PlasticPortal.eu - denne aktualizovaný portál pre plasty a gumu

Aktuality
Vstrekolisy Arburg s technikou vstrekovania do kubickej formy

17.01.2017 | Vstrekovacie stroje ALLROUNDER CUBE sú dokonale prispôsobené pre kubické formy. Ich servoelektrická kĺbová zatváracia jednotka umožňuje rýchle cykly pri zníženej spotrebe energie - ide o ideálny základ pre efektívnu veľkosériovú výrobu pri znížených kusových nákladoch.

Optimalizácia vstrekovacieho procesu - školenia A-OMEGA, s.r.o.

16.01.2017 | A-OMEGA, s.r.o. v spolupráci s MAPRO Slovakia, spol. s.r.o. vyhlasuje termíny školenia na modul Optimalizácia vstrekovacieho procesu (v rozsahu 24 hodín= 3 dni) zo vzdelávacieho programu „Nastavovanie vstrekolisov“ pre 1. polrok 2017.

Prepravné boxy nielen pre automotive vyrába firma Slavík - Technické plasty s.r.o.

13.01.2017 | Slavík - Technické plasty s.r.o. ako novinku ponúka polypropylénové boxy pre medzioperačnú prepravu výrobkov v elektricky vodivom prevedení podľa konkrétnych požiadaviek zákazníka.

Vienna Autoshow 2017 dnes otvorila brány

12.01.2017 | Dnes sa vo Viedni začala výstava automobilov Vienna Autoshow, ktorá potrvá do nedele 15.1.2017.

Gumové brity na snehové radlice ponúka Tomirtech s.r.o.

11.01.2017 | Vážení zákazníci, v tomto období si Vás dovoľujeme upozorniť na ponuku gumových britov na snehové radlice od firmy Tomirtech s.r.o.

 
Plastikársky slovník
Portál ZÁKONY A NORMY
Portál ZÁKONY A NORMY
Aktuálne v legislatíve
Zdravotnícke pomôcky - Systémy manažérstva kvality

07.12.2016 | Norma pre Zdravotnícke pomôcky - Systémy manažérstva kvality - Požiadavky na splnenie predpisov, z decembra 2016.

Připravuje se novela zákona č. 477/2001 Sb. o obalech

29.11.2016 | Připravovaná novela zákona č. 477/2001 Sb. o obalech se týká se povinného zpoplatnění pouze lehkých plastových odnosných tašek s tloušťkou stěny do 50 ...

§ 58 zákona o odpadoch je zrušený! Povinnosti voči OZV zostávajú nezmenené!

16.11.2016 | Dňa 25.10.2016 parlament Slovenskej republiky zrušil sporný § 58 zákona o odpadoch, v zmysle ktorého, pôvodca odpadu z obalov pre ktoré nebol výrobcom ...

Harmonizované normy v říjnu 2016

11.11.2016 | V Úředním věstníku EU byly v říjnu 2016 zveřejněny následující názvy a odkazy harmonizovaných norem:

 
Newsletter
CAPTCHA Image
 
Úvod > Aktuálne články > Nilit Plastics predstaví na Fakume inovované polyamidové kompaundy
Nilit Plastics predstaví na Fakume inovované polyamidové kompaundy
 
 
Nilit Plastics predstaví na Fakume inovované polyamidové kompaundy

Nilit Plastics predstaví na Fakume inovované polyamidové kompaundy

Nilit Plastics, jeden z najväčších výrobcov polyamidových kompaundov na svete, bude vystavovať svoje novinky na veľtrhu Fakuma v nemeckom Friedrichshafene od 14. do 18. októbra 2014. Medzi inováciami budú predstavené aj nové, vysoko kvalitné nehorľavé kompaundy; nehorľavé kompaundy certifikované podľa novej celoeurópskej železničnej normy, nový rad vysoko odolných kompaundov ako náhrady za kov a tiež unikátny rad kompaundov polyamidu 6.6 z recyklovaných textílií, ktoré sú šetrné k životnému prostrediu. Nilit Plastics nájdete v hale B1, stánok 1213.

Kvalitné vlastnosti materiálov s protipožiarnou ochranou

FRIANYL® XT tvorí nový rad vysoko výkonných nehorľavých kompaundov, ktoré sú určené pre elektrické a elektronické aplikácie. Tieto materiály dopĺňajú širokú škálu  nehorľavých polyamidových kompaundov 6.6 a 6 FRIANYL ®  pre tento segment.

Nový produktový rad FRIANYL® XT sa zameriava na aplikácie, ktoré vyžadujú podstatne vyššiu maximálnu prevádzkovú teplotu ako tie, kde sa využíval polyamid 6.6. Medzi kľúčové vlastnosti patrí trvalá prevádzková teplota (RTI) medzi 130°C a 140°C (podľa druhu kompaundu), trieda horľavosti V0 na hrúbke 0,75 mm a vysoká tuhosť a pevnosť pri zvýšených teplotách. Do produktového radu FRIANYL® XT sú zahrnuté aj typy, ktoré sú bez halogénov a červeného fosforu a taktiež jeden typ, ktorý obsahuje halogénové aditíva.

