PlasticPortal.eu - denne aktualizovaný portál pre plasty a gumu

Aktuality
Predaj vstrekolisov v ČR a SR stále rastie

20.04.2017 | V týchto dňoch ukončil PlasticPortal.eu® prieskum predaja vstrekolisov na území Českej a Slovenskej republiky za rok 2016. Do prieskumu bolo tento rok oslovených 24 významných dodávateľov vstrekolisov so žiadosťou o poskytnutie údajov o predajoch. Zastúpenia dvoch oslovených značiek vstrekolisov svoje údaje neposkytli.

Viete ako prebieha proces radiačného sieťovania v spoločnosti BGS?

18.04.2017 | Táto metóda výrazne zlepšuje vlastnosti plastov. Pozrite si nové video o radiačnom sieťovaní firmy BGS Beta-Gamma-Service GmbH & Co. KG.

V Slovnafte sa v apríli začnú generálne revízie časti rafinérskej výroby

12.04.2017 | Spoločnosť SLOVNAFT, a.s., odstaví po Veľkej noci časť svojich výrobných zariadení. Dôvodom sú pravidelné generálne revízie, ktoré majú zabezpečiť ďalší bezproblémový chod technológií. Odstavených bude postupne 16 výrobných jednotiek. Ich opätovný nábeh na plnú produkciu je naplánovaný na polovicu júna 2017.

EXIM - TECH s.r.o. predstavuje Multisignálny panelový merač

10.04.2017 | Vďaka multisignálnemu panelovému meraču budete mať výrobné procesy pod spoľahlivou kontrolou a všetky dôležité funkcie v jednom zariadení.

Aktuálny katalóg vyhadzovačov a razníkov firmy PENTA SLOVENSKO, s.r.o

07.04.2017 | Nový aktualizovaný katalóg štandardných typov vyhadzovačov a razníkov.

 
Plastikársky slovník
Portál ZÁKONY A NORMY
Portál ZÁKONY A NORMY
Aktuálne v legislatíve
Verejná konzultácia o pravidlách zodpovednosti výrobcu za škodu spôsobenú chybou výrobku

10.04.2017 | Európska Komisia začala na svojich webových stránkach verejnú konzultáciu o pravidlách zodpovednosti výrobcu za škodu spôsobenú chybou výrobku.

Zdravotnícke pomôcky - Systémy manažérstva kvality

07.12.2016 | Norma pre Zdravotnícke pomôcky - Systémy manažérstva kvality - Požiadavky na splnenie predpisov, z decembra 2016.

Připravuje se novela zákona č. 477/2001 Sb. o obalech

29.11.2016 | Připravovaná novela zákona č. 477/2001 Sb. o obalech se týká se povinného zpoplatnění pouze lehkých plastových odnosných tašek s tloušťkou stěny do 50 ...

§ 58 zákona o odpadoch je zrušený! Povinnosti voči OZV zostávajú nezmenené!

16.11.2016 | Dňa 25.10.2016 parlament Slovenskej republiky zrušil sporný § 58 zákona o odpadoch, v zmysle ktorého, pôvodca odpadu z obalov pre ktoré nebol výrobcom ...

Harmonizované normy v říjnu 2016

11.11.2016 | V Úředním věstníku EU byly v říjnu 2016 zveřejněny následující názvy a odkazy harmonizovaných norem:

 
Newsletter
CAPTCHA Image
 
Úvod > Aktuálne články > Záverečná správa a fotoreportáž z veľtrhov DANUBIUS GASTRO, EXPOSHOP a GASTROPACK 2010
Záverečná správa a fotoreportáž z veľtrhov DANUBIUS GASTRO, EXPOSH ...
 
 
Záverečná správa a fotoreportáž z veľtrhov DANUBIUS GASTRO, EXPOSHOP a GASTROPACK 2010

Záverečná správa a fotoreportáž z veľtrhov DANUBIUS GASTRO, EXPOSHOP a GASTROPACK 2010

Dňa 24. januára 2010 zavrela svoje brány na petržalskej strane Dunaja INCHEBA EXPO Bratislava, ktorá po štyri dni hostila vystavovateľov a návštevníkov bloku významných výstavných podujatí - 17. medzinárodný veľtrh gastronómie Danubius Gastro, 10. ročník výstavy strojov a technológií pre obchod Exposhop a 9. výstava obalových materiálov a baliacej techniky Gastropack.

