PlasticPortal.eu - denne aktualizovaný portál pre plasty a gumu

Aktuality
Vstrekolisy Arburg s technikou vstrekovania do kubickej formy

17.01.2017 | Vstrekovacie stroje ALLROUNDER CUBE sú dokonale prispôsobené pre kubické formy. Ich servoelektrická kĺbová zatváracia jednotka umožňuje rýchle cykly pri zníženej spotrebe energie - ide o ideálny základ pre efektívnu veľkosériovú výrobu pri znížených kusových nákladoch.

Optimalizácia vstrekovacieho procesu - školenia A-OMEGA, s.r.o.

16.01.2017 | A-OMEGA, s.r.o. v spolupráci s MAPRO Slovakia, spol. s.r.o. vyhlasuje termíny školenia na modul Optimalizácia vstrekovacieho procesu (v rozsahu 24 hodín= 3 dni) zo vzdelávacieho programu „Nastavovanie vstrekolisov“ pre 1. polrok 2017.

Prepravné boxy nielen pre automotive vyrába firma Slavík - Technické plasty s.r.o.

13.01.2017 | Slavík - Technické plasty s.r.o. ako novinku ponúka polypropylénové boxy pre medzioperačnú prepravu výrobkov v elektricky vodivom prevedení podľa konkrétnych požiadaviek zákazníka.

Vienna Autoshow 2017 dnes otvorila brány

12.01.2017 | Dnes sa vo Viedni začala výstava automobilov Vienna Autoshow, ktorá potrvá do nedele 15.1.2017.

Gumové brity na snehové radlice ponúka Tomirtech s.r.o.

11.01.2017 | Vážení zákazníci, v tomto období si Vás dovoľujeme upozorniť na ponuku gumových britov na snehové radlice od firmy Tomirtech s.r.o.

 
Plastikársky slovník
Portál ZÁKONY A NORMY
Portál ZÁKONY A NORMY
Aktuálne v legislatíve
Zdravotnícke pomôcky - Systémy manažérstva kvality

07.12.2016 | Norma pre Zdravotnícke pomôcky - Systémy manažérstva kvality - Požiadavky na splnenie predpisov, z decembra 2016.

Připravuje se novela zákona č. 477/2001 Sb. o obalech

29.11.2016 | Připravovaná novela zákona č. 477/2001 Sb. o obalech se týká se povinného zpoplatnění pouze lehkých plastových odnosných tašek s tloušťkou stěny do 50 ...

§ 58 zákona o odpadoch je zrušený! Povinnosti voči OZV zostávajú nezmenené!

16.11.2016 | Dňa 25.10.2016 parlament Slovenskej republiky zrušil sporný § 58 zákona o odpadoch, v zmysle ktorého, pôvodca odpadu z obalov pre ktoré nebol výrobcom ...

Harmonizované normy v říjnu 2016

11.11.2016 | V Úředním věstníku EU byly v říjnu 2016 zveřejněny následující názvy a odkazy harmonizovaných norem:

 
Newsletter
CAPTCHA Image
 
Úvod > Aktuálne články > LANXESS zvyšuje konkurencieschopnosť
LANXESS zvyšuje konkurencieschopnosť
 
 
LANXESS zvyšuje konkurencieschopnosť

LANXESS zvyšuje konkurencieschopnosť

Spoločnosť LANXESS čelí náročnému podnikateľskému prostrediu svojím programom komplexnej efektívnosti. V súčasnosti dochádza k dočasnému útlmu dopytu, väčšej konkurencii na trhu a nestabilným cenám surovín. V rámci programu „Advance“ má preto spoločnosť v pláne znižovanie nákladov a počtu zamestnancov ako aj optimalizáciu svojho portfólia.

„Na  súčasnú situáciu musíme reagovať,“ povedal médiám predseda predstavenstva spoločnosti LANXESS Axel C. Heitmann. „Máme veľké skúsenosti s riadením našej spoločnosti v náročných ekonomických podmienkach. Podnikneme všetky potrebné kroky, aby sme sa čo najskôr vrátili k trvalo udržateľnému a ziskovému rastu. Už badať prvé znaky stability na trhu, ale je predčasné hovoriť kedy a ako rýchlo dôjde k oživeniu.“

Heitmann potvrdil cieľ spoločnosti dosiahnuť v roku 2013 zisk pred odpočítaním úrokov, daní a odpisov a amortizácie (EBITDA) vo výške 700 až 800 mil. eur, bez potenciálneho zníženia hodnoty zásob.

Väčšia efektívnosť


LANXESS plánuje v rámci programu „Advance“ ušetriť od roku 2015 približne 100 mil. eur ročne prostredníctvom zvyšovania efektivity a cielenej reštrukturalizácie. Povedie to k zníženiu počtu zamestnancov na celom svete približne o 1 000 do konca roka 2015.

Pracovné pozície budú postupne rušené v rámci programu dobrovoľného odchodu, ktorého súčasťou je ponuka predčasného dôchodku a odstupného. Navyše budú v aktuálnom účtovnom roku znížené variabilné bonusy príslušným pracovníkom, v rátane predstavenstva. Všetky opatrenia sú koordinované so zástupcami zamestnancov.

