PlasticPortal.eu - denne aktualizovaný portál pre plasty a gumu

Aktuality
Všetko najlepšie, Fakuma!

20.07.2017 | Fakuma, medzinárodný veľtrh pre spracovateľov plastov, oslavuje v tomto roku svoje 25. výročie.

Ochranné relé pre optimálny výkon bez kompromisov

18.07.2017 | Potrebujete sa vyvarovať škodám spôsobenými poruchami v elektrickej rozvodnej sieti a tak si zabezpečiť, aby stroje robilo to, na čo sú určené?

Možnosti získania grantu v Slovenskej republike

14.07.2017 | Prehľad noviniek - júl 2017.

Novinka: Dosky s aretačnou drážkou od STRACK

12.07.2017 | Teraz môžeme kombinovať: Nové doštičky STRACK s drážkou ako protikus odpružených aretáciou šíber.

Simulácia procesu vstrekovania plastov - Cadmould® 3D-F® Essential

10.07.2017 | Cadmould® 3D-F® Essential je teraz voľne na stiahnutie. Táto ponuka platí v období od 1. júla do 30. septembra 2017.

 
Plastikársky slovník
Portál ZÁKONY A NORMY
Portál ZÁKONY A NORMY
Aktuálne v legislatíve
Obsah PAH v predmetoch a v hračkách

03.07.2017 | Na webovej stránke ECHA je nová výzva na predkladanie pripomienok a dôkazov týkajúce sa obsahu PAH uvedeného v položke 50 prílohy XVII nariadenia REAC ...

Nová vydaná změna nařízení č. 10/2011 (nařízení PIM) o materiálech a předmětech z plastů určených pro styk s potravinami

31.05.2017 | Nařízení Komise č. (EU)2017/752 mění a opravuje nařízení PIM o materiálech a předmětech z plastů určených pro styk s potravinami:

Verejná konzultácia o pravidlách zodpovednosti výrobcu za škodu spôsobenú chybou výrobku

10.04.2017 | Európska Komisia začala na svojich webových stránkach verejnú konzultáciu o pravidlách zodpovednosti výrobcu za škodu spôsobenú chybou výrobku.

Zdravotnícke pomôcky - Systémy manažérstva kvality

07.12.2016 | Norma pre Zdravotnícke pomôcky - Systémy manažérstva kvality - Požiadavky na splnenie predpisov, z decembra 2016.

Připravuje se novela zákona č. 477/2001 Sb. o obalech

29.11.2016 | Připravovaná novela zákona č. 477/2001 Sb. o obalech se týká se povinného zpoplatnění pouze lehkých plastových odnosných tašek s tloušťkou stěny do 50 ...

 
Newsletter
CAPTCHA Image
 
Úvod > Aktuálne články > ROWAcare- Antimikrobiálne riešenie pre lepšiu hygienu
ROWAcare- Antimikrobiálne riešenie pre lepšiu hygienu
 
 
ROWAcare- Antimikrobiálne riešenie pre lepšiu hygienu

ROWAcare- Antimikrobiálne riešenie pre lepšiu hygienu

Pravidelné čistenie dezinfekcia a sterilizácia sú dôležitou súčasťou riešenia hygienických problémov v nemocniciach, verejných inštitúciach , verejných dopravných prostriedkoch, domácnostiach a v sanitárnych inštaláciach. ROWAcare je koncept, ktorý vo forme aditív pod názvom „ sterione“ ponúka riešenie tohto problému.

Mikroorganizmy ako riasy, baktérie a huby  často atakujú stavebné materiály, kovy, vlákna, textílie a povrchy plastických materiálov dávajúc im nepríjemný vzhľad, čím znižujú ich funkčné vlastnosti a vytvárajú vážne zdravotné riziko.
Na základe varovania publikovaného Európskou vedeckou nadáciou ( ESF) v roku 2005, celkový ročný výskyt nosocomiálnej (nemocničnej) nákazy v Európe je okolo 1,75 miliónov prípadov , z toho je cca.175 000 prípadov ukončených úmrtím pacientov.

ROWAcare je koncept, ktorý vo forme aditív pod názvom „ sterione“ ponúka riešenie tohto problému.
Nielen že  umožňuje produktom dlho trvajúce anti bakteriálne vlastnosti, ktoré môžu byť nastavené na špecifické hygienické riziko, ale taktiež poskytuje neagresívnu ochranu voči hromadeniu širokého rozsahu ostatných mikroorganizmov.

