PlasticPortal.eu - denne aktualizovaný portál pre plasty a gumu

Aktuality
Mercedes na Autosalóne Bratislava 2017 s európskou výstavnou premiérou

25.04.2017 | Bratislavský Autosalón bude tento rok skutočne výnimočný. Okrem dvoch stredoeurópskych premiér (Mazda CX-5 a Mazda MX-5 RF) ho obohatí aj jedna európska výstavná premiéra, dlho očakávaný model Mercedes Benz triedy S.

Zákazková výroba tesnení na mieru - novinka spoločnosti TOMIRTECH, s.r.o.

24.04.2017 | Počítačom riadený rezací stroj Atom FlashCut predstavuje tú najmodernejšiu a najpresnejšiu technológiu vo výrobe plochých tesnení.

Predaj vstrekolisov v ČR a SR stále rastie

20.04.2017 | V týchto dňoch ukončil PlasticPortal.eu® prieskum predaja vstrekolisov na území Českej a Slovenskej republiky za rok 2016. Do prieskumu bolo tento rok oslovených 24 významných dodávateľov vstrekolisov so žiadosťou o poskytnutie údajov o predajoch. Zastúpenia dvoch oslovených značiek vstrekolisov svoje údaje neposkytli.

Viete ako prebieha proces radiačného sieťovania v spoločnosti BGS?

18.04.2017 | Táto metóda výrazne zlepšuje vlastnosti plastov. Pozrite si nové video o radiačnom sieťovaní firmy BGS Beta-Gamma-Service GmbH & Co. KG.

V Slovnafte sa v apríli začnú generálne revízie časti rafinérskej výroby

12.04.2017 | Spoločnosť SLOVNAFT, a.s., odstaví po Veľkej noci časť svojich výrobných zariadení. Dôvodom sú pravidelné generálne revízie, ktoré majú zabezpečiť ďalší bezproblémový chod technológií. Odstavených bude postupne 16 výrobných jednotiek. Ich opätovný nábeh na plnú produkciu je naplánovaný na polovicu júna 2017.

 
Plastikársky slovník
Portál ZÁKONY A NORMY
Portál ZÁKONY A NORMY
Aktuálne v legislatíve
Verejná konzultácia o pravidlách zodpovednosti výrobcu za škodu spôsobenú chybou výrobku

10.04.2017 | Európska Komisia začala na svojich webových stránkach verejnú konzultáciu o pravidlách zodpovednosti výrobcu za škodu spôsobenú chybou výrobku.

Zdravotnícke pomôcky - Systémy manažérstva kvality

07.12.2016 | Norma pre Zdravotnícke pomôcky - Systémy manažérstva kvality - Požiadavky na splnenie predpisov, z decembra 2016.

Připravuje se novela zákona č. 477/2001 Sb. o obalech

29.11.2016 | Připravovaná novela zákona č. 477/2001 Sb. o obalech se týká se povinného zpoplatnění pouze lehkých plastových odnosných tašek s tloušťkou stěny do 50 ...

§ 58 zákona o odpadoch je zrušený! Povinnosti voči OZV zostávajú nezmenené!

16.11.2016 | Dňa 25.10.2016 parlament Slovenskej republiky zrušil sporný § 58 zákona o odpadoch, v zmysle ktorého, pôvodca odpadu z obalov pre ktoré nebol výrobcom ...

Harmonizované normy v říjnu 2016

11.11.2016 | V Úředním věstníku EU byly v říjnu 2016 zveřejněny následující názvy a odkazy harmonizovaných norem:

 
Newsletter
CAPTCHA Image
 
Úvod > Aktuálne články > PCI Geofug – škáry, ktoré sa čistia takmer samy
PCI Geofug – škáry, ktoré sa čistia takmer samy
 
 
PCI Geofug – škáry, ktoré sa čistia takmer samy

PCI Geofug – škáry, ktoré sa čistia takmer samy

Divízia Stavebné hmoty najväčšej chemickej spoločnosti BASF prichádza na slovenský trh s revolučnou novinkou v oblasti škárovacích hmôt. PCI Geofug® je vyrobený na báze geopolymérov a disponuje oproti „klasickým“ cementovým škárovacím hmotám niekoľkými výhodami - samočistiacim efektom, fotokatalytickou funkciou likvidácie nečistôt z povrchu škárovacej hmoty, trvalou odolnosťou proti v domácnostiach bežne používaným čistiacim prostriedkom s obsahom kyselín a odolnosťou proti vysokým teplotám až do +500 °C.

     Všetci o tom vieme, no väčšina z nás si to málokedy uvedomuje - kým obložená alebo vydláždená plocha v kuchyni alebo v kúpeľni pôsobí i po dlhej dobe ako nová, škáry sú znečistené, môžu už byť porušené a dokonca sa aj drobiť. Celkový dojem z priestoru je tak narušený. Škára, resp. bežne používaná cementová škárovacia hmota je v tomto prípade tým najcitlivejším miestom, ktoré vplýva na estetiku a funkčnosť plochy. Spoločnosť BASF prišla s revolučným riešením, úplne novým typom škárovacej hmoty PCI Geofug®, vďaka ktorej kúpeľne, kuchyne, resp. škáry týchto denne používaných priestorov ostanú dlhodobo hygienicky čisté a estetické.

