PlasticPortal.eu - denne aktualizovaný portál pre plasty a gumu

Aktuality
COBA získala cenu dodávateľ roka už druhý krát po sebe

15.01.2018 | COBA bola nedávno pozvaná na stretnutie dodávateľov spoločnosti AGC – AGC Automotive Supplier Day v Belgicku.

Konferencia NEWMATEC 2018 už za dva mesiace na Táloch

12.01.2018 | Zväz automobilového priemyslu Slovenskej republiky Vás pozýva na 4. ročník konferencie NEWMATEC .

Konferencia Formy a Plasty Brno 2018

10.01.2018 | Firma JAN SVOBODA s.r.o. Vás pozýva na deviaty ročník tradičnej konferencie Formy a Plasty 2018, ktorá sa koná v príjemnom prostredí hotela Maximus Resort (Hrázní 327/4a, 635 00 Brno).

Snímače polohy MTS Sensors pre priemyselné využitie

08.01.2018 | Spoľahlivé a inteligentné riešenia snímačov polohy pre priemyselné použitie od spoločnosti MTS Sensors.

HOTTECH s.r.o. sa stal obchodným partnerom ZEBA s.r.o.

05.01.2018 | Od roku 2017 sa spoločnosť HOTTECH s.r.o. stala obchodným partnerom spoločnosti Zeba s.r.o., ktorá ročne produkuje tisíce prepraviek pre pekárenský, mäsový a strojárenský priemysel v Českej aj Slovenskej republike.

 
Plastikársky slovník
Portál ZÁKONY A NORMY
Portál ZÁKONY A NORMY
Aktuálne v legislatíve
Harmonizované normy v októbri 2017

18.12.2017 | V Úradnom vestníku EÚ boli v októbri 2017 zverejnené nasledujúce názvy a odkazy harmonizovaných noriem:

Zákona č. 79/2015 Z.z. o odpadoch - novela

11.12.2017 | Novela č. 292/2017 zákona č. 79/2015 Z.z. o odpadoch nadobúda účinnosť od 1.1.2018 do 31.12.2022.

Obsah PAH v predmetoch a v hračkách

03.07.2017 | Na webovej stránke ECHA je nová výzva na predkladanie pripomienok a dôkazov týkajúce sa obsahu PAH uvedeného v položke 50 prílohy XVII nariadenia REAC ...

Nová vydaná změna nařízení č. 10/2011 (nařízení PIM) o materiálech a předmětech z plastů určených pro styk s potravinami

31.05.2017 | Nařízení Komise č. (EU)2017/752 mění a opravuje nařízení PIM o materiálech a předmětech z plastů určených pro styk s potravinami:

 
Newsletter
CAPTCHA Image
 
Úvod > Aktuálne články > Technológie merania Gneuss dodáva Caspro s.r.o.
Technológie merania Gneuss dodáva Caspro s.r.o.
 
 
Technológie merania Gneuss dodáva Caspro s.r.o.

Technológie merania Gneuss dodáva Caspro s.r.o.

Spoločnosť Gneuss s viac ako 30-ročnými skúsenosťami a desiatkami medzinárodných patentov je spoločnosťou, ktorá ponúka inovatívne riešenia pre oblasť plastovej výroby.

Všeobecne je možné jej činnosť rozdeliť do 3 oblastí:

 1. Filtrácia taveniny
 2. Špeciálne výrobné technológie
 3. Meranie tlaku a teploty taveniny

V našom článku sme sa zamerali na oblasť Technológie merania.


1. Senzory vyvinuté pre potreby zákazníka

Okrem svojich štandardných produktov určených na meranie, Gneuss ponúka aj rôzne modifikované verzie. Štandardné produkty sú stavané na obvyklé úlohy meraní v procesoch extrúzie a sú kompatibilné s takmer všetkými značkami dostupnými na trhu.

Gneuss okrem iného vyrába senzory, ktoré sú šité na mieru špecifickým požiadavkám a procesom zákazníka.