Veľtrh Danubius Gastro sa v posledných rokoch stal rozhodujúcim podujatím v oblasti gastronómie a hotelierstva v rámci celého Slovenska i stredoeurópskeho regiónu.
Už tradične tu môžeme nájsť atraktívnu prehliadku najväčších svetových dodávateľov až po malé a stredné firmy. Danubius Gastro so súbežnými výstavami Exposhop a Gastropack ponúka jedinečnú príležitosť predstaviť komplexnú ponuku produktov a služieb v celej škále profilu veľtrhu.
Veľtrh Danubius Gastro sa konal pod záštitou ministerstva pôdohospodárstva SR v úzkej spolupráci s odbornými partnermi - Asociáciou somelierov SR, Cechom pekárov a cukrárov regiónu západného Slovenska, Slovak Coffee Association, Slovenským zväzom kuchárov a cukrárov, Slovenskou barmanskou asociáciou, Slovenským mliekarenským zväzom, Zväzom výrobcov hrozna a vína na Slovensku a Zväzom obchodu a cestovného ruchu SR.

Celkovo sa na veľtrhu predstavilo 328 vystavovateľov z Českej republiky, Francúzska, Maďarska, Nemecka, Poľska, Rakúska, Talianska a Slovenska na celkovej výstavnej ploche 17 000 metrov štvorcových. Zo zahraničia prišlo vyše 30 % priamych vystavovateľov a spolu s nepriamo zastúpenými zahraničnými firmami je to viac ako 50% vystavovateľov veľtrhu, čo jasne dokazuje medzinárodný charakter podujatia. Atraktívny veľtrh si za štyri dni prehliadlo 68 362 návštevníkov.
S potešením sme prijali zaradenie veľtrhu Danubius Gastro do kalendára výstav a veľtrhov pre rok 2010 garantovaných Ministerstvom pôdohospodárstva, čo sa odrazilo na širšom zastúpení slovenských výrobcov potravín a nápojov. V rámci Národného programu podpory domácich poľnohospodárskych výrobkov a potravín sa prezentovala expozícia Značky kvality Slovakia. Na veľtrhu boli slávnostne ocenené najlepšie slovenské potravinárske výrobky.
Výrazný nárast nastal v oblasti vína, kde sa prezentovala okrem širokého zastúpenia domácich producentov kolektívna účasť českých a moravských vinárov a ďalší vystavovatelia z Rakúska, Francúzska. Prvý raz sa na veľtrhu prezentovalo Veľvyslanectvo Rakúska s kolektívnou účasťou firiem so širokou ponukou gastronomických špecialít.
Oficiálnym partnerom veľtrhu bolo v tomto roku METRO Cash & Carry Slovakia, spol. s r. o. s ktorým už dlhodobo spolupracujeme pri príprave veľtrhu. Zároveň METRO malo jednu z najväčších a najatraktívnejších prezentácií na veľtrhu.

Veľtrh Danubius Gastro slávnostne otvoril minister pôdohospodárstva SR Vladimír Chovan spoločne s generálnym riaditeľom Incheby, a.s. Alexandrom Rozinom za prítomnosti prezidenta Slovenskej republiky Ivana Gašparoviča, ministra hospodárstva Ľubomíra Jahnátka, primátorov a starostov, členov diplomatického zboru, zástupcov odborných profesijných združení a ďalších hostí.


Sprievodné akcie boli venované odborníkom i širokej verejnosti. V tomto roku dosiahli mimoriadnu kvalitu. Ich príprave bola v spolupráci s odbornými garantmi venovaná mimoriadna pozornosť, výsledkom čoho boli semináre, súťaže, prezentačné a predajné prehliadky. Aktívne sa do nich zapojilo viac ako 500 organizátorov a súťažiacich.