Výhodné vlastnosti škárovacej hmoty PCI Geofug® sú dané odlišnou vstupnou surovinou a technológiou spracovania. Cementová technológia je nahradená novou technológiou založenou na báze spracovania geopolymérov (anorganické suroviny s vlastnosťami, ktoré sa podobajú prírodným kameňom). Kým cementová škárovacia hmota neumožňuje ideálne a jednoduché odstránenie nečistôt z jej povrchu, tak povrch škárovacej hmoty PCI Geofug® to dokáže. Je hydrofilný a tak len vďaka tečúcej vode je možné prirodzené premývanie pórov v povrchovej vrstve škárovacej hmoty, pričom prípadné nečistoty sú priebežne vyplavované. Škárovacia hmota sa teda čistí takmer sama. Samočistiaca schopnosť je spôsobená tzv. peciclean ® efektom. Vďaka technológii geopolymérov ponúka produkt PCI Geofug® okrem peciclean ® efektu aj ďalšie výhody. Zvyšky nečistôt a hlavne zárodky mikroorganizmov, ktoré sa neodstránia vodou, sa priebežne uvoľňujú z povrchu škárovacej hmoty vplyvom pôsobenia svetla, čo je výsledok fotokatalýzy. Svetlo môže byť buď prirodzené, alebo umelé.

peciclean_effect

 

Všeobecne je známe, že škáry najviac poškodzujú čistiace prostriedky s obsahom kyselín, s ktorými udržujeme obklady a dlažby v čistote. Škáry sú najslabším miestom tohto uceleného systému a prakticky každým čistením je povrch škáry pri klasických cementových škárovacích hmotách narušenejší. Hmota PCI Geofug® je vďaka svojmu podobnému zloženiu ako keramika vysoko odolná proti čističom na kyslej báze, bez toho, aby utrpela jej štruktúra.


V súčasnej dobe sa dostávajú do popredia parné čističe, ktoré pracujú na báze ohrevu vody, ktorú premieňajú na „suchú" vodnú paru s teplotami +90 °C a viac. Je známe, že práve vyššie teploty poškodzujú povrch bežnej cementovej škárovacej hmoty pri jej čistení. Jej povrch drobí a škára sa následne uvoľňuje. Škárovacia hmota PCI  Geofug® je vysoko odolná proti teplotám až do +500 °C a tým umožňuje efektívne využívanie týchto moderných prístrojov na čistenie.


PCI Geofug® je naozaj revolučnou novinkou v oblasti škárovacích hmôt. Vlastnosti škárovacej hmoty sú navrhnuté tak, aby vydržala esteticky čistá po celú dobu životnosti obkladov alebo dlažieb. Z dlhodobého hľadiska je to iste zaujímavá výhoda. Nehovoriac o tom, že v súčasnej dobe sa práve kvôli škáram upúšťa od navrhovania obkladov a dlažieb práve v priestoroch náchylných na znečistenie. Škárovacia hmota PCI Geofug® tým otvára opätovne nové možnosti v oblasti dizajnu a navrhovania nielen pre architektov, ale aj pre bežných ľudí", doplňuje Peter Gašinec, obchodný riaditeľ BASF Slovensko spol. s r.o., Divízia Wall Systems.

                    spracovanie_pci_geofug                          

Škárovacia hmota PCI Geofug® je určená výhradne do interiérov (v bytovej aj verejnej sfére), na všetky druhy keramických obkladov, dlažieb, ale taktiež aj na obklady z kameniny alebo z porcelánovej a sklenej mozaiky. Šírka škár, pre ktoré je hmota PCI Geofug® vhodná - 1 až 6 mm (po pridaní presného pomeru kremičitého piesku možno aplikovať do škár so šírkou až 10 mm). Škárovacia hmota PCI Geofug® je v súčasnosti dostupná v 12 najviac žiadaných farebných odtieňoch v 5 kg baleniach.

20.2.2012
autor: Silvia Tajbliková, BASF
 
 
 
 
 
Odporučte článok Vytlačiť článok Späť
 
 

Späť


 
Najnovšia inzercia
 
 

Kúpa | Míchací silo
25.04.2017

 
 
 

Predaj | HIPS drť
24.04.2017

 
 

Predaj | ABS drť
24.04.2017

 
 
 

Predaj | PPA Amodel GF 33%
21.04.2017

 
 

Kúpa | Drť PP GF30%
20.04.2017

 
 
 
Výstavy
HANNOVER MESSE

24.04.2017 | R&D, priemyselná automatizácia a IT, priemyselné dodávky, výrobné inžinierstvo a služby, energia a technológie pre životné prostredie.

AUTOSALÓN Bratislava 2017

25.04.2017 | Bratislavský Autosalón je najdôležitejšou automobilovou udalosťou roka na Slovensku.

INNOFORM

25.04.2017 | Medzinárodný kooperatívny veľtrh pre nástroje a spracovateľský priemysel.

Vietnam Manufacturing Expo 2017

26.04.2017 | Popredná výstava o obrábacích strojov pre formy a vstrekovacie technológie pre plasty.

PLASTEC New England

03.05.2017 | Plastikársky veľtrh.

DESIGN and MANUFACTURING NEW ENGLAND

03.05.2017 | Medzinárodná plastikárska výstava.

interpack 2017

04.05.2017 | Medzinárodný veľtrh pre obalovú techniku sa koná v Düsseldorfe.

FOR INDUSTRY

09.05.2017 | 16. Medzinárodný veľtrh strojárenských technológií.