PlasticPortal.eu - denne aktualizovaný portál pre plasty a gumu

Aktuality
Lepším plánovaním výroby k splneným termínom

20.11.2017 | AJ VY TO POZNÁTE? Stojíte ráno pred otázkami: Čo všetko máme dnes vyrobiť? Stihneme to? Máme všetok materiál? Budeme potrebovať kooperácie? Máme dostatočne vyťažené stroje?

Rýchle a presné kalkulácie

15.11.2017 | Často počujeme vo firmách podobné vyjadrenia: "Máme presné kalkulácie" a "Kalkulujeme rýchlo a flexibilne" - Realita je ale veľakrát iná...

PlasticPortal.eu sponzorom modelárskej súťaže Cena primátora mesta Nitra 2017

13.11.2017 | Minulý mesiac sa v Nitre uskutočnila najväčšia modelárska súťaž v regióne, venovaná plastikovému a papierovému modelárstvu.

Doprava zdarma cez nákup na e-shope Techni-Trade s.r.o.

10.11.2017 | Využite túto príležitosť obstarať si tovar v kľude a pohode cez e-shop.

Možnosti získania grantu v Slovenskej republike

08.11.2017 | Prehľad noviniek - november 2017.

 
Plastikársky slovník
Portál ZÁKONY A NORMY
Portál ZÁKONY A NORMY
Aktuálne v legislatíve
Obsah PAH v predmetoch a v hračkách

03.07.2017 | Na webovej stránke ECHA je nová výzva na predkladanie pripomienok a dôkazov týkajúce sa obsahu PAH uvedeného v položke 50 prílohy XVII nariadenia REAC ...

Nová vydaná změna nařízení č. 10/2011 (nařízení PIM) o materiálech a předmětech z plastů určených pro styk s potravinami

31.05.2017 | Nařízení Komise č. (EU)2017/752 mění a opravuje nařízení PIM o materiálech a předmětech z plastů určených pro styk s potravinami:

Verejná konzultácia o pravidlách zodpovednosti výrobcu za škodu spôsobenú chybou výrobku

10.04.2017 | Európska Komisia začala na svojich webových stránkach verejnú konzultáciu o pravidlách zodpovednosti výrobcu za škodu spôsobenú chybou výrobku.

Zdravotnícke pomôcky - Systémy manažérstva kvality

07.12.2016 | Norma pre Zdravotnícke pomôcky - Systémy manažérstva kvality - Požiadavky na splnenie predpisov, z decembra 2016.

 
Newsletter
CAPTCHA Image
 
Úvod > Aktuálne články > Polykemi AB predstavuje SCANREX – nový rad vysoko výkonných kompaundov
Polykemi AB predstavuje SCANREX – nový rad vysoko výkonných kompaundov
 
 
Polykemi AB predstavuje SCANREX – nový rad vysoko výkonných kompaundov

Polykemi AB predstavuje SCANREX – nový rad vysoko výkonných kompaundov

Nastal čas na ďalší krok vo vývoji sortimentu výrobkov Polykemi. Spoločnosť teraz predstavuje novú skupinu vysoko výkonných plastových kompaundov s názvom SCANREX. Premiérovými členmi sú dva PPA kompaundy s 30% a 50% obsahom sklených vlákien - ktoré tvoria základnú skupinu v rade materiálov, ktoré sa stali obľúbenou 1. zastávkou pre dizajnérov a inžinierov, ktorí čelia úlohe nahrádzať kovy plastami.

Firma Polykemi je známa svojou širokou ponukou konštrukčných plastov na mieru. Teraz opäť rozširuje svoju škálu materiálov a doplňuje ponuku o novú skupinu, ktorá prevyšuje bežne používané kompaundy, akými sú sklom vystužené polyamidy a polyestery. Extrémna mechanická pevnosť týchto čiastočne aromatických polyamidových materiálov, bežne označovaných ako PPA, ich robí populárnymi v aplikáciách, ktoré predtým vyžadovali kovy. Úroveň rozmerovej stability potrebnej na tieto účely je zabezpečená nízkou absorpciou vlhkosti a dobrým udržaním mechanickej pevnosti pri vysokých teplotách.