Minister pôdohospodárstva SR Vladimír Chovan odovzdal tituly Značka kvality SK slovenským výrobcom spĺňajúcim náročné kritériá. Ako jednu z najatraktívnejších sprievodných akcii môžeme spomenúť 10. ročník Národnej prehliadky kuchárskeho a cukrárskeho umenia Poézia v gastronómii, kde sa predstavili súťažné exponáty hotelov, reštaurácií, cukrární, odborných škôl a učilíšť z celého Slovenska.
Pekárska súťaž o historický Najlepší Bratislavský rožok bola doplnená súťažami o Najkrajší pletený výrobok z kysnutého cesta a Najkrajšie umelecké dielo z karamelu.
O titul najlepšieho someliera Slovenska, Čiech a Moravy bojovalo v 4. ročníku seniorskej somelierskej súťaže Corner Sommelier Competition Down Under Trophy 2010 25 súťažiacich.
8. ročník ST. NICLAUS CUP 2009 s 2. ST. NICLAUS FREE STYLE patrili medzi veľmi zaujímavé podujatia lahodiace nielen oku, ale i chuti. Umelecké výtvory vyrezávania z ovocia a zeleniny sledovali návštevníci počas súťaží Carving Cup 2010. Po ročnej prestávke sa konali na veľtrhu Majstrovstvá Slovenska v príprave kávy
Barista 2010 v niekoľkých disciplínach. Prvýkrát na Slovensku počas veľtrhu prebehlo národné kolo najprestížnejšej kulinárskej súťaže Bocuse dOr. Víťaz súťaže bude reprezentovať Slovensko na európskom finále v Ženeve, odkiaľ má šancu postúpiť do svetového finále, ktoré sa uskutoční v Lyone v roku 2011.
Najlepšie exponáty a novinky veľtrhu získali cenu DANUBIUS GASTRO 2010.


Exponáty vyhodnotila odborná komisia zložená z odborníkov z oblasti gastronómie, potravinárstva a obchodu pod vedením Ing. Soni Supekovej, PhD.. Do súťaže o najlepšie exponáty medzinárodných výstav Danubius Gastro, Exposhop Gastropack v roku 2010 bolo prihlásených 39 exponátov.
„Cenu Danubius Gastro 2010" získali exponáty týchto vystavovateľov :
Predseda komisie:
Ing. Soňa Supeková, PhD., generálna riaditeľka sekcie potravinárstva MP SR.
Striebornú plaketu získali : Winterhalter Gastronom GnbH, s.r.o.
Umývacie stroje rady UC
Costadoro Coffee (M. Galuška) káva Costadoro Coffee LAB
Humenská mliekareň, a.s.
RACIO Jogurt so zníženým obsahom tuku jahodový
Tatrakon spol. s r.o.
Zlatá radu Bôčiková nátierka + Pali - pochúťka
Milsy, a.s.
Nattié -Pikant
Ing. Jozef Mikuš JM Vinárstvo
Alibernet 2006
Zlatu plaketu získali : Julius Meinl
Káva v Aróma FEZE
Slowin Bratislava, s.r.o.
Šampanské víno Gosset Excellence Brut
AGRO-MOVINO, s.r.o.
Cabernet Sauvignon Barrique 2000
Ing. Jaroslav Ostrožovič
Kráľ vín - Na krídlach motýľa
Včelco, s.r.o.
Prešporská medovina
Levické mliekárne
Vysokopasterizované hom. P olotučné. Mlieko 11
Domaine de la Barthe - Eychenne
Cuvée Metamorphose
KARLOFF, s.r.o.
Karloff Brandy Special V.S.O.P. 40% - 0,7 l


Po celú dobu konania Danubius Gastro o dianie na ňom prejavovali mimoriadny záujem slovenské, ale i zahraničných médiá. V tlačovom stredisku sa akreditovalo 493 novinárov. Informácie o veľtrhu sa dostali do hlavného spravodajstva televízií: Markíza, STV1, STV2, TV JOJ a do regionálnych televízií. Informácie a vstupy na živo odzneli aj vo vysielaní rádií Expres, Fun Rádio a Slovenský rozhlas. Pozornosť veľtrhu venovali periodiká Sme, Pravda, Hospodárske noviny, Trend, Plus 1 deň, Nový čas, Šport, Új szó a viaceré regionálne noviny.
Propagácia veľtržného podujatia bola podporená hlavným mediálnym partnerom Zoznam.sk (dromedar.sk, mapy.sk, cestovne poriadky.sk, topky.sk)a odbornými mediálnymi partnermi: Epicure, Gastro Press, Gastro magazín, Gastro Plus, Hotelier, Potravinárstvo Slovenska 2010, Slovenský Výber, Vitalita, Top hotelnictví, obedovat.sk, Andrew | e BMA.
Reklamná kampaň pozostávala z billboardov, bigboardov, backligtov, city lightov, z reklamných spotov v rádiách Expres, Fun rádio, Slovenský rozhlas a inzercie v denníkoch a v týždenníkoch: Nový čas, Nový čas pre ženy, Nový čas Víkend, Nový čas Zdravie, Život a Eva. Kvalitná mediálna kampaň sa odrazila v 5%-nom náraste návštevnosti.