Reštrukturalizácia už prebehla v divízii gumy a chemikálií (Rubber Chemicals), ktorá zatvára závod v Južnej Afrike a obmedzuje rozsah aktivít v Belgicku. Spoločnosť LANXESS okrem toho prispôsobí globálne obchodné aktivity a bude pokračovať v osvedčenej stratégii flexibilnej správy investičného majetku. Programu „Advance“ si v rokoch 2013 a 2014 vyžiada jednorazové výdavky vo výške približne 150 miliónov eur.

Riadenie portfólia

LANXESS si zachová súčasnú štruktúru 14 divízií v troch existujúcich odvetviach. Súčasne ale spoločnosť zvažuje strategické možnosti pre špecifické podnikateľské aktivity mimo hlavnej činnosti.

Tieto sekundárne aktivity predstavujú celkové tržby vo výške približne 500 miliónov eur a EBITDA, bez mimoriadnych výnosov a nákladov, vo výške takmer 30 mil. eur a viedli k zníženiu stavu o približne 1 000 zamestnancov. Uvedené aktivity zahŕňajú sortiment perlonu a monofilu obchodnej jednotky HPM (High Performance Materials), sortiment urýchľovačov a antioxidantov obchodnej jednotky RUC (Rubber Chemicals) a sortiment nitril-butadienových kaučukov obchodnej jednotky HPE (High Performance Elastomers). Dotknuté závody sa nachádzajú v nemeckom Brunsbuetteli a Dormagene, belgickom Kallo, americkom Bushy Park, indickom meste Jhagadia, francúzskom La Wantzenau a čínskom Nantongu. Všetky možnosti súvisiace s týmito závodmi budú zvážené v súlade s platnou legislatívou a za účasti miestnych zamestnancov.

„Každý z uvedených závodov má na svojom trhu dobré postavenie, ale mohli by sa dlhodobo rozvíjať lepšie s iným partnerom,“ povedal Heitmann.

   Axel C. Heitmann, predseda správnej rady LANXESS AG


Spoločnosť LANXESS sa v rámci správy svojho portfólia v strednodobom a dlhodobom horizonte zameria predovšetkým na akvizície, ktoré posilnia jej odvetvia moderných polotovarov a vysokovýkonných chemikálií s cieľom ďalšej diverzifikácie štruktúry koncernu.

„Akékoľvek potenciálne rozšírenie spoločnosti musí byť plne v súlade s našou stratégiou a kultúrou, a zároveň musí byť prínosom pre kľúčové finančné ukazovatele,“ povedal Heitmann.

Kľúčové kapitálové projekty


Prioritou spoločnosti LANXESS bude aj naďalej organický rast. Kapitálové investičné výdavky sa tento rok znížia na približne 600 miliónov eur, pričom bude zaistená realizácia kľúčových strategických projektov. V budúcnosti bude pozornosť zameraná na menšie projekty a odstraňovanie slabých stránok spoločnosti.

LANXESS v súčasnosti napreduje v troch významných investičných projektoch v rámci trendu mobility. Ide o závod na výrobu neodym-polybutadienových kaučukov (Nd-PBR) v Singapure, závod na výrobu etylen-propylen-dienového kaučuku (EPDM) v Číne a závod na výrobu polyamidu v Belgicku. Výstavba pokračuje podľa plánov.

Spoločnosť LANXESS je presvedčená, že základy pre dlhodobý rast zostali neporušené napriek dočasnému poklesu dopytu. „Vďaka nášmu zameraniu na vysokovýkonné produkty sa budeme aj naďalej odlišovať od konkurencie,“ vysvetľuje Axell Heitmann.

„Naše investície do závodov na výrobu vysokovýkonných kaučukov a ľahkých materiálov upevňujú našu pozíciu jedného z hlavných dodávateľov pre automobilový priemysel a gumárenský priemysel, a budú pre nás veľkým prínosom po zotavení trhu,“ povedal Heitmann. „Uvedené investície nám tiež pomôžu priblížiť sa k nášmu strednodobému cieľu dosiahnuť v roku 2018 výnosy vo výške 1,8 miliardy eur EBITDA, bez mimoriadnych výnosov a nákladov.

www.lanxess.com

 

10.10.2013
autor: LANXESS Central Eastern Europe s.r.o.
 
 
 
 
 
Odporučte článok Vytlačiť článok Späť
 
 

Späť


 
Výstavy
EcoWASTE

16.01.2017 | EcoWASTE je nová medzinárodná platforma, ktorá združuje popredných miestnych i medzinárodných profesionálov zo sektora odpadov pre recykláciu na Strednom Východe.

Automotive Lightweight Technology Expo

18.01.2017 | Japonská výstava sa špecializuje na automobilový priemysel odľahčených technológií. To najlepšie miesto pre stretnutie s Automotive Engineers z celého sveta.

India Rubber Expo 2017

19.01.2017 | 9. ročník medzinárodnej gumárenskej výstavy.

Swiss Plastics 2017

24.01.2017 | Plastikársky veľtrh.

Interplastica 2017

24.01.2017 | Veľtrh pre plastikárske technológie.

GASTROPACK

26.01.2017 | Výstava obalových materiálov a baliacej techniky.

DANUBIUS GASTRO

26.01.2017 | Medzinárodný veľtrh gastronómie.

EXPOSHOP

26.01.2017 | Výstava strojov a technológií pre obchody.