PlasticPortal.eu - denne aktualizovaný portál pre plasty a gumu

Aktuality
Hľadáte partnera, ktorý Vaše zadania, projekty či problémy v oblasti priemyselnej automatizácie vyrieši „na kľúč“?

28.04.2017 | Oslovte nás. Účelom Well automation s.r.o. je pomáhať ľuďom, aby stroje a automatizované výrobné linky vyrábali lepšie, bez strát, s vyššou efektivitou a spoľahlivo.

Fatra a.s. ponúka regranuláciu plastových odpadov (PP, PE, PP/PE, EVAC)

26.04.2017 | Spoločnosť Fatra, a.s. - tradičný spracovateľ plastov v Českej republike, rozšírila výrobné možnosti o úpravy interného a externého plastového odpadu na regranulačnej linke.

Mercedes na Autosalóne Bratislava 2017 s európskou výstavnou premiérou

25.04.2017 | Bratislavský Autosalón bude tento rok skutočne výnimočný. Okrem dvoch stredoeurópskych premiér (Mazda CX-5 a Mazda MX-5 RF) ho obohatí aj jedna európska výstavná premiéra, dlho očakávaný model Mercedes Benz triedy S.

Zákazková výroba tesnení na mieru - novinka spoločnosti TOMIRTECH, s.r.o.

24.04.2017 | Počítačom riadený rezací stroj Atom FlashCut predstavuje tú najmodernejšiu a najpresnejšiu technológiu vo výrobe plochých tesnení.

Predaj vstrekolisov v ČR a SR stále rastie

20.04.2017 | V týchto dňoch ukončil PlasticPortal.eu® prieskum predaja vstrekolisov na území Českej a Slovenskej republiky za rok 2016. Do prieskumu bolo tento rok oslovených 24 významných dodávateľov vstrekolisov so žiadosťou o poskytnutie údajov o predajoch. Zastúpenia dvoch oslovených značiek vstrekolisov svoje údaje neposkytli.

 
Plastikársky slovník
Portál ZÁKONY A NORMY
Portál ZÁKONY A NORMY
Aktuálne v legislatíve
Verejná konzultácia o pravidlách zodpovednosti výrobcu za škodu spôsobenú chybou výrobku

10.04.2017 | Európska Komisia začala na svojich webových stránkach verejnú konzultáciu o pravidlách zodpovednosti výrobcu za škodu spôsobenú chybou výrobku.

Zdravotnícke pomôcky - Systémy manažérstva kvality

07.12.2016 | Norma pre Zdravotnícke pomôcky - Systémy manažérstva kvality - Požiadavky na splnenie predpisov, z decembra 2016.

Připravuje se novela zákona č. 477/2001 Sb. o obalech

29.11.2016 | Připravovaná novela zákona č. 477/2001 Sb. o obalech se týká se povinného zpoplatnění pouze lehkých plastových odnosných tašek s tloušťkou stěny do 50 ...

§ 58 zákona o odpadoch je zrušený! Povinnosti voči OZV zostávajú nezmenené!

16.11.2016 | Dňa 25.10.2016 parlament Slovenskej republiky zrušil sporný § 58 zákona o odpadoch, v zmysle ktorého, pôvodca odpadu z obalov pre ktoré nebol výrobcom ...

Harmonizované normy v říjnu 2016

11.11.2016 | V Úředním věstníku EU byly v říjnu 2016 zveřejněny následující názvy a odkazy harmonizovaných norem:

 
Newsletter
CAPTCHA Image
 
Úvod > Aktuálne články > Plasty v obalovom priemysle
Plasty v obalovom priemysle
 
 
Plasty v obalovom priemysle

Plasty v obalovom priemysle

Prudký vývoj svetovej produkcie plastických hmôt za posledných 20 rokov, ktoré sa uplatnili prakticky vo všetkých oblastiach ľudských činností, neminul i obalový priemysel. Čo bolo príčinou takého rozmachu?

  Plastové hmoty si predovšetkým získali obľubu vďaka vlastnostiam, keď i napriek nízkej a stálej hmotnosti ponúkajú vysokú záťažovú odolnosť, rezistenciu proti vplyvom počasia a rôznym typom chemikálií. Dôležitú úlohu hrá aj rýchla návratnosť investícií vďaka dlhodobej životnosti výrazné ekonomické úspory.
Plastové materiály neustále zvyšujú svoj podiel na trhu vratných obalov na úkor drevených či kovových materiálov. Vďaka svojej tvárnosti postupne ukrajuje i značný podiel jednocestným obalom na prepravu na väčšie vzdialenosti v podobe vratných skladacích či U-turn obalov pre úsporu objemu pri spätnom zvoze. Na trhu dnes nájdeme širokú ponuku plastových prepraviek, paliet, vozíčkov či veľkoobjemových boxov.

