PlasticPortal.eu - denne aktualizovaný portál pre plasty a gumu

Aktuality
Azurr-Technology, s.r.o. - Pozvánka na Interplastiku 2018 v Moskve

19.01.2018 | Azurr-Technology, s.r.o. Vás pozýva na veľtrh Interplastika 2018, kde prestaví pestrú škálu výrobkov Dynisco.

Možnosti získania grantu v Slovenskej republike

17.01.2018 | Prehľad noviniek - január 2018.

COBA získala cenu dodávateľ roka už druhý krát po sebe

15.01.2018 | COBA bola nedávno pozvaná na stretnutie dodávateľov spoločnosti AGC – AGC Automotive Supplier Day v Belgicku.

Konferencia NEWMATEC 2018 už za dva mesiace na Táloch

12.01.2018 | Zväz automobilového priemyslu Slovenskej republiky Vás pozýva na 4. ročník konferencie NEWMATEC .

Konferencia Formy a Plasty Brno 2018

10.01.2018 | Firma JAN SVOBODA s.r.o. Vás pozýva na deviaty ročník tradičnej konferencie Formy a Plasty 2018, ktorá sa koná v príjemnom prostredí hotela Maximus Resort (Hrázní 327/4a, 635 00 Brno).

 
Plastikársky slovník
Portál ZÁKONY A NORMY
Portál ZÁKONY A NORMY
Aktuálne v legislatíve
Harmonizované normy v októbri 2017

18.12.2017 | V Úradnom vestníku EÚ boli v októbri 2017 zverejnené nasledujúce názvy a odkazy harmonizovaných noriem:

Zákona č. 79/2015 Z.z. o odpadoch - novela

11.12.2017 | Novela č. 292/2017 zákona č. 79/2015 Z.z. o odpadoch nadobúda účinnosť od 1.1.2018 do 31.12.2022.

Obsah PAH v predmetoch a v hračkách

03.07.2017 | Na webovej stránke ECHA je nová výzva na predkladanie pripomienok a dôkazov týkajúce sa obsahu PAH uvedeného v položke 50 prílohy XVII nariadenia REAC ...

Nová vydaná změna nařízení č. 10/2011 (nařízení PIM) o materiálech a předmětech z plastů určených pro styk s potravinami

31.05.2017 | Nařízení Komise č. (EU)2017/752 mění a opravuje nařízení PIM o materiálech a předmětech z plastů určených pro styk s potravinami:

 
Newsletter
CAPTCHA Image
 
Úvod > Aktuálne články > Rozhoduje správny výber označovacej techniky
Rozhoduje správny výber označovacej techniky
 
 
Rozhoduje správny výber označovacej techniky

Rozhoduje správny výber označovacej techniky

Firma Bottling Printing, s.r.o. dodáva na trh moderné technológie na priemyselné označovanie a kódovanie. Pristupuje k zákazníkom individuálne a snaží sa nájsť najvhodnejšie riešenie pre ich požiadavky. Realizuje stretnutia potenciálnych, ale aj existujúcich zákazníkov, ktoré slúžia na predstavenie rôznych aplikácií a technologických noviniek.

Zároveň však tieto stretnutia informujú o faktoroch, ktoré ovplyvňujú životnosť zariadenia, spoľahlivú a zároveň aj úspornú tlač. Tieto aspekty určujúce výber označovacej technológie sa dostávajú do popredia predovšetkým v súčasnom období finančnej krízy, kedy spoločnosti znižujú náklady, zavádzajú úsporné opatrenia, dôsledne zvažujú a redukujú investície.

Spoločnosť Bottling Printing, s.r.o. bola založená v roku 1993. V priebehu niekoľkých rokov sa vypracovala medzi spoľahlivých dodávateľov špičkových technológií pre priemyselné značenie. V Českej republike má firma sídlo v Mikulove a pobočky v Prahe a Ostrave. Pred jedenástimi rokmi bola zriadená dcérska spoločnosť pre slovenský trh v Liptovskom Hrádku a pred dvoma rokmi pobočka v rumunskej Bukurešti, ktorá sa etabluje na domácom trhu.

