PlasticPortal.eu - denne aktualizovaný portál pre plasty a gumu

Aktuality
Predaj vstrekolisov v ČR a SR stále rastie

20.04.2017 | V týchto dňoch ukončil PlasticPortal.eu® prieskum predaja vstrekolisov na území Českej a Slovenskej republiky za rok 2016. Do prieskumu bolo tento rok oslovených 24 významných dodávateľov vstrekolisov so žiadosťou o poskytnutie údajov o predajoch. Zastúpenia dvoch oslovených značiek vstrekolisov svoje údaje neposkytli.

Viete ako prebieha proces radiačného sieťovania v spoločnosti BGS?

18.04.2017 | Táto metóda výrazne zlepšuje vlastnosti plastov. Pozrite si nové video o radiačnom sieťovaní firmy BGS Beta-Gamma-Service GmbH & Co. KG.

V Slovnafte sa v apríli začnú generálne revízie časti rafinérskej výroby

12.04.2017 | Spoločnosť SLOVNAFT, a.s., odstaví po Veľkej noci časť svojich výrobných zariadení. Dôvodom sú pravidelné generálne revízie, ktoré majú zabezpečiť ďalší bezproblémový chod technológií. Odstavených bude postupne 16 výrobných jednotiek. Ich opätovný nábeh na plnú produkciu je naplánovaný na polovicu júna 2017.

EXIM - TECH s.r.o. predstavuje Multisignálny panelový merač

10.04.2017 | Vďaka multisignálnemu panelovému meraču budete mať výrobné procesy pod spoľahlivou kontrolou a všetky dôležité funkcie v jednom zariadení.

Aktuálny katalóg vyhadzovačov a razníkov firmy PENTA SLOVENSKO, s.r.o

07.04.2017 | Nový aktualizovaný katalóg štandardných typov vyhadzovačov a razníkov.

 
Plastikársky slovník
Portál ZÁKONY A NORMY
Portál ZÁKONY A NORMY
Aktuálne v legislatíve
Verejná konzultácia o pravidlách zodpovednosti výrobcu za škodu spôsobenú chybou výrobku

10.04.2017 | Európska Komisia začala na svojich webových stránkach verejnú konzultáciu o pravidlách zodpovednosti výrobcu za škodu spôsobenú chybou výrobku.

Zdravotnícke pomôcky - Systémy manažérstva kvality

07.12.2016 | Norma pre Zdravotnícke pomôcky - Systémy manažérstva kvality - Požiadavky na splnenie predpisov, z decembra 2016.

Připravuje se novela zákona č. 477/2001 Sb. o obalech

29.11.2016 | Připravovaná novela zákona č. 477/2001 Sb. o obalech se týká se povinného zpoplatnění pouze lehkých plastových odnosných tašek s tloušťkou stěny do 50 ...

§ 58 zákona o odpadoch je zrušený! Povinnosti voči OZV zostávajú nezmenené!

16.11.2016 | Dňa 25.10.2016 parlament Slovenskej republiky zrušil sporný § 58 zákona o odpadoch, v zmysle ktorého, pôvodca odpadu z obalov pre ktoré nebol výrobcom ...

Harmonizované normy v říjnu 2016

11.11.2016 | V Úředním věstníku EU byly v říjnu 2016 zveřejněny následující názvy a odkazy harmonizovaných norem:

 
Newsletter
CAPTCHA Image
 
Úvod > Aktuálne články > Zatrávňovacia dlažba od firmy Puruplast
Zatrávňovacia dlažba od firmy Puruplast
 
 
Zatrávňovacia dlažba od firmy Puruplast

Zatrávňovacia dlažba od firmy Puruplast

V čase, keď zelené zatrávnené plochy ustupujú asfaltu a betónu, prichádzame s ideálnym riešením na spevnenie trávnatých plôch, ktoré má skvelé technické vlastnosti a je veľmi šetrné k životnému prostrediu.

Zatravňovací dlažba nabízí pevnostní vlastnosti tradičních povrchů, jako je beton nebo živičné směsi, zároveň však umožňuje zachovat přirozený ráz zatravněné plochy. Zatravňovací tvárnice Puruplast jsou vhodné i na zpevnění silně zatěžovaných travnatých ploch, jako jsou parkoviště, příjezdové cesty, kolejiště, jízdárny, paddocky apod.

Jak se zatravňovací dlažba vyrábí?
Zatravňovací dlažbu vyrábíme z plastového recyklátu se zásadním podílem polyetylenu, který získáváme z průmyslových i komunálních odpadů. Materiál tvárnic je UV stabilní a neutrální k životnímu prostředí. Případná likvidace zatravňovací dlažby je taktéž šetrná k přírodě – materiál je totiž stoprocentně recyklovatelný.
Kde najdou zatravňovací tvárnice využití?

