PlasticPortal.eu - denne aktualizovaný portál pre plasty a gumu

Aktuality
Hľadáte partnera, ktorý Vaše zadania, projekty či problémy v oblasti priemyselnej automatizácie vyrieši „na kľúč“?

28.04.2017 | Oslovte nás. Účelom Well automation s.r.o. je pomáhať ľuďom, aby stroje a automatizované výrobné linky vyrábali lepšie, bez strát, s vyššou efektivitou a spoľahlivo.

Fatra a.s. ponúka regranuláciu plastových odpadov (PP, PE, PP/PE, EVAC)

26.04.2017 | Spoločnosť Fatra, a.s. - tradičný spracovateľ plastov v Českej republike, rozšírila výrobné možnosti o úpravy interného a externého plastového odpadu na regranulačnej linke.

Mercedes na Autosalóne Bratislava 2017 s európskou výstavnou premiérou

25.04.2017 | Bratislavský Autosalón bude tento rok skutočne výnimočný. Okrem dvoch stredoeurópskych premiér (Mazda CX-5 a Mazda MX-5 RF) ho obohatí aj jedna európska výstavná premiéra, dlho očakávaný model Mercedes Benz triedy S.

Zákazková výroba tesnení na mieru - novinka spoločnosti TOMIRTECH, s.r.o.

24.04.2017 | Počítačom riadený rezací stroj Atom FlashCut predstavuje tú najmodernejšiu a najpresnejšiu technológiu vo výrobe plochých tesnení.

Predaj vstrekolisov v ČR a SR stále rastie

20.04.2017 | V týchto dňoch ukončil PlasticPortal.eu® prieskum predaja vstrekolisov na území Českej a Slovenskej republiky za rok 2016. Do prieskumu bolo tento rok oslovených 24 významných dodávateľov vstrekolisov so žiadosťou o poskytnutie údajov o predajoch. Zastúpenia dvoch oslovených značiek vstrekolisov svoje údaje neposkytli.

 
Plastikársky slovník
Portál ZÁKONY A NORMY
Portál ZÁKONY A NORMY
Aktuálne v legislatíve
Verejná konzultácia o pravidlách zodpovednosti výrobcu za škodu spôsobenú chybou výrobku

10.04.2017 | Európska Komisia začala na svojich webových stránkach verejnú konzultáciu o pravidlách zodpovednosti výrobcu za škodu spôsobenú chybou výrobku.

Zdravotnícke pomôcky - Systémy manažérstva kvality

07.12.2016 | Norma pre Zdravotnícke pomôcky - Systémy manažérstva kvality - Požiadavky na splnenie predpisov, z decembra 2016.

Připravuje se novela zákona č. 477/2001 Sb. o obalech

29.11.2016 | Připravovaná novela zákona č. 477/2001 Sb. o obalech se týká se povinného zpoplatnění pouze lehkých plastových odnosných tašek s tloušťkou stěny do 50 ...

§ 58 zákona o odpadoch je zrušený! Povinnosti voči OZV zostávajú nezmenené!

16.11.2016 | Dňa 25.10.2016 parlament Slovenskej republiky zrušil sporný § 58 zákona o odpadoch, v zmysle ktorého, pôvodca odpadu z obalov pre ktoré nebol výrobcom ...

Harmonizované normy v říjnu 2016

11.11.2016 | V Úředním věstníku EU byly v říjnu 2016 zveřejněny následující názvy a odkazy harmonizovaných norem:

 
Newsletter
CAPTCHA Image
 
Úvod > Aktuálne články > Konferencia Newmatec 2015 uviedla nové technológie v automobilovom priemysle
Konferencia Newmatec 2015 uviedla nové technológie v automobilovom ...
 
 
Konferencia Newmatec 2015 uviedla nové technológie v automobilovom priemysle

Konferencia Newmatec 2015 uviedla nové technológie v automobilovom priemysle

Konferencia Newmatec, ktorá sa konala 10. až 11. marca 2015 v hoteli Partizán na Táloch, sa venovala najnovším automotive technológiám a materiálom. Medzinárodne uznávaní odborníci zo sveta automotive sa snažili dať odpovede na otázky ako udržať krok s konkurenciou, aké sú súčasné trendy a kam smeruje celý segment v oblastiach technologického vývoja a nových materiálov. Konferenciu organizoval Zväz automobilového priemyslu SR.

