PlasticPortal.eu - denne aktualizovaný portál pre plasty a gumu

Aktuality
Nová batéria pre páskovače STRAPEX

20.01.2017 | Ručný páskovač STRAPEX STB slúži na páskovanie predmetov rôznych veľkostí pomocou polypropylénovej PP alebo PET pásky.

Konferencia NEWMATEC 2017 už za dva mesiace na Táloch

18.01.2017 | Zväz automobilového priemyslu Slovenskej republiky Vás pozýva na 3. ročník konferencie NEWMATEC.

Vstrekolisy Arburg s technikou vstrekovania do kubickej formy

17.01.2017 | Vstrekovacie stroje ALLROUNDER CUBE sú dokonale prispôsobené pre kubické formy. Ich servoelektrická kĺbová zatváracia jednotka umožňuje rýchle cykly pri zníženej spotrebe energie - ide o ideálny základ pre efektívnu veľkosériovú výrobu pri znížených kusových nákladoch.

Optimalizácia vstrekovacieho procesu - školenia A-OMEGA, s.r.o.

16.01.2017 | A-OMEGA, s.r.o. v spolupráci s MAPRO Slovakia, spol. s.r.o. vyhlasuje termíny školenia na modul Optimalizácia vstrekovacieho procesu (v rozsahu 24 hodín= 3 dni) zo vzdelávacieho programu „Nastavovanie vstrekolisov“ pre 1. polrok 2017.

Prepravné boxy nielen pre automotive vyrába firma Slavík - Technické plasty s.r.o.

13.01.2017 | Slavík - Technické plasty s.r.o. ako novinku ponúka polypropylénové boxy pre medzioperačnú prepravu výrobkov v elektricky vodivom prevedení podľa konkrétnych požiadaviek zákazníka.

 
Plastikársky slovník
Portál ZÁKONY A NORMY
Portál ZÁKONY A NORMY
Aktuálne v legislatíve
Zdravotnícke pomôcky - Systémy manažérstva kvality

07.12.2016 | Norma pre Zdravotnícke pomôcky - Systémy manažérstva kvality - Požiadavky na splnenie predpisov, z decembra 2016.

Připravuje se novela zákona č. 477/2001 Sb. o obalech

29.11.2016 | Připravovaná novela zákona č. 477/2001 Sb. o obalech se týká se povinného zpoplatnění pouze lehkých plastových odnosných tašek s tloušťkou stěny do 50 ...

§ 58 zákona o odpadoch je zrušený! Povinnosti voči OZV zostávajú nezmenené!

16.11.2016 | Dňa 25.10.2016 parlament Slovenskej republiky zrušil sporný § 58 zákona o odpadoch, v zmysle ktorého, pôvodca odpadu z obalov pre ktoré nebol výrobcom ...

Harmonizované normy v říjnu 2016

11.11.2016 | V Úředním věstníku EU byly v říjnu 2016 zveřejněny následující názvy a odkazy harmonizovaných norem:

 
Newsletter
CAPTCHA Image
 
Úvod > Aktuálne články > Objavte svet LEISTER na veľtrhu K 2013
Objavte svet LEISTER na veľtrhu K 2013
 
 
Objavte svet LEISTER na veľtrhu K 2013

Objavte svet LEISTER na veľtrhu K 2013

16. až 23. októbra prebehne v nemeckom Düsseldorfe veľtrh K 2013, jedna z najväčších plastikárskych výstav súčasnosti. Tento veľtrh, nad rámec bežnej náplne výstav so zameraním na plasty, ponúka celý pavilón zameraný na spracovanie plastových materiálov ako sú technické tkaniny, doskové materiály, fólie a membrány rôzneho typu a použitia. Výstavy sa zúčastní aj švajčiarsky výrobca Leister Technologies AG, jeden z priekopníkov vo zváraní plastových materiálov a priemyselnom využití horúceho vzduchu s viac než 60 ročnou tradíciou.


Novinky na trhu

Okrem stálych produktov si na stánku firmy Leister č 22 D v hale 11 budete môcť prezrieť a vyskúšať aj posledné produktové novinky a samozrejme získať o týchto novinkách podrobné informácie priamo od produktových manažérov. Prítomní budú aj českí obchodní zástupcovia. Leister počas tejto výstavy sľubuje predstavenie 5 úplne nových produktov, bližšie informácie o nich zatiaľ držia v tajnosti.

