PlasticPortal.eu - denne aktualizovaný portál pre plasty a gumu

Aktuality
Všetko najlepšie, Fakuma!

20.07.2017 | Fakuma, medzinárodný veľtrh pre spracovateľov plastov, oslavuje v tomto roku svoje 25. výročie.

Ochranné relé pre optimálny výkon bez kompromisov

18.07.2017 | Potrebujete sa vyvarovať škodám spôsobenými poruchami v elektrickej rozvodnej sieti a tak si zabezpečiť, aby stroje robilo to, na čo sú určené?

Možnosti získania grantu v Slovenskej republike

14.07.2017 | Prehľad noviniek - júl 2017.

Novinka: Dosky s aretačnou drážkou od STRACK

12.07.2017 | Teraz môžeme kombinovať: Nové doštičky STRACK s drážkou ako protikus odpružených aretáciou šíber.

Simulácia procesu vstrekovania plastov - Cadmould® 3D-F® Essential

10.07.2017 | Cadmould® 3D-F® Essential je teraz voľne na stiahnutie. Táto ponuka platí v období od 1. júla do 30. septembra 2017.

 
Plastikársky slovník
Portál ZÁKONY A NORMY
Portál ZÁKONY A NORMY
Aktuálne v legislatíve
Obsah PAH v predmetoch a v hračkách

03.07.2017 | Na webovej stránke ECHA je nová výzva na predkladanie pripomienok a dôkazov týkajúce sa obsahu PAH uvedeného v položke 50 prílohy XVII nariadenia REAC ...

Nová vydaná změna nařízení č. 10/2011 (nařízení PIM) o materiálech a předmětech z plastů určených pro styk s potravinami

31.05.2017 | Nařízení Komise č. (EU)2017/752 mění a opravuje nařízení PIM o materiálech a předmětech z plastů určených pro styk s potravinami:

Verejná konzultácia o pravidlách zodpovednosti výrobcu za škodu spôsobenú chybou výrobku

10.04.2017 | Európska Komisia začala na svojich webových stránkach verejnú konzultáciu o pravidlách zodpovednosti výrobcu za škodu spôsobenú chybou výrobku.

Zdravotnícke pomôcky - Systémy manažérstva kvality

07.12.2016 | Norma pre Zdravotnícke pomôcky - Systémy manažérstva kvality - Požiadavky na splnenie predpisov, z decembra 2016.

Připravuje se novela zákona č. 477/2001 Sb. o obalech

29.11.2016 | Připravovaná novela zákona č. 477/2001 Sb. o obalech se týká se povinného zpoplatnění pouze lehkých plastových odnosných tašek s tloušťkou stěny do 50 ...

 
Newsletter
CAPTCHA Image
 
Úvod > Aktuálne články > Využitie termovízie v procesnej automatizácii s Micro-Epsilon s. r.o.
Využitie termovízie v procesnej automatizácii s Micro-Epsilon s. r.o.
 
 
Využitie termovízie v procesnej automatizácii s Micro-Epsilon s. r.o.

Využitie termovízie v procesnej automatizácii s Micro-Epsilon s. r.o.

Teplota ako všadeprítomná fyzikálna veličina hrá v priemysle významnú úlohu v mnohých situáciách. Modernou metódou na určenie teploty je bezdotykové meranie infračerveného žiarenia meraného objektu. Prístroje thermoMETER sú navrhnuté tak, aby riešili túto úlohu čo najlepšie – či už ide o mobilný prístroj alebo priemyselný stacionárny senzor. Infračervené teplomery MICRO-EPSILON sú určené prie priemyselné použitie.


Infračervené kamery pre vision systémy

Systémy strojového videnia čoraz častejšie nahrádzajú tradičné úlohy v procesnej automatizácii. Pre množstvo aplikácií je riešenie pomocou vision systémov jednoduchšie, obsahuje menej komponentov, je rýchlejšie realizovateľné a často krát aj lacnejšie. Avšak niektoré podmienky limitujú použitie kamier, ktoré pracujú vo viditeľnom spektre žiarenia. Sú to najmä svetelné podmienky, nízky kontrast sledovaných materiálov a úlohy pre rozpoznávanie výškových profilov. V týchto prípadoch je často riešením použitie laserových profilových skenerov alebo infračervených kamier.

kontrola nanášania lepidla, infračervené kameryPre infrakameru platia iné zákonitosti

Ak máte problém so spoľahlivou identifikáciou sledovaného objektu, jeho tvaru, polohy alebo prítomnosti s bežnou vision kamerou, zamyslite sa, či by nebolo riešením pracovať s teplotným obrazom. Stačí, ak rozhodujúci materiál má inú teplotu ako podklad, prípadne iný dôležitý objekt. Typickým príkladom sú nanášané alebo striekané lepidlá, sklolamináty, tavená alebo z iných dôvodov nahrievaná hmota. Niekedy stačí, že sledované objekty majú inú emisivitu, aj keď ich teplota je rovnaká. Je jasné, že pri využití termokamier v procesnej automatizácii nie je tak dôležitá ich absolútna presnosť, ale vysoká teplotná citlivosť. Ďalšími dôležitými vlastnosťami pre použitie v procesnej automatizácii sú rýchlosť, dostupné analytické nástroje, konektivita, malé rozmery, vysoké krytie a variabilita objektívov. Všetkým uvedeným disponujú termovízne kamery MICRO-EPSILON.