Balík „ sterione“ ako protimikrobiálna ochrana
Nakoľko aditíva „sterione“ niesú vo forme nano-častíc, nemôžu unikať z plastov do ovzdušia a ich aktivity je týmto dlhotrvajúca. Ich štruktúra a reaktivita im umožňuje neaktivovať široké spektrum mikroorganizmov a iných nežiadúcich mikróbov. Ióny „ sterione“ ničia baktérie, ale nie sú škodlivé pre ľudský organizmus.  Povrchy plastických materiálov, v ktorých sú tieto aditíva zapracované, nestrácajú ich anti mikrobiálnu aktivitu  dlhé obdobie.
Dlhotrvajúca anti-mikrobiálna účinnosť „sterione“ aditív v ROWAcare  má využitie v širokom rozsahu aplikácii, na príklad:

Nádrže na pitnú vodu
Použitie ROWAcare v aplikáciach, kde sa pracuje s pitnou vodou, účinne ochraňuje plastové povrchy od baktérii ( zahrňujúc vysoko rizikové druhy Legionella) a od iných mikroorganizmov.
V prípade že objem vody v porovnaní s povrchom plastu je nízky, môže byť ochrana voči Legionella uplatnená priamo vo vode. Pri väčších objemoch vody, účinnosť môže byť dosiahnutá iba dosiahnutím úpravy štruktúry materiálov : napr. zriadením kapilárnych systémov.

Potravinársky priemysel
Problémy s hygienou môžu nastať ak plasty sú v priamom kontakte s rýchlo kaziacimi sa potravinami počas spracovania alebo skladovania.( napr. studené skladovanie). ROWAcare ( vo forme roztoku) môže pomôcť pri riešení špecifických situácii. Výsledky všetkých pozorovaní preukázali, že tieto produkty sú v súlade so všetkými dôležitými štandardami platnými v potravinárskom priemysle.

Klimatizačné jednotky
Tieto zariadenia sú živnou pôdou pre všetky druhy mikroorganizmov a je  veľmi zložité ich dôkladne vyčistiť. Atmosférická vlhkosť ,teplota a tukové zvyšky vytvárajú ideálne podmienky pre mikroorganizmy ,ktoré sú vťahované do systému a zanášajú povrchy plastov. ROWAcare vďaka svojmu širokému  antimikrobiálnemu spektru veľmi účinne eliminuje tvorbu  mikroorganizmov už v počiatočných fázach, zabraňuje rozmnožovaniu a limituje vznik infekcii spôsobených vzduchovými časticami vypúšťanými z klimatizácie.

ROWAcare  – je Vaše riešnie!
ROWA ponúka antimikrobiálne riešenia pre celé spektrum termoplastov , zahrňujúc mäkké plasty napr.TPE-S,PVC,TPU,TPEE EVA a technické plasty ako ABS,PC,PBT,PP,PE,PMMA a PET. Firma úzko spolupracuje so zákazníkmi na tvorbe  optimálnych produktov pre jednotlivé aplikácie. Firemné zapojenie začína tvorbou základného projektu a trvá pokiaľ všetky aspekty t.j. presná formulácia, kompatibilita a súlad so  všetkými dôležitými nariadeniami   sú naplnené a projekt je pripravený na zavedenie do výroby. 

       

15.4.2010
autor: (PR, Nordmann, Rassmann Slovakia spol. s r.o.)
 
 
 
Fotogaléria článku
ROWAcare- Antimikrobiálne riešenie pre lepšiu hygienu
ROWAcare- Antimikrobiálne riešenie pre lepšiu hygienu
 
 
Odporučte článok Vytlačiť článok Späť
 
 

Späť


 
Najnovšia inzercia
 

Predaj | Bubnový magnet
20.07.2017

 
 

Predaj | Dopravníkový pás
20.07.2017

 
 

Kúpa | Drť HIPS s V2
20.07.2017

 
 
 
 
 

Predaj | HDPE a PP
19.07.2017

 
 

Predaj | PS HIPS černá drť
19.07.2017

 
 
 
Výstavy
MALAYSIA-PLAS 2017

27.07.2017 | Formy a lisy pre spracovanie plastov.

SRI LANKA PLAST

03.08.2017 | Medzinárodná plastikárska výstava.

Plastic, Printing & Packaging, Tanzania - PPPEXPO 2017

22.08.2017 | 20. Medzinárodný veľtrh plastov, značenia, balenia.

China Composites Expo 2017

06.09.2017 | Medzinárodný veľtrh a fórum pre technológie kompozitov a aplikácií.

Drinktec 2017

11.09.2017 | Medzinárodný veľtrh nápojov a technológií

VietnamPlas

13.09.2017 | Veľtrh pre plasty a gumu.

EMO Hannover 2017

18.09.2017 | Popredný svetový veľtrh obrábania kovov.

HYBRID Expo 2017

19.09.2017 | Veľtrh pre vývoj a výrobu hybridných súčiastok a ich aplikačné sektory sa koná každé 2 roky.