PlasticPortal.eu - denne aktualizovaný portál pre plasty a gumu

Aktuality
Mercedes na Autosalóne Bratislava 2017 s európskou výstavnou premiérou

25.04.2017 | Bratislavský Autosalón bude tento rok skutočne výnimočný. Okrem dvoch stredoeurópskych premiér (Mazda CX-5 a Mazda MX-5 RF) ho obohatí aj jedna európska výstavná premiéra, dlho očakávaný model Mercedes Benz triedy S.

Zákazková výroba tesnení na mieru - novinka spoločnosti TOMIRTECH, s.r.o.

24.04.2017 | Počítačom riadený rezací stroj Atom FlashCut predstavuje tú najmodernejšiu a najpresnejšiu technológiu vo výrobe plochých tesnení.

Predaj vstrekolisov v ČR a SR stále rastie

20.04.2017 | V týchto dňoch ukončil PlasticPortal.eu® prieskum predaja vstrekolisov na území Českej a Slovenskej republiky za rok 2016. Do prieskumu bolo tento rok oslovených 24 významných dodávateľov vstrekolisov so žiadosťou o poskytnutie údajov o predajoch. Zastúpenia dvoch oslovených značiek vstrekolisov svoje údaje neposkytli.

Viete ako prebieha proces radiačného sieťovania v spoločnosti BGS?

18.04.2017 | Táto metóda výrazne zlepšuje vlastnosti plastov. Pozrite si nové video o radiačnom sieťovaní firmy BGS Beta-Gamma-Service GmbH & Co. KG.

V Slovnafte sa v apríli začnú generálne revízie časti rafinérskej výroby

12.04.2017 | Spoločnosť SLOVNAFT, a.s., odstaví po Veľkej noci časť svojich výrobných zariadení. Dôvodom sú pravidelné generálne revízie, ktoré majú zabezpečiť ďalší bezproblémový chod technológií. Odstavených bude postupne 16 výrobných jednotiek. Ich opätovný nábeh na plnú produkciu je naplánovaný na polovicu júna 2017.

 
Plastikársky slovník
Portál ZÁKONY A NORMY
Portál ZÁKONY A NORMY
Aktuálne v legislatíve
Verejná konzultácia o pravidlách zodpovednosti výrobcu za škodu spôsobenú chybou výrobku

10.04.2017 | Európska Komisia začala na svojich webových stránkach verejnú konzultáciu o pravidlách zodpovednosti výrobcu za škodu spôsobenú chybou výrobku.

Zdravotnícke pomôcky - Systémy manažérstva kvality

07.12.2016 | Norma pre Zdravotnícke pomôcky - Systémy manažérstva kvality - Požiadavky na splnenie predpisov, z decembra 2016.

Připravuje se novela zákona č. 477/2001 Sb. o obalech

29.11.2016 | Připravovaná novela zákona č. 477/2001 Sb. o obalech se týká se povinného zpoplatnění pouze lehkých plastových odnosných tašek s tloušťkou stěny do 50 ...

§ 58 zákona o odpadoch je zrušený! Povinnosti voči OZV zostávajú nezmenené!

16.11.2016 | Dňa 25.10.2016 parlament Slovenskej republiky zrušil sporný § 58 zákona o odpadoch, v zmysle ktorého, pôvodca odpadu z obalov pre ktoré nebol výrobcom ...

Harmonizované normy v říjnu 2016

11.11.2016 | V Úředním věstníku EU byly v říjnu 2016 zveřejněny následující názvy a odkazy harmonizovaných norem:

 
Newsletter
CAPTCHA Image
 
Úvod > Aktuálne články > Polykemi AB: Náš nový materiál prináša značné výhody!
Polykemi AB: Náš nový materiál prináša značné výhody!
 
 
Polykemi AB: Náš nový materiál prináša značné výhody!

Polykemi AB: Náš nový materiál prináša značné výhody!

Victorinox, jeden z popredných svetových výrobcov nožov, začal vyrábať nový exkluzívny nôž - Hunter Pro. Od začiatku kládol dôraz na materiál, založený na filozofii, že na jeho výrobu je potrebné len to najlepšie. Pre jeho rukoväť bol vybraný materiál novej generácie - POLYfill PP Touch od firmy Polykemi AB.


„To, že si Victorinox vybral práve náš materiál, je samozrejme česť.  Vieme o tom, že spoločnosť kladie vysoký dôraz na kvalitu a výkon výrobkov, bez ohľadu na to, či sa jedná o materiál na čepeľ alebo rukoväť noža. Victorinox je medzi vývojármi jednoducho prvotriedny a tak sme veľmi hrdí, že sme schopní dodávať jedinečný plastový materiál,“ uvádza p. Mattias Persson, manažér predaja Polykemi AB.

