PlasticPortal.eu - denne aktualizovaný portál pre plasty a gumu

Aktuality
Plastpol, s.r.o. má nový e-shop

27.07.2017 | Firma Plastpol, s.r.o., zaoberajúca sa obrábaním plastov, nedávno spustila svoj nový e-shop.

Zoznámte sa s novou dutinovou doskou SIMONA® s krížovým rebrovaním

24.07.2017 | Výskum a vývoj spoločnosti SIMONA® aj ďalej zlepšuje efektivitu využitia materiálov a stabilitu dutinových dosiek. Výsledkom nových technických zmien je dutinová doska s krížovým rebrovaním s celkovou tenšou hrúbkou steny.

Zmena na pozícii riaditeľa Plastikárskeho klastra

21.07.2017 | Pri príležitosti Valného zhromaždenia plastikárskeho klastra č. 32, ktoré prebehlo 27.6.2017, došlo k zmene na pozícii riaditeľa klastra.

Všetko najlepšie, Fakuma!

20.07.2017 | Fakuma, medzinárodný veľtrh pre spracovateľov plastov, oslavuje v tomto roku svoje 25. výročie.

Ochranné relé pre optimálny výkon bez kompromisov

18.07.2017 | Potrebujete sa vyvarovať škodám spôsobenými poruchami v elektrickej rozvodnej sieti a tak si zabezpečiť, aby stroje robilo to, na čo sú určené?

 
Plastikársky slovník
Portál ZÁKONY A NORMY
Portál ZÁKONY A NORMY
Aktuálne v legislatíve
Obsah PAH v predmetoch a v hračkách

03.07.2017 | Na webovej stránke ECHA je nová výzva na predkladanie pripomienok a dôkazov týkajúce sa obsahu PAH uvedeného v položke 50 prílohy XVII nariadenia REAC ...

Nová vydaná změna nařízení č. 10/2011 (nařízení PIM) o materiálech a předmětech z plastů určených pro styk s potravinami

31.05.2017 | Nařízení Komise č. (EU)2017/752 mění a opravuje nařízení PIM o materiálech a předmětech z plastů určených pro styk s potravinami:

Verejná konzultácia o pravidlách zodpovednosti výrobcu za škodu spôsobenú chybou výrobku

10.04.2017 | Európska Komisia začala na svojich webových stránkach verejnú konzultáciu o pravidlách zodpovednosti výrobcu za škodu spôsobenú chybou výrobku.

Zdravotnícke pomôcky - Systémy manažérstva kvality

07.12.2016 | Norma pre Zdravotnícke pomôcky - Systémy manažérstva kvality - Požiadavky na splnenie predpisov, z decembra 2016.

Připravuje se novela zákona č. 477/2001 Sb. o obalech

29.11.2016 | Připravovaná novela zákona č. 477/2001 Sb. o obalech se týká se povinného zpoplatnění pouze lehkých plastových odnosných tašek s tloušťkou stěny do 50 ...

 
Newsletter
CAPTCHA Image
 
Úvod > Aktuálne články > Spoľahlivý partner pre flexotlač: Plastex s.r.o.
Spoľahlivý partner pre flexotlač: Plastex s.r.o.
 
 
Spoľahlivý partner pre flexotlač: Plastex s.r.o.

Spoľahlivý partner pre flexotlač: Plastex s.r.o.

Plastex s.r.o. sa od svojho vzniku zaoberá výrobou fotopolymérnych tlačových foriem a štočkov pre flexotlač. Zárukou najvyššej kvality dodávaných produktov je vyše 20 rokov technologických inovácií. Výroba tlačových platní je realizovaná na viacerých špičkových linkách v rámci viaczmennej prevádzky. Na otázky spojené s ďalším vývojom spoločnosti odpovedal riaditeľ Plastex s.r.o. – Ing. Igor Karlubík.

Mohli by ste nám opísať činnosť spoločnosti Plastex s.r.o.?

Svojim zákazníkom ponúkame fotopolymérne tlačové formy pre flexotlač. Je to naša dominantná činnosť, sme tradičným dodávateľom flexotlačových foriem pre väčšinu tlačiarní na Slovensku a zároveň pre viaceré tlačiarne v Čechách, Maďarsku a Poľsku. Nedávno sme naše výrobné portfólio rozšírili o novú technológiu na výrobu digitálnych kníhtlačových (letterpress) štočkov. Uvedená technológia umožňuje spracovávať kníhtlačové štočky všetkých dostupných hrúbok  do formátu 500x700mm digitálnou cestou na CTP zariadení s magnetickým bubnom. Je možné spracovávať štočky jednak v prevedení s fóliovou podložkou ako aj s kovovou podložkou. Digitálna výroba kníhtlačových štočkov umožňuje v porovnaní s analógovou výrobou výrazné zvýšenie kvality, hlavne pri graficky náročných motívoch. Firma Plastex uvedenou investíciou získala nových zákazníkov z odvetvia, v ktorom zatiaľ nepôsobila.

