PlasticPortal.eu - denne aktualizovaný portál pre plasty a gumu

Aktuality
Nové možnosti výroby čiastočne a plne fluorovaných plastov

23.01.2017 | Vďaka novému technologickému centru teraz spoločnosť SIMONA dokáže vyrábať čiastočne fluórované materiály v ďalších rozmeroch.

Nová batéria pre páskovače STRAPEX

20.01.2017 | Ručný páskovač STRAPEX STB slúži na páskovanie predmetov rôznych veľkostí pomocou polypropylénovej PP alebo PET pásky.

Konferencia NEWMATEC 2017 už za dva mesiace na Táloch

18.01.2017 | Zväz automobilového priemyslu Slovenskej republiky Vás pozýva na 3. ročník konferencie NEWMATEC.

Vstrekolisy Arburg s technikou vstrekovania do kubickej formy

17.01.2017 | Vstrekovacie stroje ALLROUNDER CUBE sú dokonale prispôsobené pre kubické formy. Ich servoelektrická kĺbová zatváracia jednotka umožňuje rýchle cykly pri zníženej spotrebe energie - ide o ideálny základ pre efektívnu veľkosériovú výrobu pri znížených kusových nákladoch.

Optimalizácia vstrekovacieho procesu - školenia A-OMEGA, s.r.o.

16.01.2017 | A-OMEGA, s.r.o. v spolupráci s MAPRO Slovakia, spol. s.r.o. vyhlasuje termíny školenia na modul Optimalizácia vstrekovacieho procesu (v rozsahu 24 hodín= 3 dni) zo vzdelávacieho programu „Nastavovanie vstrekolisov“ pre 1. polrok 2017.

 
Plastikársky slovník
Portál ZÁKONY A NORMY
Portál ZÁKONY A NORMY
Aktuálne v legislatíve
Zdravotnícke pomôcky - Systémy manažérstva kvality

07.12.2016 | Norma pre Zdravotnícke pomôcky - Systémy manažérstva kvality - Požiadavky na splnenie predpisov, z decembra 2016.

Připravuje se novela zákona č. 477/2001 Sb. o obalech

29.11.2016 | Připravovaná novela zákona č. 477/2001 Sb. o obalech se týká se povinného zpoplatnění pouze lehkých plastových odnosných tašek s tloušťkou stěny do 50 ...

§ 58 zákona o odpadoch je zrušený! Povinnosti voči OZV zostávajú nezmenené!

16.11.2016 | Dňa 25.10.2016 parlament Slovenskej republiky zrušil sporný § 58 zákona o odpadoch, v zmysle ktorého, pôvodca odpadu z obalov pre ktoré nebol výrobcom ...

Harmonizované normy v říjnu 2016

11.11.2016 | V Úředním věstníku EU byly v říjnu 2016 zveřejněny následující názvy a odkazy harmonizovaných norem:

 
Newsletter
CAPTCHA Image
 
Úvod > Aktuálne články > ROWAcare- Antimikrobiálne riešenie pre lepšiu hygienu
ROWAcare- Antimikrobiálne riešenie pre lepšiu hygienu
 
 
ROWAcare- Antimikrobiálne riešenie pre lepšiu hygienu

ROWAcare- Antimikrobiálne riešenie pre lepšiu hygienu

Pravidelné čistenie dezinfekcia a sterilizácia sú dôležitou súčasťou riešenia hygienických problémov v nemocniciach, verejných inštitúciach , verejných dopravných prostriedkoch, domácnostiach a v sanitárnych inštaláciach. ROWAcare je koncept, ktorý vo forme aditív pod názvom „ sterione“ ponúka riešenie tohto problému.

Mikroorganizmy ako riasy, baktérie a huby  často atakujú stavebné materiály, kovy, vlákna, textílie a povrchy plastických materiálov dávajúc im nepríjemný vzhľad, čím znižujú ich funkčné vlastnosti a vytvárajú vážne zdravotné riziko.
Na základe varovania publikovaného Európskou vedeckou nadáciou ( ESF) v roku 2005, celkový ročný výskyt nosocomiálnej (nemocničnej) nákazy v Európe je okolo 1,75 miliónov prípadov , z toho je cca.175 000 prípadov ukončených úmrtím pacientov.

ROWAcare je koncept, ktorý vo forme aditív pod názvom „ sterione“ ponúka riešenie tohto problému.
Nielen že  umožňuje produktom dlho trvajúce anti bakteriálne vlastnosti, ktoré môžu byť nastavené na špecifické hygienické riziko, ale taktiež poskytuje neagresívnu ochranu voči hromadeniu širokého rozsahu ostatných mikroorganizmov.