Vlastnosti kamier MICRO-EPSILON

MICRO-EPSILON má v ponuke sériu infračervených kamier TIM. Ich teplotná citlivosť začína od 0,04 K. Objektívy je možné vybrať podľa veľkosti objektu a vzdialenosti od neho od 6°do 72°. Maximálna frekvencia snímania je 120 fps. Kamera má tvar malej kocky, typicky 50x50x50 mm s krytím IP67. Merací rozsah sa vyberá pri konfigurácii, pre opakujúce sa aplikácie sú pripravené kalibrácie na mieru. Napríklad pre rotačné pece 50-500°C, pre metalurgiu do 1800°C a pod. S počítačom komunikujú cez tienený USB kábel, cez ktorý sú aj napájané. Séria TIM200 je bispektrálna, obsahuje čip pre termografiu aj viditeľný obraz. Druhý konektor na kamere sa používa na pripojenie k lokálnej technológii alebo signalizácii cez tzv. procesné rozhranie. S kamerou sa dodáva konfiguračný a analytický softvér TIMconnect. Pre systémy reálneho času sú pripravené nástroje pre OS Linux.

Termovízna kamera TIM 160
   Termovízna kamera TIM 160


Postup pri nasadení TIM infra kamier

Ak by nasadenie infrakamier mohlo byť riešením vašej úlohy, tak odporúčame kontaktovať technického zástupcu MICRO-EPSILON. Po konzultácii vyberie vhodný typ kamery, objektívu a meracieho rozsahu. Navštívi vás a spolu urobíte prvé testy. Nahráte rozhodujúce fázy procesu priamo v technológii a uložíte ich vo formáte rádiometrického ravi súboru. Analýzu optimálneho nastavenia a výber vhodného rozhrania je možné urobiť neskôr, v pohodlí a bez časového stresu. Softvér TIMconnect dokáže pristupovať k dátam zo súboru rovnako ako k online obrazu z kamery. Pre pomalé procesy je možné využiť vyhodnocovacie funkcie priamo z TIMconnect a s PLC sa spojiť cez sériovú linku. Hlavne pre rýchle procesy je vhodnejšie naprogramovať utilitu a dáta z kamery získať pomocou knižníc WinApi 32. Stálou možnosťou je galvanicky oddelené procesné rozhranie so stavovými a analógovými I/O.

Ak budete mať nabudúce problémy s nasadením bežných kamier, spomeňte si na riešenia, ktoré ponúka procesná termografia a kamery MICRO-EPSILON.

www.micro-epsilon.sk

27.3.2014
autor: Juraj Devečka, Micro-Epsilon Czech Republic, spol. s r.o.
 
 
 
 
 
Odporučte článok Vytlačiť článok Späť
 
 

Späť


 
Najnovšia inzercia
 
 

Predaj | Bubnový magnet
20.07.2017

 
 

Predaj | Dopravníkový pás
20.07.2017

 
 

Kúpa | Drť HIPS s V2
20.07.2017

 
 
 
 
 

Predaj | HDPE a PP
19.07.2017

 
 
 
Výstavy
MALAYSIA-PLAS 2017

27.07.2017 | Formy a lisy pre spracovanie plastov.

SRI LANKA PLAST

03.08.2017 | Medzinárodná plastikárska výstava.

Plastic, Printing & Packaging, Tanzania - PPPEXPO 2017

22.08.2017 | 20. Medzinárodný veľtrh plastov, značenia, balenia.

China Composites Expo 2017

06.09.2017 | Medzinárodný veľtrh a fórum pre technológie kompozitov a aplikácií.

Drinktec 2017

11.09.2017 | Medzinárodný veľtrh nápojov a technológií

VietnamPlas

13.09.2017 | Veľtrh pre plasty a gumu.

EMO Hannover 2017

18.09.2017 | Popredný svetový veľtrh obrábania kovov.

HYBRID Expo 2017

19.09.2017 | Veľtrh pre vývoj a výrobu hybridných súčiastok a ich aplikačné sektory sa koná každé 2 roky.