Nové materiály nájdu využitie napr. na výrobu mechanických súčiastok v automobilových dieloch. Pri mechanických aplikáciách vykazujú tieto materiály vysokú odolnosť voči opotrebovaniu, rozmerovú stabilitu aj vo vlhkom prostredí a pri kontakte s olejmi a vynikajúcu mechanickú pevnosť. Ku príkladom aplikácií, kde sú tieto vlastnosti vítané, patria napr. ložiská s guľovými kĺbmi, ozubené kolesá či závesy.

V rámci automobilového priemyslu tieto materiály prispievajú k zníženiu hmotnosti tak, že dokážu nahradiť kov v podporných konštrukciách. V motorovom priestore sa PPA nachádza napr. v puzdrách komponentov, v meracích ventiloch na meranie objemu vzduchu, v škrtiacej klapke a v konektoroch paliva.

 R&D manažér Henrik Eriksson (vľavo) diskutuje o projekte s Petrom Rosengrenom, projektovým manažérom z obchodného oddelenia.

   obr.: R&D manažér Henrik Eriksson (vľavo) diskutuje o projekte s Petrom Rosengrenom, projektovým manažérom z obchodného oddelenia.


Henrik Eriksson, R&D manažér Polykemi komentoval projekt takto: „Bol to naozaj náročný, ale zaujímavý projekt. Najmä preto, že spracovanie PPA kompaundov spočiatku presmeruje mnohých pracovníkov vstrekovní mimo ich bežnú komfortnú zónu, hlavne ak ide o nastavenie teploty taveniny, ale aj požadovanú teplotu formy. V prvom rade musí materiál dosiahnuť tú správnu pevnosť v priebehu kompaundácie, ale taktiež proces vstrekovania musí prebehnúť správne tak, aby sa vlastnosti materiálu optimálne preniesli na hotový, vstreknutý diel. Preto sa kladie veľký dôraz na jednotlivé kroky pre zlepšenie výsledného efektu vstrekovania.“

Peter Rosengren, projektový manažér obchodného oddelenia Polykemi, dodal:

„Vývojový proces nás naplnil veľkou dôverou v zmysle, že sme skutočne presvedčení o tom, že Polykemi môže na trhu zohrávať veľmi dôležitú úlohu.

Všimli sme si zvýšený záujem o materiály nastaviteľné podľa individuálnych požiadaviek zákazníka v tejto problematike. To sa hodí do strategického smerovania firmy Polykemi, aby v najbližšom čase predstavil ďalšie vysoko výkonné plastové kompaundy z radu SCANREX.“

Polykemi AB »

11.7.2017
autor: Polykemi AB
 
 
 
 
 
Odporučte článok Vytlačiť článok Späť
 
 

Späť


 
Najnovšia inzercia
 

Predaj | PPC regranulát
20.11.2017

 
 

Kúpa | Drť ABS natur
20.11.2017

 
 
 

Predaj | ABS drť čierna
17.11.2017

 
 

Predaj | ABS drť šedá
17.11.2017

 
 

Predaj | GRIVORY drť šedá
17.11.2017

 
 

Predaj | GRIVORY drť žltá
17.11.2017

 
 

Predaj | PP GF 30
17.11.2017

 
 
 
Výstavy
DMP 2017

28.11.2017 | 19. Medzinárodný veľtrh pre formy, spracovanie kovov, plasty, balenie a gumu.

Plast Eurasia 2017

06.12.2017 | 27. medzinárodný plastikársky veľtrh v Istanbule

FESPA Eurasia 2017

07.12.2017 | FESPA je globálna udalosť pre sieťotlač, digitálnu tlač a textilnú tlač.

Arabiamold

11.12.2017 | Formy a nástroje.

PLASTIVISION ARABIA

11.12.2017 | Plastikársky veľtrh pre plasty, obaly a tlač.

Erbil 5P

14.12.2017 | Plastikársky veľtrh.

Plastics Vietnam 2018

10.01.2018 | Medzinárodná plastikárska výstava.

EcoWASTE 2018

15.01.2018 | EcoWASTE je nová medzinárodná platforma, ktorá združuje popredných miestnych i medzinárodných profesionálov zo sektora odpadov pre recykláciu na Strednom Východe.