PlasticPortal.eu - denne aktualizovaný portál pre plasty a gumu

Aktuality
Hľadáte partnera, ktorý Vaše zadania, projekty či problémy v oblasti priemyselnej automatizácie vyrieši „na kľúč“?

28.04.2017 | Oslovte nás. Účelom Well automation s.r.o. je pomáhať ľuďom, aby stroje a automatizované výrobné linky vyrábali lepšie, bez strát, s vyššou efektivitou a spoľahlivo.

Fatra a.s. ponúka regranuláciu plastových odpadov (PP, PE, PP/PE, EVAC)

26.04.2017 | Spoločnosť Fatra, a.s. - tradičný spracovateľ plastov v Českej republike, rozšírila výrobné možnosti o úpravy interného a externého plastového odpadu na regranulačnej linke.

Mercedes na Autosalóne Bratislava 2017 s európskou výstavnou premiérou

25.04.2017 | Bratislavský Autosalón bude tento rok skutočne výnimočný. Okrem dvoch stredoeurópskych premiér (Mazda CX-5 a Mazda MX-5 RF) ho obohatí aj jedna európska výstavná premiéra, dlho očakávaný model Mercedes Benz triedy S.

Zákazková výroba tesnení na mieru - novinka spoločnosti TOMIRTECH, s.r.o.

24.04.2017 | Počítačom riadený rezací stroj Atom FlashCut predstavuje tú najmodernejšiu a najpresnejšiu technológiu vo výrobe plochých tesnení.

Predaj vstrekolisov v ČR a SR stále rastie

20.04.2017 | V týchto dňoch ukončil PlasticPortal.eu® prieskum predaja vstrekolisov na území Českej a Slovenskej republiky za rok 2016. Do prieskumu bolo tento rok oslovených 24 významných dodávateľov vstrekolisov so žiadosťou o poskytnutie údajov o predajoch. Zastúpenia dvoch oslovených značiek vstrekolisov svoje údaje neposkytli.

 
Plastikársky slovník
Portál ZÁKONY A NORMY
Portál ZÁKONY A NORMY
Aktuálne v legislatíve
Verejná konzultácia o pravidlách zodpovednosti výrobcu za škodu spôsobenú chybou výrobku

10.04.2017 | Európska Komisia začala na svojich webových stránkach verejnú konzultáciu o pravidlách zodpovednosti výrobcu za škodu spôsobenú chybou výrobku.

Zdravotnícke pomôcky - Systémy manažérstva kvality

07.12.2016 | Norma pre Zdravotnícke pomôcky - Systémy manažérstva kvality - Požiadavky na splnenie predpisov, z decembra 2016.

Připravuje se novela zákona č. 477/2001 Sb. o obalech

29.11.2016 | Připravovaná novela zákona č. 477/2001 Sb. o obalech se týká se povinného zpoplatnění pouze lehkých plastových odnosných tašek s tloušťkou stěny do 50 ...

§ 58 zákona o odpadoch je zrušený! Povinnosti voči OZV zostávajú nezmenené!

16.11.2016 | Dňa 25.10.2016 parlament Slovenskej republiky zrušil sporný § 58 zákona o odpadoch, v zmysle ktorého, pôvodca odpadu z obalov pre ktoré nebol výrobcom ...

Harmonizované normy v říjnu 2016

11.11.2016 | V Úředním věstníku EU byly v říjnu 2016 zveřejněny následující názvy a odkazy harmonizovaných norem:

 
Newsletter
CAPTCHA Image
 
Úvod > Aktuálne články > ROWAcare- Antimikrobiálne riešenie pre lepšiu hygienu
ROWAcare- Antimikrobiálne riešenie pre lepšiu hygienu
 
 
ROWAcare- Antimikrobiálne riešenie pre lepšiu hygienu

ROWAcare- Antimikrobiálne riešenie pre lepšiu hygienu

Pravidelné čistenie dezinfekcia a sterilizácia sú dôležitou súčasťou riešenia hygienických problémov v nemocniciach, verejných inštitúciach , verejných dopravných prostriedkoch, domácnostiach a v sanitárnych inštaláciach. ROWAcare je koncept, ktorý vo forme aditív pod názvom „ sterione“ ponúka riešenie tohto problému.

Mikroorganizmy ako riasy, baktérie a huby  často atakujú stavebné materiály, kovy, vlákna, textílie a povrchy plastických materiálov dávajúc im nepríjemný vzhľad, čím znižujú ich funkčné vlastnosti a vytvárajú vážne zdravotné riziko.
Na základe varovania publikovaného Európskou vedeckou nadáciou ( ESF) v roku 2005, celkový ročný výskyt nosocomiálnej (nemocničnej) nákazy v Európe je okolo 1,75 miliónov prípadov , z toho je cca.175 000 prípadov ukončených úmrtím pacientov.

ROWAcare je koncept, ktorý vo forme aditív pod názvom „ sterione“ ponúka riešenie tohto problému.
Nielen že  umožňuje produktom dlho trvajúce anti bakteriálne vlastnosti, ktoré môžu byť nastavené na špecifické hygienické riziko, ale taktiež poskytuje neagresívnu ochranu voči hromadeniu širokého rozsahu ostatných mikroorganizmov.