Nové predpisy Európskej železničnej protipožiarnej ochrany

Nová celoeurópska norma požiarnej ochrany pre železničné vozidlá EN 45545 plne vstúpi do platnosti v marci 2016 a nahradí súčasné normy presadzované v rámci Európskej únie. Nilit Plastics má samostatne certifikovaný rad nehorľavých kompaundov FRIANYL ® podľa normy EN 45545, ktoré predstaví aj na Fakume. Rad FRIANYL® je určený pre elektrické a elektronické aplikácie, akými sú izolátory, transformátory prúdu a napätia, ističe a kontakty. Všetky časti, ktoré sú vystavené ohňu, sú samozhášavé a neobsahujú ani halogény, ani červený fosfor.

Podľa normy EN 45545 sú materiály klasifikované podľa troch stupňov - „úrovní nebezpečenstva“: HL1, HL2 a HL3. Materiály klasifikované stupňom HL3 poskytujú najvyššiu úroveň bezpečnosti. Nilit Plastics má v portfóliu jeden PA 6 a tri PA 6.6 kompaundy, ktoré dosahujú úroveň HL3, s obsahom sklených vlákien od 0 do 30%. Ponúka tiež dva polyamidové kompaundy na stupni HL2. Jeden z nich – PA 6 obsahuje 30% sklenených vlákien, druhý – PA 6.6 je neplnený.

Náhrada kovu

Nový produktový rad NILAMID® XS je rozšírením ponuky kompaundov pre špecifické požiadavky zákazníka. Je určený predovšetkým pre nahrádzanie kovových častí v konštrukciách pre automobilový priemysel a komponenty pre spotrebiteľský trh. Výmenou polyamidu 6.6 za NILAMID® XS môžu koncoví spotrebitelia udržať, ba aj zvýšiť funkčnosť takýchto dielov, a zárovreň získať dodatočné výhody, ako napríklad nižšie náklady na spracovanie a post-produkciu.

   obr.: Polyamidové kompaundy sa používajú napr. na výrobu dielov v interiéri automobilov


Produktový rad NILAMID® XS zahŕňa materiály s obsahom až 65% sklenených vlákien, s modifikovanou húževnatosťou, s minerálnymi plnivami a špeciálne kompaundy s výstužou z uhlíkových vlákien a materiály s nízkym stupňom opotrebenia a trenia. Medzi kľúčové vlastnosti patrí i vysoká tuhosť a pevnosť, nízka deformácia, dobrá odolnosť proti dlhodobej nepretžitej mechanickej záťaži a excelentná povrchová úprava.

Kompaundy z recyklovaných textílií

ECOMID® ARX tvorí unikátny rad polyamidových kompaundov 6.6 z recyklovaných textílií, ktoré sú šetrné voči životnému prostrediu. ECOMID® ARX sa vyrába v meste Wehr v Nemecku, v zariadení výhradne určenom na recyklovanie vlákien a textílií pre polyamidové kompaundy 6.6. ECOMID® ARX ponúka koncovým zákazníkom možnosť využiť 100% recyklované termoplasty aj pre vysoko výkonné aplikácie. Nilit Plastics sa s ECOMID® ARX zameriava najmä na automobilové aplikácie – komponenty pre  interiér ako i exteriér. Vo všetkých výrobných aplikáciách zaručuje Nilit Plastics vysokú kvalitu a konzistenciu výrobkov z ECOMID® ARX. Materiál je schopný vyhovieť náročným normám, ako je VW-TL50127 pre automobilový priemysel. Typické aplikácie zahŕňajú kryty motora a ventilátorov a puzdra riadiacej páky. Portfólio produktov zahŕňa typy neplnené ako i plnené skleneným vláknom, s modifikovanou húževnatosťou a tepelne stabilizované typy. Všetky kompaundy sú v čiernej alebo šedej farbe.

Nilit Plastics - FAKUMA -  hala B1, stánok 1213.

www.nilit.com/plastics

14.10.2014
autor: Nilit Plastics Europe GmbH
 
 
 
 
 
Odporučte článok Vytlačiť článok Späť
 
 

Späť


 
Výstavy
EcoWASTE

16.01.2017 | EcoWASTE je nová medzinárodná platforma, ktorá združuje popredných miestnych i medzinárodných profesionálov zo sektora odpadov pre recykláciu na Strednom Východe.

Automotive Lightweight Technology Expo

18.01.2017 | Japonská výstava sa špecializuje na automobilový priemysel odľahčených technológií. To najlepšie miesto pre stretnutie s Automotive Engineers z celého sveta.

India Rubber Expo 2017

19.01.2017 | 9. ročník medzinárodnej gumárenskej výstavy.

Swiss Plastics 2017

24.01.2017 | Plastikársky veľtrh.

Interplastica 2017

24.01.2017 | Veľtrh pre plastikárske technológie.

GASTROPACK

26.01.2017 | Výstava obalových materiálov a baliacej techniky.

DANUBIUS GASTRO

26.01.2017 | Medzinárodný veľtrh gastronómie.

EXPOSHOP

26.01.2017 | Výstava strojov a technológií pre obchody.