PlasticPortal.eu - denne aktualizovaný portál pre plasty a gumu

Aktuality
Fatra a.s. ponúka regranuláciu plastových odpadov (PP, PE, PP/PE, EVAC)

26.04.2017 | Spoločnosť Fatra, a.s. - tradičný spracovateľ plastov v Českej republike, rozšírila výrobné možnosti o úpravy interného a externého plastového odpadu na regranulačnej linke.

Mercedes na Autosalóne Bratislava 2017 s európskou výstavnou premiérou

25.04.2017 | Bratislavský Autosalón bude tento rok skutočne výnimočný. Okrem dvoch stredoeurópskych premiér (Mazda CX-5 a Mazda MX-5 RF) ho obohatí aj jedna európska výstavná premiéra, dlho očakávaný model Mercedes Benz triedy S.

Zákazková výroba tesnení na mieru - novinka spoločnosti TOMIRTECH, s.r.o.

24.04.2017 | Počítačom riadený rezací stroj Atom FlashCut predstavuje tú najmodernejšiu a najpresnejšiu technológiu vo výrobe plochých tesnení.

Predaj vstrekolisov v ČR a SR stále rastie

20.04.2017 | V týchto dňoch ukončil PlasticPortal.eu® prieskum predaja vstrekolisov na území Českej a Slovenskej republiky za rok 2016. Do prieskumu bolo tento rok oslovených 24 významných dodávateľov vstrekolisov so žiadosťou o poskytnutie údajov o predajoch. Zastúpenia dvoch oslovených značiek vstrekolisov svoje údaje neposkytli.

Viete ako prebieha proces radiačného sieťovania v spoločnosti BGS?

18.04.2017 | Táto metóda výrazne zlepšuje vlastnosti plastov. Pozrite si nové video o radiačnom sieťovaní firmy BGS Beta-Gamma-Service GmbH & Co. KG.

 
Plastikársky slovník
Portál ZÁKONY A NORMY
Portál ZÁKONY A NORMY
Aktuálne v legislatíve
Verejná konzultácia o pravidlách zodpovednosti výrobcu za škodu spôsobenú chybou výrobku

10.04.2017 | Európska Komisia začala na svojich webových stránkach verejnú konzultáciu o pravidlách zodpovednosti výrobcu za škodu spôsobenú chybou výrobku.

Zdravotnícke pomôcky - Systémy manažérstva kvality

07.12.2016 | Norma pre Zdravotnícke pomôcky - Systémy manažérstva kvality - Požiadavky na splnenie predpisov, z decembra 2016.

Připravuje se novela zákona č. 477/2001 Sb. o obalech

29.11.2016 | Připravovaná novela zákona č. 477/2001 Sb. o obalech se týká se povinného zpoplatnění pouze lehkých plastových odnosných tašek s tloušťkou stěny do 50 ...

§ 58 zákona o odpadoch je zrušený! Povinnosti voči OZV zostávajú nezmenené!

16.11.2016 | Dňa 25.10.2016 parlament Slovenskej republiky zrušil sporný § 58 zákona o odpadoch, v zmysle ktorého, pôvodca odpadu z obalov pre ktoré nebol výrobcom ...

Harmonizované normy v říjnu 2016

11.11.2016 | V Úředním věstníku EU byly v říjnu 2016 zveřejněny následující názvy a odkazy harmonizovaných norem:

 
Newsletter
CAPTCHA Image
 
Úvod > Aktuálne články > Využitie termovízie v procesnej automatizácii s Micro-Epsilon s. r.o.
Využitie termovízie v procesnej automatizácii s Micro-Epsilon s. r.o.
 
 
Využitie termovízie v procesnej automatizácii s Micro-Epsilon s. r.o.

Využitie termovízie v procesnej automatizácii s Micro-Epsilon s. r.o.

Teplota ako všadeprítomná fyzikálna veličina hrá v priemysle významnú úlohu v mnohých situáciách. Modernou metódou na určenie teploty je bezdotykové meranie infračerveného žiarenia meraného objektu. Prístroje thermoMETER sú navrhnuté tak, aby riešili túto úlohu čo najlepšie – či už ide o mobilný prístroj alebo priemyselný stacionárny senzor. Infračervené teplomery MICRO-EPSILON sú určené prie priemyselné použitie.


Infračervené kamery pre vision systémy

Systémy strojového videnia čoraz častejšie nahrádzajú tradičné úlohy v procesnej automatizácii. Pre množstvo aplikácií je riešenie pomocou vision systémov jednoduchšie, obsahuje menej komponentov, je rýchlejšie realizovateľné a často krát aj lacnejšie. Avšak niektoré podmienky limitujú použitie kamier, ktoré pracujú vo viditeľnom spektre žiarenia. Sú to najmä svetelné podmienky, nízky kontrast sledovaných materiálov a úlohy pre rozpoznávanie výškových profilov. V týchto prípadoch je často riešením použitie laserových profilových skenerov alebo infračervených kamier.

kontrola nanášania lepidla, infračervené kameryPre infrakameru platia iné zákonitosti