Balík „ sterione“ ako protimikrobiálna ochrana
Nakoľko aditíva „sterione“ niesú vo forme nano-častíc, nemôžu unikať z plastov do ovzdušia a ich aktivity je týmto dlhotrvajúca. Ich štruktúra a reaktivita im umožňuje neaktivovať široké spektrum mikroorganizmov a iných nežiadúcich mikróbov. Ióny „ sterione“ ničia baktérie, ale nie sú škodlivé pre ľudský organizmus.  Povrchy plastických materiálov, v ktorých sú tieto aditíva zapracované, nestrácajú ich anti mikrobiálnu aktivitu  dlhé obdobie.
Dlhotrvajúca anti-mikrobiálna účinnosť „sterione“ aditív v ROWAcare  má využitie v širokom rozsahu aplikácii, na príklad:

Nádrže na pitnú vodu
Použitie ROWAcare v aplikáciach, kde sa pracuje s pitnou vodou, účinne ochraňuje plastové povrchy od baktérii ( zahrňujúc vysoko rizikové druhy Legionella) a od iných mikroorganizmov.
V prípade že objem vody v porovnaní s povrchom plastu je nízky, môže byť ochrana voči Legionella uplatnená priamo vo vode. Pri väčších objemoch vody, účinnosť môže byť dosiahnutá iba dosiahnutím úpravy štruktúry materiálov : napr. zriadením kapilárnych systémov.

Potravinársky priemysel
Problémy s hygienou môžu nastať ak plasty sú v priamom kontakte s rýchlo kaziacimi sa potravinami počas spracovania alebo skladovania.( napr. studené skladovanie). ROWAcare ( vo forme roztoku) môže pomôcť pri riešení špecifických situácii. Výsledky všetkých pozorovaní preukázali, že tieto produkty sú v súlade so všetkými dôležitými štandardami platnými v potravinárskom priemysle.

Klimatizačné jednotky
Tieto zariadenia sú živnou pôdou pre všetky druhy mikroorganizmov a je  veľmi zložité ich dôkladne vyčistiť. Atmosférická vlhkosť ,teplota a tukové zvyšky vytvárajú ideálne podmienky pre mikroorganizmy ,ktoré sú vťahované do systému a zanášajú povrchy plastov. ROWAcare vďaka svojmu širokému  antimikrobiálnemu spektru veľmi účinne eliminuje tvorbu  mikroorganizmov už v počiatočných fázach, zabraňuje rozmnožovaniu a limituje vznik infekcii spôsobených vzduchovými časticami vypúšťanými z klimatizácie.

ROWAcare  – je Vaše riešnie!
ROWA ponúka antimikrobiálne riešenia pre celé spektrum termoplastov , zahrňujúc mäkké plasty napr.TPE-S,PVC,TPU,TPEE EVA a technické plasty ako ABS,PC,PBT,PP,PE,PMMA a PET. Firma úzko spolupracuje so zákazníkmi na tvorbe  optimálnych produktov pre jednotlivé aplikácie. Firemné zapojenie začína tvorbou základného projektu a trvá pokiaľ všetky aspekty t.j. presná formulácia, kompatibilita a súlad so  všetkými dôležitými nariadeniami   sú naplnené a projekt je pripravený na zavedenie do výroby. 

       

15.4.2010
autor: (PR, Nordmann, Rassmann Slovakia spol. s r.o.)
 
 
 
Fotogaléria článku
ROWAcare- Antimikrobiálne riešenie pre lepšiu hygienu
ROWAcare- Antimikrobiálne riešenie pre lepšiu hygienu
 
 
Odporučte článok Vytlačiť článok Späť
 
 

Späť


 
Najnovšia inzercia

Predaj | Streč fólia
24.01.2017

 
 
 
 
 

Predaj | Moisture absorber
23.01.2017

 
 

Predaj | EVA natur filmy
23.01.2017

 
 

Kúpa | drť PP GF30
23.01.2017

 
 

Kúpa | Drť ABS MFI 8-16
20.01.2017

 
 

Kúpa | Kladivo CHARPY
20.01.2017

 
 
 
Výstavy
Swiss Plastics 2017

24.01.2017 | Plastikársky veľtrh.

Interplastica 2017

24.01.2017 | Veľtrh pre plastikárske technológie.

GASTROPACK

26.01.2017 | Výstava obalových materiálov a baliacej techniky.

DANUBIUS GASTRO

26.01.2017 | Medzinárodný veľtrh gastronómie.

EXPOSHOP

26.01.2017 | Výstava strojov a technológií pre obchody.

agrofood plastpack Ethiopia

03.02.2017 | 1. medzinárodný veľtrh pre poľnohospodárstvo, potravinársky priemysel, plasty, obaly a technológie.

Expo manufactura

07.02.2017 | Medzinárodný veľtrh pre výrobu, kov a spracovanie plastov.

Pacific Design and Manufacturing

07.02.2017 | Na veľtrhu sa predstavia nové možnosti dizajnu a technológií pre široké spektrum odvetví.