PlasticPortal.eu - denne aktualizovaný portál pre plasty a gumu

Aktuality
Agentúra S&P zvýšila dlhodobý úverový rating spoločnosti MOL na investičný stupeň BBB- so stabilným výhľadom

24.11.2017 | Ratingová agentúra S&P zvýšila dlhodobý úverový rating spoločnosti MOL na investičný stupeň BBB- so stabilným výhľadom.

Firma Plastex má novú, sviežu webstránku

22.11.2017 | Firma Plastex poskytuje komplexné dodávky obalových fólií a zabezpečuje celý proces od návrhu obalu.

Lepším plánovaním výroby k splneným termínom

20.11.2017 | AJ VY TO POZNÁTE? Stojíte ráno pred otázkami: Čo všetko máme dnes vyrobiť? Stihneme to? Máme všetok materiál? Budeme potrebovať kooperácie? Máme dostatočne vyťažené stroje?

Rýchle a presné kalkulácie

15.11.2017 | Často počujeme vo firmách podobné vyjadrenia: "Máme presné kalkulácie" a "Kalkulujeme rýchlo a flexibilne" - Realita je ale veľakrát iná...

PlasticPortal.eu sponzorom modelárskej súťaže Cena primátora mesta Nitra 2017

13.11.2017 | Minulý mesiac sa v Nitre uskutočnila najväčšia modelárska súťaž v regióne, venovaná plastikovému a papierovému modelárstvu.

 
Plastikársky slovník
Portál ZÁKONY A NORMY
Portál ZÁKONY A NORMY
Aktuálne v legislatíve
Obsah PAH v predmetoch a v hračkách

03.07.2017 | Na webovej stránke ECHA je nová výzva na predkladanie pripomienok a dôkazov týkajúce sa obsahu PAH uvedeného v položke 50 prílohy XVII nariadenia REAC ...

Nová vydaná změna nařízení č. 10/2011 (nařízení PIM) o materiálech a předmětech z plastů určených pro styk s potravinami

31.05.2017 | Nařízení Komise č. (EU)2017/752 mění a opravuje nařízení PIM o materiálech a předmětech z plastů určených pro styk s potravinami:

Verejná konzultácia o pravidlách zodpovednosti výrobcu za škodu spôsobenú chybou výrobku

10.04.2017 | Európska Komisia začala na svojich webových stránkach verejnú konzultáciu o pravidlách zodpovednosti výrobcu za škodu spôsobenú chybou výrobku.

Zdravotnícke pomôcky - Systémy manažérstva kvality

07.12.2016 | Norma pre Zdravotnícke pomôcky - Systémy manažérstva kvality - Požiadavky na splnenie predpisov, z decembra 2016.

 
Newsletter
CAPTCHA Image
 
Úvod > Aktuálne články > MOL už má všetky licencie pre strategickú investíciu do projektu Polyol
MOL už má všetky licencie pre strategickú investíciu do projektu Po ...
 
 
MOL už má všetky licencie pre strategickú investíciu do projektu Polyol

MOL už má všetky licencie pre strategickú investíciu do projektu Polyol

Po uzavretí zmlúv so spoločnosťami Evonik a thyssenKrupp na výrobu propylénoxidu v júli 2017, dosiahla Skupina MOL nový míľnik strategickej investície.

Ďalšia zmluva, podpísaná s thyssenKrupp Industrial Solutions (Thajsko) Ltd., zabezpečí Skupine MOL technológiu výroby polyéterpolyolov a propylénglykolov z propylénoxidu.

Kontrakt zahŕňa nákup technologických licencií a procesnej architektúry výrobných jednotiek, vyrábajúcich polyéterpolyoly a propylénglykoly z propylénoxidu. Po ukončení investície sa Skupina MOL stane kľúčovým výrobcom polyéterpolyolov a propylénglykolov v  strednej Európe.

Technológia Polyol od spoločnosti thyssenKrupp má najmodernejší dizajn Jet Reactor, ktorý garantuje najvyššiu dostupnú bezpečnosť, kvalitu, prevádzkovú spoľahlivosť, flexibilitu a produktivitu. Komplexný inžiniering, vrátane testovania produktov, dodá výskumné a vývojové centrum oleochemikálií thyssenKrupp v Thajsku. Zmluva zahŕňa aj predbežnú dohodu so spoločnosťou thyssenKrupp o dodávke a inštalácii výrobnej jednotky polyéterických polyolov.

