PlasticPortal.eu - denne aktualizovaný portál pre plasty a gumu

Aktuality
Mercedes na Autosalóne Bratislava 2017 s európskou výstavnou premiérou

25.04.2017 | Bratislavský Autosalón bude tento rok skutočne výnimočný. Okrem dvoch stredoeurópskych premiér (Mazda CX-5 a Mazda MX-5 RF) ho obohatí aj jedna európska výstavná premiéra, dlho očakávaný model Mercedes Benz triedy S.

Zákazková výroba tesnení na mieru - novinka spoločnosti TOMIRTECH, s.r.o.

24.04.2017 | Počítačom riadený rezací stroj Atom FlashCut predstavuje tú najmodernejšiu a najpresnejšiu technológiu vo výrobe plochých tesnení.

Predaj vstrekolisov v ČR a SR stále rastie

20.04.2017 | V týchto dňoch ukončil PlasticPortal.eu® prieskum predaja vstrekolisov na území Českej a Slovenskej republiky za rok 2016. Do prieskumu bolo tento rok oslovených 24 významných dodávateľov vstrekolisov so žiadosťou o poskytnutie údajov o predajoch. Zastúpenia dvoch oslovených značiek vstrekolisov svoje údaje neposkytli.

Viete ako prebieha proces radiačného sieťovania v spoločnosti BGS?

18.04.2017 | Táto metóda výrazne zlepšuje vlastnosti plastov. Pozrite si nové video o radiačnom sieťovaní firmy BGS Beta-Gamma-Service GmbH & Co. KG.

V Slovnafte sa v apríli začnú generálne revízie časti rafinérskej výroby

12.04.2017 | Spoločnosť SLOVNAFT, a.s., odstaví po Veľkej noci časť svojich výrobných zariadení. Dôvodom sú pravidelné generálne revízie, ktoré majú zabezpečiť ďalší bezproblémový chod technológií. Odstavených bude postupne 16 výrobných jednotiek. Ich opätovný nábeh na plnú produkciu je naplánovaný na polovicu júna 2017.

 
Plastikársky slovník
Portál ZÁKONY A NORMY
Portál ZÁKONY A NORMY
Aktuálne v legislatíve
Verejná konzultácia o pravidlách zodpovednosti výrobcu za škodu spôsobenú chybou výrobku

10.04.2017 | Európska Komisia začala na svojich webových stránkach verejnú konzultáciu o pravidlách zodpovednosti výrobcu za škodu spôsobenú chybou výrobku.

Zdravotnícke pomôcky - Systémy manažérstva kvality

07.12.2016 | Norma pre Zdravotnícke pomôcky - Systémy manažérstva kvality - Požiadavky na splnenie predpisov, z decembra 2016.

Připravuje se novela zákona č. 477/2001 Sb. o obalech

29.11.2016 | Připravovaná novela zákona č. 477/2001 Sb. o obalech se týká se povinného zpoplatnění pouze lehkých plastových odnosných tašek s tloušťkou stěny do 50 ...

§ 58 zákona o odpadoch je zrušený! Povinnosti voči OZV zostávajú nezmenené!

16.11.2016 | Dňa 25.10.2016 parlament Slovenskej republiky zrušil sporný § 58 zákona o odpadoch, v zmysle ktorého, pôvodca odpadu z obalov pre ktoré nebol výrobcom ...

Harmonizované normy v říjnu 2016

11.11.2016 | V Úředním věstníku EU byly v říjnu 2016 zveřejněny následující názvy a odkazy harmonizovaných norem:

 
Newsletter
CAPTCHA Image
 
Úvod > Aktuálne články > Technológie merania Gneuss dodáva Caspro s.r.o.
Technológie merania Gneuss dodáva Caspro s.r.o.
 
 
Technológie merania Gneuss dodáva Caspro s.r.o.

Technológie merania Gneuss dodáva Caspro s.r.o.

Spoločnosť Gneuss s viac ako 30-ročnými skúsenosťami a desiatkami medzinárodných patentov je spoločnosťou, ktorá ponúka inovatívne riešenia pre oblasť plastovej výroby.

Všeobecne je možné jej činnosť rozdeliť do 3 oblastí:

 1. Filtrácia taveniny
 2. Špeciálne výrobné technológie
 3. Meranie tlaku a teploty taveniny

V našom článku sme sa zamerali na oblasť Technológie merania.


