PlasticPortal.eu - denne aktualizovaný portál pre plasty a gumu

Aktuality
Hľadáte partnera, ktorý Vaše zadania, projekty či problémy v oblasti priemyselnej automatizácie vyrieši „na kľúč“?

28.04.2017 | Oslovte nás. Účelom Well automation s.r.o. je pomáhať ľuďom, aby stroje a automatizované výrobné linky vyrábali lepšie, bez strát, s vyššou efektivitou a spoľahlivo.

Fatra a.s. ponúka regranuláciu plastových odpadov (PP, PE, PP/PE, EVAC)

26.04.2017 | Spoločnosť Fatra, a.s. - tradičný spracovateľ plastov v Českej republike, rozšírila výrobné možnosti o úpravy interného a externého plastového odpadu na regranulačnej linke.

Mercedes na Autosalóne Bratislava 2017 s európskou výstavnou premiérou

25.04.2017 | Bratislavský Autosalón bude tento rok skutočne výnimočný. Okrem dvoch stredoeurópskych premiér (Mazda CX-5 a Mazda MX-5 RF) ho obohatí aj jedna európska výstavná premiéra, dlho očakávaný model Mercedes Benz triedy S.

Zákazková výroba tesnení na mieru - novinka spoločnosti TOMIRTECH, s.r.o.

24.04.2017 | Počítačom riadený rezací stroj Atom FlashCut predstavuje tú najmodernejšiu a najpresnejšiu technológiu vo výrobe plochých tesnení.

Predaj vstrekolisov v ČR a SR stále rastie

20.04.2017 | V týchto dňoch ukončil PlasticPortal.eu® prieskum predaja vstrekolisov na území Českej a Slovenskej republiky za rok 2016. Do prieskumu bolo tento rok oslovených 24 významných dodávateľov vstrekolisov so žiadosťou o poskytnutie údajov o predajoch. Zastúpenia dvoch oslovených značiek vstrekolisov svoje údaje neposkytli.

 
Plastikársky slovník
Portál ZÁKONY A NORMY
Portál ZÁKONY A NORMY
Aktuálne v legislatíve
Verejná konzultácia o pravidlách zodpovednosti výrobcu za škodu spôsobenú chybou výrobku

10.04.2017 | Európska Komisia začala na svojich webových stránkach verejnú konzultáciu o pravidlách zodpovednosti výrobcu za škodu spôsobenú chybou výrobku.

Zdravotnícke pomôcky - Systémy manažérstva kvality

07.12.2016 | Norma pre Zdravotnícke pomôcky - Systémy manažérstva kvality - Požiadavky na splnenie predpisov, z decembra 2016.

Připravuje se novela zákona č. 477/2001 Sb. o obalech

29.11.2016 | Připravovaná novela zákona č. 477/2001 Sb. o obalech se týká se povinného zpoplatnění pouze lehkých plastových odnosných tašek s tloušťkou stěny do 50 ...

§ 58 zákona o odpadoch je zrušený! Povinnosti voči OZV zostávajú nezmenené!

16.11.2016 | Dňa 25.10.2016 parlament Slovenskej republiky zrušil sporný § 58 zákona o odpadoch, v zmysle ktorého, pôvodca odpadu z obalov pre ktoré nebol výrobcom ...

Harmonizované normy v říjnu 2016

11.11.2016 | V Úředním věstníku EU byly v říjnu 2016 zveřejněny následující názvy a odkazy harmonizovaných norem:

 
Newsletter
CAPTCHA Image
 
Úvod > Aktuálne články > Spoľahlivý partner pre flexotlač: Plastex s.r.o.
Spoľahlivý partner pre flexotlač: Plastex s.r.o.
 
 
Spoľahlivý partner pre flexotlač: Plastex s.r.o.

Spoľahlivý partner pre flexotlač: Plastex s.r.o.

Plastex s.r.o. sa od svojho vzniku zaoberá výrobou fotopolymérnych tlačových foriem a štočkov pre flexotlač. Zárukou najvyššej kvality dodávaných produktov je vyše 20 rokov technologických inovácií. Výroba tlačových platní je realizovaná na viacerých špičkových linkách v rámci viaczmennej prevádzky. Na otázky spojené s ďalším vývojom spoločnosti odpovedal riaditeľ Plastex s.r.o. – Ing. Igor Karlubík.

Mohli by ste nám opísať činnosť spoločnosti Plastex s.r.o.?

Svojim zákazníkom ponúkame fotopolymérne tlačové formy pre flexotlač. Je to naša dominantná činnosť, sme tradičným dodávateľom flexotlačových foriem pre väčšinu tlačiarní na Slovensku a zároveň pre viaceré tlačiarne v Čechách, Maďarsku a Poľsku. Nedávno sme naše výrobné portfólio rozšírili o novú technológiu na výrobu digitálnych kníhtlačových (letterpress) štočkov. Uvedená technológia umožňuje spracovávať kníhtlačové štočky všetkých dostupných hrúbok  do formátu 500x700mm digitálnou cestou na CTP zariadení s magnetickým bubnom. Je možné spracovávať štočky jednak v prevedení s fóliovou podložkou ako aj s kovovou podložkou. Digitálna výroba kníhtlačových štočkov umožňuje v porovnaní s analógovou výrobou výrazné zvýšenie kvality, hlavne pri graficky náročných motívoch. Firma Plastex uvedenou investíciou získala nových zákazníkov z odvetvia, v ktorom zatiaľ nepôsobila.

