PlasticPortal.eu - denne aktualizovaný portál pre plasty a gumu

Aktuality
Vstrekolisy Arburg s technikou vstrekovania do kubickej formy

17.01.2017 | Vstrekovacie stroje ALLROUNDER CUBE sú dokonale prispôsobené pre kubické formy. Ich servoelektrická kĺbová zatváracia jednotka umožňuje rýchle cykly pri zníženej spotrebe energie - ide o ideálny základ pre efektívnu veľkosériovú výrobu pri znížených kusových nákladoch.

Optimalizácia vstrekovacieho procesu - školenia A-OMEGA, s.r.o.

16.01.2017 | A-OMEGA, s.r.o. v spolupráci s MAPRO Slovakia, spol. s.r.o. vyhlasuje termíny školenia na modul Optimalizácia vstrekovacieho procesu (v rozsahu 24 hodín= 3 dni) zo vzdelávacieho programu „Nastavovanie vstrekolisov“ pre 1. polrok 2017.

Prepravné boxy nielen pre automotive vyrába firma Slavík - Technické plasty s.r.o.

13.01.2017 | Slavík - Technické plasty s.r.o. ako novinku ponúka polypropylénové boxy pre medzioperačnú prepravu výrobkov v elektricky vodivom prevedení podľa konkrétnych požiadaviek zákazníka.

Vienna Autoshow 2017 dnes otvorila brány

12.01.2017 | Dnes sa vo Viedni začala výstava automobilov Vienna Autoshow, ktorá potrvá do nedele 15.1.2017.

Gumové brity na snehové radlice ponúka Tomirtech s.r.o.

11.01.2017 | Vážení zákazníci, v tomto období si Vás dovoľujeme upozorniť na ponuku gumových britov na snehové radlice od firmy Tomirtech s.r.o.

 
Plastikársky slovník
Portál ZÁKONY A NORMY
Portál ZÁKONY A NORMY
Aktuálne v legislatíve
Zdravotnícke pomôcky - Systémy manažérstva kvality

07.12.2016 | Norma pre Zdravotnícke pomôcky - Systémy manažérstva kvality - Požiadavky na splnenie predpisov, z decembra 2016.

Připravuje se novela zákona č. 477/2001 Sb. o obalech

29.11.2016 | Připravovaná novela zákona č. 477/2001 Sb. o obalech se týká se povinného zpoplatnění pouze lehkých plastových odnosných tašek s tloušťkou stěny do 50 ...

§ 58 zákona o odpadoch je zrušený! Povinnosti voči OZV zostávajú nezmenené!

16.11.2016 | Dňa 25.10.2016 parlament Slovenskej republiky zrušil sporný § 58 zákona o odpadoch, v zmysle ktorého, pôvodca odpadu z obalov pre ktoré nebol výrobcom ...

Harmonizované normy v říjnu 2016

11.11.2016 | V Úředním věstníku EU byly v říjnu 2016 zveřejněny následující názvy a odkazy harmonizovaných norem:

 
Newsletter
CAPTCHA Image
 
Úvod > Aktuálne články > Unikátny technologický záber spoločnosti GF AgieCharmilles
Unikátny technologický záber spoločnosti GF AgieCharmilles
 
 
Unikátny technologický záber spoločnosti GF AgieCharmilles

Unikátny technologický záber spoločnosti GF AgieCharmilles

Viac ako 200-ročná história švajčiarskej industriálnej korporácie Georg Fischer pôsobivo ilustruje neustálosť zmien ,ktorým spoločnosť musela čeliť, aby zostala úspešná v dlhodobom horizonte. Prekonala obdobia významných a často bolestivých zmien, vždy s odhodlaním obnoviť silu a kvalitu organizácie. V súčasnej dobe je technologická korporácia Georg Fischer (GF) tvorená tromi nezávislými spoločnosťami – GF AgieCharmilles , GF Piping a GF Automotive .

