PlasticPortal.eu - denne aktualizovaný portál pre plasty a gumu

Aktuality
Hľadáte partnera, ktorý Vaše zadania, projekty či problémy v oblasti priemyselnej automatizácie vyrieši „na kľúč“?

28.04.2017 | Oslovte nás. Účelom Well automation s.r.o. je pomáhať ľuďom, aby stroje a automatizované výrobné linky vyrábali lepšie, bez strát, s vyššou efektivitou a spoľahlivo.

Fatra a.s. ponúka regranuláciu plastových odpadov (PP, PE, PP/PE, EVAC)

26.04.2017 | Spoločnosť Fatra, a.s. - tradičný spracovateľ plastov v Českej republike, rozšírila výrobné možnosti o úpravy interného a externého plastového odpadu na regranulačnej linke.

Mercedes na Autosalóne Bratislava 2017 s európskou výstavnou premiérou

25.04.2017 | Bratislavský Autosalón bude tento rok skutočne výnimočný. Okrem dvoch stredoeurópskych premiér (Mazda CX-5 a Mazda MX-5 RF) ho obohatí aj jedna európska výstavná premiéra, dlho očakávaný model Mercedes Benz triedy S.

Zákazková výroba tesnení na mieru - novinka spoločnosti TOMIRTECH, s.r.o.

24.04.2017 | Počítačom riadený rezací stroj Atom FlashCut predstavuje tú najmodernejšiu a najpresnejšiu technológiu vo výrobe plochých tesnení.

Predaj vstrekolisov v ČR a SR stále rastie

20.04.2017 | V týchto dňoch ukončil PlasticPortal.eu® prieskum predaja vstrekolisov na území Českej a Slovenskej republiky za rok 2016. Do prieskumu bolo tento rok oslovených 24 významných dodávateľov vstrekolisov so žiadosťou o poskytnutie údajov o predajoch. Zastúpenia dvoch oslovených značiek vstrekolisov svoje údaje neposkytli.

 
Plastikársky slovník
Portál ZÁKONY A NORMY
Portál ZÁKONY A NORMY
Aktuálne v legislatíve
Verejná konzultácia o pravidlách zodpovednosti výrobcu za škodu spôsobenú chybou výrobku

10.04.2017 | Európska Komisia začala na svojich webových stránkach verejnú konzultáciu o pravidlách zodpovednosti výrobcu za škodu spôsobenú chybou výrobku.

Zdravotnícke pomôcky - Systémy manažérstva kvality

07.12.2016 | Norma pre Zdravotnícke pomôcky - Systémy manažérstva kvality - Požiadavky na splnenie predpisov, z decembra 2016.

Připravuje se novela zákona č. 477/2001 Sb. o obalech

29.11.2016 | Připravovaná novela zákona č. 477/2001 Sb. o obalech se týká se povinného zpoplatnění pouze lehkých plastových odnosných tašek s tloušťkou stěny do 50 ...

§ 58 zákona o odpadoch je zrušený! Povinnosti voči OZV zostávajú nezmenené!

16.11.2016 | Dňa 25.10.2016 parlament Slovenskej republiky zrušil sporný § 58 zákona o odpadoch, v zmysle ktorého, pôvodca odpadu z obalov pre ktoré nebol výrobcom ...

Harmonizované normy v říjnu 2016

11.11.2016 | V Úředním věstníku EU byly v říjnu 2016 zveřejněny následující názvy a odkazy harmonizovaných norem:

 
Newsletter
CAPTCHA Image
 
Úvod > Aktuálne články > Prezident prijal predstaviteľov Autoklastra západné Slovensko
Prezident prijal predstaviteľov Autoklastra západné Slovensko
 
 
Prezident prijal predstaviteľov Autoklastra západné Slovensko

Prezident prijal predstaviteľov Autoklastra západné Slovensko

Prezident Ivan Gašparovič prijal predstaviteľov Autoklastra západné Slovensko a Slovenskej technickej univerzity spolupracujúcich na projekte implementácie vedeckovýskumných výsledkov do automobilovej výroby na Slovensku.

"Snažíme sa dostať do partnerstiev, aby sme mohli robiť aj výskum a vývoj," uviedol Štefan Chudoba, riaditeľ Autoklastra Západné Slovensko. Ako dodal, cieľom Autoklastra je vrátiť do priemyselných podnikov a univerzít v regióne výskum a vývoj. Podľa jeho slov sa  otvára priestor na spoluprácu a sieťovanie, vzdelávanie a aplikovaný vývoj. "Prišiel čas, aby sme sa po dôkladnej analýze viac otvorili pre nové výzvy v environmente, materiáloch, elektrických a hybridných pohonoch a vytvorili priestor, pre spoluprácu s európskymi a svetovými centrálami na inováciách, kde máme priestor uspieť,  uviedol Štefan Chudoba.