Ako hodnotíte súčasný vývoj nových technológií v oblasti flexotlače?

V oblasti flexotlače je čoraz populárnejšia výroba štočkov s plochým rastrovým bodom. Flexotlač dlhodobo bojuje s problémom kvalitného vykreslenia motívov vo svetlách ako aj s problémom dosiahnutia vyšších denzít v plochách, poltónoch a plných tónoch. Na trhu je viacero technológií, ktorými sa dá na štočku dosiahnuť plochý bod.

Akú novinku môžete svojim zákazníkom ponúknuť?

Po dlhodobých testoch všetkých dostupných technológií sme sa rozhodli pre technológiu Kodak Flexcel NX. V druhej polovici roka 2013 prebehla inštalácia zariadení a zaškolenie. Po zaškolení sa okamžite začali na novom zariadení vyrábať ostré zákazky pre kvalitatívne náročné motívy. Technológia Kodak Flexcel NX nájde uplatnenie hlavne vo flexotlačiarňach, v ktorých sa tlačí liehovými alebo vodovými farbami. V týchto prípadoch sa dosahujú tlačové denzity až na úrovni 1,7-1,8D, čo je nárast o cca 0,5D oproti denzitám dosahovaným štandardnými štočkami.

Čo všetko umožňuje spomínaná technológia?

Produkcia štočkov technológiou Kodak Flexcel NX umožňuje používať vyššiu tlačovú lineatúru (60 l/cm a viac) a často sa nasadzuje skutočne na najnáročnejšie motívy, pri spracovaní ktorých je potrebné vyrovnať sa kvalite hĺbkotlače. Vďaka kombinácii plochého bodu (zvýšená stabilita rastrových bodov) a špeciálneho patterningu na povrchu tlačovej formy(výrazné zvýšenie množstva prenesenej farby s následným zvýšením denzít a rozšírením farebného gamutu) sa dosahujú exkluzívne tlačové vlastnosti obalov. Firme Plastex Nitra uvedená investícia napomohla získať na trhu zákazky na štočky s požiadavkami na najvyššiu možnú kvalitu. Zákazky sú hlavne z oblasti flexibilných fólií a etikiet.

Ktoré ďalšie technológie ešte využívate?

V spoluprácach s viacerými slovenskými, českými ale aj maďarskými a poľskými firmami  využívame technológiu Esko HD Flexo. Vďaka investovaniu do tejto technológie sme získali viacerých nových zákazníkov z oblasti najnáročnejších obalov vo flexibilných fóliách. Uvedená technológia umožňuje potláčať grafické návrhy vo vyššom rozlíšení a oveľa lepšie reprodukovať oblasť svetiel ako štandardné technológie. Po úspešnom nábehu technológie Esko HD Flexo sme pred časom od firmy Esko obdržali certifikát HD Flexo. Spoločnosť Esko udeľuje certifikát HD Flexo iba tým spoločnostiam, ktoré dokážu naplno využiť špičkovú kvalitu zariadení firmy Esko pri spracovávaní náročných grafík na rôzne typy obalov.

 

Ďakujeme za rozhovor a prajeme veľa ďalších úspechov.

www.plastex.sk

 

20.1.2014
autor: red.
 
 
 
Fotogaléria článku
CDI Spark
Kodak Flexcel NX
Spoľahlivý partner pre flexotlač: Plastex s.r.o.
 
 
Odporučte článok Vytlačiť článok Späť
 
 

Späť


 
Najnovšia inzercia

Predaj | HDPE
30.04.2017

 
 

Predaj | PET film
28.04.2017

 
 

Kúpa | PBT drť, farebný mix
28.04.2017

 
 

Predaj | Aglomerát PE
27.04.2017

 
 

Predaj | Tipelin 471-02
27.04.2017

 
 

Predaj | PP regranulát
27.04.2017

 
 

Predaj | PP regranulát
27.04.2017

 
 

Predaj | HDPE regranulát
27.04.2017

 
 
 
 
Výstavy
PLASTEC New England

03.05.2017 | Plastikársky veľtrh.

DESIGN and MANUFACTURING NEW ENGLAND

03.05.2017 | Medzinárodná plastikárska výstava.

interpack 2017

04.05.2017 | Medzinárodný veľtrh pre obalovú techniku sa koná v Düsseldorfe.

FOR INDUSTRY

09.05.2017 | 16. Medzinárodný veľtrh strojárenských technológií.

MACH-TECH

09.05.2017 | Medzinárodný veľtrh priemyselných strojov a zváracej techniky.

SOLIDS Dortmund 2017

10.05.2017 | SOLIDS Dortmund 2017 je vedúci veľtrh pre práškové a sypké materiály a technológie v Nemecku a uskutoční sa súbežne so 4. ročníkom veľtrhu RECYCLING-TECHNIK.

RECYCLING-TECHNIK Dortmund 2017

10.05.2017 | Veľtrh je zameraný na stroje a technické komponenty pre recykláciu a likvidáciu odpadov spôsobom šetrným k životnému prostrediu.

BEOGRADSKI SAJAM

15.05.2017 | 61. medzinárodný veľtrh techniky a technických vymožeností sa koná v Srbsku.