PlasticPortal.eu - denne aktualizovaný portál pre plasty a gumu

Aktuality
Rýchle a presné kalkulácie

15.11.2017 | Často počujeme vo firmách podobné vyjadrenia: "Máme presné kalkulácie" a "Kalkulujeme rýchlo a flexibilne" - Realita je ale veľakrát iná...

PlasticPortal.eu sponzorom modelárskej súťaže Cena primátora mesta Nitra 2017

13.11.2017 | Minulý mesiac sa v Nitre uskutočnila najväčšia modelárska súťaž v regióne, venovaná plastikovému a papierovému modelárstvu.

Doprava zdarma cez nákup na e-shope Techni-Trade s.r.o.

10.11.2017 | Využite túto príležitosť obstarať si tovar v kľude a pohode cez e-shop.

Možnosti získania grantu v Slovenskej republike

08.11.2017 | Prehľad noviniek - november 2017.

Dočasná nedostupnosť portálu PlasticPortal.eu

06.11.2017 | V dôsledku migrácie portálu PlasticPortal.eu na nový, modernejší server, bude dnes v čase od 17.00 do 18.00 hod. prevádzka portálu obmedzená. Ďakujem za pochopenie.

 
Plastikársky slovník
Portál ZÁKONY A NORMY
Portál ZÁKONY A NORMY
Aktuálne v legislatíve
Obsah PAH v predmetoch a v hračkách

03.07.2017 | Na webovej stránke ECHA je nová výzva na predkladanie pripomienok a dôkazov týkajúce sa obsahu PAH uvedeného v položke 50 prílohy XVII nariadenia REAC ...

Nová vydaná změna nařízení č. 10/2011 (nařízení PIM) o materiálech a předmětech z plastů určených pro styk s potravinami

31.05.2017 | Nařízení Komise č. (EU)2017/752 mění a opravuje nařízení PIM o materiálech a předmětech z plastů určených pro styk s potravinami:

Verejná konzultácia o pravidlách zodpovednosti výrobcu za škodu spôsobenú chybou výrobku

10.04.2017 | Európska Komisia začala na svojich webových stránkach verejnú konzultáciu o pravidlách zodpovednosti výrobcu za škodu spôsobenú chybou výrobku.

Zdravotnícke pomôcky - Systémy manažérstva kvality

07.12.2016 | Norma pre Zdravotnícke pomôcky - Systémy manažérstva kvality - Požiadavky na splnenie predpisov, z decembra 2016.

 
Newsletter
CAPTCHA Image
 
Úvod > Aktuálne články > Polykemi AB: Náš nový materiál prináša značné výhody!
Polykemi AB: Náš nový materiál prináša značné výhody!
 
 
Polykemi AB: Náš nový materiál prináša značné výhody!

Polykemi AB: Náš nový materiál prináša značné výhody!

Victorinox, jeden z popredných svetových výrobcov nožov, začal vyrábať nový exkluzívny nôž - Hunter Pro. Od začiatku kládol dôraz na materiál, založený na filozofii, že na jeho výrobu je potrebné len to najlepšie. Pre jeho rukoväť bol vybraný materiál novej generácie - POLYfill PP Touch od firmy Polykemi AB.


„To, že si Victorinox vybral práve náš materiál, je samozrejme česť.  Vieme o tom, že spoločnosť kladie vysoký dôraz na kvalitu a výkon výrobkov, bez ohľadu na to, či sa jedná o materiál na čepeľ alebo rukoväť noža. Victorinox je medzi vývojármi jednoducho prvotriedny a tak sme veľmi hrdí, že sme schopní dodávať jedinečný plastový materiál,“ uvádza p. Mattias Persson, manažér predaja Polykemi AB.

Hneď od začiatku si nôž Hunter Pro získal veľa pozornosti a pozitívnych recenzií. Pôvodne bol určený pre americký trh, ale vďaka rastúcemu úspechu sa z neho stal jeden z najžiadanejších loveckých nožov vo svete. Je to všestranný nôž, ktorý je určený pre poľovníkov, ale aj turistov tráviacich čas v prírode. „Hunter Pro je jedným z najprestížnejších nožov Victorinox,“ zdôraznil Mattias Persson.