Veľtrh Danubius Gastro v tomto roku svojimi parametrami upevnil dominantné postavenie v oblasti gastronómie, hotelierstva a potravín na Slovensku.


Veľtrh sa stretol s mimoriadne priaznivým ohlasom u vystavovateľov i návštevníkov, čo najlepšie dokumentujú rekordné parametre výstavného podujatia. S potešením môžeme konštatovať, že veľtrh Danubius Gastro spolu s veľtrhom ITF Slovakiatour a súbežnými výstavami patrí medzi najatraktívnejšie výstavné podujatia na Slovensku.

Organizátori sa už tešia na budúci ročník podujatia, ktorý sa uskutoční 20. - 23. januára 2011 a veria, že bude zasa kvalitnejší a bohatší o vystavovateľov zo širokého spektra potenciálnych vystavovateľov zo Slovenska i zahraničia.
Veľa vystavovateľov využilo rezerváciu plochy na rok 2011 priamo na tohoročnej výstave, čím získali prednostné právo na výber plochy za zvýhodnených cenových podmienok.
Neváhajte a využite túto mimoriadnu ponuku na veľtrhu DANUBIUS GASTRO - EXPOSHOP - GASTROPACK 2011 už teraz.
Tešíme sa na spoluprácu s Vami

Ing. Ivan Veselý RNDr. Anna Mydlová Mgr. Zuzana Vrábelová
organizačný tím veľtržného podujatia tel. +421/2/6727 2218, 6727 2198, 6727 2026 fax. +421 /2/62247101 e-mail: gastro@incheba.sk www.incheba.sk

5.2.2010
autor: archív Incheba a.s.
 
 
 
Fotogaléria článku
Záverečná správa a fotoreportáž z veľtrhov DANUBIUS GASTRO, EXPOSHOP a GASTROPACK 2010
Záverečná správa a fotoreportáž z veľtrhov DANUBIUS GASTRO, EXPOSHOP a GASTROPACK 2010
Záverečná správa a fotoreportáž z veľtrhov DANUBIUS GASTRO, EXPOSHOP a GASTROPACK 2010
Záverečná správa a fotoreportáž z veľtrhov DANUBIUS GASTRO, EXPOSHOP a GASTROPACK 2010
Záverečná správa a fotoreportáž z veľtrhov DANUBIUS GASTRO, EXPOSHOP a GASTROPACK 2010
Záverečná správa a fotoreportáž z veľtrhov DANUBIUS GASTRO, EXPOSHOP a GASTROPACK 2010
Záverečná správa a fotoreportáž z veľtrhov DANUBIUS GASTRO, EXPOSHOP a GASTROPACK 2010
Záverečná správa a fotoreportáž z veľtrhov DANUBIUS GASTRO, EXPOSHOP a GASTROPACK 2010
 
 
Odporučte článok Vytlačiť článok Späť
 
 

Späť


 
Najnovšia inzercia

Predaj | PPA Amodel GF 33%
21.04.2017

 
 

Kúpa | Drť PP GF30%
20.04.2017

 
 
 

Kúpa | PP film
20.04.2017

 
 

Kúpa | Regranulát HIPS natur
19.04.2017

 
 

Kúpa | Regranulát PMMA natur
19.04.2017

 
 
 

Kúpa | Regranulát GPPS natur
19.04.2017

 
 

Kúpa | Ukončené projekty
19.04.2017

 
 
 
Výstavy
HANNOVER MESSE

24.04.2017 | R&D, priemyselná automatizácia a IT, priemyselné dodávky, výrobné inžinierstvo a služby, energia a technológie pre životné prostredie.

AUTOSALÓN Bratislava 2017

25.04.2017 | Bratislavský Autosalón je najdôležitejšou automobilovou udalosťou roka na Slovensku.

INNOFORM

25.04.2017 | Medzinárodný kooperatívny veľtrh pre nástroje a spracovateľský priemysel.

Vietnam Manufacturing Expo 2017

26.04.2017 | Popredná výstava o obrábacích strojov pre formy a vstrekovacie technológie pre plasty.

PLASTEC New England

03.05.2017 | Plastikársky veľtrh.

DESIGN and MANUFACTURING NEW ENGLAND

03.05.2017 | Medzinárodná plastikárska výstava.

interpack 2017

04.05.2017 | Medzinárodný veľtrh pre obalovú techniku sa koná v Düsseldorfe.

FOR INDUSTRY

09.05.2017 | 16. Medzinárodný veľtrh strojárenských technológií.