Medzi ne patria napríklad: senzory vodotesné a paroodolné, ktoré sa používajú pri spracovaní potravín, senzory „heavy-duty“ so špeciálne upravenou membránou pre výrobu WPC (kompozit plast/drevo) a „heavy-duty“ vysoko odolné senzory, pre extrémne podmienky výroby s častými tlakovými rázmi a krátkym tlakovým preťažením. Senzory s HART komunikáciou pre chemický priemysel určené aj do prostredia s nebezpečenstvom výbuchu (Atex).

Ako strojárenská spoločnosť Gneuss Kunststofftechnik realizoval už množstvo projektov a vytvoril niekoľko aplikácií. Vďaka tomu dokáže ponúknuť rozsiahle, individuálne a na výsledok orientované konzultácie.


2. Nová úroveň nákupu meracích technológií prostredníctvom Online prístupu

Spustením vlastného Online obchodu v r. 2014 (http://shop.gneuss.de), Gneuss ponúka svojim zákazníkom možnosť rýchlo a jednoducho si objednať výrobky Meracej technológie akým sú napríklad snímače tlaku taveniny, zobrazovače tlaku taveniny a zosilňovače a taktiež senzory teploty taveniny, vrátane množstva príslušenstva.

Okrem zjednodušeného objednávania a prístupu po celý deň z akéhokoľvek miesta na svete, obchod ponúka svojim užívateľom pravidelné špeciálne ponuky a online zľavy.

Vďaka mnohostrannej vyhľadávacej funkcii, nové produkty a zodpovedajúce príslušenstvo nájdete veľmi ľahko a rýchlo. Jednoduché usporiadanie s veľkými obrázkami výrobkov umožňujú užívateľovi v krátkom čase nájsť cestu k hľadanému článku a k výberu potrebných informácií.

Navyše, pomocou vynoveného konfigurátora pre senzory, snímače tlaku taveniny a teploty taveniny je možná individuálna špecifikácia vrátane zodpovedajúcich doplnkov.


3. Keď si podmienky vyžadujú špeciálne riešenia

Ako výrobca extrúznych zariadení, Gneuss má vždy blízko k požiadavkám svojich zákazníkov a ponúka vyselektované riešenia.

Do skupiny snímačov pre špeciálne podmienky zahŕňame vodotesné tlakové senzory pre potravinársky priemysel, „heavy duty“ senzory so špeciálnou membránovou technológiou na výrobu drevoplastových kompozitov ako aj senzory používané v obtiažnych podmienkach s častým tlakovým pulzovaním a krátkodobými tlakovými rázmi.


4. Optimálne riešenia pre Systém vypnutia pri vysokotlakom preťažení pre extrúzne linky – Jednoducho a spoľahlivo

Úroveň „C“ podľa normy EN 1114-1 je možné dosiahnuť niekoľkými snímačmi tlaku dostupnými na trhu. Väčšina z týchto snímačov dosiahne požadovanú úroveň len s ohľadom na elektrické poruchy. Avšak mechanické poruchy alebo zlyhania ľudského faktora sú omnoho častejšie. V takom prípade vykrývanie týchto porúch len jedným senzorom je ťažké ak nie nemožné. Systém bezpečnosti Gneuss pravidelne porovnáva údaje z dvoch senzorov a teda poskytuje vyšší stupeň bezpečnosti. Už malou investíciou sa zabezpečí, že operátor a taktiež extrúzna linka sú chránené pred vysokým tlakom.

Obr. 1: Systém Gneuss tlakového preťaženia EPM  
   obr. 1: Systém Gneuss pre ochranu pri vysokotlakom preťažení
 


5. Bezortuťový snímač tlaku – šetrný k prírode, nový model pre potravinársku výrobu


Gneuss bezortuťové NTX™ snímače tlaku stále viac a viac nahrádzajú staršie, ortuťou plnené snímače.

Typ NTX™ ponúka možnosť výmeny s inou značkou v porovnateľnom alebo lepšom výkone. Tento nový typ snímača je vhodný hlavne do potravinárskeho priemyslu, ale aj všade tam, kde prítomnosť ortute v technológii je nežiadúca. Použité materiály sú netoxické a preto vhodné do týchto procesov. Vodotesné puzdro odolá aj vysokotlakovému čisteniu a typickému ošetreniu vyskytujúcemu sa v potravinovej výrobe. Takéto snímače sa používajú aj v oblasti výroby zdravotníckych materiálov.