Najvyššie hodnotenia

Sám Mattias Persson je vášnivým lovcom a nožu dáva absolútny top-rating: „ Je veľmi pevný, má pohodlné uchopenie a dobrú hmotnosť. Náš POLYfill PP Touch – materiál dáva pocit, že rukoväť je mäkká a pevná zároveň.  Tieto vlastnosti si rukoväť zachováva aj keď je mokrá alebo mastná. Ak chcete dodávať pre svetové značky ako Victorinox, musíte spĺňať vysoké očakávania. Naše vývojové oddelenie odviedlo fantastickú prácu a spoločne s výrobným oddelením sa nám podarilo dodávať materiál, na ktorý sme právom hrdí.“

Štyri roky vývoja

Čo je také osobité na POLYfill PP Touch? Na otázku odpovedá pán Henrik Eriksson – Vývojový manažér Polykemi AB: „Materiál bol pôvodne vyvinutý so zreteľom na jeho využitie pre interiéry v automobilovom priemysle. Hlavným cieľom bolo spojiť mechanické  vlastnosti s povrchom, ktorý vizuálne, ale aj pri dotyku prináša luxusný pocit.  Cieľovou aplikáciou boli dverové panely pre autá strednej cenovej triedy a nákladné automobily. POLYfill PP Touch sa v priebehu štyroch rokov podrobil viacerým testom a počas tohto vývoja si jeho koncept našiel uplatnenie v mnohých projektoch.“


Samo-regeneračné vlastnosti

„Vo Victorinox veľmi oceňujú vysokú mieru odolnosti voči poškriabaniu a opotrebeniu materiálu, čo má svoje využitie aj pre výrobu dosiek na krájanie. Niekedy sú materiály z plastickej hmoty spájané s nebezpečnými zmäkčovadlami, čo ale nie je prípad POLYfill PP Touch. To znamená, že všetci používatelia sa s týmto materiálom môžu cítiť v bezpečí,“ tvrdí Eriksson. Ďalším aspektom špeciálnych vlastností povrchu je vzácna schopnosť poskytovať vyššie trenie v kontakte s inými materiálmi, ako je obvykle spájané s týmto druhom materiálu. Táto skutočnosť bola komerčne využitá v niektorých aplikáciách, kde je vysoké trenie na ďalších kontaktných plochách naozaj kľúčová vlastnosť.


Aké ďalšie možnosti pre tento materiál  očakáva Polykemi AB?

POLYfill PP Touch našiel aj také uplatnenia vo výrobkoch, o ktorých sme ani nevedeli že existovali. Dúfame, že vlastnosti tohto materiálu budú prínosom pri plnení ďalších výziev, ktorým čelia aj naši zákazníci v akejkoľvek oblasti priemyslu,“ uzatvára Eriksson.

www.polykemi.com

30.1.2014
autor: Polykemi AB
 
 
 
 
 
Odporučte článok Vytlačiť článok Späť
 
 

Späť


 
Najnovšia inzercia

Predaj | ABS
17.11.2017

 
 

Predaj | ABS
17.11.2017

 
 

Predaj | GRIVORY
17.11.2017

 
 

Predaj | GRIVORY
17.11.2017

 
 

Predaj | PP GF 30
17.11.2017

 
 

Predaj | PBT
17.11.2017

 
 

Predaj | PPO
17.11.2017

 
 

Kúpa | PBT
17.11.2017

 
 
 
 
Výstavy
formnext

14.11.2017 | Medzinárodná výstava a konferencia pre aditívne technológie a výrobu nástrojov.

Elmia Subcontractor 2017

14.11.2017 | Elmia Subcontractor združuje odborníkov z výrobného priemyslu pod jednou strechou. S 1200 vystavovateľmi z asi 30 krajín vytvára jedinečné podmienky pre rozvoj podnikania a výhodné obchody.

PLASTEC South

15.11.2017 | Plastikársky veľtrh - dodávatelia plastov, technológií, inovácií pre plastikársky priemysel.

PLASTICS and RUBBER INDONESIA

15.11.2017 | Výstava venovaná plastikárskemu a gumárenskému priemyslu.

DMP 2017

28.11.2017 | 19. Medzinárodný veľtrh pre formy, spracovanie kovov, plasty, balenie a gumu.

Plast Eurasia 2017

06.12.2017 | 27. medzinárodný plastikársky veľtrh v Istanbule

FESPA Eurasia 2017

07.12.2017 | FESPA je globálna udalosť pre sieťotlač, digitálnu tlač a textilnú tlač.

Arabiamold

11.12.2017 | Formy a nástroje.