PlasticPortal.eu - denne aktualizovaný portál pre plasty a gumu

Aktuality
Vlákno do betónu KALCIFIL dodáva Výskumný ústav chemických vlákien, a.s.

15.12.2017 | Výskumný ústav chemických vlákien, a.s. uzavrel dohodu o spolupráci v rámci dodávania vlákna do betónu Kalcifil so spoločnosťou Metrostav, a.s.. Štrižové vlákno do betónu kalcifil bolo použité pri výstavbe železničného tunela.

Spoločnosť Fatra a.s. získala významné ocenenie Ontex

13.12.2017 | Firma Fatra a.s. v rámci segmentu paropriepustných fólií získala ocenenie Ontex v kategórií „Udržateľnosť“.

Plasty Gabriel: CADMOULD® 3D-F má nový design

11.12.2017 | CADMOULD® 3D-F predviedol nový design a nové uživateľské rozhranie Cadmould verzie 10. Nový dizajn sa neobmedzuje iba na vizuálne prednosti, ale tiež aj na vysokú úroveň použiteľnosti.

Aktuálne zmeny vo firme Šlechta a.s.

08.12.2017 | Firma Šlechta a.s. zmenila právnu formu a zlúčila sa so spoločnosťou AAKON Capital Management s.r.o

Firma Resinex má novú web stránku

06.12.2017 | Resinex dodáva cez 10 000 typov materiálov z takmer všetkých polymérov. Resinex sa môže pochváliť vylepšenou webovou stránkou.

 
Plastikársky slovník
Portál ZÁKONY A NORMY
Portál ZÁKONY A NORMY
Aktuálne v legislatíve
Zákona č. 79/2015 Z.z. o odpadoch - novela

11.12.2017 | Novela č. 292/2017 zákona č. 79/2015 Z.z. o odpadoch nadobúda účinnosť od 1.1.2018 do 31.12.2022.

Obsah PAH v predmetoch a v hračkách

03.07.2017 | Na webovej stránke ECHA je nová výzva na predkladanie pripomienok a dôkazov týkajúce sa obsahu PAH uvedeného v položke 50 prílohy XVII nariadenia REAC ...

Nová vydaná změna nařízení č. 10/2011 (nařízení PIM) o materiálech a předmětech z plastů určených pro styk s potravinami

31.05.2017 | Nařízení Komise č. (EU)2017/752 mění a opravuje nařízení PIM o materiálech a předmětech z plastů určených pro styk s potravinami:

Verejná konzultácia o pravidlách zodpovednosti výrobcu za škodu spôsobenú chybou výrobku

10.04.2017 | Európska Komisia začala na svojich webových stránkach verejnú konzultáciu o pravidlách zodpovednosti výrobcu za škodu spôsobenú chybou výrobku.

 
Newsletter
CAPTCHA Image
 
Úvod > Aktuálne články > Veľtrh Fakuma 2017 bol pre firmu ENGEL veľkým úspechom - inject 4.0 sa dostal do praxe
Veľtrh Fakuma 2017 bol pre firmu ENGEL veľkým úspechom - inject 4.0 ...
 
 
Veľtrh Fakuma 2017 bol pre firmu ENGEL veľkým úspechom - inject 4.0 sa dostal do praxe

Veľtrh Fakuma 2017 bol pre firmu ENGEL veľkým úspechom - inject 4.0 sa dostal do praxe

Veľtrh Fakuma 2017 bol pre firmu ENGEL veľkým úspechom. Naďalej pretrváva dobré investičné prostredie, na veľtrhu sa uzatvorilo veľa objednávok na vstrekovacie lisy, roboty a riešenia s integrovanými systémami a ďalšie sú ohlásené. Takmer všetky nové projekty majú jedno spoločné: Zahŕňajú aspoň jeden výrobok z komplexného programu ENGEL inject 4.0. Veľtrh Fakuma 2017 celkom jasne ukázal – do priemyslu sa dostala téma digitalizácie a zosieťovania.

Na 25. veľtrhu Fakuma si aj firma ENGEL pripomína svoje výročie. Rakúsky výrobca vstrekovacích lisov a poskytovateľ systémových riešení bol jedným z prvých vystavovateľov na premiérovom veľtrhu v roku 1981. „Veľtrh Fakuma sa vyprofiloval z veľmi regionálne zameranej výstavy na veľtrh s veľkým medzinárodným významom,“ konštatoval Dr. Christoph Steger, CSO zo skupiny ENGEL. Zároveň sa mu podarilo zachovať si svoj familiárny charakter,  a práve to do dnešného dňa vytvára pri Bodamskom jazere osobitú atmosféru  pre stretnutia ľudí z odvetvia. „Na veľtrhu Fakuma môžete komunikovať so zákazníkmi a partnermi v uvoľnenej atmosfére. Tento rok bola kvalita rozhovorov veľmi vysoká,“ dodal Steger.

