PlasticPortal.eu - denne aktualizovaný portál pre plasty a gumu

Aktuality
Mercedes na Autosalóne Bratislava 2017 s európskou výstavnou premiérou

25.04.2017 | Bratislavský Autosalón bude tento rok skutočne výnimočný. Okrem dvoch stredoeurópskych premiér (Mazda CX-5 a Mazda MX-5 RF) ho obohatí aj jedna európska výstavná premiéra, dlho očakávaný model Mercedes Benz triedy S.

Zákazková výroba tesnení na mieru - novinka spoločnosti TOMIRTECH, s.r.o.

24.04.2017 | Počítačom riadený rezací stroj Atom FlashCut predstavuje tú najmodernejšiu a najpresnejšiu technológiu vo výrobe plochých tesnení.

Predaj vstrekolisov v ČR a SR stále rastie

20.04.2017 | V týchto dňoch ukončil PlasticPortal.eu® prieskum predaja vstrekolisov na území Českej a Slovenskej republiky za rok 2016. Do prieskumu bolo tento rok oslovených 24 významných dodávateľov vstrekolisov so žiadosťou o poskytnutie údajov o predajoch. Zastúpenia dvoch oslovených značiek vstrekolisov svoje údaje neposkytli.

Viete ako prebieha proces radiačného sieťovania v spoločnosti BGS?

18.04.2017 | Táto metóda výrazne zlepšuje vlastnosti plastov. Pozrite si nové video o radiačnom sieťovaní firmy BGS Beta-Gamma-Service GmbH & Co. KG.

V Slovnafte sa v apríli začnú generálne revízie časti rafinérskej výroby

12.04.2017 | Spoločnosť SLOVNAFT, a.s., odstaví po Veľkej noci časť svojich výrobných zariadení. Dôvodom sú pravidelné generálne revízie, ktoré majú zabezpečiť ďalší bezproblémový chod technológií. Odstavených bude postupne 16 výrobných jednotiek. Ich opätovný nábeh na plnú produkciu je naplánovaný na polovicu júna 2017.

 
Plastikársky slovník
Portál ZÁKONY A NORMY
Portál ZÁKONY A NORMY
Aktuálne v legislatíve
Verejná konzultácia o pravidlách zodpovednosti výrobcu za škodu spôsobenú chybou výrobku

10.04.2017 | Európska Komisia začala na svojich webových stránkach verejnú konzultáciu o pravidlách zodpovednosti výrobcu za škodu spôsobenú chybou výrobku.

Zdravotnícke pomôcky - Systémy manažérstva kvality

07.12.2016 | Norma pre Zdravotnícke pomôcky - Systémy manažérstva kvality - Požiadavky na splnenie predpisov, z decembra 2016.

Připravuje se novela zákona č. 477/2001 Sb. o obalech

29.11.2016 | Připravovaná novela zákona č. 477/2001 Sb. o obalech se týká se povinného zpoplatnění pouze lehkých plastových odnosných tašek s tloušťkou stěny do 50 ...

§ 58 zákona o odpadoch je zrušený! Povinnosti voči OZV zostávajú nezmenené!

16.11.2016 | Dňa 25.10.2016 parlament Slovenskej republiky zrušil sporný § 58 zákona o odpadoch, v zmysle ktorého, pôvodca odpadu z obalov pre ktoré nebol výrobcom ...

Harmonizované normy v říjnu 2016

11.11.2016 | V Úředním věstníku EU byly v říjnu 2016 zveřejněny následující názvy a odkazy harmonizovaných norem:

 
Newsletter
CAPTCHA Image
 
Úvod > Aktuálne články > Tlačiareň Xanté od firmy ONDRÁŠEK pre farebné obaly i retail
Tlačiareň Xanté od firmy ONDRÁŠEK pre farebné obaly i retail
 
 
Tlačiareň Xanté od firmy ONDRÁŠEK pre farebné obaly i retail

Tlačiareň Xanté od firmy ONDRÁŠEK pre farebné obaly i retail

Firma ONDRÁŠEK s.r.o., dodávateľ špičkových technológií Markem-Imaje, rozšírila tento rok svoje obchodné zastúpenie o ďalšiu značku – Xanté.

Na tohoročnom Medzinárodnom strojárenskom veľtrhu v Brne predstavila novinku na trhu - inkjetovú tlačiareň Xanté Excelagraphix 4200P, disponujúcu technológiou Memjet Waterfall. Hlavná expozícia firmy ONDRÁŠEK INK-JET SYSTEM spol. s r.o. bola tradične v pavilóne E, tlačiareň Xanté však našla uplatnenie priamo v prevádzke v rámci projektu Printing Live v pavilóne A1.

Inkjetová tlačiareň umožňuje okrem iného potlač súvislých kartónových obalov v metrovej šírke. Skupinové balenie alebo špeciálne obaly na palety v plnej farebnosti tak nie sú hudbou budúcnosti, ale reálnou možnosťou. Pomocou neveľkého stroja je možné obaly nielen potlačiť vo fotografickej kvalite, ale taktiež veľmi efektívne. Oslovili sme konateľa spoločnosti Ing. Pavla Ondráška MBA.
 

V čom spočíva unikátnosť tejto technológie?

