PlasticPortal.eu - denne aktualizovaný portál pre plasty a gumu

Aktuality
Nová batéria pre páskovače STRAPEX

20.01.2017 | Ručný páskovač STRAPEX STB slúži na páskovanie predmetov rôznych veľkostí pomocou polypropylénovej PP alebo PET pásky.

Konferencia NEWMATEC 2017 už za dva mesiace na Táloch

18.01.2017 | Zväz automobilového priemyslu Slovenskej republiky Vás pozýva na 3. ročník konferencie NEWMATEC.

Vstrekolisy Arburg s technikou vstrekovania do kubickej formy

17.01.2017 | Vstrekovacie stroje ALLROUNDER CUBE sú dokonale prispôsobené pre kubické formy. Ich servoelektrická kĺbová zatváracia jednotka umožňuje rýchle cykly pri zníženej spotrebe energie - ide o ideálny základ pre efektívnu veľkosériovú výrobu pri znížených kusových nákladoch.

Optimalizácia vstrekovacieho procesu - školenia A-OMEGA, s.r.o.

16.01.2017 | A-OMEGA, s.r.o. v spolupráci s MAPRO Slovakia, spol. s.r.o. vyhlasuje termíny školenia na modul Optimalizácia vstrekovacieho procesu (v rozsahu 24 hodín= 3 dni) zo vzdelávacieho programu „Nastavovanie vstrekolisov“ pre 1. polrok 2017.

Prepravné boxy nielen pre automotive vyrába firma Slavík - Technické plasty s.r.o.

13.01.2017 | Slavík - Technické plasty s.r.o. ako novinku ponúka polypropylénové boxy pre medzioperačnú prepravu výrobkov v elektricky vodivom prevedení podľa konkrétnych požiadaviek zákazníka.

 
Plastikársky slovník
Portál ZÁKONY A NORMY
Portál ZÁKONY A NORMY
Aktuálne v legislatíve
Zdravotnícke pomôcky - Systémy manažérstva kvality

07.12.2016 | Norma pre Zdravotnícke pomôcky - Systémy manažérstva kvality - Požiadavky na splnenie predpisov, z decembra 2016.

Připravuje se novela zákona č. 477/2001 Sb. o obalech

29.11.2016 | Připravovaná novela zákona č. 477/2001 Sb. o obalech se týká se povinného zpoplatnění pouze lehkých plastových odnosných tašek s tloušťkou stěny do 50 ...

§ 58 zákona o odpadoch je zrušený! Povinnosti voči OZV zostávajú nezmenené!

16.11.2016 | Dňa 25.10.2016 parlament Slovenskej republiky zrušil sporný § 58 zákona o odpadoch, v zmysle ktorého, pôvodca odpadu z obalov pre ktoré nebol výrobcom ...

Harmonizované normy v říjnu 2016

11.11.2016 | V Úředním věstníku EU byly v říjnu 2016 zveřejněny následující názvy a odkazy harmonizovaných norem:

 
Newsletter
CAPTCHA Image
 
Úvod > Aktuálne články > Využitie termovízie v procesnej automatizácii s Micro-Epsilon s. r.o.
Využitie termovízie v procesnej automatizácii s Micro-Epsilon s. r.o.
 
 
Využitie termovízie v procesnej automatizácii s Micro-Epsilon s. r.o.

Využitie termovízie v procesnej automatizácii s Micro-Epsilon s. r.o.

Teplota ako všadeprítomná fyzikálna veličina hrá v priemysle významnú úlohu v mnohých situáciách. Modernou metódou na určenie teploty je bezdotykové meranie infračerveného žiarenia meraného objektu. Prístroje thermoMETER sú navrhnuté tak, aby riešili túto úlohu čo najlepšie – či už ide o mobilný prístroj alebo priemyselný stacionárny senzor. Infračervené teplomery MICRO-EPSILON sú určené prie priemyselné použitie.


Infračervené kamery pre vision systémy

Systémy strojového videnia čoraz častejšie nahrádzajú tradičné úlohy v procesnej automatizácii. Pre množstvo aplikácií je riešenie pomocou vision systémov jednoduchšie, obsahuje menej komponentov, je rýchlejšie realizovateľné a často krát aj lacnejšie. Avšak niektoré podmienky limitujú použitie kamier, ktoré pracujú vo viditeľnom spektre žiarenia. Sú to najmä svetelné podmienky, nízky kontrast sledovaných materiálov a úlohy pre rozpoznávanie výškových profilov. V týchto prípadoch je často riešením použitie laserových profilových skenerov alebo infračervených kamier.

kontrola nanášania lepidla, infračervené kameryPre infrakameru platia iné zákonitosti