Niekoľko stoviek návštevníkov sa denne informovalo v stánku ENGEL o inovatívnych strojoch a koncepciách automatizácie, prelomových technológiách spracovania a nových možnostiach, ktoré Industry 4.0 otvára pre plastikársky priemysel. Mnohí návštevníci veľtrhu využili príležitosť konkrétne diskutovať o súčasných a budúcich projektoch. V dôsledku toho môže ENGEL zaznamenávať nad očakávania vyšší počet potvrdených predajov, pričom objednávky prichádzajú nielen od doterajších ale i od nových zákazníkov.

Čoraz pestrejší medzinárodný profil návštevníkov veľtrhu Fakuma 2017 znova  potvrdil skutočnosť, že spracovateľské spoločnosti na celom svete zameriavajú svoju pozornosť na inovačné schopnosti a skúsenosti technologických firiem v strednej a západnej Európe. Veľtrh Fakuma je všeobecne považovaný za určujúci pre následne konané medzinárodné odborné veľtrhy, ako napríklad NPE v Orlande na Floride v máji 2018.

 Od prvého dňa veľtrhu stánok ENGEL zaznamenával priebežne vysokú návštevnosť
   obr. 1: Od prvého dňa veľtrhu stánok ENGEL zaznamenával priebežne vysokú návštevnosť


Nový zákaznícky portál e-connect nadchol návštevníkov veľtrhu

Rozhovory na veľtrhu Fakuma potvrdili, že projekt Industry 4.0 sa dostal do väčšiny firiem. „Otázky sú čoraz konkrétnejšie,“ povedal Paul Kapeller, produktový manažér pre digitálne riešenia v ENGEL. „Teraz už má väčšina našich zákazníkov jasnú predstavu o výhodách, ktoré im prináša digitalizácia a vytváranie sietí, a pýtajú sa na konkrétne produkty a riešenia.“

V niekoľkých expertných skupinách ENGEL predstavil celý svoj program inject 4.0. Množstvo produktov, ako sú inteligentné asistenčné systémy série iQ, je už teraz osvedčených dlhoročnou praxou v niekoľkých tisíckach inštalácií v rôznych odvetviach. Vyvolali rovnakú pozornosť ako nové produkty, ktoré boli prezentované na veľtrhu prvýkrát vo Friedrichshafene. Ukázalo sa, že zákaznícky portál ENGEL e-connect, ktorý bol na veľtrhu Fakuma spustený v kompletne prepracovanej verzii, je skutočným magnetom pre zákazníkov. „V budúcnosti bude zákaznícky portál dôležitým pilierom v spolupráci s našimi zákazníkmi,“ povedal Kapeller. „Nová verzia podporuje naše produkty inject 4.0 a sprevádza našich zákazníkov na ceste k inteligentnej továrni.“ Na návštevníkov veľtrhu zapôsobili predovšetkým možnosti, ako jasne virtualizovať strojový park, vrátane všetkých podmienok pre stroj. „e-connect umožňuje urobiť jednoduchý prvý krok smerom k sieťovej výrobe“, uviedol Kapeller.


Premiéra inovatívnych aplikácií, strojov a technológií

Okrem inject 4.0 prispeli k úspechu ENGEL na veľtrhu Fakuma 2017 živé ukážky v piatich vysoko integrovaných výrobných bunkách. Zahŕňali hneď niekoľko svetových premiér. Napríklad v automobilovej časti výstavnej plochy ENGEL sa predviedol  celosvetovo prvý exteriérový komponent v technológii clearmelt. To predstavuje obrovský skok vo vývoji v porovnaní s predchádzajúcou prezentáciou. S novým systémom Colourline od partnera ENGEL Hennecke z nemeckého St. Augustin sa teraz môžu používať v procese clearmelt aj farebné systémy PUR. ENGEL predviedol, ako rýchlo sa v ostrej prevádzke realizuje zmena farby. Komponenty – a to aj vo vysokom lesku – sa striedavo vyrábali v čiernej a v sivej farbe.

