PlasticPortal.eu - denne aktualizovaný portál pre plasty a gumu

Aktuality
Optimalizácia vstrekovacieho procesu - školenia A-OMEGA, s.r.o.

16.01.2017 | A-OMEGA, s.r.o. v spolupráci s MAPRO Slovakia, spol. s.r.o. vyhlasuje termíny školenia na modul Optimalizácia vstrekovacieho procesu (v rozsahu 24 hodín= 3 dni) zo vzdelávacieho programu „Nastavovanie vstrekolisov“ pre 1. polrok 2017.

Prepravné boxy nielen pre automotive vyrába firma Slavík - Technické plasty s.r.o.

13.01.2017 | Slavík - Technické plasty s.r.o. ako novinku ponúka polypropylénové boxy pre medzioperačnú prepravu výrobkov v elektricky vodivom prevedení podľa konkrétnych požiadaviek zákazníka.

Vienna Autoshow 2017 dnes otvorila brány

12.01.2017 | Dnes sa vo Viedni začala výstava automobilov Vienna Autoshow, ktorá potrvá do nedele 15.1.2017.

Gumové brity na snehové radlice ponúka Tomirtech s.r.o.

11.01.2017 | Vážení zákazníci, v tomto období si Vás dovoľujeme upozorniť na ponuku gumových britov na snehové radlice od firmy Tomirtech s.r.o.

Martinský závod Volkswagen Slovakia rozšíril výrobu komponentov

09.01.2017 | Martinský závod Volkswagen Slovakia (VW SK) rozšíril výrobu komponentov pre automobily. Do produkčného portfólia pozostávajúceho z komponentov pre prevodovky a podvozky pridal výrobu dielov pre motory.

 
Plastikársky slovník
Portál ZÁKONY A NORMY
Portál ZÁKONY A NORMY
Aktuálne v legislatíve
Zdravotnícke pomôcky - Systémy manažérstva kvality

07.12.2016 | Norma pre Zdravotnícke pomôcky - Systémy manažérstva kvality - Požiadavky na splnenie predpisov, z decembra 2016.

Připravuje se novela zákona č. 477/2001 Sb. o obalech

29.11.2016 | Připravovaná novela zákona č. 477/2001 Sb. o obalech se týká se povinného zpoplatnění pouze lehkých plastových odnosných tašek s tloušťkou stěny do 50 ...

§ 58 zákona o odpadoch je zrušený! Povinnosti voči OZV zostávajú nezmenené!

16.11.2016 | Dňa 25.10.2016 parlament Slovenskej republiky zrušil sporný § 58 zákona o odpadoch, v zmysle ktorého, pôvodca odpadu z obalov pre ktoré nebol výrobcom ...

Harmonizované normy v říjnu 2016

11.11.2016 | V Úředním věstníku EU byly v říjnu 2016 zveřejněny následující názvy a odkazy harmonizovaných norem:

 
Newsletter
CAPTCHA Image
 
Úvod > Aktuálne články > Spoľahlivý partner pre flexotlač: Plastex s.r.o.
Spoľahlivý partner pre flexotlač: Plastex s.r.o.
 
 
Spoľahlivý partner pre flexotlač: Plastex s.r.o.

Spoľahlivý partner pre flexotlač: Plastex s.r.o.

Plastex s.r.o. sa od svojho vzniku zaoberá výrobou fotopolymérnych tlačových foriem a štočkov pre flexotlač. Zárukou najvyššej kvality dodávaných produktov je vyše 20 rokov technologických inovácií. Výroba tlačových platní je realizovaná na viacerých špičkových linkách v rámci viaczmennej prevádzky. Na otázky spojené s ďalším vývojom spoločnosti odpovedal riaditeľ Plastex s.r.o. – Ing. Igor Karlubík.

Mohli by ste nám opísať činnosť spoločnosti Plastex s.r.o.?

Svojim zákazníkom ponúkame fotopolymérne tlačové formy pre flexotlač. Je to naša dominantná činnosť, sme tradičným dodávateľom flexotlačových foriem pre väčšinu tlačiarní na Slovensku a zároveň pre viaceré tlačiarne v Čechách, Maďarsku a Poľsku. Nedávno sme naše výrobné portfólio rozšírili o novú technológiu na výrobu digitálnych kníhtlačových (letterpress) štočkov. Uvedená technológia umožňuje spracovávať kníhtlačové štočky všetkých dostupných hrúbok  do formátu 500x700mm digitálnou cestou na CTP zariadení s magnetickým bubnom. Je možné spracovávať štočky jednak v prevedení s fóliovou podložkou ako aj s kovovou podložkou. Digitálna výroba kníhtlačových štočkov umožňuje v porovnaní s analógovou výrobou výrazné zvýšenie kvality, hlavne pri graficky náročných motívoch. Firma Plastex uvedenou investíciou získala nových zákazníkov z odvetvia, v ktorom zatiaľ nepôsobila.

