PlasticPortal.eu - denne aktualizovaný portál pre plasty a gumu

Aktuality
Rýchle a presné kalkulácie

15.11.2017 | Často počujeme vo firmách podobné vyjadrenia: "Máme presné kalkulácie" a "Kalkulujeme rýchlo a flexibilne" - Realita je ale veľakrát iná...

PlasticPortal.eu sponzorom modelárskej súťaže Cena primátora mesta Nitra 2017

13.11.2017 | Minulý mesiac sa v Nitre uskutočnila najväčšia modelárska súťaž v regióne, venovaná plastikovému a papierovému modelárstvu.

Doprava zdarma cez nákup na e-shope Techni-Trade s.r.o.

10.11.2017 | Využite túto príležitosť obstarať si tovar v kľude a pohode cez e-shop.

Možnosti získania grantu v Slovenskej republike

08.11.2017 | Prehľad noviniek - november 2017.

Dočasná nedostupnosť portálu PlasticPortal.eu

06.11.2017 | V dôsledku migrácie portálu PlasticPortal.eu na nový, modernejší server, bude dnes v čase od 17.00 do 18.00 hod. prevádzka portálu obmedzená. Ďakujem za pochopenie.

 
Plastikársky slovník
Portál ZÁKONY A NORMY
Portál ZÁKONY A NORMY
Aktuálne v legislatíve
Obsah PAH v predmetoch a v hračkách

03.07.2017 | Na webovej stránke ECHA je nová výzva na predkladanie pripomienok a dôkazov týkajúce sa obsahu PAH uvedeného v položke 50 prílohy XVII nariadenia REAC ...

Nová vydaná změna nařízení č. 10/2011 (nařízení PIM) o materiálech a předmětech z plastů určených pro styk s potravinami

31.05.2017 | Nařízení Komise č. (EU)2017/752 mění a opravuje nařízení PIM o materiálech a předmětech z plastů určených pro styk s potravinami:

Verejná konzultácia o pravidlách zodpovednosti výrobcu za škodu spôsobenú chybou výrobku

10.04.2017 | Európska Komisia začala na svojich webových stránkach verejnú konzultáciu o pravidlách zodpovednosti výrobcu za škodu spôsobenú chybou výrobku.

Zdravotnícke pomôcky - Systémy manažérstva kvality

07.12.2016 | Norma pre Zdravotnícke pomôcky - Systémy manažérstva kvality - Požiadavky na splnenie predpisov, z decembra 2016.

 
Newsletter
CAPTCHA Image
 
Úvod > Aktuálne články > Záverečná správa a fotoreportáž z veľtrhov DANUBIUS GASTRO, EXPOSHOP a GASTROPACK 2010
Záverečná správa a fotoreportáž z veľtrhov DANUBIUS GASTRO, EXPOSH ...
 
 
Záverečná správa a fotoreportáž z veľtrhov DANUBIUS GASTRO, EXPOSHOP a GASTROPACK 2010

Záverečná správa a fotoreportáž z veľtrhov DANUBIUS GASTRO, EXPOSHOP a GASTROPACK 2010

Dňa 24. januára 2010 zavrela svoje brány na petržalskej strane Dunaja INCHEBA EXPO Bratislava, ktorá po štyri dni hostila vystavovateľov a návštevníkov bloku významných výstavných podujatí - 17. medzinárodný veľtrh gastronómie Danubius Gastro, 10. ročník výstavy strojov a technológií pre obchod Exposhop a 9. výstava obalových materiálov a baliacej techniky Gastropack.

Veľtrh Danubius Gastro sa v posledných rokoch stal rozhodujúcim podujatím v oblasti gastronómie a hotelierstva v rámci celého Slovenska i stredoeurópskeho regiónu.
Už tradične tu môžeme nájsť atraktívnu prehliadku najväčších svetových dodávateľov až po malé a stredné firmy. Danubius Gastro so súbežnými výstavami Exposhop a Gastropack ponúka jedinečnú príležitosť predstaviť komplexnú ponuku produktov a služieb v celej škále profilu veľtrhu.
Veľtrh Danubius Gastro sa konal pod záštitou ministerstva pôdohospodárstva SR v úzkej spolupráci s odbornými partnermi - Asociáciou somelierov SR, Cechom pekárov a cukrárov regiónu západného Slovenska, Slovak Coffee Association, Slovenským zväzom kuchárov a cukrárov, Slovenskou barmanskou asociáciou, Slovenským mliekarenským zväzom, Zväzom výrobcov hrozna a vína na Slovensku a Zväzom obchodu a cestovného ruchu SR.