Ak máte problém so spoľahlivou identifikáciou sledovaného objektu, jeho tvaru, polohy alebo prítomnosti s bežnou vision kamerou, zamyslite sa, či by nebolo riešením pracovať s teplotným obrazom. Stačí, ak rozhodujúci materiál má inú teplotu ako podklad, prípadne iný dôležitý objekt. Typickým príkladom sú nanášané alebo striekané lepidlá, sklolamináty, tavená alebo z iných dôvodov nahrievaná hmota. Niekedy stačí, že sledované objekty majú inú emisivitu, aj keď ich teplota je rovnaká. Je jasné, že pri využití termokamier v procesnej automatizácii nie je tak dôležitá ich absolútna presnosť, ale vysoká teplotná citlivosť. Ďalšími dôležitými vlastnosťami pre použitie v procesnej automatizácii sú rýchlosť, dostupné analytické nástroje, konektivita, malé rozmery, vysoké krytie a variabilita objektívov. Všetkým uvedeným disponujú termovízne kamery MICRO-EPSILON.


Vlastnosti kamier MICRO-EPSILON

MICRO-EPSILON má v ponuke sériu infračervených kamier TIM. Ich teplotná citlivosť začína od 0,04 K. Objektívy je možné vybrať podľa veľkosti objektu a vzdialenosti od neho od 6°do 72°. Maximálna frekvencia snímania je 120 fps. Kamera má tvar malej kocky, typicky 50x50x50 mm s krytím IP67. Merací rozsah sa vyberá pri konfigurácii, pre opakujúce sa aplikácie sú pripravené kalibrácie na mieru. Napríklad pre rotačné pece 50-500°C, pre metalurgiu do 1800°C a pod. S počítačom komunikujú cez tienený USB kábel, cez ktorý sú aj napájané. Séria TIM200 je bispektrálna, obsahuje čip pre termografiu aj viditeľný obraz. Druhý konektor na kamere sa používa na pripojenie k lokálnej technológii alebo signalizácii cez tzv. procesné rozhranie. S kamerou sa dodáva konfiguračný a analytický softvér TIMconnect. Pre systémy reálneho času sú pripravené nástroje pre OS Linux.

Termovízna kamera TIM 160
   Termovízna kamera TIM 160


Postup pri nasadení TIM infra kamier

Ak by nasadenie infrakamier mohlo byť riešením vašej úlohy, tak odporúčame kontaktovať technického zástupcu MICRO-EPSILON. Po konzultácii vyberie vhodný typ kamery, objektívu a meracieho rozsahu. Navštívi vás a spolu urobíte prvé testy. Nahráte rozhodujúce fázy procesu priamo v technológii a uložíte ich vo formáte rádiometrického ravi súboru. Analýzu optimálneho nastavenia a výber vhodného rozhrania je možné urobiť neskôr, v pohodlí a bez časového stresu. Softvér TIMconnect dokáže pristupovať k dátam zo súboru rovnako ako k online obrazu z kamery. Pre pomalé procesy je možné využiť vyhodnocovacie funkcie priamo z TIMconnect a s PLC sa spojiť cez sériovú linku. Hlavne pre rýchle procesy je vhodnejšie naprogramovať utilitu a dáta z kamery získať pomocou knižníc WinApi 32. Stálou možnosťou je galvanicky oddelené procesné rozhranie so stavovými a analógovými I/O.

Ak budete mať nabudúce problémy s nasadením bežných kamier, spomeňte si na riešenia, ktoré ponúka procesná termografia a kamery MICRO-EPSILON.

www.micro-epsilon.sk

27.3.2014
autor: Juraj Devečka, Micro-Epsilon Czech Republic, spol. s r.o.
 
 
 
 
 
Odporučte článok Vytlačiť článok Späť
 
 

Späť


 
Najnovšia inzercia
 
 

Kúpa | Míchací silo
25.04.2017

 
 
 

Predaj | HIPS drť
24.04.2017

 
 

Predaj | ABS drť
24.04.2017

 
 
 

Predaj | PPA Amodel GF 33%
21.04.2017

 
 

Kúpa | Drť PP GF30%
20.04.2017

 
 
 
Výstavy
HANNOVER MESSE

24.04.2017 | R&D, priemyselná automatizácia a IT, priemyselné dodávky, výrobné inžinierstvo a služby, energia a technológie pre životné prostredie.

AUTOSALÓN Bratislava 2017

25.04.2017 | Bratislavský Autosalón je najdôležitejšou automobilovou udalosťou roka na Slovensku.

INNOFORM

25.04.2017 | Medzinárodný kooperatívny veľtrh pre nástroje a spracovateľský priemysel.

Vietnam Manufacturing Expo 2017

26.04.2017 | Popredná výstava o obrábacích strojov pre formy a vstrekovacie technológie pre plasty.

PLASTEC New England

03.05.2017 | Plastikársky veľtrh.

DESIGN and MANUFACTURING NEW ENGLAND

03.05.2017 | Medzinárodná plastikárska výstava.

interpack 2017

04.05.2017 | Medzinárodný veľtrh pre obalovú techniku sa koná v Düsseldorfe.

FOR INDUSTRY

09.05.2017 | 16. Medzinárodný veľtrh strojárenských technológií.