PlasticPortal.eu - denne aktualizovaný portál pre plasty a gumu

Aktuality
Konferencia NEWMATEC 2017 už za dva mesiace na Táloch

18.01.2017 | Zväz automobilového priemyslu Slovenskej republiky Vás pozýva na 3. ročník konferencie NEWMATEC.

Vstrekolisy Arburg s technikou vstrekovania do kubickej formy

17.01.2017 | Vstrekovacie stroje ALLROUNDER CUBE sú dokonale prispôsobené pre kubické formy. Ich servoelektrická kĺbová zatváracia jednotka umožňuje rýchle cykly pri zníženej spotrebe energie - ide o ideálny základ pre efektívnu veľkosériovú výrobu pri znížených kusových nákladoch.

Optimalizácia vstrekovacieho procesu - školenia A-OMEGA, s.r.o.

16.01.2017 | A-OMEGA, s.r.o. v spolupráci s MAPRO Slovakia, spol. s.r.o. vyhlasuje termíny školenia na modul Optimalizácia vstrekovacieho procesu (v rozsahu 24 hodín= 3 dni) zo vzdelávacieho programu „Nastavovanie vstrekolisov“ pre 1. polrok 2017.

Prepravné boxy nielen pre automotive vyrába firma Slavík - Technické plasty s.r.o.

13.01.2017 | Slavík - Technické plasty s.r.o. ako novinku ponúka polypropylénové boxy pre medzioperačnú prepravu výrobkov v elektricky vodivom prevedení podľa konkrétnych požiadaviek zákazníka.

Vienna Autoshow 2017 dnes otvorila brány

12.01.2017 | Dnes sa vo Viedni začala výstava automobilov Vienna Autoshow, ktorá potrvá do nedele 15.1.2017.

 
Plastikársky slovník
Portál ZÁKONY A NORMY
Portál ZÁKONY A NORMY
Aktuálne v legislatíve
Zdravotnícke pomôcky - Systémy manažérstva kvality

07.12.2016 | Norma pre Zdravotnícke pomôcky - Systémy manažérstva kvality - Požiadavky na splnenie predpisov, z decembra 2016.

Připravuje se novela zákona č. 477/2001 Sb. o obalech

29.11.2016 | Připravovaná novela zákona č. 477/2001 Sb. o obalech se týká se povinného zpoplatnění pouze lehkých plastových odnosných tašek s tloušťkou stěny do 50 ...

§ 58 zákona o odpadoch je zrušený! Povinnosti voči OZV zostávajú nezmenené!

16.11.2016 | Dňa 25.10.2016 parlament Slovenskej republiky zrušil sporný § 58 zákona o odpadoch, v zmysle ktorého, pôvodca odpadu z obalov pre ktoré nebol výrobcom ...

Harmonizované normy v říjnu 2016

11.11.2016 | V Úředním věstníku EU byly v říjnu 2016 zveřejněny následující názvy a odkazy harmonizovaných norem:

 
Newsletter
CAPTCHA Image
 
Úvod > Aktuálne články > Prezident prijal predstaviteľov Autoklastra západné Slovensko
Prezident prijal predstaviteľov Autoklastra západné Slovensko
 
 
Prezident prijal predstaviteľov Autoklastra západné Slovensko

Prezident prijal predstaviteľov Autoklastra západné Slovensko

Prezident Ivan Gašparovič prijal predstaviteľov Autoklastra západné Slovensko a Slovenskej technickej univerzity spolupracujúcich na projekte implementácie vedeckovýskumných výsledkov do automobilovej výroby na Slovensku.

"Snažíme sa dostať do partnerstiev, aby sme mohli robiť aj výskum a vývoj," uviedol Štefan Chudoba, riaditeľ Autoklastra Západné Slovensko. Ako dodal, cieľom Autoklastra je vrátiť do priemyselných podnikov a univerzít v regióne výskum a vývoj. Podľa jeho slov sa  otvára priestor na spoluprácu a sieťovanie, vzdelávanie a aplikovaný vývoj. "Prišiel čas, aby sme sa po dôkladnej analýze viac otvorili pre nové výzvy v environmente, materiáloch, elektrických a hybridných pohonoch a vytvorili priestor, pre spoluprácu s európskymi a svetovými centrálami na inováciách, kde máme priestor uspieť,  uviedol Štefan Chudoba.

Prezident republiky vyjadril potešenie, že Autoklaster si vybral za partnera práve Slovenskú technickú univerzitu v Bratislave, ktorá disponuje odborným potenciálom. Aj umiestnenie aktivít tohto združenia do regiónu mesta Trnava považuje prezident za veľmi dobré. Slovensko si podľa hlavy štátu môže trúfnuť aj na viac, ako len na montážne závody a preto "myšlienka vybudovania Autoklastra Západné Slovensko môže byť veľmi účinná a prospešná."