6. Tvar špeciálnych snímačov pre obtiažne aplikácie

Ako strojárenská spoločnosť, Gneuss Kunststofftechnik sa vždy snaží svoje výrobky upraviť tak, aby sa mohli uplatniť v sťažených podmienkach. Okrem toho ponúka množstvo riešení pre výber vhodných snímačov do takýchto zložitých prostredí a podmienok tak, aby to vyhovovalo zákazníkovi.

 • V potravinárstve, kde je pravidelné čistenie zariadení absolútne nevyhnutné takže aj snímače tam požívané sú odolné voči účinkom pary a tečúcej vody. Gneuss vyvinul špeciálny typ snímača pre tieto aplikácie, ktorý ostáva vodotesný aj s odpojeným konektorom.
   
 • Výroba WPC (kompozit plast/drevo) si vyžaduje použitie extrémne robustného snímača. To je dôvod, prečo Gneuss vyvinul špeciálnu technológiu membrán, ponúkajúcu vysokú odolnosť pre vysoko abrazívne materiály a oveľa dlhšiu prevádzkovú životnosť v porovnaní s bežnými snímačmi.
   
 • V obzvlášť náročných prevádzkových podmienkach s krátkymi prevýšeniami tlaku, častými tlakovými špičkami a ako aj s neroztavenými časticami v tavenine, sú tieto snímače vysoko namáhané. Gneuss dodáva snímače so špeciálnou konštrukciou (heavy-duty)pre ťažkú prevádzku.
   
 • Pre procesy s limitovaným inštalačným priestorom, akým je napr. oblasť zvlákňovacej trysky alebo malé lab.linky, Gneuss ponúka snímače so špeciálnym dizajnom s minimálnym požadovaným priestorom a so závitom M10.
   
Obr.2: Tlakový snímač Gneuss pre potravinársky priemysel  
   obr.2: Tlakový snímač Gneuss pre potravinársky priemysel  


Oficiálnym zástupcom spoločnosti Gneuss Kunststofftechnik GmbH v oblasti merania tlaku a teploty taveniny pre región Českej republiky, Slovenska a Maďarska je spoločnosť Caspro s.r.o.

www.caspro.sk

21.5.2015
autor: Caspro s. r. o.
 
 
 
 
 
Odporučte článok Vytlačiť článok Späť
 
 

Späť


 
Najnovšia inzercia
 

Kúpa | PC, PMMA, PC/ABS
15.01.2018

 
 

Kúpa | PC metaliza
15.01.2018

 
 

Predaj | Drť PS plata
15.01.2018

 
 

Predaj | Drť z PP prepraviek
15.01.2018

 
 

Predaj | Drť PET
15.01.2018

 
 

Predaj | Drť HDPE
15.01.2018

 
 

Predaj | LDPE
12.01.2018

 
 

Predaj | PA GF FR drť
12.01.2018

 
 
 
Výstavy
EcoWASTE 2018

15.01.2018 | EcoWASTE je nová medzinárodná platforma, ktorá združuje popredných miestnych i medzinárodných profesionálov zo sektora odpadov pre recykláciu na Strednom Východe.

Automotive Lightweight Technology Expo 2018

17.01.2018 | Japonská výstava sa špecializuje na automobilový priemysel odľahčených technológií. To najlepšie miesto pre stretnutie s Automotive Engineers z celého sveta.

Saudi Plastics and Petrochem 2018

21.01.2018 | Medzinárodný veľtrh pre plasty a petrochémiu.

Interplastica 2018

23.01.2018 | Veľtrh pre plastikárske technológie.

EXPOSHOP 2018

25.01.2018 | Výstava strojov a technológií pre obchody.

Danubius Gastro 2018

25.01.2018 | 25. ročník medzinárodného veľtrhu gastronómie DANUBIUS GASTRO

Gastropack 2018

25.01.2018 | 17. výstava obalových materiálov a baliacej techniky

SamuPlast

31.01.2018 | Výstava pre technológie, stroje a plastové materiály.