PlasticPortal.eu - denne aktualizovaný portál pre plasty a gumu

Aktuality
Nové možnosti výroby čiastočne a plne fluorovaných plastov

23.01.2017 | Vďaka novému technologickému centru teraz spoločnosť SIMONA dokáže vyrábať čiastočne fluórované materiály v ďalších rozmeroch.

Nová batéria pre páskovače STRAPEX

20.01.2017 | Ručný páskovač STRAPEX STB slúži na páskovanie predmetov rôznych veľkostí pomocou polypropylénovej PP alebo PET pásky.

Konferencia NEWMATEC 2017 už za dva mesiace na Táloch

18.01.2017 | Zväz automobilového priemyslu Slovenskej republiky Vás pozýva na 3. ročník konferencie NEWMATEC.

Vstrekolisy Arburg s technikou vstrekovania do kubickej formy

17.01.2017 | Vstrekovacie stroje ALLROUNDER CUBE sú dokonale prispôsobené pre kubické formy. Ich servoelektrická kĺbová zatváracia jednotka umožňuje rýchle cykly pri zníženej spotrebe energie - ide o ideálny základ pre efektívnu veľkosériovú výrobu pri znížených kusových nákladoch.

Optimalizácia vstrekovacieho procesu - školenia A-OMEGA, s.r.o.

16.01.2017 | A-OMEGA, s.r.o. v spolupráci s MAPRO Slovakia, spol. s.r.o. vyhlasuje termíny školenia na modul Optimalizácia vstrekovacieho procesu (v rozsahu 24 hodín= 3 dni) zo vzdelávacieho programu „Nastavovanie vstrekolisov“ pre 1. polrok 2017.

 
Plastikársky slovník
Portál ZÁKONY A NORMY
Portál ZÁKONY A NORMY
Aktuálne v legislatíve
Zdravotnícke pomôcky - Systémy manažérstva kvality

07.12.2016 | Norma pre Zdravotnícke pomôcky - Systémy manažérstva kvality - Požiadavky na splnenie predpisov, z decembra 2016.

Připravuje se novela zákona č. 477/2001 Sb. o obalech

29.11.2016 | Připravovaná novela zákona č. 477/2001 Sb. o obalech se týká se povinného zpoplatnění pouze lehkých plastových odnosných tašek s tloušťkou stěny do 50 ...

§ 58 zákona o odpadoch je zrušený! Povinnosti voči OZV zostávajú nezmenené!

16.11.2016 | Dňa 25.10.2016 parlament Slovenskej republiky zrušil sporný § 58 zákona o odpadoch, v zmysle ktorého, pôvodca odpadu z obalov pre ktoré nebol výrobcom ...

Harmonizované normy v říjnu 2016

11.11.2016 | V Úředním věstníku EU byly v říjnu 2016 zveřejněny následující názvy a odkazy harmonizovaných norem:

 
Newsletter
CAPTCHA Image
 
Úvod > Aktuálne články > Polykemi AB: Náš nový materiál prináša značné výhody!
Polykemi AB: Náš nový materiál prináša značné výhody!
 
 
Polykemi AB: Náš nový materiál prináša značné výhody!

Polykemi AB: Náš nový materiál prináša značné výhody!

Victorinox, jeden z popredných svetových výrobcov nožov, začal vyrábať nový exkluzívny nôž - Hunter Pro. Od začiatku kládol dôraz na materiál, založený na filozofii, že na jeho výrobu je potrebné len to najlepšie. Pre jeho rukoväť bol vybraný materiál novej generácie - POLYfill PP Touch od firmy Polykemi AB.


„To, že si Victorinox vybral práve náš materiál, je samozrejme česť.  Vieme o tom, že spoločnosť kladie vysoký dôraz na kvalitu a výkon výrobkov, bez ohľadu na to, či sa jedná o materiál na čepeľ alebo rukoväť noža. Victorinox je medzi vývojármi jednoducho prvotriedny a tak sme veľmi hrdí, že sme schopní dodávať jedinečný plastový materiál,“ uvádza p. Mattias Persson, manažér predaja Polykemi AB.

Hneď od začiatku si nôž Hunter Pro získal veľa pozornosti a pozitívnych recenzií. Pôvodne bol určený pre americký trh, ale vďaka rastúcemu úspechu sa z neho stal jeden z najžiadanejších loveckých nožov vo svete. Je to všestranný nôž, ktorý je určený pre poľovníkov, ale aj turistov tráviacich čas v prírode. „Hunter Pro je jedným z najprestížnejších nožov Victorinox,“ zdôraznil Mattias Persson.