Na konferencii Newmatec 2015 dostali priestor nielen prednášky popredných predstaviteľov automobiliek o prichádzajúcich zmenách, ale aj vystúpenia dodávateľov komponentov pre producentov automobilov o nových trendoch z pohľadu praxe. Nové technológie a materiály pre konštrukcie automobilov budúcnosti predstavili zástupcovia akademickej pôdy a predstavitelia výskumu a vývoja.

Konferenciu otvoril Jaroslav Holeček, prezident Zväzu automobilového priemyslu Slovenskej Republiky (ZAP SR). Podľa jeho slov bolo hlavným cieľom konferencie informovať o trendoch vo svete a podporiť výskum a vývoj v oblasti automotive. „Jedná sa podujatie prvé svojho druhu, ktoré dáva jedinečnú možnosť slovenským firmám zvýšiť svoju konkurencieschopnosť."

Nasledoval príspevok spoločnosti Volkswagen AG vision o vízii Volkswagen AG, ktorú prezentoval Martin Goede. Podčiarkoval dôležitosť "lighweigt" dizajnu automobilov, čo demonštroval na príklade nového Passatu, ktorý je o 85 kg ľahší ako prvý Passat. Taktiež upozornil na zvyšujúce sa požiadavky na znížovanie emisií. Ďalej poukázal na pomer materiálov využívaných v konštrukcii automobilov - hliník, plasty a pod. v súčasnosti, ako aj prognózy v budúcnosti - očakáva zvýšenie dopytu po hliníku a nových materiáloch.

Ďalšia prednáška - TRENDY 2015 v automobilovom priemysle, ktorú viedol Ján Lešinský z STU Bratislava, bola zameraná na inovácie a materiály. Odzneli zaujímavé štatistiky, ktoré ukazujú nárast výroby automobilov v SR od roku 1992. Narastá aj využívanie plastov v kombinácii s uhlíkovými a sklenenými vláknami. P. Lešinský vyslovil aj dôležitosť investícií do výskumu a vývoja firiem.

S témou PSA Peugeot Citroen vision vystúpil Jerome Soutumier z PSA Peugeot Citroen Slovakia. Predstavil nové technológie, ktoré pripravujú v budúcnosti a neskôr prítomným odhalil naživo aj omladený Peugeot 208, ktorý mal premiéru len nedávno na Geneva Motor Show 2015.

Peugeot 208

 

Ako ďalší so svojou prednáškou vystúpil František Simančík zo SAV na tému Horčík - ultraľahký konštrukčný materiál so zatiaľ nevyužitým potenciálom v automobilových konštrukciách. Zdôraznil výhody horčíka ako ultraľahkého konštrukčného materiálu a dôvody, prečo by sa tento materiál nemal vylučovať pri výbere vhodných materiálov na konštrukciu automobilov. Vlastnosti horčíka porovnával s najčastejšie zastúpenými materiálmi v automotive - hliníkom, plastmi a oceľou.

Konštrukčným plastom bola venovaná prezentácia Tima Prenzera zo spoločnosti BASF. Tu boli predstavené rozličné typy, vlastnosti a aplikácie jednotlivých produktov BASF, ktoré sa využívajú v automotive.

Nasledovala prezentácia o vplyve termoplastických deformácií na vlastnosti vybraných materiálov pre automobilový priemysel, ktorú predniesol Tibor Kvačkaj z TUKE. Z oblasti robotických technológií, ich možností a výhľadu prezentoval spoločnosť robotec Milan Balko. O využití Rapid technológí v primyselných aplikáciách rozprával Rudolf Madaj zo spoločnosti CEIT.

Sériu prednášok prvého dňa ukončil Štefan Klein a jeho prezentácia AEROMOBILU. Prítomní sa dozvedeli o vývoji prvého automobilu, ktorý dokáže aj vzlietnuť, a to priamo od jeho konštruktéra. Táto prezentácia na záver rozpútala aj vlnu diskusií.