Zatravňovací tvárnice využijete všude tam, kde potřebujete zpevnit nadměrně zatěžované travnaté plochy – zahrady, golfová hřiště, přírodní parkoviště, příjezdové cesty, odstavné plochy, chodníky, kolejiště, jízdárny, paddocky. Zatravňovací dlažba zachovává přirozenou propustnost půdy a tím i koloběh dešťové vody v přírodě.

 

Příklady použití  
Příklady použití  

Pět výhod zatravňovací dlažby Puruplast
Zatravňovací tvárnice fungují jako variabilní stavebnice. Základní prvky mohou být obohaceny o speciální doplňky, díky kterým může zatravňovací systém přesně kopírovat tvar terénu.

- Plastová zatravňovací dlažba zachovává přirozený koloběh vody - do podloží se vsákne mnohem více vody, než umožňují tradičně využívané materiály (beton, živičné povrchy, zámková dlažba).
- Tvárnice mají výborné technické vlastnosti – zatravňovací dlažba je odolná proti povětrnostním vlivům, UV záření i kyselým dešťům.
- Zatravňovací dlažba se snadno pokládá a instaluje – díky speciálnímu systému zámků je pokládka zatravňovací dlažby jednoduchá a rychlá
- Dlažbou zpevníte jakýkoliv terén – zatravňovací tvárnice zpevní i nerovný terén, přitom zachovají jeho přirozený ráz. Po zpevněné ploše můžete jezdit vozem, na koni apod., aniž byste ji poškodili.
- Tvárnice mají vyvážený poměr cena / výkon - zatravňovací dlažba je velmi kvalitní a díky moderní výrobě i cenově dostupná.

Jaké vlastnosti má špičková zatravňovací dlažba Puruplast?
- vysoká zatížitelnost – tvárnice Puruplast vydrží zátěž do 350t/m2
- teplotní stálost – tvárnice odolají i velmi nízkým nebo vysokým teplotám. Vykazují teplotní stálost od minus 30°C do plus 85°C. Tvarové změny jsou při extrémních teplotách minimální a jsou eliminovány promyšlenou konstrukcí.
- ekologická nezávadnost – plastové zatravňovací tvárnice jsou zdravotně nezávadné, šetrné k životnímu prostředí a stoprocentně recyklovatelné
- odolnost – tvárnice jsou odolné vůči povětrnostním vlivům, mrazu a UV záření. Nepoškodí je ani agresivní kyseliny nebo louhy.
- protiskluzový povrch – zatravňovací tvárnice jsou bezpečné a nerozbitné
- variabilita – zatravňovací tvárnice je možné díky speciálním doplňkům využít i pro členitý povrch se svahy a zatáčkami

Více info na http://www.puruplast.cz/zatravnovaci-dlazba/

23.5.2013
autor: Puruplast, a. s.
 
 
 
 
 
Odporučte článok Vytlačiť článok Späť
 
 

Späť


 
Najnovšia inzercia

Predaj | PPA Amodel GF 33%
21.04.2017

 
 

Kúpa | Drť PP GF30%
20.04.2017

 
 
 

Kúpa | PP film
20.04.2017

 
 

Kúpa | Regranulát HIPS natur
19.04.2017

 
 

Kúpa | Regranulát PMMA natur
19.04.2017

 
 
 

Kúpa | Regranulát GPPS natur
19.04.2017

 
 

Kúpa | Ukončené projekty
19.04.2017

 
 
 
Výstavy
HANNOVER MESSE

24.04.2017 | R&D, priemyselná automatizácia a IT, priemyselné dodávky, výrobné inžinierstvo a služby, energia a technológie pre životné prostredie.

AUTOSALÓN Bratislava 2017

25.04.2017 | Bratislavský Autosalón je najdôležitejšou automobilovou udalosťou roka na Slovensku.

INNOFORM

25.04.2017 | Medzinárodný kooperatívny veľtrh pre nástroje a spracovateľský priemysel.

Vietnam Manufacturing Expo 2017

26.04.2017 | Popredná výstava o obrábacích strojov pre formy a vstrekovacie technológie pre plasty.

PLASTEC New England

03.05.2017 | Plastikársky veľtrh.

DESIGN and MANUFACTURING NEW ENGLAND

03.05.2017 | Medzinárodná plastikárska výstava.

interpack 2017

04.05.2017 | Medzinárodný veľtrh pre obalovú techniku sa koná v Düsseldorfe.

FOR INDUSTRY

09.05.2017 | 16. Medzinárodný veľtrh strojárenských technológií.