Imrich Chlamtac, slovenský rodák a majiteľ talianskej spoločnosti Creat Net , ktorá prostredníctvom spoločného výskumu a spájaním najlepších výskumných pracovníkov v kľúčových oblastiach informačných a komunikačných technológií na svete podporuje pôvodné vedecké myšlienky, inovatívne experimentovanie a mosty k odvetviam, ktoré slúžia ako prostriedky  pre úspešný transfer technologií uviedol, že jeho záujmom je "použiť internet na to, aby sa ľudia dostali bližšie k výskumu a vývoju."

Projekt by podľa Imricha Chlamtaca mohol pomôcť výraznejšie naštartovať medzinárodnú spoluprácu v oblasti aplikovaného výskumu a vývoja a zapojiť do tejto spolupráce naše technické univerzity. Ide o nadviazanie významnej spolupráce medzi Európskou alianciou pre inovácie, spoločnosťou Create Net, s ktorou už prebiehala úspešná spolupráca a samozrejme našou Slovenskou technickou univerzitou, ktorá na projekte tiež spolupracovala. Chlamtac tiež  pripomenul, že projekt by mohol  pomôcť pri zapojení  kapacít slovenskej vedy do medzinárodnej spolupráce.

Ivan Gašparovič je presvedčený, že do spolupráce na tomto projekte by mali byť zaangažované aj rezorty školstva a hospodárstva, s ktorých súčinnosťou by jeho realizácia bola účinnejšia.

Róbert Redhammer, rektor STU Bratislava informoval, že "Trnava z hľadiska pozície našej univerzity má veľkú prioritu rozvoja a rovnako i rozvoja automobilového priemyslu, strojárenstva a chémie." Ako dodal, STU sa chce sústrediť na tento projekt, pretože povaha orientácie na výskum a vývoj je univerzite veľmi blízka.

Prezident vyjadril predstaviteľom Autoklastra svoju plnú podporu a ponúkol im svoju pozíciu sprostredkovateľa s predstaviteľmi vlády a parlamentu.

Automobilový klaster - západné Slovensko vznikol v roku 2007 ako koncentrované zoskupenie nezávislých, regionálne prepojených firiem a pridružených inštitúcií s potenciálom zvyšovania ich konkurencieschopnosti. Klastre založené na hodnotovom reťazci sú obecne definované sieťou dodávateľských väzieb. Napríklad automobilový klaster je obvykle vybudovaný okolo kostry hodnotového reťazca spájajúceho výrobcu automobilov s jeho dodávateľmi, vzdelávacími inštitúciami, školami atď., ktorí môžu byť ďalej spojení s výrobcami špecializovaných priemyselných zariadení, elektroniky, plastov, gumy a textilu. Ide o proces postupnej integrácie tvorby a hodnoty finálneho výrobku (automobilu).

14.3.2012
autor: archív Automobilový klaster - západné Slovensko
 
 
 
 
 
Odporučte článok Vytlačiť článok Späť
 
 

Späť


 
Najnovšia inzercia

Kúpa | HDPE drť
19.01.2017

 
 

Kúpa | HDPE drť z přepravek
19.01.2017

 
 
 

Kúpa | HDPE drť z prepraviek
19.01.2017

 
 
 
 
 

Predaj | ABS black pellets
19.01.2017

 
 

Predaj | ABS regrind
19.01.2017

 
 
 
Výstavy
EcoWASTE

16.01.2017 | EcoWASTE je nová medzinárodná platforma, ktorá združuje popredných miestnych i medzinárodných profesionálov zo sektora odpadov pre recykláciu na Strednom Východe.

Automotive Lightweight Technology Expo

18.01.2017 | Japonská výstava sa špecializuje na automobilový priemysel odľahčených technológií. To najlepšie miesto pre stretnutie s Automotive Engineers z celého sveta.

India Rubber Expo 2017

19.01.2017 | 9. ročník medzinárodnej gumárenskej výstavy.

Swiss Plastics 2017

24.01.2017 | Plastikársky veľtrh.

Interplastica 2017

24.01.2017 | Veľtrh pre plastikárske technológie.

GASTROPACK

26.01.2017 | Výstava obalových materiálov a baliacej techniky.

DANUBIUS GASTRO

26.01.2017 | Medzinárodný veľtrh gastronómie.

EXPOSHOP

26.01.2017 | Výstava strojov a technológií pre obchody.