Až doteraz sa clearmelt točil okolo dekoratívnych prvkov a elektronických funkčných prvkov do interiéru vozidla, ale s technológiou, ktorú vyvinul ENGEL s Hennecke a ďalšími partnermi, narastá zameranie na exteriér. Okrem vysokej účinnosti integrovaného procesu je dôvodom enormná odolnosť voči poškriabaniu a vysoká kvalita povrchu výsledných komponentov. Pri expozícii clearmeltu sa nezastavovali iba návštevníci veľtrhu s orientáciou na automobilový priemysel. Táto technológia otvára nové možnosti napríklad aj pre výrobcov ovládacích prvkov v rôznych priemyselných odvetviach. Efektívne možno zastrekovať dekoratívneaj kapacitné fólie. Funkčné prvky tak zmiznú pod súvislým uzavretým povrchom.

 

 Množstvom náročných aplikácií ENGEL na veľtrhu Fakuma 2017 opäť dokázal svoje technologické prvenstvo.

   obr. 2: Množstvom náročných aplikácií ENGEL na veľtrhu Fakuma 2017 opäť dokázal svoje technologické prvenstvo.


Nový e-mac 280 je najkratší stroj na trhu

Súčasťou prezentácie ENGEL na Fakume bol aj nový vstrekolis. S e-mac 280 ENGEL rozšíril svoju sériu strojov pre plne elektrické aplikácie, najmä v oblastiach elektronických a telekomunikačných produktov a technického lisovania, pričom bral do úvahy trend smerujúci k zvýšenému využívaniu viac-kavitových foriem na výrobu komponentov s vysoko presným objemom. Okrem toho nový vstrekovacílis predstavuje dôležitý prínos k zvýšeniu produktivity. Vďaka optimalizovanej  geometrii kĺbovej pákyje e-mac 280 s dĺžkou 6,20 m najkratší plne elektrický vstrekovací stroj v  tejto kategórii uzatváracej silyna trhu, a to napriek tomu, že si zachoval svoj veľký otvárací zdvih 600 mm.


Pokračujúca konjunktúra v priemysle plastov

S cieľom aj v budúcnosti naďalej uspokojovať narastajúci dopytoznámila firma ENGEL na veľtrhu Fakumarozsiahle investície do výrobných závodov na celom svete, pokračujúce rozširovanie svojich predajných a servisných tímov a posilňovanie lokálnej odbornej základne pre technické aplikácie, automatizáciu a priemysel. „Veľmi pozitívna nálada vo Friedrichshafene je dôležitým ukazovateľom pokračujúcejkonjunktúry v plastikárskom priemyslev Európe i na celom svete,“ povedal Christoph Steger.

Zastúpenie spoločnosti ENGEL na Slovensku  - Mastex s.r.o. »

16.11.2017
autor: Mastex s.r.o.
 
 
 
 
 
Odporučte článok Vytlačiť článok Späť
 
 

Späť


 
Najnovšia inzercia

Predaj | PET materiál
14.12.2017

 
 

Kúpa | Veľké vrecia/tašky
13.12.2017

 
 

Predaj | Plastová drť
12.12.2017

 
 

Predaj | Brúsenie HDPE PE PP
12.12.2017

 
 
 

Predaj | PC/ASA Mix
12.12.2017

 
 

Predaj | Bralen RB 03-23
11.12.2017

 
 
 

Spolupráca | Aglomerátor
11.12.2017

 
 
 
Výstavy
Erbil 5P

14.12.2017 | Plastikársky veľtrh.

Plastics Vietnam 2018

10.01.2018 | Medzinárodná plastikárska výstava.

EcoWASTE 2018

15.01.2018 | EcoWASTE je nová medzinárodná platforma, ktorá združuje popredných miestnych i medzinárodných profesionálov zo sektora odpadov pre recykláciu na Strednom Východe.

Automotive Lightweight Technology Expo 2018

17.01.2018 | Japonská výstava sa špecializuje na automobilový priemysel odľahčených technológií. To najlepšie miesto pre stretnutie s Automotive Engineers z celého sveta.

Saudi Plastics and Petrochem 2018

21.01.2018 | Medzinárodný veľtrh pre plasty a petrochémiu.

Interplastica 2018

23.01.2018 | Veľtrh pre plastikárske technológie.

EXPOSHOP 2018

25.01.2018 | Výstava strojov a technológií pre obchody.

Danubius Gastro 2018

25.01.2018 | 25. ročník medzinárodného veľtrhu gastronómie DANUBIUS GASTRO