Prezident republiky vyjadril potešenie, že Autoklaster si vybral za partnera práve Slovenskú technickú univerzitu v Bratislave, ktorá disponuje odborným potenciálom. Aj umiestnenie aktivít tohto združenia do regiónu mesta Trnava považuje prezident za veľmi dobré. Slovensko si podľa hlavy štátu môže trúfnuť aj na viac, ako len na montážne závody a preto "myšlienka vybudovania Autoklastra Západné Slovensko môže byť veľmi účinná a prospešná."

Imrich Chlamtac, slovenský rodák a majiteľ talianskej spoločnosti Creat Net , ktorá prostredníctvom spoločného výskumu a spájaním najlepších výskumných pracovníkov v kľúčových oblastiach informačných a komunikačných technológií na svete podporuje pôvodné vedecké myšlienky, inovatívne experimentovanie a mosty k odvetviam, ktoré slúžia ako prostriedky  pre úspešný transfer technologií uviedol, že jeho záujmom je "použiť internet na to, aby sa ľudia dostali bližšie k výskumu a vývoju."

Projekt by podľa Imricha Chlamtaca mohol pomôcť výraznejšie naštartovať medzinárodnú spoluprácu v oblasti aplikovaného výskumu a vývoja a zapojiť do tejto spolupráce naše technické univerzity. Ide o nadviazanie významnej spolupráce medzi Európskou alianciou pre inovácie, spoločnosťou Create Net, s ktorou už prebiehala úspešná spolupráca a samozrejme našou Slovenskou technickou univerzitou, ktorá na projekte tiež spolupracovala. Chlamtac tiež  pripomenul, že projekt by mohol  pomôcť pri zapojení  kapacít slovenskej vedy do medzinárodnej spolupráce.

Ivan Gašparovič je presvedčený, že do spolupráce na tomto projekte by mali byť zaangažované aj rezorty školstva a hospodárstva, s ktorých súčinnosťou by jeho realizácia bola účinnejšia.

Róbert Redhammer, rektor STU Bratislava informoval, že "Trnava z hľadiska pozície našej univerzity má veľkú prioritu rozvoja a rovnako i rozvoja automobilového priemyslu, strojárenstva a chémie." Ako dodal, STU sa chce sústrediť na tento projekt, pretože povaha orientácie na výskum a vývoj je univerzite veľmi blízka.

Prezident vyjadril predstaviteľom Autoklastra svoju plnú podporu a ponúkol im svoju pozíciu sprostredkovateľa s predstaviteľmi vlády a parlamentu.

Automobilový klaster - západné Slovensko vznikol v roku 2007 ako koncentrované zoskupenie nezávislých, regionálne prepojených firiem a pridružených inštitúcií s potenciálom zvyšovania ich konkurencieschopnosti. Klastre založené na hodnotovom reťazci sú obecne definované sieťou dodávateľských väzieb. Napríklad automobilový klaster je obvykle vybudovaný okolo kostry hodnotového reťazca spájajúceho výrobcu automobilov s jeho dodávateľmi, vzdelávacími inštitúciami, školami atď., ktorí môžu byť ďalej spojení s výrobcami špecializovaných priemyselných zariadení, elektroniky, plastov, gumy a textilu. Ide o proces postupnej integrácie tvorby a hodnoty finálneho výrobku (automobilu).

14.3.2012
autor: archív Automobilový klaster - západné Slovensko
 
 
 
 
 
Odporučte článok Vytlačiť článok Späť
 
 

Späť


 
Najnovšia inzercia

Predaj | PET film
28.04.2017

 
 

Kúpa | PBT drť, farebný mix
28.04.2017

 
 

Predaj | Aglomerát PE
27.04.2017

 
 

Predaj | Tipelin 471-02
27.04.2017

 
 

Predaj | PP regranulát
27.04.2017

 
 

Predaj | PP regranulát
27.04.2017

 
 

Predaj | HDPE regranulát
27.04.2017

 
 
 

Predaj | HDPE/EVOH drť
27.04.2017

 
 
 
Výstavy
AUTOSALÓN Bratislava 2017

25.04.2017 | Bratislavský Autosalón je najdôležitejšou automobilovou udalosťou roka na Slovensku.

INNOFORM

25.04.2017 | Medzinárodný kooperatívny veľtrh pre nástroje a spracovateľský priemysel.

Vietnam Manufacturing Expo 2017

26.04.2017 | Popredná výstava o obrábacích strojov pre formy a vstrekovacie technológie pre plasty.

PLASTEC New England

03.05.2017 | Plastikársky veľtrh.

DESIGN and MANUFACTURING NEW ENGLAND

03.05.2017 | Medzinárodná plastikárska výstava.

interpack 2017

04.05.2017 | Medzinárodný veľtrh pre obalovú techniku sa koná v Düsseldorfe.

FOR INDUSTRY

09.05.2017 | 16. Medzinárodný veľtrh strojárenských technológií.

MACH-TECH

09.05.2017 | Medzinárodný veľtrh priemyselných strojov a zváracej techniky.