Hlavnou náplňou spoločnosti je predaj digitálnych označovacích systémov. Najväčšiu časť portfólia tvoria inkjetové a termotransferové tlačiarne anglického výrobcu LINX. Pre potlač v prašných prostrediach a tlač veľkými písmenami je určený sortiment výrobkov švédskej spoločnosti MATTHEWS. Pred dvoma rokmi bola ponuka rozšírená o produkty druhého najväčšieho výrobcu laserov MACSA zo Španielska, ktorý dodáva vláknové a diódové lasery. Novinkou minulého roku je získanie výhradného zastúpenia nemeckého výrobcu aplikátorov etikiet a RFID technológií BLUHM. Ku všetkým predaným strojom je okrem inštalácie a zaškolenia zaistený záručný a pozáručný servis a dodávky spotrebného materiálu.

Každá technológia má svoje klady aj zápory
Bottling Printing, s.r.o. dodáva technológie na báze inkjetovej, termotransferovej tlače a zariadenia na laserové označovanie.
Inkjetová tlač pracuje bezkontaktnou aplikáciou atramentu, nepotrebuje tlačovú predlohu, dosahuje vysoké produkčné rýchlosti, umožňuje dotlač (tlač dátumov výroby a výrobných kódov, pracovných zmien,..) vyznačuje sa veľmi krátkou dobou zasychania (1 – 5 sek) a vysokou čistotou prevádzky. Medzi nevýhody patrí možnosť tlače len jednou farbou, malé tlačové rozlíšenie, ktoré závisí od parametrov nastavenia tlače, nároky na spotrebu atramentu a k nemu odpovedajúcemu  riedidlu – solvent.
Na rovnako bezkontaktnej báze prebieha proces vypaľovania laserovou technológiou. Medzi jej najväčšie klady patrí vysoká rýchlosť tlače aj pri veľkom rozlíšením (dokážu vykresliť kvalitný fotografický motív) a čo je zaujímavé pre zákazníka -  nevyžaduje tlačovú predlohu ani spotrebný materiál. Sú ideálne pre tlač znakov, grafiky, čiarových a 2D kódov, umožňujú dotlač dátumu a času, pri týchto zariadeniach odpadá doba schnutia. Mínusom modernej technológie, pre ktorú je typická vysoká spoľahlivosť je neexistujúca možnosť farebného značenia.
Termotransferové zariadenia pracujú kontaktnou technológiou  - tlačia priamo na obalový materiál ako sú fólie rôzneho typu a hrúbky, papierové kartóny alebo etikety. Konštrukcia tlačiarne umožňuje ľahkú inštaláciu do rôznych typov baliacich strojov a výrobných liniek. Tlačiarne môžu pracovať v kontinuálnom aj krokovom režime tak, aby v maximálnej miere využili tlačovú pásku, a tým znížili jej spotrebu. Vďaka širokému rozsahu použitia tlačových hláv je možné tlačiť správu rozmerov od 5 mm do 128 mm s vysokým grafickým rozlíšením. V ponuke sú rôzne druhy a farby pások. Keďže sa jedná o dotykovú tlač, maximálna rýchlosť týchto zariadení je cca 800 mm/s. 

