PlasticPortal.eu - denne aktualizovaný portál pre plasty a gumu

Aktuality
Konferencia NEWMATEC 2017 už za dva mesiace na Táloch

18.01.2017 | Zväz automobilového priemyslu Slovenskej republiky Vás pozýva na 3. ročník konferencie NEWMATEC.

Vstrekolisy Arburg s technikou vstrekovania do kubickej formy

17.01.2017 | Vstrekovacie stroje ALLROUNDER CUBE sú dokonale prispôsobené pre kubické formy. Ich servoelektrická kĺbová zatváracia jednotka umožňuje rýchle cykly pri zníženej spotrebe energie - ide o ideálny základ pre efektívnu veľkosériovú výrobu pri znížených kusových nákladoch.

Optimalizácia vstrekovacieho procesu - školenia A-OMEGA, s.r.o.

16.01.2017 | A-OMEGA, s.r.o. v spolupráci s MAPRO Slovakia, spol. s.r.o. vyhlasuje termíny školenia na modul Optimalizácia vstrekovacieho procesu (v rozsahu 24 hodín= 3 dni) zo vzdelávacieho programu „Nastavovanie vstrekolisov“ pre 1. polrok 2017.

Prepravné boxy nielen pre automotive vyrába firma Slavík - Technické plasty s.r.o.

13.01.2017 | Slavík - Technické plasty s.r.o. ako novinku ponúka polypropylénové boxy pre medzioperačnú prepravu výrobkov v elektricky vodivom prevedení podľa konkrétnych požiadaviek zákazníka.

Vienna Autoshow 2017 dnes otvorila brány

12.01.2017 | Dnes sa vo Viedni začala výstava automobilov Vienna Autoshow, ktorá potrvá do nedele 15.1.2017.

 
Plastikársky slovník
Portál ZÁKONY A NORMY
Portál ZÁKONY A NORMY
Aktuálne v legislatíve
Zdravotnícke pomôcky - Systémy manažérstva kvality

07.12.2016 | Norma pre Zdravotnícke pomôcky - Systémy manažérstva kvality - Požiadavky na splnenie predpisov, z decembra 2016.

Připravuje se novela zákona č. 477/2001 Sb. o obalech

29.11.2016 | Připravovaná novela zákona č. 477/2001 Sb. o obalech se týká se povinného zpoplatnění pouze lehkých plastových odnosných tašek s tloušťkou stěny do 50 ...

§ 58 zákona o odpadoch je zrušený! Povinnosti voči OZV zostávajú nezmenené!

16.11.2016 | Dňa 25.10.2016 parlament Slovenskej republiky zrušil sporný § 58 zákona o odpadoch, v zmysle ktorého, pôvodca odpadu z obalov pre ktoré nebol výrobcom ...

Harmonizované normy v říjnu 2016

11.11.2016 | V Úředním věstníku EU byly v říjnu 2016 zveřejněny následující názvy a odkazy harmonizovaných norem:

 
Newsletter
CAPTCHA Image
 
Úvod > Aktuálne články > Vymeniteľný/modulárny dávkovací ventil PICO xMOD od spoločnosti Nordson EFD zvyšuje produktivitu a znižuje náklady
Vymeniteľný/modulárny dávkovací ventil PICO xMOD od spoločnosti Nor ...
 
 
Vymeniteľný/modulárny dávkovací ventil PICO xMOD od spoločnosti Nordson EFD zvyšuje produktivitu a znižuje náklady

Vymeniteľný/modulárny dávkovací ventil PICO xMOD od spoločnosti Nordson EFD zvyšuje produktivitu a znižuje náklady

Nordson EFD uvádza ventil PICO® xMOD™, nový, plne vymeniteľný a modulárny koncept bezkontaktného a kontaktného dávkovania montážnych kvapalín s ihlovým hrotom. Ventilový systém od spoločnosti EFD s technológiou PICO xMOD sa vyznačuje najmodernejšími riešeniami, robustnosťou a odolnosťou piezoelektrickej spúšťacej technológie pre nepretržitú prevádzku pri rýchlostiach až do 500 cyklov za sekundu.

PICO xMOD dokáže nanášať materiál v objemoch 0,5 nanolitra pri vysokých produkčných rýchlostiach s výnimočnou presnosťou aplikácie a dokonalou ovládateľnosťou procesu. Tryskový bezkontaktný ventil umožňuje aplikovať tekutinu na ťažko prístupné miesta, na nerovný povrch alebo jemné podložky pri použití v elektronike, automobilovom priemysle, prírodných vedách, solárnych technológiách a ďalších priemyselných aplikáciách.