1. Senzory vyvinuté pre potreby zákazníka

Okrem svojich štandardných produktov určených na meranie, Gneuss ponúka aj rôzne modifikované verzie. Štandardné produkty sú stavané na obvyklé úlohy meraní v procesoch extrúzie a sú kompatibilné s takmer všetkými značkami dostupnými na trhu.

Gneuss okrem iného vyrába senzory, ktoré sú šité na mieru špecifickým požiadavkám a procesom zákazníka.

Medzi ne patria napríklad: senzory vodotesné a paroodolné, ktoré sa používajú pri spracovaní potravín, senzory „heavy-duty“ so špeciálne upravenou membránou pre výrobu WPC (kompozit plast/drevo) a „heavy-duty“ vysoko odolné senzory, pre extrémne podmienky výroby s častými tlakovými rázmi a krátkym tlakovým preťažením. Senzory s HART komunikáciou pre chemický priemysel určené aj do prostredia s nebezpečenstvom výbuchu (Atex).

Ako strojárenská spoločnosť Gneuss Kunststofftechnik realizoval už množstvo projektov a vytvoril niekoľko aplikácií. Vďaka tomu dokáže ponúknuť rozsiahle, individuálne a na výsledok orientované konzultácie.


2. Nová úroveň nákupu meracích technológií prostredníctvom Online prístupu

Spustením vlastného Online obchodu v r. 2014 (http://shop.gneuss.de), Gneuss ponúka svojim zákazníkom možnosť rýchlo a jednoducho si objednať výrobky Meracej technológie akým sú napríklad snímače tlaku taveniny, zobrazovače tlaku taveniny a zosilňovače a taktiež senzory teploty taveniny, vrátane množstva príslušenstva.

Okrem zjednodušeného objednávania a prístupu po celý deň z akéhokoľvek miesta na svete, obchod ponúka svojim užívateľom pravidelné špeciálne ponuky a online zľavy.

Vďaka mnohostrannej vyhľadávacej funkcii, nové produkty a zodpovedajúce príslušenstvo nájdete veľmi ľahko a rýchlo. Jednoduché usporiadanie s veľkými obrázkami výrobkov umožňujú užívateľovi v krátkom čase nájsť cestu k hľadanému článku a k výberu potrebných informácií.

Navyše, pomocou vynoveného konfigurátora pre senzory, snímače tlaku taveniny a teploty taveniny je možná individuálna špecifikácia vrátane zodpovedajúcich doplnkov.


3. Keď si podmienky vyžadujú špeciálne riešenia

Ako výrobca extrúznych zariadení, Gneuss má vždy blízko k požiadavkám svojich zákazníkov a ponúka vyselektované riešenia.

Do skupiny snímačov pre špeciálne podmienky zahŕňame vodotesné tlakové senzory pre potravinársky priemysel, „heavy duty“ senzory so špeciálnou membránovou technológiou na výrobu drevoplastových kompozitov ako aj senzory používané v obtiažnych podmienkach s častým tlakovým pulzovaním a krátkodobými tlakovými rázmi.


4. Optimálne riešenia pre Systém vypnutia pri vysokotlakom preťažení pre extrúzne linky – Jednoducho a spoľahlivo

Úroveň „C“ podľa normy EN 1114-1 je možné dosiahnuť niekoľkými snímačmi tlaku dostupnými na trhu. Väčšina z týchto snímačov dosiahne požadovanú úroveň len s ohľadom na elektrické poruchy. Avšak mechanické poruchy alebo zlyhania ľudského faktora sú omnoho častejšie. V takom prípade vykrývanie týchto porúch len jedným senzorom je ťažké ak nie nemožné. Systém bezpečnosti Gneuss pravidelne porovnáva údaje z dvoch senzorov a teda poskytuje vyšší stupeň bezpečnosti. Už malou investíciou sa zabezpečí, že operátor a taktiež extrúzna linka sú chránené pred vysokým tlakom.

Obr. 1: Systém Gneuss tlakového preťaženia EPM  
   obr. 1: Systém Gneuss pre ochranu pri vysokotlakom preťažení
 


5. Bezortuťový snímač tlaku – šetrný k prírode, nový model pre potravinársku výrobu


Gneuss bezortuťové NTX™ snímače tlaku stále viac a viac nahrádzajú staršie, ortuťou plnené snímače.