Inkjetový systém tlače Xanté Excelagraphix 4200P (séria „Packaging“) mení všetko, čo sme doposiaľ o vysokorýchlostnej plnefarebnej veľkoformátovej tlači vedeli. Zariadenie Xanté Excelagraphix 4200P má päť stacionárnych tlačových hláv Memjet Waterfall s výslednou maximálnou šírkou tlače 1.067 mm. Každá z týchto hláv je päťkanálová (CMYKK), pre každú farbu atramentu je určených 70.400 trysiek. Trysky sú schopné vychŕliť cca 700 miliónov tlačových kvapiek za sekundu. Celý tlačový systém, umiestnený nad pracovným stolom tlačiarne, môže teda vychŕliť viac ako 3 bilióny kvapiek za sekundu a dosiahnuť tlačovú rýchlosť až 305 mm za sekundu - pri rozlíšení 1600 x 800 dpi. Ďalšou obrovskou výhodou je to, že zariadenie disponuje nastaviteľnou výškou tlačového systému a je schopné potlačiť vo fotografickej kvalite kartóny až do hrúbky 15,9 mm a archy do veľkosti cca 1 x 2,4 m.
 

tlačiareň Xanté Excelagraphix 4200P  

Aký vplyv na rýchlosť a kvalitu tlače má taký veľký farebný rozsah?

Atramenty Memjet Dye-Based Aqueous boli vyvinuté špeciálne pre tlač v extrémne vysokých rýchlostiach a zasychajú vo chvíli, keď vychádzajú z tlačiarne. Obsahujú vyspelé farbivá, vyvinuté s dôrazom na požadavky vysokej rýchlosti vystreknutia tlačových kvapiek. Tieto atramenty neobsahujú žiadne VOC. Ak vezmeme do úvahy, že veľkosť jednotlivej mikroskopickej tlačovej kvapky je 1,2 pikolitra a rýchlosť absorpcie do väčšiny materiálov sa počíta na milisekundy, vychádza jednoduchý výsledok - väčšina potlačených predmetov je perfektne suchá už v okamžiku, kedy opúšťa tlačiareň.
 

Kde nájde tlačiareň Xanté uplatnenie?

Xanté Excelagraphix 4200P nájde uplatnenie všade tam, kde si zákazník želá potlačiť celofarebné škatule so špeciálnou reklamou, rôzne dáta, QR kódy atď. Excelagraphix 4200P môže tlačiť na počkanie bez nutných neskorších korekcií, alebo čakania na zaschnutie atramentu. Umožňuje okrem iného potlač nadrozmerných dokumentov, výkresov, máp, alebo novín a vďaka avizovanej nastaviteľnej výške tlačového systému je priam vhodná pre potlač tvrdého papiera, kartónových škatúľ, obalov z vlnitej lepenky, penových, alebo krycích dosiek, interiérových prvkov, výstavných panelov atď. Na MSV v Brne sme sa venovali potlači škatúľ – personalizovaných obalov pre zákazníkov. Návštevníci sa mohli vyfotografovať v štúdiu priamo na výstavnej ploche a ešte v ten istý deň si odniesť vlastnú krabicu so svojou fotografiou a QR kódom, obsahujúcim jeho osobné údaje ako napr. telefónne číslo. Bol som prekvapený extrémnym záujmom návštevníkov, ktorí sa do expozície vracali spolu so svojimi priateľmi, alebo obchodnými partnermi.
 

Vystavovali ste na MSV i iné technológie?

Áno, samozrejme, sme výhradným distribútorom značiacich technológií Markem-Imaje pre český a slovenský trh. Tie sme predstavili v rámci nášho hlavného stánku v pavilóne E. Záujem bol o naše ink-jetové tlačiarne ale taktiež i o značiace laserové technológie, termotransferové tlačiarne, etiketovacie zariadenia a tlačiarne pre aplikáciu veľkých znakov. Firmy, zaoberajúce sa obalovou technikou, balením a logistikou, ale i priamo výrobcovia tovarov a potravín si k nám tradične našli cestu a pevne verím, že si z našej ponuky mali čo vyberať.


Viac info na xante.ondrasek.sk

25.11.2014
autor: ONDRÁŠEK Slovakia s.r.o.
 
 
 
 
 
Odporučte článok Vytlačiť článok Späť
 
 

Späť


 
Najnovšia inzercia
 

Predaj | HIPS drť
24.04.2017

 
 

Predaj | ABS drť
24.04.2017

 
 
 

Predaj | PPA Amodel GF 33%
21.04.2017

 
 

Kúpa | Drť PP GF30%
20.04.2017

 
 
 

Kúpa | PP film
20.04.2017

 
 

Kúpa | Regranulát HIPS natur
19.04.2017

 
 
 
Výstavy
HANNOVER MESSE

24.04.2017 | R&D, priemyselná automatizácia a IT, priemyselné dodávky, výrobné inžinierstvo a služby, energia a technológie pre životné prostredie.

AUTOSALÓN Bratislava 2017

25.04.2017 | Bratislavský Autosalón je najdôležitejšou automobilovou udalosťou roka na Slovensku.

INNOFORM

25.04.2017 | Medzinárodný kooperatívny veľtrh pre nástroje a spracovateľský priemysel.

Vietnam Manufacturing Expo 2017

26.04.2017 | Popredná výstava o obrábacích strojov pre formy a vstrekovacie technológie pre plasty.

PLASTEC New England

03.05.2017 | Plastikársky veľtrh.

DESIGN and MANUFACTURING NEW ENGLAND

03.05.2017 | Medzinárodná plastikárska výstava.

interpack 2017

04.05.2017 | Medzinárodný veľtrh pre obalovú techniku sa koná v Düsseldorfe.

FOR INDUSTRY

09.05.2017 | 16. Medzinárodný veľtrh strojárenských technológií.