PlasticPortal.eu - denne aktualizovaný portál pre plasty a gumu

Aktuality
Nové možnosti výroby čiastočne a plne fluorovaných plastov

23.01.2017 | Vďaka novému technologickému centru teraz spoločnosť SIMONA dokáže vyrábať čiastočne fluórované materiály v ďalších rozmeroch.

Nová batéria pre páskovače STRAPEX

20.01.2017 | Ručný páskovač STRAPEX STB slúži na páskovanie predmetov rôznych veľkostí pomocou polypropylénovej PP alebo PET pásky.

Konferencia NEWMATEC 2017 už za dva mesiace na Táloch

18.01.2017 | Zväz automobilového priemyslu Slovenskej republiky Vás pozýva na 3. ročník konferencie NEWMATEC.

Vstrekolisy Arburg s technikou vstrekovania do kubickej formy

17.01.2017 | Vstrekovacie stroje ALLROUNDER CUBE sú dokonale prispôsobené pre kubické formy. Ich servoelektrická kĺbová zatváracia jednotka umožňuje rýchle cykly pri zníženej spotrebe energie - ide o ideálny základ pre efektívnu veľkosériovú výrobu pri znížených kusových nákladoch.

Optimalizácia vstrekovacieho procesu - školenia A-OMEGA, s.r.o.

16.01.2017 | A-OMEGA, s.r.o. v spolupráci s MAPRO Slovakia, spol. s.r.o. vyhlasuje termíny školenia na modul Optimalizácia vstrekovacieho procesu (v rozsahu 24 hodín= 3 dni) zo vzdelávacieho programu „Nastavovanie vstrekolisov“ pre 1. polrok 2017.

 
Plastikársky slovník
Portál ZÁKONY A NORMY
Portál ZÁKONY A NORMY
Aktuálne v legislatíve
Zdravotnícke pomôcky - Systémy manažérstva kvality

07.12.2016 | Norma pre Zdravotnícke pomôcky - Systémy manažérstva kvality - Požiadavky na splnenie predpisov, z decembra 2016.

Připravuje se novela zákona č. 477/2001 Sb. o obalech

29.11.2016 | Připravovaná novela zákona č. 477/2001 Sb. o obalech se týká se povinného zpoplatnění pouze lehkých plastových odnosných tašek s tloušťkou stěny do 50 ...

§ 58 zákona o odpadoch je zrušený! Povinnosti voči OZV zostávajú nezmenené!

16.11.2016 | Dňa 25.10.2016 parlament Slovenskej republiky zrušil sporný § 58 zákona o odpadoch, v zmysle ktorého, pôvodca odpadu z obalov pre ktoré nebol výrobcom ...

Harmonizované normy v říjnu 2016

11.11.2016 | V Úředním věstníku EU byly v říjnu 2016 zveřejněny následující názvy a odkazy harmonizovaných norem:

 
Newsletter
CAPTCHA Image
 
Úvod > Aktuálne články > PCI Geofug – škáry, ktoré sa čistia takmer samy
PCI Geofug – škáry, ktoré sa čistia takmer samy
 
 
PCI Geofug – škáry, ktoré sa čistia takmer samy

PCI Geofug – škáry, ktoré sa čistia takmer samy

Divízia Stavebné hmoty najväčšej chemickej spoločnosti BASF prichádza na slovenský trh s revolučnou novinkou v oblasti škárovacích hmôt. PCI Geofug® je vyrobený na báze geopolymérov a disponuje oproti „klasickým“ cementovým škárovacím hmotám niekoľkými výhodami - samočistiacim efektom, fotokatalytickou funkciou likvidácie nečistôt z povrchu škárovacej hmoty, trvalou odolnosťou proti v domácnostiach bežne používaným čistiacim prostriedkom s obsahom kyselín a odolnosťou proti vysokým teplotám až do +500 °C.

     Všetci o tom vieme, no väčšina z nás si to málokedy uvedomuje - kým obložená alebo vydláždená plocha v kuchyni alebo v kúpeľni pôsobí i po dlhej dobe ako nová, škáry sú znečistené, môžu už byť porušené a dokonca sa aj drobiť. Celkový dojem z priestoru je tak narušený. Škára, resp. bežne používaná cementová škárovacia hmota je v tomto prípade tým najcitlivejším miestom, ktoré vplýva na estetiku a funkčnosť plochy. Spoločnosť BASF prišla s revolučným riešením, úplne novým typom škárovacej hmoty PCI Geofug®, vďaka ktorej kúpeľne, kuchyne, resp. škáry týchto denne používaných priestorov ostanú dlhodobo hygienicky čisté a estetické.