Skupina MOL v súlade so svojou Stratégiou 2030 urobila v petrochemickom hodnotovom reťazci ďalší krok k výrobe polotovarov a špecializovaných chemických produktov. Stane sa tak poprednou chemickou skupinou v strednej a východnej Európe. Polyéterpolyoly, ktoré slúžia ako vstupná surovina pre výrobu polyuretánovej peny, sú hlavným smerom rozvoja Skupiny MOL v oblasti petrochémie, pretože majú široké využitie v automobilovom, stavebnom, obalovom a nábytkárskom priemysle. Po ukončení tejto významnej investície sa spoločnosť MOL stane jediným integrovaným výrobcom polyolov v strednej a východnej Európe.

Polyol  
   

Propylénglykoly, ktoré sú ďalšou produktovou líniou projektu Polyol, sú derivátmi propylénoxidu, ktoré vyrába väčšina popredných výrobcov propylénoxidu. Propylénglykoly sa vyznačujú širokou škálou použitia, vrátane výroby nenasýtených polyesterových živíc (UPR) či hygienických a farmaceutických výrobkov.

Podpísaním tejto zmluvy si Skupina MOL zabezpečila technologické licencie a technické zdroje pre všetky výrobné jednotky projektu Polyol. Zmluvy podpísané v júli sa týkali nákupu technologických licencií a výrobných balíkov pre HP-PO (peroxid vodíka – propylénoxid) technológiu výroby propylénoxidu.


O Skupine MOL

Skupina MOL je integrovaná medzinárodná ropná a plynárenská spoločnosť so sídlom v Budapešti v Maďarsku. Je aktívna vo viac ako 30 krajinách, s 25-tisícovým dynamickým medzinárodným tímom a skúsenosťami a výsledkami, ktoré získala v priemysle za uplynulé storočie. Prieskumné a ťažobné aktivity MOL sú založené na viac ako 75-ročných skúsenostiach v oblasti uhľovodíkov. V súčasnosti sú výrobné aktivity sústredené v 8 krajinách a aktíva na vyhľadávanie prírodných zdrojov sú dostupné v 13 krajinách. Skupina MOL prevádzkuje štyri rafinérie a dva petrochemické závody v rámci integrovaného riadenia dodávateľského reťazca v Maďarsku, na Slovensku a v Chorvátsku. Vlastní tiež sieť 2000 čerpacích staníc v 10 krajinách strednej a juhovýchodnej Európy.

25.10.2017
autor: SLOVNAFT, a. s.
 
 
 
 
 
Odporučte článok Vytlačiť článok Späť
 
 

Späť


 
Najnovšia inzercia

Kúpa | Drť ABS a PS Bílá
22.11.2017

 
 
 
 

Predaj | PPC regranulát
20.11.2017

 
 

Kúpa | Drť ABS natur
20.11.2017

 
 
 

Predaj | ABS drť čierna
17.11.2017

 
 

Predaj | ABS drť šedá
17.11.2017

 
 

Predaj | GRIVORY drť šedá
17.11.2017

 
 
 
Výstavy
DMP 2017

28.11.2017 | 19. Medzinárodný veľtrh pre formy, spracovanie kovov, plasty, balenie a gumu.

Plast Eurasia 2017

06.12.2017 | 27. medzinárodný plastikársky veľtrh v Istanbule

FESPA Eurasia 2017

07.12.2017 | FESPA je globálna udalosť pre sieťotlač, digitálnu tlač a textilnú tlač.

Arabiamold

11.12.2017 | Formy a nástroje.

PLASTIVISION ARABIA

11.12.2017 | Plastikársky veľtrh pre plasty, obaly a tlač.

Erbil 5P

14.12.2017 | Plastikársky veľtrh.

Plastics Vietnam 2018

10.01.2018 | Medzinárodná plastikárska výstava.

EcoWASTE 2018

15.01.2018 | EcoWASTE je nová medzinárodná platforma, ktorá združuje popredných miestnych i medzinárodných profesionálov zo sektora odpadov pre recykláciu na Strednom Východe.