PlasticPortal.eu - denne aktualizovaný portál pre plasty a gumu

Aktuality
Fatra a.s. ponúka regranuláciu plastových odpadov (PP, PE, PP/PE, EVAC)

26.04.2017 | Spoločnosť Fatra, a.s. - tradičný spracovateľ plastov v Českej republike, rozšírila výrobné možnosti o úpravy interného a externého plastového odpadu na regranulačnej linke.

Mercedes na Autosalóne Bratislava 2017 s európskou výstavnou premiérou

25.04.2017 | Bratislavský Autosalón bude tento rok skutočne výnimočný. Okrem dvoch stredoeurópskych premiér (Mazda CX-5 a Mazda MX-5 RF) ho obohatí aj jedna európska výstavná premiéra, dlho očakávaný model Mercedes Benz triedy S.

Zákazková výroba tesnení na mieru - novinka spoločnosti TOMIRTECH, s.r.o.

24.04.2017 | Počítačom riadený rezací stroj Atom FlashCut predstavuje tú najmodernejšiu a najpresnejšiu technológiu vo výrobe plochých tesnení.

Predaj vstrekolisov v ČR a SR stále rastie

20.04.2017 | V týchto dňoch ukončil PlasticPortal.eu® prieskum predaja vstrekolisov na území Českej a Slovenskej republiky za rok 2016. Do prieskumu bolo tento rok oslovených 24 významných dodávateľov vstrekolisov so žiadosťou o poskytnutie údajov o predajoch. Zastúpenia dvoch oslovených značiek vstrekolisov svoje údaje neposkytli.

Viete ako prebieha proces radiačného sieťovania v spoločnosti BGS?

18.04.2017 | Táto metóda výrazne zlepšuje vlastnosti plastov. Pozrite si nové video o radiačnom sieťovaní firmy BGS Beta-Gamma-Service GmbH & Co. KG.

 
Plastikársky slovník
Portál ZÁKONY A NORMY
Portál ZÁKONY A NORMY
Aktuálne v legislatíve
Verejná konzultácia o pravidlách zodpovednosti výrobcu za škodu spôsobenú chybou výrobku

10.04.2017 | Európska Komisia začala na svojich webových stránkach verejnú konzultáciu o pravidlách zodpovednosti výrobcu za škodu spôsobenú chybou výrobku.

Zdravotnícke pomôcky - Systémy manažérstva kvality

07.12.2016 | Norma pre Zdravotnícke pomôcky - Systémy manažérstva kvality - Požiadavky na splnenie predpisov, z decembra 2016.

Připravuje se novela zákona č. 477/2001 Sb. o obalech

29.11.2016 | Připravovaná novela zákona č. 477/2001 Sb. o obalech se týká se povinného zpoplatnění pouze lehkých plastových odnosných tašek s tloušťkou stěny do 50 ...

§ 58 zákona o odpadoch je zrušený! Povinnosti voči OZV zostávajú nezmenené!

16.11.2016 | Dňa 25.10.2016 parlament Slovenskej republiky zrušil sporný § 58 zákona o odpadoch, v zmysle ktorého, pôvodca odpadu z obalov pre ktoré nebol výrobcom ...

Harmonizované normy v říjnu 2016

11.11.2016 | V Úředním věstníku EU byly v říjnu 2016 zveřejněny následující názvy a odkazy harmonizovaných norem:

 
Newsletter
CAPTCHA Image
 
Úvod > Aktuálne články > Reportáž zo 4. ročníka seminára Trendy v plastikárskom priemysle
Reportáž zo 4. ročníka seminára Trendy v plastikárskom priemysle
 
 
Reportáž zo 4. ročníka seminára Trendy v plastikárskom priemysle

Reportáž zo 4. ročníka seminára Trendy v plastikárskom priemysle

Uplynulý týždeň zorganizoval Slovenský plastikársky klaster odborný seminár z cyklu Trendy v plastikárskom priemysle - efektívna prevádzka foriem na vstrekovanie plastov. Účastníci si tak mohli vypočuť rozličné prednášky na aktuálne témy z plastikárskej brandže. Seminár sa uskutočnil v Považskom Podhradí a otvorili ho PhDr. Katarína Ikrényiová a Ing. Jozef Kráľ zo Slovenského plastikárskeho klastra.