Výhodné vlastnosti škárovacej hmoty PCI Geofug® sú dané odlišnou vstupnou surovinou a technológiou spracovania. Cementová technológia je nahradená novou technológiou založenou na báze spracovania geopolymérov (anorganické suroviny s vlastnosťami, ktoré sa podobajú prírodným kameňom). Kým cementová škárovacia hmota neumožňuje ideálne a jednoduché odstránenie nečistôt z jej povrchu, tak povrch škárovacej hmoty PCI Geofug® to dokáže. Je hydrofilný a tak len vďaka tečúcej vode je možné prirodzené premývanie pórov v povrchovej vrstve škárovacej hmoty, pričom prípadné nečistoty sú priebežne vyplavované. Škárovacia hmota sa teda čistí takmer sama. Samočistiaca schopnosť je spôsobená tzv. peciclean ® efektom. Vďaka technológii geopolymérov ponúka produkt PCI Geofug® okrem peciclean ® efektu aj ďalšie výhody. Zvyšky nečistôt a hlavne zárodky mikroorganizmov, ktoré sa neodstránia vodou, sa priebežne uvoľňujú z povrchu škárovacej hmoty vplyvom pôsobenia svetla, čo je výsledok fotokatalýzy. Svetlo môže byť buď prirodzené, alebo umelé.

peciclean_effect

 

Všeobecne je známe, že škáry najviac poškodzujú čistiace prostriedky s obsahom kyselín, s ktorými udržujeme obklady a dlažby v čistote. Škáry sú najslabším miestom tohto uceleného systému a prakticky každým čistením je povrch škáry pri klasických cementových škárovacích hmotách narušenejší. Hmota PCI Geofug® je vďaka svojmu podobnému zloženiu ako keramika vysoko odolná proti čističom na kyslej báze, bez toho, aby utrpela jej štruktúra.


V súčasnej dobe sa dostávajú do popredia parné čističe, ktoré pracujú na báze ohrevu vody, ktorú premieňajú na „suchú" vodnú paru s teplotami +90 °C a viac. Je známe, že práve vyššie teploty poškodzujú povrch bežnej cementovej škárovacej hmoty pri jej čistení. Jej povrch drobí a škára sa následne uvoľňuje. Škárovacia hmota PCI  Geofug® je vysoko odolná proti teplotám až do +500 °C a tým umožňuje efektívne využívanie týchto moderných prístrojov na čistenie.


PCI Geofug® je naozaj revolučnou novinkou v oblasti škárovacích hmôt. Vlastnosti škárovacej hmoty sú navrhnuté tak, aby vydržala esteticky čistá po celú dobu životnosti obkladov alebo dlažieb. Z dlhodobého hľadiska je to iste zaujímavá výhoda. Nehovoriac o tom, že v súčasnej dobe sa práve kvôli škáram upúšťa od navrhovania obkladov a dlažieb práve v priestoroch náchylných na znečistenie. Škárovacia hmota PCI Geofug® tým otvára opätovne nové možnosti v oblasti dizajnu a navrhovania nielen pre architektov, ale aj pre bežných ľudí", doplňuje Peter Gašinec, obchodný riaditeľ BASF Slovensko spol. s r.o., Divízia Wall Systems.

                    spracovanie_pci_geofug                          

Škárovacia hmota PCI Geofug® je určená výhradne do interiérov (v bytovej aj verejnej sfére), na všetky druhy keramických obkladov, dlažieb, ale taktiež aj na obklady z kameniny alebo z porcelánovej a sklenej mozaiky. Šírka škár, pre ktoré je hmota PCI Geofug® vhodná - 1 až 6 mm (po pridaní presného pomeru kremičitého piesku možno aplikovať do škár so šírkou až 10 mm). Škárovacia hmota PCI Geofug® je v súčasnosti dostupná v 12 najviac žiadaných farebných odtieňoch v 5 kg baleniach.

20.2.2012
autor: Silvia Tajbliková, BASF
 
 
 
 
 
Odporučte článok Vytlačiť článok Späť
 
 

Späť


 
Najnovšia inzercia

Kúpa | drť PP GF30
23.01.2017

 
 

Kúpa | Drť ABS MFI 8-16
20.01.2017

 
 

Kúpa | Kladivo CHARPY
20.01.2017

 
 

Predaj | LDPE biela fólia
20.01.2017

 
 
 
 

Kúpa | HDPE drť
19.01.2017

 
 

Kúpa | HDPE drť z přepravek
19.01.2017

 
 
 
 
Výstavy
India Rubber Expo 2017

19.01.2017 | 9. ročník medzinárodnej gumárenskej výstavy.

Swiss Plastics 2017

24.01.2017 | Plastikársky veľtrh.

Interplastica 2017

24.01.2017 | Veľtrh pre plastikárske technológie.

GASTROPACK

26.01.2017 | Výstava obalových materiálov a baliacej techniky.

DANUBIUS GASTRO

26.01.2017 | Medzinárodný veľtrh gastronómie.

EXPOSHOP

26.01.2017 | Výstava strojov a technológií pre obchody.

agrofood plastpack Ethiopia

03.02.2017 | 1. medzinárodný veľtrh pre poľnohospodárstvo, potravinársky priemysel, plasty, obaly a technológie.

Expo manufactura

07.02.2017 | Medzinárodný veľtrh pre výrobu, kov a spracovanie plastov.