Celkovo sa na veľtrhu predstavilo 328 vystavovateľov z Českej republiky, Francúzska, Maďarska, Nemecka, Poľska, Rakúska, Talianska a Slovenska na celkovej výstavnej ploche 17 000 metrov štvorcových. Zo zahraničia prišlo vyše 30 % priamych vystavovateľov a spolu s nepriamo zastúpenými zahraničnými firmami je to viac ako 50% vystavovateľov veľtrhu, čo jasne dokazuje medzinárodný charakter podujatia. Atraktívny veľtrh si za štyri dni prehliadlo 68 362 návštevníkov.
S potešením sme prijali zaradenie veľtrhu Danubius Gastro do kalendára výstav a veľtrhov pre rok 2010 garantovaných Ministerstvom pôdohospodárstva, čo sa odrazilo na širšom zastúpení slovenských výrobcov potravín a nápojov. V rámci Národného programu podpory domácich poľnohospodárskych výrobkov a potravín sa prezentovala expozícia Značky kvality Slovakia. Na veľtrhu boli slávnostne ocenené najlepšie slovenské potravinárske výrobky.
Výrazný nárast nastal v oblasti vína, kde sa prezentovala okrem širokého zastúpenia domácich producentov kolektívna účasť českých a moravských vinárov a ďalší vystavovatelia z Rakúska, Francúzska. Prvý raz sa na veľtrhu prezentovalo Veľvyslanectvo Rakúska s kolektívnou účasťou firiem so širokou ponukou gastronomických špecialít.
Oficiálnym partnerom veľtrhu bolo v tomto roku METRO Cash & Carry Slovakia, spol. s r. o. s ktorým už dlhodobo spolupracujeme pri príprave veľtrhu. Zároveň METRO malo jednu z najväčších a najatraktívnejších prezentácií na veľtrhu.

Veľtrh Danubius Gastro slávnostne otvoril minister pôdohospodárstva SR Vladimír Chovan spoločne s generálnym riaditeľom Incheby, a.s. Alexandrom Rozinom za prítomnosti prezidenta Slovenskej republiky Ivana Gašparoviča, ministra hospodárstva Ľubomíra Jahnátka, primátorov a starostov, členov diplomatického zboru, zástupcov odborných profesijných združení a ďalších hostí.


Sprievodné akcie boli venované odborníkom i širokej verejnosti. V tomto roku dosiahli mimoriadnu kvalitu. Ich príprave bola v spolupráci s odbornými garantmi venovaná mimoriadna pozornosť, výsledkom čoho boli semináre, súťaže, prezentačné a predajné prehliadky. Aktívne sa do nich zapojilo viac ako 500 organizátorov a súťažiacich.

Minister pôdohospodárstva SR Vladimír Chovan odovzdal tituly Značka kvality SK slovenským výrobcom spĺňajúcim náročné kritériá. Ako jednu z najatraktívnejších sprievodných akcii môžeme spomenúť 10. ročník Národnej prehliadky kuchárskeho a cukrárskeho umenia Poézia v gastronómii, kde sa predstavili súťažné exponáty hotelov, reštaurácií, cukrární, odborných škôl a učilíšť z celého Slovenska.
Pekárska súťaž o historický Najlepší Bratislavský rožok bola doplnená súťažami o Najkrajší pletený výrobok z kysnutého cesta a Najkrajšie umelecké dielo z karamelu.
O titul najlepšieho someliera Slovenska, Čiech a Moravy bojovalo v 4. ročníku seniorskej somelierskej súťaže Corner Sommelier Competition Down Under Trophy 2010 25 súťažiacich.
8. ročník ST. NICLAUS CUP 2009 s 2. ST. NICLAUS FREE STYLE patrili medzi veľmi zaujímavé podujatia lahodiace nielen oku, ale i chuti. Umelecké výtvory vyrezávania z ovocia a zeleniny sledovali návštevníci počas súťaží Carving Cup 2010. Po ročnej prestávke sa konali na veľtrhu Majstrovstvá Slovenska v príprave kávy
Barista 2010 v niekoľkých disciplínach. Prvýkrát na Slovensku počas veľtrhu prebehlo národné kolo najprestížnejšej kulinárskej súťaže Bocuse dOr. Víťaz súťaže bude reprezentovať Slovensko na európskom finále v Ženeve, odkiaľ má šancu postúpiť do svetového finále, ktoré sa uskutoční v Lyone v roku 2011.
Najlepšie exponáty a novinky veľtrhu získali cenu DANUBIUS GASTRO 2010.