Balík „ sterione“ ako protimikrobiálna ochrana
Nakoľko aditíva „sterione“ niesú vo forme nano-častíc, nemôžu unikať z plastov do ovzdušia a ich aktivity je týmto dlhotrvajúca. Ich štruktúra a reaktivita im umožňuje neaktivovať široké spektrum mikroorganizmov a iných nežiadúcich mikróbov. Ióny „ sterione“ ničia baktérie, ale nie sú škodlivé pre ľudský organizmus.  Povrchy plastických materiálov, v ktorých sú tieto aditíva zapracované, nestrácajú ich anti mikrobiálnu aktivitu  dlhé obdobie.
Dlhotrvajúca anti-mikrobiálna účinnosť „sterione“ aditív v ROWAcare  má využitie v širokom rozsahu aplikácii, na príklad:

Nádrže na pitnú vodu
Použitie ROWAcare v aplikáciach, kde sa pracuje s pitnou vodou, účinne ochraňuje plastové povrchy od baktérii ( zahrňujúc vysoko rizikové druhy Legionella) a od iných mikroorganizmov.
V prípade že objem vody v porovnaní s povrchom plastu je nízky, môže byť ochrana voči Legionella uplatnená priamo vo vode. Pri väčších objemoch vody, účinnosť môže byť dosiahnutá iba dosiahnutím úpravy štruktúry materiálov : napr. zriadením kapilárnych systémov.

Potravinársky priemysel
Problémy s hygienou môžu nastať ak plasty sú v priamom kontakte s rýchlo kaziacimi sa potravinami počas spracovania alebo skladovania.( napr. studené skladovanie). ROWAcare ( vo forme roztoku) môže pomôcť pri riešení špecifických situácii. Výsledky všetkých pozorovaní preukázali, že tieto produkty sú v súlade so všetkými dôležitými štandardami platnými v potravinárskom priemysle.

Klimatizačné jednotky
Tieto zariadenia sú živnou pôdou pre všetky druhy mikroorganizmov a je  veľmi zložité ich dôkladne vyčistiť. Atmosférická vlhkosť ,teplota a tukové zvyšky vytvárajú ideálne podmienky pre mikroorganizmy ,ktoré sú vťahované do systému a zanášajú povrchy plastov. ROWAcare vďaka svojmu širokému  antimikrobiálnemu spektru veľmi účinne eliminuje tvorbu  mikroorganizmov už v počiatočných fázach, zabraňuje rozmnožovaniu a limituje vznik infekcii spôsobených vzduchovými časticami vypúšťanými z klimatizácie.

ROWAcare  – je Vaše riešnie!
ROWA ponúka antimikrobiálne riešenia pre celé spektrum termoplastov , zahrňujúc mäkké plasty napr.TPE-S,PVC,TPU,TPEE EVA a technické plasty ako ABS,PC,PBT,PP,PE,PMMA a PET. Firma úzko spolupracuje so zákazníkmi na tvorbe  optimálnych produktov pre jednotlivé aplikácie. Firemné zapojenie začína tvorbou základného projektu a trvá pokiaľ všetky aspekty t.j. presná formulácia, kompatibilita a súlad so  všetkými dôležitými nariadeniami   sú naplnené a projekt je pripravený na zavedenie do výroby. 

       

15.4.2010
autor: (PR, Nordmann, Rassmann Slovakia spol. s r.o.)
 
 
 
Fotogaléria článku
ROWAcare- Antimikrobiálne riešenie pre lepšiu hygienu
ROWAcare- Antimikrobiálne riešenie pre lepšiu hygienu
 
 
Odporučte článok Vytlačiť článok Späť
 
 

Späť


 
Najnovšia inzercia

Predaj | Aglomerát PE
27.04.2017

 
 

Predaj | Tipelin 471-02
27.04.2017

 
 

Predaj | PP regranulát
27.04.2017

 
 

Predaj | PP regranulát
27.04.2017

 
 

Predaj | HDPE regranulát
27.04.2017

 
 
 

Predaj | HDPE/EVOH drť
27.04.2017

 
 

Predaj | predaj POM
27.04.2017

 
 
 
 
Výstavy
HANNOVER MESSE

24.04.2017 | R&D, priemyselná automatizácia a IT, priemyselné dodávky, výrobné inžinierstvo a služby, energia a technológie pre životné prostredie.

AUTOSALÓN Bratislava 2017

25.04.2017 | Bratislavský Autosalón je najdôležitejšou automobilovou udalosťou roka na Slovensku.

INNOFORM

25.04.2017 | Medzinárodný kooperatívny veľtrh pre nástroje a spracovateľský priemysel.

Vietnam Manufacturing Expo 2017

26.04.2017 | Popredná výstava o obrábacích strojov pre formy a vstrekovacie technológie pre plasty.

PLASTEC New England

03.05.2017 | Plastikársky veľtrh.

DESIGN and MANUFACTURING NEW ENGLAND

03.05.2017 | Medzinárodná plastikárska výstava.

interpack 2017

04.05.2017 | Medzinárodný veľtrh pre obalovú techniku sa koná v Düsseldorfe.

FOR INDUSTRY

09.05.2017 | 16. Medzinárodný veľtrh strojárenských technológií.