Ako hodnotíte súčasný vývoj nových technológií v oblasti flexotlače?

V oblasti flexotlače je čoraz populárnejšia výroba štočkov s plochým rastrovým bodom. Flexotlač dlhodobo bojuje s problémom kvalitného vykreslenia motívov vo svetlách ako aj s problémom dosiahnutia vyšších denzít v plochách, poltónoch a plných tónoch. Na trhu je viacero technológií, ktorými sa dá na štočku dosiahnuť plochý bod.

Akú novinku môžete svojim zákazníkom ponúknuť?

Po dlhodobých testoch všetkých dostupných technológií sme sa rozhodli pre technológiu Kodak Flexcel NX. V druhej polovici roka 2013 prebehla inštalácia zariadení a zaškolenie. Po zaškolení sa okamžite začali na novom zariadení vyrábať ostré zákazky pre kvalitatívne náročné motívy. Technológia Kodak Flexcel NX nájde uplatnenie hlavne vo flexotlačiarňach, v ktorých sa tlačí liehovými alebo vodovými farbami. V týchto prípadoch sa dosahujú tlačové denzity až na úrovni 1,7-1,8D, čo je nárast o cca 0,5D oproti denzitám dosahovaným štandardnými štočkami.

Čo všetko umožňuje spomínaná technológia?

Produkcia štočkov technológiou Kodak Flexcel NX umožňuje používať vyššiu tlačovú lineatúru (60 l/cm a viac) a často sa nasadzuje skutočne na najnáročnejšie motívy, pri spracovaní ktorých je potrebné vyrovnať sa kvalite hĺbkotlače. Vďaka kombinácii plochého bodu (zvýšená stabilita rastrových bodov) a špeciálneho patterningu na povrchu tlačovej formy(výrazné zvýšenie množstva prenesenej farby s následným zvýšením denzít a rozšírením farebného gamutu) sa dosahujú exkluzívne tlačové vlastnosti obalov. Firme Plastex Nitra uvedená investícia napomohla získať na trhu zákazky na štočky s požiadavkami na najvyššiu možnú kvalitu. Zákazky sú hlavne z oblasti flexibilných fólií a etikiet.

Ktoré ďalšie technológie ešte využívate?

V spoluprácach s viacerými slovenskými, českými ale aj maďarskými a poľskými firmami  využívame technológiu Esko HD Flexo. Vďaka investovaniu do tejto technológie sme získali viacerých nových zákazníkov z oblasti najnáročnejších obalov vo flexibilných fóliách. Uvedená technológia umožňuje potláčať grafické návrhy vo vyššom rozlíšení a oveľa lepšie reprodukovať oblasť svetiel ako štandardné technológie. Po úspešnom nábehu technológie Esko HD Flexo sme pred časom od firmy Esko obdržali certifikát HD Flexo. Spoločnosť Esko udeľuje certifikát HD Flexo iba tým spoločnostiam, ktoré dokážu naplno využiť špičkovú kvalitu zariadení firmy Esko pri spracovávaní náročných grafík na rôzne typy obalov.

 

Ďakujeme za rozhovor a prajeme veľa ďalších úspechov.

www.plastex.sk

 

20.1.2014
autor: red.
 
 
 
Fotogaléria článku
CDI Spark
Kodak Flexcel NX
Spoľahlivý partner pre flexotlač: Plastex s.r.o.
 
 
Odporučte článok Vytlačiť článok Späť
 
 

Späť


 
Najnovšia inzercia

Predaj | HDPE drte
28.07.2017

 
 
 

Predaj | Aglomerát
27.07.2017

 
 

Predaj | Odpad - PET
27.07.2017

 
 
 

Predaj | Drť plastová
27.07.2017

 
 

Predaj | Koláče
27.07.2017

 
 

Kúpa | POM natural/white
27.07.2017

 
 

Predaj | PC/ABS
27.07.2017

 
 
 
Výstavy
MALAYSIA-PLAS 2017

27.07.2017 | Formy a lisy pre spracovanie plastov.

SRI LANKA PLAST

03.08.2017 | Medzinárodná plastikárska výstava.

Plastic, Printing & Packaging, Tanzania - PPPEXPO 2017

22.08.2017 | 20. Medzinárodný veľtrh plastov, značenia, balenia.

PU China 2017

29.08.2017 | Popredná výstava pre čínsky trh v oblasti polyuretánov.

China Composites Expo 2017

06.09.2017 | Medzinárodný veľtrh a fórum pre technológie kompozitov a aplikácií.

Drinktec 2017

11.09.2017 | Medzinárodný veľtrh nápojov a technológií

VietnamPlas

13.09.2017 | Veľtrh pre plasty a gumu.

EMO Hannover 2017

18.09.2017 | Popredný svetový veľtrh obrábania kovov.