 Vo sfére priemyselného značenia inkjetovou tlačou je ideálnym spolupracovníkom tlačiareň LINX 6900, ktorá sa už stihla presadiť aj na našom trhu a to práve vďaka svojim kvalitám. Je navrhnutá tak, aby nepretržite regulovala spotrebu solventu a atramentu. Medzi jej ďalšie prednosti patrí jednoduchosť obsluhy, možnosť pomocou klávesnice a menu na farebnom LCD displeji vytvárať texty až do piatich riadkov s veľkosťou písma od 1,1 do 13,8 mm, tvorba grafiky, logá a čiarové kódy. Výhodou je jednoduché a bezpečné dolievanie atramentu a solventu. Meranie viskozity atramentu neprebieha mechanicky v tlačiarni, ale priamo v tlačovej hlave automaticky v štvorsekundových intervaloch. Pri prerušení tlače po stlačení tlačidla stop nastane samočinné odsávanie atramentu späť do zásobníka, čo zabráni zaschnutiu atramentu a umožní rýchly štart pri každom zapnutí. Nová konštrukcia označovacej hlavy ako aj zabezpečenie uzavretia prívodu atramentu pri nečakanom výpadku elektrickej energie zabezpečujú najvyššiu možnú spoľahlivosť.
V týchto zariadeniach je možné použiť celú škálu rôznych typov a farieb atramentov, napr. atrament, ktorý je čitateľný len pod UV lampou, používa sa na tlač bezpečnostných kódov. Ďalším špeciálnym atramentom sa označujú obaly so sterilizovanými potravinami, tento atrament sterilizáciou mení farbu.
Verzia LINX 6900 Spectrum je vybavená špeciálnym atramentovým systémom, ktorý premiešava pigmentové atramenty a tým zvyšuje spoľahlivosť a kvalitu tlače. Pre špeciálne aplikácie sú určené vysoko kontrastné pigmentové atramenty briliant biely a strieborný. Pigmentové atramenty možno používať aj v jednoduchšej verzii LINX 4900, ktorá tlačí  v dvoch riadkoch.
Súčasné portfólio dodávaných atramentov zahrňuje 36 typov, ktoré sa líšia farbou, chemickým zložením, dobou zasychania, trvácnosťou tlače,... Medzi nimi sú aj UV tvrditeľné, bezpečnostné atramenty a tiež špeciálne druhy určené na potlač potravinárskych a farmaceutických výrobkov. Používanie neoriginálnych atramentov môže priniesť väčšie riziko, než sa na prvý pohľad zdá. Náklady na odstránenie problému, vzniknutého použitím neoriginálneho atramentu môžu mnohonásobne prevýšiť úspory vzniknuté rozdielom ceny originálneho a lacnejšieho atramentu. Bottling Printing  reaguje na používanie neoriginálnych spotrebných materiálov zrušením garancie na záručný a pozáručný servis. Zákazníci, ktorí u nás nakupujú originálny spotrebný materiál sú odmeňovaní bonusovými bodmi, ktoré im umožňujú zvýhodnený nákup spotrebných materiálov.

Výberom najvhodnejšej označovacej technológie a správneho typu zariadenia včítane spotrebného materiálu sa dá veľa ušetriť. Keďže sa jedná o náročnú technológiu, ktorá je neoddeliteľnou súčasťou výrobných liniek, k jej výberu treba pristupovať výhľadovo, s perspektívou jednoduchého a rýchleho softvérového rozšírenia možností tlače.
 Pri voľbe konkrétneho typu technológie je dôležité získať referencie, uskutočniť označovacie skúšky na daný materiál a predvedenie v reálnej prevádzke. Toto všetko je možné po dohovore s našimi pracovníkmi zabezpečiť. V prípade Vášho záujmu Vám radi predvedieme označovacie zariadenia a poskytneme bližšie informácie.

foto: Bottling Printing, s.r.o.

 

29.7.2009
autor: team Bottling Printing, s.r.o.
 
 
 
Fotogaléria článku
Rozhoduje správny výber označovacej techniky
Rozhoduje správny výber označovacej techniky
Rozhoduje správny výber označovacej techniky
Rozhoduje správny výber označovacej techniky
Rozhoduje správny výber označovacej techniky
Rozhoduje správny výber označovacej techniky
 
 
Odporučte článok Vytlačiť článok Späť
 
 

Späť


 
Najnovšia inzercia
 
 

Predaj | PP/HDPE
19.01.2018

 
 

Predaj | LDPE fólie
18.01.2018

 
 

Predaj | LDPE rolky
18.01.2018

 
 

Kúpa | PC /ABS
18.01.2018

 
 

Kúpa | PC/ABS
18.01.2018

 
 

Kúpa | PC drť
18.01.2018

 
 

Kúpa | TPE,TPV,TPO,TPU
18.01.2018

 
 
 
Výstavy
Automotive Lightweight Technology Expo 2018

17.01.2018 | Japonská výstava sa špecializuje na automobilový priemysel odľahčených technológií. To najlepšie miesto pre stretnutie s Automotive Engineers z celého sveta.

Saudi Plastics and Petrochem 2018

21.01.2018 | Medzinárodný veľtrh pre plasty a petrochémiu.

Interplastica 2018

23.01.2018 | Veľtrh pre plastikárske technológie.

EXPOSHOP 2018

25.01.2018 | Výstava strojov a technológií pre obchody.

Danubius Gastro 2018

25.01.2018 | 25. ročník medzinárodného veľtrhu gastronómie DANUBIUS GASTRO

Gastropack 2018

25.01.2018 | 17. výstava obalových materiálov a baliacej techniky

SamuPlast

31.01.2018 | Výstava pre technológie, stroje a plastové materiály.

Expo manufactura

06.02.2018 | Medzinárodný veľtrh pre výrobu, kov a spracovanie plastov.