škálu aplikácií. Sú ideálne pre meranie od vstupnej kontroly, meranie vo výrobe až po procesnú kontrolu. Sú vhodné pre meranie prípravkov, plechových dielov, jednotlivých komponentov karosérie až po kompletnú karosériu.

Viac informácií tu»

 • ZEISS mostové a veľké portálové stroje sú výborným riešením pre meranie veľkých dielov. Vysoká presnosť je zaručená aj vďaka technológii skenovania.

Viac informácií tu»

 • Optické systémy: Micro a optické meracie stroje. Miniaturizované komponenty sa používajú stále viac ako konštrukčné časti automobilov, prístrojov lekárskej techniky a sú tiež rozhodujúce pre vysoko presné riadiace a regulačné procesy. Pre spoľahlivosť týchto dielov je rozhodujúca presnosť, s ktorou kontrola kvality zaisťuje ich funkčnosť.

Viac informácií tu»

 • Optické 3D skenery: Mobilné optické 3D skenery ponúkajú rýchlu a flexibilnú možnosť 3D digitalizácie v automobilovom priemysle, pri výrobe plastov, odliatkov a iných za účelom rozmerovej kontroly, reverzného inžinierstva, ale aj archivácie.

Viac informácií tu»

 • Metrotomografia: Metrotomografia® - prepojenie metrológie a tomografie prináša doposiaľ nepoznané možnosti meraní. Kde bola doteraz možná iba kontrola alebo kontrola kvality ani nemohla byť prevádzaná, je teraz možné realizovať vysoko presné nedeštruktívne meranie

Viac informácií tu»

 • Odchýlky tvaru a drsnosti: ZEISS ponúka kompletný produktový rad pre meranie kontúr, drsnosti a tvaru obrobkov. Od malého ručného Handysurf meradla až po veľké systémové prístroje. Naše meracie prístroje Vám umožnia vysoko presné merania tvaru, kontúr a povrchu.

SOFTVÉR

 • Softvér: Merací, vyhodnocovací softvér a softvér pre správu dát od firmy ZEISS Vám umožní zvýšiť prehľadnosť získavaných dát a produktivitu Vašich meracích prístrojov. Súčasťou základného softvéru je už aj štatistický modul na analýzu, vyhodnocovanie a prepočty nameraných dát s databázou na namerané dáta.

Viac informácií tu»

PRÍSLUŠENSTVO

 • Systémy spoločnosti ZEISS sú koncipované ako kompletné systémy. S príslušenstvom ZEISS dosiahnete optimálny výkon vašich strojov. Ponúkame snímače, upínacie systémy, príslušenstvo.

Viac informácií tu»

SLUŽBY A PODPORA

 • Zákaznícka podpora
 • Podpora systému
 • Školenia
 • Meracie služby
 • Projektová podpora
 • Príslušenstvo

Viac informácií tu»

ZEISS Metrologické centrum - Metrologické služby, školenia, komerčné merania

ZEISS Metrologické centrum je akreditovaným skúšobným laboratóriom v zmysle normy ISO/IEC 17025:2005.

Na ploche viac ako 300 m2 ponúka širokú škálu technológii z portfólia divízie Priemyselnej meracej techniky.

Okrem systémov dostupných priamo v našom laboratóriu v Trnave zabezpečuje merania pomocou takmer všetkých dostupných ZEISS technológií (dotyk, optika, laser, RTG, 2D kontúra, drsnosť, 3D skenovanie) vrátane počítačovej tomografie na CT zariadeniach METROTOM 1500 a METROTOM 800. V rámci školiacich aktivít centrum ponúka softvérové školenia, poskytuje podporu v oblasti metrológie a procesnú kontrolu kvality priamo u zákazníkov a navyše je výhradným poskytovateľom certifikovaných školení AUKOM.

Jedno z najlepšie vybavených komerčných meracích centier v Slovenskej a Českej republike v rámci zákazkového programovania a merania ponúka:

 • Prípravu off-line meracích programov prípadne on-site podpora zákazníkov
 • Akreditované 3D merania s certifikovaným protokolom o skúške
 • CT skenovanie / meranie (rozmerové analýzy, defektoskopia, porozita materiálu, analýza hrúbky steny)
 • Meranie ozubení (priame, kužeľové, závitovkové, odvaľovacie frézy)
 • 3D bezkontaktné skenovanie (vrátane merania priamo u zákazníka)
 • Reverzné inžinierstvo a 3D digitalizácia povrchov

Viac informácií tu»

Fotografie

Kategórie, v ktorých je firma umiestnená (9)

Publikováné články (9)

Publikované aktuality (4)

Prezentujte aj Vy Vašu firmu!

Pridajte Vašu firmu do Katalógu firiem pre plasty a gumu v ČR a SR. Vašu firmu uvidí viac ako 35 000 reálnych užívateľov za mesiac.

+ Pridať firmu
 

Najnovšie inzeráty

Najbližšie výstavy

Pridajte Vašu firmu

Pridajte vašu firmu do katalógu pre plasty a gumu v ČR a SR. Vašu firmu uvidí viac ako 35 000 reálnych užívateľov za mesiac

+ Pridať firmu