Typ NTX™ ponúka možnosť výmeny s inou značkou v porovnateľnom alebo lepšom výkone. Tento nový typ snímača je vhodný hlavne do potravinárskeho priemyslu, ale aj všade tam, kde prítomnosť ortute v technológii je nežiadúca. Použité materiály sú netoxické a preto vhodné do týchto procesov. Vodotesné puzdro odolá aj vysokotlakovému čisteniu a typickému ošetreniu vyskytujúcemu sa v potravinovej výrobe. Takéto snímače sa používajú aj v oblasti výroby zdravotníckych materiálov.


6. Tvar špeciálnych snímačov pre obtiažne aplikácie

Ako strojárenská spoločnosť, Gneuss Kunststofftechnik sa vždy snaží svoje výrobky upraviť tak, aby sa mohli uplatniť v sťažených podmienkach. Okrem toho ponúka množstvo riešení pre výber vhodných snímačov do takýchto zložitých prostredí a podmienok tak, aby to vyhovovalo zákazníkovi.

 • V potravinárstve, kde je pravidelné čistenie zariadení absolútne nevyhnutné takže aj snímače tam požívané sú odolné voči účinkom pary a tečúcej vody. Gneuss vyvinul špeciálny typ snímača pre tieto aplikácie, ktorý ostáva vodotesný aj s odpojeným konektorom.
   
 • Výroba WPC (kompozit plast/drevo) si vyžaduje použitie extrémne robustného snímača. To je dôvod, prečo Gneuss vyvinul špeciálnu technológiu membrán, ponúkajúcu vysokú odolnosť pre vysoko abrazívne materiály a oveľa dlhšiu prevádzkovú životnosť v porovnaní s bežnými snímačmi.
   
 • V obzvlášť náročných prevádzkových podmienkach s krátkymi prevýšeniami tlaku, častými tlakovými špičkami a ako aj s neroztavenými časticami v tavenine, sú tieto snímače vysoko namáhané. Gneuss dodáva snímače so špeciálnou konštrukciou (heavy-duty)pre ťažkú prevádzku.
   
 • Pre procesy s limitovaným inštalačným priestorom, akým je napr. oblasť zvlákňovacej trysky alebo malé lab.linky, Gneuss ponúka snímače so špeciálnym dizajnom s minimálnym požadovaným priestorom a so závitom M10.
   
Obr.2: Tlakový snímač Gneuss pre potravinársky priemysel  
   obr.2: Tlakový snímač Gneuss pre potravinársky priemysel  


Oficiálnym zástupcom spoločnosti Gneuss Kunststofftechnik GmbH v oblasti merania tlaku a teploty taveniny pre región Českej republiky, Slovenska a Maďarska je spoločnosť Caspro s.r.o.

www.caspro.sk

21.5.2015
autor: Caspro s. r. o.
 
 
 
 
 
Odporučte článok Vytlačiť článok Späť
 
 

Späť


 
Najnovšia inzercia
 

Kúpa | Míchací silo
25.04.2017

 
 
 

Predaj | HIPS drť
24.04.2017

 
 

Predaj | ABS drť
24.04.2017

 
 
 

Predaj | PPA Amodel GF 33%
21.04.2017

 
 

Kúpa | Drť PP GF30%
20.04.2017

 
 
 
 
Výstavy
HANNOVER MESSE

24.04.2017 | R&D, priemyselná automatizácia a IT, priemyselné dodávky, výrobné inžinierstvo a služby, energia a technológie pre životné prostredie.

AUTOSALÓN Bratislava 2017

25.04.2017 | Bratislavský Autosalón je najdôležitejšou automobilovou udalosťou roka na Slovensku.

INNOFORM

25.04.2017 | Medzinárodný kooperatívny veľtrh pre nástroje a spracovateľský priemysel.

Vietnam Manufacturing Expo 2017

26.04.2017 | Popredná výstava o obrábacích strojov pre formy a vstrekovacie technológie pre plasty.

PLASTEC New England

03.05.2017 | Plastikársky veľtrh.

DESIGN and MANUFACTURING NEW ENGLAND

03.05.2017 | Medzinárodná plastikárska výstava.

interpack 2017

04.05.2017 | Medzinárodný veľtrh pre obalovú techniku sa koná v Düsseldorfe.

FOR INDUSTRY

09.05.2017 | 16. Medzinárodný veľtrh strojárenských technológií.