Ako hodnotíte súčasný vývoj nových technológií v oblasti flexotlače?

V oblasti flexotlače je čoraz populárnejšia výroba štočkov s plochým rastrovým bodom. Flexotlač dlhodobo bojuje s problémom kvalitného vykreslenia motívov vo svetlách ako aj s problémom dosiahnutia vyšších denzít v plochách, poltónoch a plných tónoch. Na trhu je viacero technológií, ktorými sa dá na štočku dosiahnuť plochý bod.

Akú novinku môžete svojim zákazníkom ponúknuť?

Po dlhodobých testoch všetkých dostupných technológií sme sa rozhodli pre technológiu Kodak Flexcel NX. V druhej polovici roka 2013 prebehla inštalácia zariadení a zaškolenie. Po zaškolení sa okamžite začali na novom zariadení vyrábať ostré zákazky pre kvalitatívne náročné motívy. Technológia Kodak Flexcel NX nájde uplatnenie hlavne vo flexotlačiarňach, v ktorých sa tlačí liehovými alebo vodovými farbami. V týchto prípadoch sa dosahujú tlačové denzity až na úrovni 1,7-1,8D, čo je nárast o cca 0,5D oproti denzitám dosahovaným štandardnými štočkami.

Čo všetko umožňuje spomínaná technológia?

Produkcia štočkov technológiou Kodak Flexcel NX umožňuje používať vyššiu tlačovú lineatúru (60 l/cm a viac) a často sa nasadzuje skutočne na najnáročnejšie motívy, pri spracovaní ktorých je potrebné vyrovnať sa kvalite hĺbkotlače. Vďaka kombinácii plochého bodu (zvýšená stabilita rastrových bodov) a špeciálneho patterningu na povrchu tlačovej formy(výrazné zvýšenie množstva prenesenej farby s následným zvýšením denzít a rozšírením farebného gamutu) sa dosahujú exkluzívne tlačové vlastnosti obalov. Firme Plastex Nitra uvedená investícia napomohla získať na trhu zákazky na štočky s požiadavkami na najvyššiu možnú kvalitu. Zákazky sú hlavne z oblasti flexibilných fólií a etikiet.

Ktoré ďalšie technológie ešte využívate?

V spoluprácach s viacerými slovenskými, českými ale aj maďarskými a poľskými firmami  využívame technológiu Esko HD Flexo. Vďaka investovaniu do tejto technológie sme získali viacerých nových zákazníkov z oblasti najnáročnejších obalov vo flexibilných fóliách. Uvedená technológia umožňuje potláčať grafické návrhy vo vyššom rozlíšení a oveľa lepšie reprodukovať oblasť svetiel ako štandardné technológie. Po úspešnom nábehu technológie Esko HD Flexo sme pred časom od firmy Esko obdržali certifikát HD Flexo. Spoločnosť Esko udeľuje certifikát HD Flexo iba tým spoločnostiam, ktoré dokážu naplno využiť špičkovú kvalitu zariadení firmy Esko pri spracovávaní náročných grafík na rôzne typy obalov.

 

Ďakujeme za rozhovor a prajeme veľa ďalších úspechov.

www.plastex.sk

 

20.1.2014
autor: red.
 
 
 
Fotogaléria článku
CDI Spark
Kodak Flexcel NX
Spoľahlivý partner pre flexotlač: Plastex s.r.o.
 
 
Odporučte článok Vytlačiť článok Späť
 
 

Späť


 
Najnovšia inzercia

Predaj | PP regranulat čirá
16.01.2017

 
 

Predaj | PP mauve pellets
16.01.2017

 
 
 

Predaj | PS light grey pellets
16.01.2017

 
 

Predaj | PP black pellets
16.01.2017

 
 
 
 
 

Kúpa | PSH (HIPS)
13.01.2017

 
 
 
Výstavy
EcoWASTE

16.01.2017 | EcoWASTE je nová medzinárodná platforma, ktorá združuje popredných miestnych i medzinárodných profesionálov zo sektora odpadov pre recykláciu na Strednom Východe.

Automotive Lightweight Technology Expo

18.01.2017 | Japonská výstava sa špecializuje na automobilový priemysel odľahčených technológií. To najlepšie miesto pre stretnutie s Automotive Engineers z celého sveta.

India Rubber Expo 2017

19.01.2017 | 9. ročník medzinárodnej gumárenskej výstavy.

Swiss Plastics 2017

24.01.2017 | Plastikársky veľtrh.

Interplastica 2017

24.01.2017 | Veľtrh pre plastikárske technológie.

GASTROPACK

26.01.2017 | Výstava obalových materiálov a baliacej techniky.

DANUBIUS GASTRO

26.01.2017 | Medzinárodný veľtrh gastronómie.

EXPOSHOP

26.01.2017 | Výstava strojov a technológií pre obchody.