Exponáty vyhodnotila odborná komisia zložená z odborníkov z oblasti gastronómie, potravinárstva a obchodu pod vedením Ing. Soni Supekovej, PhD.. Do súťaže o najlepšie exponáty medzinárodných výstav Danubius Gastro, Exposhop Gastropack v roku 2010 bolo prihlásených 39 exponátov.
„Cenu Danubius Gastro 2010" získali exponáty týchto vystavovateľov :
Predseda komisie:
Ing. Soňa Supeková, PhD., generálna riaditeľka sekcie potravinárstva MP SR.
Striebornú plaketu získali : Winterhalter Gastronom GnbH, s.r.o.
Umývacie stroje rady UC
Costadoro Coffee (M. Galuška) káva Costadoro Coffee LAB
Humenská mliekareň, a.s.
RACIO Jogurt so zníženým obsahom tuku jahodový
Tatrakon spol. s r.o.
Zlatá radu Bôčiková nátierka + Pali - pochúťka
Milsy, a.s.
Nattié -Pikant
Ing. Jozef Mikuš JM Vinárstvo
Alibernet 2006
Zlatu plaketu získali : Julius Meinl
Káva v Aróma FEZE
Slowin Bratislava, s.r.o.
Šampanské víno Gosset Excellence Brut
AGRO-MOVINO, s.r.o.
Cabernet Sauvignon Barrique 2000
Ing. Jaroslav Ostrožovič
Kráľ vín - Na krídlach motýľa
Včelco, s.r.o.
Prešporská medovina
Levické mliekárne
Vysokopasterizované hom. P olotučné. Mlieko 11
Domaine de la Barthe - Eychenne
Cuvée Metamorphose
KARLOFF, s.r.o.
Karloff Brandy Special V.S.O.P. 40% - 0,7 l


Po celú dobu konania Danubius Gastro o dianie na ňom prejavovali mimoriadny záujem slovenské, ale i zahraničných médiá. V tlačovom stredisku sa akreditovalo 493 novinárov. Informácie o veľtrhu sa dostali do hlavného spravodajstva televízií: Markíza, STV1, STV2, TV JOJ a do regionálnych televízií. Informácie a vstupy na živo odzneli aj vo vysielaní rádií Expres, Fun Rádio a Slovenský rozhlas. Pozornosť veľtrhu venovali periodiká Sme, Pravda, Hospodárske noviny, Trend, Plus 1 deň, Nový čas, Šport, Új szó a viaceré regionálne noviny.
Propagácia veľtržného podujatia bola podporená hlavným mediálnym partnerom Zoznam.sk (dromedar.sk, mapy.sk, cestovne poriadky.sk, topky.sk)a odbornými mediálnymi partnermi: Epicure, Gastro Press, Gastro magazín, Gastro Plus, Hotelier, Potravinárstvo Slovenska 2010, Slovenský Výber, Vitalita, Top hotelnictví, obedovat.sk, Andrew | e BMA.
Reklamná kampaň pozostávala z billboardov, bigboardov, backligtov, city lightov, z reklamných spotov v rádiách Expres, Fun rádio, Slovenský rozhlas a inzercie v denníkoch a v týždenníkoch: Nový čas, Nový čas pre ženy, Nový čas Víkend, Nový čas Zdravie, Život a Eva. Kvalitná mediálna kampaň sa odrazila v 5%-nom náraste návštevnosti.


Veľtrh Danubius Gastro v tomto roku svojimi parametrami upevnil dominantné postavenie v oblasti gastronómie, hotelierstva a potravín na Slovensku.