Nesmieme tiež zabudnúť na úlohu fixačných prvkov, ktoré tvoria neoddeliteľnú súčasť bezpečnej ochrany výrobkov pri preprave alebo skladovaní. Aj tu našli plastické hmoty svoje uplatnenie. Veľmi obľúbené materiály pre výrobu fixácií sú rôzne polymérne hmoty s rozdielnou absorpciou kinetickej energie  pri rázovom namáhaní a kompresné či expanzívne vlastnosti. Ľahčené polyméry sa väčšinou používajú na výrobu bezkontaktného balenia s citlivým povrchom dielca . Hlavnou výhodou balenia sú nízka hmotnosť a dokonalé tlmiace účinky.

Ďalším veľmi rozšíreným materiálom na výrobu fixácií sú dutinkové plasty, a to sendvičové a vytlačované komôrkové plasty. Rozdiel medzi nimi je vo využití ohybovej odolnosti. Sendvičový materiál ja vyrobený z troch k sebe tepelne zvarených vrstiev a vykazuje aj v nízkych gramážach dostatočnú tuhosť a odolnosť proti ohybu vo všetkých smeroch . Materiál sa používa nielen pre prehľadnú a bezpečnú separáciu dielcov, ale vďaka svojim vlastnostiam i na výrobu prepraných obalov.

Na rozdiel od sendvičového má vytlačovaný komôrkový plast dostatočnú tuhosť iba v ohybe kolmo na smer dutiniek. Dutinkové plasty slúžia  predovšetkým na výrobu separátorov, výstužných prvkov, prípadne kontaktného balenia s menej citlivou alebo nevzhľadovou časťou ložených dielcov.

  
   

Výrazný rozdiel plastových materiálov vo výrobe fixácií tvorie netkané textílie. Ako vzniká netkaná textília? Zvláknením polymérnych granulátov na nekonečné vlákna vzájomne prepletené a následne kalandrované do finálnej podoby. Pre dosiahnutie optimálnych vlastností sa dnes vlákna ďalej upravujú pod vysokým tlakom vodného lúča. Pomocou dodatočných technológií ako sú laminácie alebo povrchové úpravy a impregnácia je k dispozícii široké portfólio typov netkaných textílií s jemnou povrchovou štruktúrou , vodo odpudivou, antistatickou sklzovou či proti sklzovou úpravou. Fixácie z netkaných textílií umožňujú kontaktné balenie s citlivým povrchom loženého dielu a vďaka technológii výroby je možné maximálne využiť ložný objem prepravného obalu.

Spektrum využitia plastových materiálov je veľmi široké , často krát sa finálna úprava odlišuje pre danú oblasť priemyslu napr. stavebníctvo či poľnohospodárstvo . Práve tieto rozdiely určujú vhodnosť použitia pre výrobu obalov. *Výber obalového materiálu je treba začať už výberom odborného dodávateľa a dostatočnou skúsenosťou s technológiou výroby a vývojom materiálov určených pre obalový priemysel.

2.11.2011
autor: PPO SK s.r.o.
 
 
 
 
 
Odporučte článok Vytlačiť článok Späť
 
 

Späť


 
Najnovšia inzercia

Predaj | Aglomerát PE
27.04.2017

 
 

Predaj | Tipelin 471-02
27.04.2017

 
 

Predaj | PP regranulát
27.04.2017

 
 

Predaj | PP regranulát
27.04.2017

 
 

Predaj | HDPE regranulát
27.04.2017

 
 
 

Predaj | HDPE/EVOH drť
27.04.2017

 
 

Predaj | predaj POM
27.04.2017

 
 

Predaj | PP, PE odpad
27.04.2017

 
 
 
Výstavy
HANNOVER MESSE

24.04.2017 | R&D, priemyselná automatizácia a IT, priemyselné dodávky, výrobné inžinierstvo a služby, energia a technológie pre životné prostredie.

AUTOSALÓN Bratislava 2017

25.04.2017 | Bratislavský Autosalón je najdôležitejšou automobilovou udalosťou roka na Slovensku.

INNOFORM

25.04.2017 | Medzinárodný kooperatívny veľtrh pre nástroje a spracovateľský priemysel.

Vietnam Manufacturing Expo 2017

26.04.2017 | Popredná výstava o obrábacích strojov pre formy a vstrekovacie technológie pre plasty.

PLASTEC New England

03.05.2017 | Plastikársky veľtrh.

DESIGN and MANUFACTURING NEW ENGLAND

03.05.2017 | Medzinárodná plastikárska výstava.

interpack 2017

04.05.2017 | Medzinárodný veľtrh pre obalovú techniku sa koná v Düsseldorfe.

FOR INDUSTRY

09.05.2017 | 16. Medzinárodný veľtrh strojárenských technológií.