Najvyššie hodnotenia

Sám Mattias Persson je vášnivým lovcom a nožu dáva absolútny top-rating: „ Je veľmi pevný, má pohodlné uchopenie a dobrú hmotnosť. Náš POLYfill PP Touch – materiál dáva pocit, že rukoväť je mäkká a pevná zároveň.  Tieto vlastnosti si rukoväť zachováva aj keď je mokrá alebo mastná. Ak chcete dodávať pre svetové značky ako Victorinox, musíte spĺňať vysoké očakávania. Naše vývojové oddelenie odviedlo fantastickú prácu a spoločne s výrobným oddelením sa nám podarilo dodávať materiál, na ktorý sme právom hrdí.“

Štyri roky vývoja

Čo je také osobité na POLYfill PP Touch? Na otázku odpovedá pán Henrik Eriksson – Vývojový manažér Polykemi AB: „Materiál bol pôvodne vyvinutý so zreteľom na jeho využitie pre interiéry v automobilovom priemysle. Hlavným cieľom bolo spojiť mechanické  vlastnosti s povrchom, ktorý vizuálne, ale aj pri dotyku prináša luxusný pocit.  Cieľovou aplikáciou boli dverové panely pre autá strednej cenovej triedy a nákladné automobily. POLYfill PP Touch sa v priebehu štyroch rokov podrobil viacerým testom a počas tohto vývoja si jeho koncept našiel uplatnenie v mnohých projektoch.“


Samo-regeneračné vlastnosti

„Vo Victorinox veľmi oceňujú vysokú mieru odolnosti voči poškriabaniu a opotrebeniu materiálu, čo má svoje využitie aj pre výrobu dosiek na krájanie. Niekedy sú materiály z plastickej hmoty spájané s nebezpečnými zmäkčovadlami, čo ale nie je prípad POLYfill PP Touch. To znamená, že všetci používatelia sa s týmto materiálom môžu cítiť v bezpečí,“ tvrdí Eriksson. Ďalším aspektom špeciálnych vlastností povrchu je vzácna schopnosť poskytovať vyššie trenie v kontakte s inými materiálmi, ako je obvykle spájané s týmto druhom materiálu. Táto skutočnosť bola komerčne využitá v niektorých aplikáciách, kde je vysoké trenie na ďalších kontaktných plochách naozaj kľúčová vlastnosť.


Aké ďalšie možnosti pre tento materiál  očakáva Polykemi AB?

POLYfill PP Touch našiel aj také uplatnenia vo výrobkoch, o ktorých sme ani nevedeli že existovali. Dúfame, že vlastnosti tohto materiálu budú prínosom pri plnení ďalších výziev, ktorým čelia aj naši zákazníci v akejkoľvek oblasti priemyslu,“ uzatvára Eriksson.

www.polykemi.com

30.1.2014
autor: Polykemi AB
 
 
 
 
 
Odporučte článok Vytlačiť článok Späť
 
 

Späť


 
Najnovšia inzercia

Kúpa | Drť ABS MFI 8-16
20.01.2017

 
 

Kúpa | Kladivo CHARPY
20.01.2017

 
 

Predaj | LDPE biela fólia
20.01.2017

 
 
 
 

Kúpa | HDPE drť
19.01.2017

 
 

Kúpa | HDPE drť z přepravek
19.01.2017

 
 
 

Kúpa | HDPE drť z prepraviek
19.01.2017

 
 
 
Výstavy
India Rubber Expo 2017

19.01.2017 | 9. ročník medzinárodnej gumárenskej výstavy.

Swiss Plastics 2017

24.01.2017 | Plastikársky veľtrh.

Interplastica 2017

24.01.2017 | Veľtrh pre plastikárske technológie.

GASTROPACK

26.01.2017 | Výstava obalových materiálov a baliacej techniky.

DANUBIUS GASTRO

26.01.2017 | Medzinárodný veľtrh gastronómie.

EXPOSHOP

26.01.2017 | Výstava strojov a technológií pre obchody.

agrofood plastpack Ethiopia

03.02.2017 | 1. medzinárodný veľtrh pre poľnohospodárstvo, potravinársky priemysel, plasty, obaly a technológie.

Expo manufactura

07.02.2017 | Medzinárodný veľtrh pre výrobu, kov a spracovanie plastov.