Ak máte problém so spoľahlivou identifikáciou sledovaného objektu, jeho tvaru, polohy alebo prítomnosti s bežnou vision kamerou, zamyslite sa, či by nebolo riešením pracovať s teplotným obrazom. Stačí, ak rozhodujúci materiál má inú teplotu ako podklad, prípadne iný dôležitý objekt. Typickým príkladom sú nanášané alebo striekané lepidlá, sklolamináty, tavená alebo z iných dôvodov nahrievaná hmota. Niekedy stačí, že sledované objekty majú inú emisivitu, aj keď ich teplota je rovnaká. Je jasné, že pri využití termokamier v procesnej automatizácii nie je tak dôležitá ich absolútna presnosť, ale vysoká teplotná citlivosť. Ďalšími dôležitými vlastnosťami pre použitie v procesnej automatizácii sú rýchlosť, dostupné analytické nástroje, konektivita, malé rozmery, vysoké krytie a variabilita objektívov. Všetkým uvedeným disponujú termovízne kamery MICRO-EPSILON.


Vlastnosti kamier MICRO-EPSILON

MICRO-EPSILON má v ponuke sériu infračervených kamier TIM. Ich teplotná citlivosť začína od 0,04 K. Objektívy je možné vybrať podľa veľkosti objektu a vzdialenosti od neho od 6°do 72°. Maximálna frekvencia snímania je 120 fps. Kamera má tvar malej kocky, typicky 50x50x50 mm s krytím IP67. Merací rozsah sa vyberá pri konfigurácii, pre opakujúce sa aplikácie sú pripravené kalibrácie na mieru. Napríklad pre rotačné pece 50-500°C, pre metalurgiu do 1800°C a pod. S počítačom komunikujú cez tienený USB kábel, cez ktorý sú aj napájané. Séria TIM200 je bispektrálna, obsahuje čip pre termografiu aj viditeľný obraz. Druhý konektor na kamere sa používa na pripojenie k lokálnej technológii alebo signalizácii cez tzv. procesné rozhranie. S kamerou sa dodáva konfiguračný a analytický softvér TIMconnect. Pre systémy reálneho času sú pripravené nástroje pre OS Linux.

Termovízna kamera TIM 160
   Termovízna kamera TIM 160


Postup pri nasadení TIM infra kamier

Ak by nasadenie infrakamier mohlo byť riešením vašej úlohy, tak odporúčame kontaktovať technického zástupcu MICRO-EPSILON. Po konzultácii vyberie vhodný typ kamery, objektívu a meracieho rozsahu. Navštívi vás a spolu urobíte prvé testy. Nahráte rozhodujúce fázy procesu priamo v technológii a uložíte ich vo formáte rádiometrického ravi súboru. Analýzu optimálneho nastavenia a výber vhodného rozhrania je možné urobiť neskôr, v pohodlí a bez časového stresu. Softvér TIMconnect dokáže pristupovať k dátam zo súboru rovnako ako k online obrazu z kamery. Pre pomalé procesy je možné využiť vyhodnocovacie funkcie priamo z TIMconnect a s PLC sa spojiť cez sériovú linku. Hlavne pre rýchle procesy je vhodnejšie naprogramovať utilitu a dáta z kamery získať pomocou knižníc WinApi 32. Stálou možnosťou je galvanicky oddelené procesné rozhranie so stavovými a analógovými I/O.

Ak budete mať nabudúce problémy s nasadením bežných kamier, spomeňte si na riešenia, ktoré ponúka procesná termografia a kamery MICRO-EPSILON.

www.micro-epsilon.sk

27.3.2014
autor: Juraj Devečka, Micro-Epsilon Czech Republic, spol. s r.o.
 
 
 
 
 
Odporučte článok Vytlačiť článok Späť
 
 

Späť


 
Najnovšia inzercia

Kúpa | Drť ABS MFI 8-16
20.01.2017

 
 

Kúpa | Kladivo CHARPY
20.01.2017

 
 

Predaj | LDPE biela fólia
20.01.2017

 
 
 
 

Kúpa | HDPE drť
19.01.2017

 
 

Kúpa | HDPE drť z přepravek
19.01.2017

 
 
 

Kúpa | HDPE drť z prepraviek
19.01.2017

 
 
 
Výstavy
Automotive Lightweight Technology Expo

18.01.2017 | Japonská výstava sa špecializuje na automobilový priemysel odľahčených technológií. To najlepšie miesto pre stretnutie s Automotive Engineers z celého sveta.

India Rubber Expo 2017

19.01.2017 | 9. ročník medzinárodnej gumárenskej výstavy.

Swiss Plastics 2017

24.01.2017 | Plastikársky veľtrh.

Interplastica 2017

24.01.2017 | Veľtrh pre plastikárske technológie.

GASTROPACK

26.01.2017 | Výstava obalových materiálov a baliacej techniky.

DANUBIUS GASTRO

26.01.2017 | Medzinárodný veľtrh gastronómie.

EXPOSHOP

26.01.2017 | Výstava strojov a technológií pre obchody.

agrofood plastpack Ethiopia

03.02.2017 | 1. medzinárodný veľtrh pre poľnohospodárstvo, potravinársky priemysel, plasty, obaly a technológie.