Spoločnosť GF AgieCharmilles ponúka zákazníkom prostredníctvom vlastnej celosvetovej obchodnej siete široký rozsah precíznych technológii obrábania – cez elektroerozívne hĺbenie , elektroerozívne drôtové rezanie ,elektroerozívne dierovanie , vysokorýchlostné (HSC) frézovanie v 3 ,4 až 5 osiach ,vysokovýkonné (HPM) frézovanie až po precízne laserové textúrovanie 3D povrchov v 5 osiach . Ponuku dopĺňajú paletizačné systémy a roboty „ system 3R“ podporované spoľahlivým software pre riadenie robotizovaných pracovísk a liniek. Portfolio spoločnosti uzatvára špecifický segment výroby vysokootáčkových frézovacích motorových vretien Step-Tec .Typickí zákazníci spoločnosti GF AgieCharmilles vzhľadom na vysokú presnosť dodávaných zariadení sú výrobcovia nástrojov a foriem a tiež čoraz viac firmy zamerané na presnú malosériovú výrobu špeciálnych komponentov do špecializovaných oblastí priemyslu ako sú: dentálna a zdravotná technika,automobilový priemysel, elektronika,hodinárstvo,letecký priemysel,výroba turbín a kompresorov atď ...  

GF AgieCharmilles dnes zastrešuje prémiové značky AgieCharmilles ,MIKRON , system 3R , StepTec .Spoločnosť zamestnáva viac ako 2700 pracovníkov a v roku 2011 mala obrat 800 mil CHF . Na tomto obrate sa produkcia EDM strojov podieľala  38 %, frézovacie centrá tvorili 24 %, zákaznický servis a spotrebný materiál 30 %. Laserové technológie a automatizácia priniesli 8 % obratu roku 2011 , ich podiel však spolu s frézovacími centrami stále narastá .

Elektroerozívne stroje (EDM) vyrábané GF AgieCharmilles sa dodávajú v troch typových radách x0, x00 a x000 .Vstupná rada strojov x0 je určená pre všeobecné aplikácie, zaručuje však vynikajúce výsledky obrábania. Druhá rada strojov x00, predstavuje vysoký štandard splňujúci náročnejšie požiadavky technických aplikací. Pre najkomplexnejšie úlohy elektroerozívneho obrábania je určená high-tech rada strojov x000. Potencionálni zákazníci tak majú k dispozícii širšie možnosti výberu  stroja ,ako je bežné.Aktívna a inovatívna obchodná politika spoločnosti na trhu SR a ČR priniesla dnes už viac ako tisíc inštalácií elektroerozívnych strojov AgieCharmilles . 

 

Predstaviteľom high-tech rady elektroerozivnych drôtových rezacích strojov je CUT2000 Oiltech.

Stroj je hlavne určený na drôtové rezanie tvrdokovov a tomu odpovedá špecifické vybavenie zariadenia .Zákazník pri voľbe tohoto typu stroja nemusí voliť žiadne kompromisy .Extrémna výsledná presnosť a kvalita obrobenej plochy zabezpečí užívateľom stroja vstup do “prvej technologickej ligy“

Hoci mnoho súčasných generátorov elektroerozívnych strojov obmedzuje elektro-chemickú koróziu obrábaných tvrdokovov, pri obrábaní v deionizovanej vode je fyzikálne nemožné, aby sa zabránilo čiastočnej strate kobaltu (hlavné pojivo pre karbid volfrámu) . Inertným dielektrikom (olej), CUT2000 Oiltech umožňuje dosiahnuť drsnosť obrábaných plôch Ra 0,05 um, ktoré budú vyrobené s dokonalou povrchovou integritou.Prínosom je výrazne predĺžená životnosť tvrdokovových nástrojov a tiež odbúranie nemalých nákladov na deionizáciu vodného dielektrika .

gf tabulka 1

 

Výrazným prínosom do konkurenčného prostredia v oblasti výkonného 5-osého CNC frézovania je stroj GF AgieCharmilles s označením MIKRON HPM800U HD.Toto robustné frézovacie centrum je kvôli stabilnej Gantry konštrukcii a priamym pohonom rotačných osí určené pre široký rozsah pracovných úloh,od progresívneho hrubovania až po jemné dokončovacie operácie s vysokou priestorovou dynamikou 1.7g .Inline vreteno Step-Tec s hmlovým mazaním ložísk umožňuje používať najmodernejšie nástroje vyžadujúce dostatok výkonu a točivého momentu pre dosiahnutie materiálového úberu   > 800cm³/min v zušľachtených oceliach.