Úvodnú prednášku o bioplastoch a biodegradovateľných plastoch predniesol prof. Ing. Pavol Alexy, PhD. z Fakulty chemickej a potravinárskej technológie STU v Bratislave. Vysvetlil podstatný rozdiel medzi bioplastmi a biodegradovateľnými plastmi, výhody a nevýhody ich spracovania a taktiež vyslovil prognózy produkcie a spracovania bioplastov a biodegradovateľných plastov do budúcnosti. Tejto oblasti sa v posledných rokoch venuje zvýšená pozornosť a preto prítomní ocenili nové, zrozumiteľné poznatky a tiež spôsob, akým prof. Alexy objasnil túto problematiku. Osobitý priestor venoval charakteristike a vlastnostiam biodegrad. polyméru PLA, o ktorý je na trhu najvyšší záujem.

Nasledoval príspevok Jána Holáňa z firmy JAN SVOBODA s.r.o. o opravách foriem metódou TTW. Prítomným vysvetlil nedostatky bežne používaných metód opravovania foriem ako napr. navarovanie plazmou alebo WIG - navarovanie wolfrámovou elektródou. Nová technológia mikropulzného TTW navarovania firmy Indsatsen patrí k najmenej deštruktívnym opravám foriem zo všetkych dostupných technológií. Príspevok doplnil fotoukážkami realizácie opravy formy.


Ďalšou prednáškou priblížil problematiku indexu toku taveniny opäť p. Alexy. Téma zaujala hlavne tých, ktorí sa potýkajú s problémami spracovania polymérov. Vysvetlil prečo niektoré polyméry tečú ľahšie a niektoré tažšie a predviedol výpočet tokovej krivky polymérnej taveniny v súvislosti s viskozitou. Na jej meranie slúži kapilárny reometer a pomôcť v tomto smere dokáže aj tzv. "databáza tokových kriviek", na ktorej v súčasnosti pracuje tím odborníkov Fakulty chemickej a potravinárskej technológie STU v Bratislave pod vedením p. Alexyho.

Nasledujúca téma patrila riešeniu problémov kvality plastových výliskov, konkrétne odvádzaniu plynu z dutiny formy. Problematiku diesel efektu a jej efektívne riešenie pomocou systému ECOVENT predniesol Ing. Jan Svoboda ml. z firmy JAN SVOBODA s.r.o. Po chutnom obede pokračoval p. Svoboda témou optimalizácie ziskovosti plastového výlisku pomocou expertného systému CalcMaster. Súbor prednášok ukončil témou patentovaného systému BALZI pre chladenie foriem.

Všetci prítomní obdržali zborník obsahujúci témy, ktoré zazneli na seminári a ďalšie aktuálne informácie.

2.12.2014
autor: red.
 
 
 
Fotogaléria článku
PhDr. Katarína Ikrényiová
prof. Ing. Pavol Alexy, PhD.
Ján Holáň
Ing. Jan Svoboda ml.
 
 
Odporučte článok Vytlačiť článok Späť
 
 

Späť


 
Najnovšia inzercia
 
 
 

Kúpa | Míchací silo
25.04.2017

 
 
 

Predaj | HIPS drť
24.04.2017

 
 

Predaj | ABS drť
24.04.2017

 
 
 

Predaj | PPA Amodel GF 33%
21.04.2017

 
 
 
Výstavy
HANNOVER MESSE

24.04.2017 | R&D, priemyselná automatizácia a IT, priemyselné dodávky, výrobné inžinierstvo a služby, energia a technológie pre životné prostredie.

AUTOSALÓN Bratislava 2017

25.04.2017 | Bratislavský Autosalón je najdôležitejšou automobilovou udalosťou roka na Slovensku.

INNOFORM

25.04.2017 | Medzinárodný kooperatívny veľtrh pre nástroje a spracovateľský priemysel.

Vietnam Manufacturing Expo 2017

26.04.2017 | Popredná výstava o obrábacích strojov pre formy a vstrekovacie technológie pre plasty.

PLASTEC New England

03.05.2017 | Plastikársky veľtrh.

DESIGN and MANUFACTURING NEW ENGLAND

03.05.2017 | Medzinárodná plastikárska výstava.

interpack 2017

04.05.2017 | Medzinárodný veľtrh pre obalovú techniku sa koná v Düsseldorfe.

FOR INDUSTRY

09.05.2017 | 16. Medzinárodný veľtrh strojárenských technológií.