Konferencia pokračovala v stredu 11.3.2015 diskousiou TA3, ktorú nájdete v archíve televízie TA3:

Po diskusii nasledovali prezentácie, ktoré uvádzame v krátkosti:

Nové automotive výzvy a trendy - Martin Kele, Matador GROUP

Možnosti odľahčenia automobilovej karosérie aplikáciou moderných materiálov a technológií - František Simančík, SAV

Nové trendy pri aplikácii komponentov z karbónových vlákien, výhľad v karbónovej technológii - Miroslav Cino, c2i

Vývoj valcových ocelí pre použitie v automobilovom priemysle - Vladislav Jurko, USS

Trendy v plastických materiáloch používaných v exteriéroch automobilov - Peter Bernhauser, Plastic Omnium

Skúmanie budúcnosti - Branislav Maukš, Aufeer Design

Zváranie termoplastov a nová SERVO technológia pre náročné materiály - Zdeněk Vondra, DUKANE

Zváranie a spájanie v automobilovom priemysle, európsky a slovenský kontext - Peter Brziak, VÚZ

Dva dni, počas ktorých konferencia prebiehala, dali príležitosť na kvalitný networking, ktorému organizátor vymedzil viac ako tretinu celého programového času konferencie. Najväčšie slovenské fórum určené pre spoločnosti pôsobiace v automobilovej výrobe na Slovensku myslí aj na budúcu generáciu odborníkov automobilového priemyslu. Konferencia Newmatec, zameraná na nové materiály a technológie bude organizovaná každý druhý rok, pričom v roku 2016 bude ZAP SR organizovať 1. ročník konferencie zameranej na procesy a ľudské zdroje.

17.3.2015
autor: red.
 
 
 
Fotogaléria článku
Martin Goede
Ján Lešinský
Konferencia Newmatec 2015 uviedla nové technológie v automobilovom priemysle
Jerome Soutumier
František Simančík
Timo Prenzer
omladený Peugeot 208
Tibor Kvačkaj
Rastislav Chovanec, štátny tajomník ministerstva hospodárstva SR
Konferencia Newmatec 2015 uviedla nové technológie v automobilovom priemysle
Jaroslav Holeček
omladený Peugeot 208
 
 
Odporučte článok Vytlačiť článok Späť
 
 

Späť


 
Najnovšia inzercia

Predaj | HDPE
30.04.2017

 
 

Predaj | PET film
28.04.2017

 
 

Kúpa | PBT drť, farebný mix
28.04.2017

 
 

Predaj | Aglomerát PE
27.04.2017

 
 

Predaj | Tipelin 471-02
27.04.2017

 
 

Predaj | PP regranulát
27.04.2017

 
 

Predaj | PP regranulát
27.04.2017

 
 

Predaj | HDPE regranulát
27.04.2017

 
 
 
 
Výstavy
PLASTEC New England

03.05.2017 | Plastikársky veľtrh.

DESIGN and MANUFACTURING NEW ENGLAND

03.05.2017 | Medzinárodná plastikárska výstava.

interpack 2017

04.05.2017 | Medzinárodný veľtrh pre obalovú techniku sa koná v Düsseldorfe.

FOR INDUSTRY

09.05.2017 | 16. Medzinárodný veľtrh strojárenských technológií.

MACH-TECH

09.05.2017 | Medzinárodný veľtrh priemyselných strojov a zváracej techniky.

SOLIDS Dortmund 2017

10.05.2017 | SOLIDS Dortmund 2017 je vedúci veľtrh pre práškové a sypké materiály a technológie v Nemecku a uskutoční sa súbežne so 4. ročníkom veľtrhu RECYCLING-TECHNIK.

RECYCLING-TECHNIK Dortmund 2017

10.05.2017 | Veľtrh je zameraný na stroje a technické komponenty pre recykláciu a likvidáciu odpadov spôsobom šetrným k životnému prostrediu.

BEOGRADSKI SAJAM

15.05.2017 | 61. medzinárodný veľtrh techniky a technických vymožeností sa koná v Srbsku.