 

gf tabulka

Stroj má priame odmeriavanie na všetkých pracovných osiach a prepracovanú termostabilitu založenú na použitom masívnom ráme s minerálneho liateho betónu  s chladením motorov rotačných osí ,vretena a elektroskrine.Výsledkom je zaručená dlhodobá presnosť stroja.Paletizácia s prístupom paliet zo zadnej časti stroja zvýrazňuje výhodne zvolený koncept stroja. Zákazník má k dispozícii všetky známe spôsoby chladenia nástrojov,čo prispieva k ich optimálnemu využitiu .


Laserové textúrovacie stroje spoločnosti GF AgieCharmilles sú ekologickou variantou procesu chemického leptania pracovného povrchu tvárnic foriem, nástrojov resp. iných obrobkov. Hlavným trhom strojov LASER je oblasť priemyslu zameraná na design/dekoratívne aplikácie. Vysokoprecízne, na automatizáciu pripravené stroje rady  LASER umožňujú  textúrovanie, gravírovanie, mikroštruktúrovanie  a  značenie od jednoduchých dvojdimenzionálnych geometrií až po komplexné 3D geometrie.

gf gf

                            

Výnimočná kvalita procesu riadenia laserového lúča v kombinácii s komplexným programovacím balíkom software odlišuje laserové stroje GF AgieCharmilles od konkurencie. Robustná stavba strojov v kombinácii s veľkými pracovnými pojazdami,vysokou hmotnosťou obrobkov , prípravou na paletizáciu a spoľahlivým laserovým zdrojom s extra dlhou životnosťou predstavujú  zaujímavé riešenie pre mnohých zákazníkov.

 V Českej a Slovenskej republike má spoločnosť GF AgieCharmilles vytvorené vlastné zastúpenie so sídlom v Brne a zaregistrovaným obchodným názvom AgieCharmilles s.r.o.

Dovoľujeme si Vás pozvať na našu výstavnú  expozíciu v rámci MSV Brno 2012 .

pozvanka

 

 

22.8.2012
autor: Ján Sihelský
 
 
 
 
 
Odporučte článok Vytlačiť článok Späť
 
 

Späť


 
Najnovšia inzercia
 
 

Predaj | EPS(GPPS) regranulat
17.01.2017

 
 
 

Predaj | LDPE translucent
17.01.2017

 
 

Predaj | Plastové pytle
16.01.2017

 
 

Predaj | Plastová drť
16.01.2017

 
 
 
 
 
Výstavy
EcoWASTE

16.01.2017 | EcoWASTE je nová medzinárodná platforma, ktorá združuje popredných miestnych i medzinárodných profesionálov zo sektora odpadov pre recykláciu na Strednom Východe.

Automotive Lightweight Technology Expo

18.01.2017 | Japonská výstava sa špecializuje na automobilový priemysel odľahčených technológií. To najlepšie miesto pre stretnutie s Automotive Engineers z celého sveta.

India Rubber Expo 2017

19.01.2017 | 9. ročník medzinárodnej gumárenskej výstavy.

Swiss Plastics 2017

24.01.2017 | Plastikársky veľtrh.

Interplastica 2017

24.01.2017 | Veľtrh pre plastikárske technológie.

GASTROPACK

26.01.2017 | Výstava obalových materiálov a baliacej techniky.

DANUBIUS GASTRO

26.01.2017 | Medzinárodný veľtrh gastronómie.

EXPOSHOP

26.01.2017 | Výstava strojov a technológií pre obchody.