Poďme sa ale poobzerať po produktoch, ktoré boli uvedené na trh v poslednej dobe. V minulom roku Leister predstavil ručný prístroj TRIAC AT, ako inováciu dlhoročného digitálnehoTriacu PID. Počas jesene bude na český a slovenský trh uvedený aj TRIAC ST, dlho očakávaný nástupca Triacu S. Desaťročiami osvedčený ručný prístroj preberá novú a odľahčenú konštrukciu, výsledkom je ľahšie držanie, čistenie vzduchových filtrov a predovšetkým rýchlejšia práca, to všetko pri zachovaní princípu jednoduchosti. Spolu s týmto prístrojom bude predstavený aj nový ELECTRON, robustnejší a výkonovo silnejší ručný prístroj ako Triac so širokým využitím od zvárania až po ručné priemyselné procesy, ako je napr. zmršťovanie.


V poloautomatickom zváraní technických tkanín bola počas leta uvedená pásková verzia zváracieho automatu Variant T1, ktorá ponúka naváranie zosilňovacích pásov alebo tzv. antivandal pások pre autoplachty. VARIANT T1 TAPE je možné získať ako samostatný prístroj alebo ako dodatočné, ľahko vymeniteľné príslušenstvo pre Variant T1. V odbore strešných izolačných fólií na začiatku roka doznal zmeny zvárací automat UNIROOF E, u ktorého došlo k zväčšeniu zváracej trysky na 40 mm. Vzhľadom k svojim malým rozmerom, hmotnosti a v neposlednom rade i cene predstavuje tento prístroj výborný doplnok pre zabehnuté izolatérske firmy alebo vstupnú bránu do sveta zváracích automatov pre začínajúce firmy.

A ďalšie prekvapenie

Počas výstavy bude predstavený úplne nový kompaktný ručný extrúder pre zváranie doskových materiálov. Bližšie informácie k tejto novinke výrobca drží v prísnej tajnosti až do uvedenia na veľtrhu K 2013. Očakávame technologicky vyspelého nástupcu ručného extrúdera Weldmax, historicky prvého pod značkou Leister.

V oblasti priemyselného využitia horúceho vzduchu je noviniek hneď niekoľko. Zápalné zariadenia pre kotly na biomasu boli kompletne pozmenené , k dispozícii je ucelená rada Igniter BR s rôznymi výkonmi. Tieto výrobky boli nedávno ocenené prestížnym technologickým ocenením Red Dot.

Ďalšou novinkou sú nové verzie dúchadiel HOTWIND, čoby kompaktného modelu so stredným výkonom. Dvojnásobné množstvo horúceho vzduchu a zároveň inteligentná regulácia ( interná alebo externá ) sú základné zmeny k lepšiemu . Na veľtrhu bude tiež predstavené úplne prepracované priemyselné teplovzdušné dúchadlo MISTRAL, najmenšie a zároveň posledné dúchadlo , ktoré prešlo renesanciou vo vývojovom centre Leister vzhľadom na tak ucelenú radu ohrievačov vzduchu a kompaktných dúchadiel.

 

www.leister.cz

14.10.2013
autor: Marek Záda
 
 
 
 
 
Odporučte článok Vytlačiť článok Späť
 
 

Späť


 
Výstavy
EcoWASTE

16.01.2017 | EcoWASTE je nová medzinárodná platforma, ktorá združuje popredných miestnych i medzinárodných profesionálov zo sektora odpadov pre recykláciu na Strednom Východe.

Automotive Lightweight Technology Expo

18.01.2017 | Japonská výstava sa špecializuje na automobilový priemysel odľahčených technológií. To najlepšie miesto pre stretnutie s Automotive Engineers z celého sveta.

India Rubber Expo 2017

19.01.2017 | 9. ročník medzinárodnej gumárenskej výstavy.

Swiss Plastics 2017

24.01.2017 | Plastikársky veľtrh.

Interplastica 2017

24.01.2017 | Veľtrh pre plastikárske technológie.

GASTROPACK

26.01.2017 | Výstava obalových materiálov a baliacej techniky.

DANUBIUS GASTRO

26.01.2017 | Medzinárodný veľtrh gastronómie.

EXPOSHOP

26.01.2017 | Výstava strojov a technológií pre obchody.