Veľtrh sa stretol s mimoriadne priaznivým ohlasom u vystavovateľov i návštevníkov, čo najlepšie dokumentujú rekordné parametre výstavného podujatia. S potešením môžeme konštatovať, že veľtrh Danubius Gastro spolu s veľtrhom ITF Slovakiatour a súbežnými výstavami patrí medzi najatraktívnejšie výstavné podujatia na Slovensku.

Organizátori sa už tešia na budúci ročník podujatia, ktorý sa uskutoční 20. - 23. januára 2011 a veria, že bude zasa kvalitnejší a bohatší o vystavovateľov zo širokého spektra potenciálnych vystavovateľov zo Slovenska i zahraničia.
Veľa vystavovateľov využilo rezerváciu plochy na rok 2011 priamo na tohoročnej výstave, čím získali prednostné právo na výber plochy za zvýhodnených cenových podmienok.
Neváhajte a využite túto mimoriadnu ponuku na veľtrhu DANUBIUS GASTRO - EXPOSHOP - GASTROPACK 2011 už teraz.
Tešíme sa na spoluprácu s Vami

Ing. Ivan Veselý RNDr. Anna Mydlová Mgr. Zuzana Vrábelová
organizačný tím veľtržného podujatia tel. +421/2/6727 2218, 6727 2198, 6727 2026 fax. +421 /2/62247101 e-mail: gastro@incheba.sk www.incheba.sk

5.2.2010
autor: archív Incheba a.s.
 
 
 
Fotogaléria článku
Záverečná správa a fotoreportáž z veľtrhov DANUBIUS GASTRO, EXPOSHOP a GASTROPACK 2010
Záverečná správa a fotoreportáž z veľtrhov DANUBIUS GASTRO, EXPOSHOP a GASTROPACK 2010
Záverečná správa a fotoreportáž z veľtrhov DANUBIUS GASTRO, EXPOSHOP a GASTROPACK 2010
Záverečná správa a fotoreportáž z veľtrhov DANUBIUS GASTRO, EXPOSHOP a GASTROPACK 2010
Záverečná správa a fotoreportáž z veľtrhov DANUBIUS GASTRO, EXPOSHOP a GASTROPACK 2010
Záverečná správa a fotoreportáž z veľtrhov DANUBIUS GASTRO, EXPOSHOP a GASTROPACK 2010
Záverečná správa a fotoreportáž z veľtrhov DANUBIUS GASTRO, EXPOSHOP a GASTROPACK 2010
Záverečná správa a fotoreportáž z veľtrhov DANUBIUS GASTRO, EXPOSHOP a GASTROPACK 2010
 
 
Odporučte článok Vytlačiť článok Späť
 
 

Späť


 
Najnovšia inzercia

Predaj | ABS
17.11.2017

 
 

Predaj | ABS
17.11.2017

 
 

Predaj | GRIVORY
17.11.2017

 
 

Predaj | GRIVORY
17.11.2017

 
 

Predaj | PP GF 30
17.11.2017

 
 

Predaj | PBT
17.11.2017

 
 

Predaj | PPO
17.11.2017

 
 

Kúpa | PBT
17.11.2017

 
 
 
 
Výstavy
formnext

14.11.2017 | Medzinárodná výstava a konferencia pre aditívne technológie a výrobu nástrojov.

Elmia Subcontractor 2017

14.11.2017 | Elmia Subcontractor združuje odborníkov z výrobného priemyslu pod jednou strechou. S 1200 vystavovateľmi z asi 30 krajín vytvára jedinečné podmienky pre rozvoj podnikania a výhodné obchody.

PLASTEC South

15.11.2017 | Plastikársky veľtrh - dodávatelia plastov, technológií, inovácií pre plastikársky priemysel.

PLASTICS and RUBBER INDONESIA

15.11.2017 | Výstava venovaná plastikárskemu a gumárenskému priemyslu.

DMP 2017

28.11.2017 | 19. Medzinárodný veľtrh pre formy, spracovanie kovov, plasty, balenie a gumu.

Plast Eurasia 2017

06.12.2017 | 27. medzinárodný plastikársky veľtrh v Istanbule

FESPA Eurasia 2017

07.12.2017 | FESPA je globálna udalosť pre sieťotlač, digitálnu tlač a textilnú tlač.

Arabiamold

11.12.2017 | Formy a nástroje.