Hneď od začiatku si nôž Hunter Pro získal veľa pozornosti a pozitívnych recenzií. Pôvodne bol určený pre americký trh, ale vďaka rastúcemu úspechu sa z neho stal jeden z najžiadanejších loveckých nožov vo svete. Je to všestranný nôž, ktorý je určený pre poľovníkov, ale aj turistov tráviacich čas v prírode. „Hunter Pro je jedným z najprestížnejších nožov Victorinox,“ zdôraznil Mattias Persson.


Najvyššie hodnotenia

Sám Mattias Persson je vášnivým lovcom a nožu dáva absolútny top-rating: „ Je veľmi pevný, má pohodlné uchopenie a dobrú hmotnosť. Náš POLYfill PP Touch – materiál dáva pocit, že rukoväť je mäkká a pevná zároveň.  Tieto vlastnosti si rukoväť zachováva aj keď je mokrá alebo mastná. Ak chcete dodávať pre svetové značky ako Victorinox, musíte spĺňať vysoké očakávania. Naše vývojové oddelenie odviedlo fantastickú prácu a spoločne s výrobným oddelením sa nám podarilo dodávať materiál, na ktorý sme právom hrdí.“

Štyri roky vývoja

Čo je také osobité na POLYfill PP Touch? Na otázku odpovedá pán Henrik Eriksson – Vývojový manažér Polykemi AB: „Materiál bol pôvodne vyvinutý so zreteľom na jeho využitie pre interiéry v automobilovom priemysle. Hlavným cieľom bolo spojiť mechanické  vlastnosti s povrchom, ktorý vizuálne, ale aj pri dotyku prináša luxusný pocit.  Cieľovou aplikáciou boli dverové panely pre autá strednej cenovej triedy a nákladné automobily. POLYfill PP Touch sa v priebehu štyroch rokov podrobil viacerým testom a počas tohto vývoja si jeho koncept našiel uplatnenie v mnohých projektoch.“


Samo-regeneračné vlastnosti

„Vo Victorinox veľmi oceňujú vysokú mieru odolnosti voči poškriabaniu a opotrebeniu materiálu, čo má svoje využitie aj pre výrobu dosiek na krájanie. Niekedy sú materiály z plastickej hmoty spájané s nebezpečnými zmäkčovadlami, čo ale nie je prípad POLYfill PP Touch. To znamená, že všetci používatelia sa s týmto materiálom môžu cítiť v bezpečí,“ tvrdí Eriksson. Ďalším aspektom špeciálnych vlastností povrchu je vzácna schopnosť poskytovať vyššie trenie v kontakte s inými materiálmi, ako je obvykle spájané s týmto druhom materiálu. Táto skutočnosť bola komerčne využitá v niektorých aplikáciách, kde je vysoké trenie na ďalších kontaktných plochách naozaj kľúčová vlastnosť.


Aké ďalšie možnosti pre tento materiál  očakáva Polykemi AB?

POLYfill PP Touch našiel aj také uplatnenia vo výrobkoch, o ktorých sme ani nevedeli že existovali. Dúfame, že vlastnosti tohto materiálu budú prínosom pri plnení ďalších výziev, ktorým čelia aj naši zákazníci v akejkoľvek oblasti priemyslu,“ uzatvára Eriksson.

www.polykemi.com

30.1.2014
autor: Polykemi AB
 
 
 
 
 
Odporučte článok Vytlačiť článok Späť
 
 

Späť


 
Najnovšia inzercia
 

Predaj | HIPS drť
24.04.2017

 
 

Predaj | ABS drť
24.04.2017

 
 
 

Predaj | PPA Amodel GF 33%
21.04.2017

 
 

Kúpa | Drť PP GF30%
20.04.2017

 
 
 

Kúpa | PP film
20.04.2017

 
 

Kúpa | Regranulát HIPS natur
19.04.2017

 
 
 
Výstavy
HANNOVER MESSE

24.04.2017 | R&D, priemyselná automatizácia a IT, priemyselné dodávky, výrobné inžinierstvo a služby, energia a technológie pre životné prostredie.

AUTOSALÓN Bratislava 2017

25.04.2017 | Bratislavský Autosalón je najdôležitejšou automobilovou udalosťou roka na Slovensku.

INNOFORM

25.04.2017 | Medzinárodný kooperatívny veľtrh pre nástroje a spracovateľský priemysel.

Vietnam Manufacturing Expo 2017

26.04.2017 | Popredná výstava o obrábacích strojov pre formy a vstrekovacie technológie pre plasty.

PLASTEC New England

03.05.2017 | Plastikársky veľtrh.

DESIGN and MANUFACTURING NEW ENGLAND

03.05.2017 | Medzinárodná plastikárska výstava.

interpack 2017

04.05.2017 | Medzinárodný veľtrh pre obalovú techniku sa koná v Düsseldorfe.

FOR INDUSTRY

09.05.2017 | 16. Medzinárodný veľtrh strojárenských technológií.