Všetkých päť hlavných komponentov ventilu xMOD – piezospúšťač (PA), sedlo ventilu (VS), kvapalinové teleso (FB), guľová/pätková montáž náplne (CR) a vykurovacia zostava (HS) – sú plne vymieňateľné a ľahko zostaviteľné pre každú konkrétnu aplikáciu. Umožňujú rýchlu demontáž pre účely čistenia, opravy alebo údržby. Každú časť je možné samostatne odnímať a vymieňať, pričom dochádza k eliminácii prestojov a výraznému zvýšeniu produktivity.

„Náš nový produktový rad PICO xMOD ponúka inštaláciu a uvoľnenie sedla ventilu bez použitia náradia,“ povedal Claude Bergeon, manažér produktového radu spoločnosti Nordson EFD. „Kontaktné časti sú pohodlne a rýchlo vymeniteľné a servisovateľné. Ak ktorákoľvek časť zlyhá, postačí vymeniť len konkrétnu opotrebovanú časť. Tým eliminujeme ďalšie náklady na výmenu celej zostavy. Možnosť výmeny jedného komponentu xMOD za iný umožňuje výrobcovi prechádzať z jednej aplikácie alebo kvapaliny na inú, ponúka mimoriadnu prevádzkovú flexibilitu, výrazne znižuje výrobné prestoje, šetrí čas a peniaze.“

Každý komponent PICO xMOD od spoločnosti EFD je možné samostatne vyberať tak, aby čo najviac zodpovedal potrebám danej aplikácie alebo kvapaliny. Všetky komponenty sú vyvinuté pre spoločné použitie v sústave, čiže integrovanom systéme, ktorý je charakteristický mimoriadnou rýchlosťou, presnosťou aplikácie a širokým radom spracovateľných kvapalín.


Priemyselné odvetvia a aplikácie dávkovacieho ventilu PICO xMOD zahŕňajú:

Bezdrôtové a zobrazovacie technológie

  • Vytvrdzovacie UV lepidlá (kamerové moduly, klávesnice, mikroreproduktory, dotykové panely a napríklad utesňovanie okrajov displejov)
  • Hydrofobické kvapaliny v ochranných aplikáciách
  • COG (technológia Chip on Glass) a lepenie panelov

Elektronika

  • UV lepidlá na membránach reproduktorov pre mobilné zariadenia
  • Pájkovanie a puzdrenie máčaním

Prírodné vedy/lekárske zariadenia

  • Lepidlá na lepenie ihiel k hrdlám ihiel
  • Lepenie komponentov v jednorazových zdravotníckych zariadeniach

Automobilový priemysel

  • Dávkovanie oleja a mazadiel na ložiská rôzneho druhu a veľkosti, elektrické komponenty, prevody a iné zostavy s malými komponentmi
  • Označovanie a farebné kódovanie dielov pomocou atramentu
  • UV lepidlá na lepenie komponentov v automobilovej elektronike


PICO xMOD od Nordson EFD je charakteristický dielmi s takou istou kvalitou a presnosťou ako sú diely použité vo ventiloch Nordson EFD PICO. Poskytuje rovnako vysokú úroveň opakovateľnosti a presnosti dávkovania a ponúka rozličné výhody modulárnej vymeniteľnosti.

Pre viac informácií navštívte stránky Nordson EFD »

Kontakt pre Slovensko a Českú republiku »

2.6.2014
autor: Nordson EFD
 
 
 
 
 
Odporučte článok Vytlačiť článok Späť
 
 

Späť


 
Výstavy
EcoWASTE

16.01.2017 | EcoWASTE je nová medzinárodná platforma, ktorá združuje popredných miestnych i medzinárodných profesionálov zo sektora odpadov pre recykláciu na Strednom Východe.

Automotive Lightweight Technology Expo

18.01.2017 | Japonská výstava sa špecializuje na automobilový priemysel odľahčených technológií. To najlepšie miesto pre stretnutie s Automotive Engineers z celého sveta.

India Rubber Expo 2017

19.01.2017 | 9. ročník medzinárodnej gumárenskej výstavy.

Swiss Plastics 2017

24.01.2017 | Plastikársky veľtrh.

Interplastica 2017

24.01.2017 | Veľtrh pre plastikárske technológie.

GASTROPACK

26.01.2017 | Výstava obalových materiálov a baliacej techniky.

DANUBIUS GASTRO

26.01.2017 | Medzinárodný veľtrh gastronómie.

EXPOSHOP

26.01.2017 | Výstava strojov a technológií pre obchody.