PlasticPortal.eu - denne aktualizovaný portál pre plasty a gumu

Aktuality
Zákazkovo obrábané dosky a rámy podľa výkresovej dokumentácie od FCPK

26.05.2017 | Firma CECHO- Bohumil Cempírek ponúka zákazkovo obrábané dosky a rámy.

Novinka v našej ponuke: kniha Procesy spracovania polymérov od Pavla Alexyho

24.05.2017 | Táto publikácia vznikla ako učebný text pre poslucháčov FCHPT STU v Bratislave so špecializáciou zameranou na technológiu spracovania plastov a kaučukov, pričom vyučovaný predmet má splniť úlohu základného kurzu v oblasti spracovania polymérov.

GF Machining Solutions na MSV Nitra 2017

23.05.2017 | Spoločnosť GF Machining Solutions Vás srdečne pozýva na Medzinárodný strojársky veľtrh, ktorý sa bude konať v dňoch 23. až 26.05.2017 v Nitre.

Zvýšte ochranu pracovníkov pomocou spoľahlivej kontroly nosenia ochranných pracovných prostriedkov

23.05.2017 | Nášmu zákazníkovi sme pomohli, aby jeho zamestnanci pravidelne používali ochranné gumené rukavice. Snímač wenglor zabezpečí, že v prípade nenasadenia rukavíc sa stroj nespustí.

Novinka na MSV 2017 v Nitre – LASTIC. Príďte sa pozrieť na laserové riešenie pre plasty!

22.05.2017 | Na tohtoročnom MSV Nitra uvádza spoločnosť LASCAM systems novú multifunkčnú laserovú pracovnú stanicu pre plastikársky priemysel, ktorá slúži ako autonómny doplnok automatizovaných celkov.

 
Plastikársky slovník
Portál ZÁKONY A NORMY
Portál ZÁKONY A NORMY
Aktuálne v legislatíve
Verejná konzultácia o pravidlách zodpovednosti výrobcu za škodu spôsobenú chybou výrobku

10.04.2017 | Európska Komisia začala na svojich webových stránkach verejnú konzultáciu o pravidlách zodpovednosti výrobcu za škodu spôsobenú chybou výrobku.

Zdravotnícke pomôcky - Systémy manažérstva kvality

07.12.2016 | Norma pre Zdravotnícke pomôcky - Systémy manažérstva kvality - Požiadavky na splnenie predpisov, z decembra 2016.

Připravuje se novela zákona č. 477/2001 Sb. o obalech

29.11.2016 | Připravovaná novela zákona č. 477/2001 Sb. o obalech se týká se povinného zpoplatnění pouze lehkých plastových odnosných tašek s tloušťkou stěny do 50 ...

§ 58 zákona o odpadoch je zrušený! Povinnosti voči OZV zostávajú nezmenené!

16.11.2016 | Dňa 25.10.2016 parlament Slovenskej republiky zrušil sporný § 58 zákona o odpadoch, v zmysle ktorého, pôvodca odpadu z obalov pre ktoré nebol výrobcom ...

Harmonizované normy v říjnu 2016

11.11.2016 | V Úředním věstníku EU byly v říjnu 2016 zveřejněny následující názvy a odkazy harmonizovaných norem:

 
Newsletter
CAPTCHA Image
 
Úvod > Aktuálne články > Konferencia LASYS meets Central Europe sa rozbieha
Konferencia LASYS meets Central Europe sa rozbieha
 
 
Konferencia LASYS meets Central Europe sa rozbieha

Konferencia LASYS meets Central Europe sa rozbieha

S podujatím „LASYS meets Central Europe“ sa od 30. do 31. mája 2017 v slovenskom meste Trnava stretnú poskytovatelia riešení z oblasti opracovávania materiálov pomocou lasera a priemyselní používatelia. Cieľom iniciatívy Messe Stuttgart a Slovensko-nemeckej obchodnej a priemyselnej komory (AHK Slovensko) je sprostredkovať účastníkom konferencie aktuálne know-how týkajúce sa laserovej technológie – na zvýšenie kvality a efektivity v ich výrobe. Okrem toho otvára táto udalosť aj nové trhové šance pre výrobcov v rastúcej slovenskej produkcii automobilov.

Konferencia s medzinárodnými výrobcami z laserového odvetvia, ktorý sa bude konať 30. a 31. mája na Slovensku / Znalosti z praxe pre priemyselných používateľov

„Uznávané podniky rozpoznali šance tohto podujatia. Ich pozitívna odozva nám potvrdzuje, že s touto konferenciou a sprievodnou výstavou kráčame s dobou“, zhodli sa Dr. Guido Glania, obchodný vedúci a člen predstavenstva AHK Slovensko, a Gunnar Mey, vedúci oddelenia pre oblasť priemyslu v Messe Stuttgart. Ako vystavovatelia budú zastúpené firmy ERLAS Erlanger Lasertechnik (Nemecko), IPG (Nemecko), Lintech (Česká republika), Manz (Slovenská republika), Matex (Česká republika), Precitec (Nemecko), Sitec (Nemecko), TRUMPF (Slovenská republika) a VÚTS (Česká republika), ako aj firma II-VI Highyag (Nemecko), ktorá naživo predstaví svoju modulárnu laserovú zváraciu hlavicu BIMO.


Laseroví špecialisti vidia potenciál rastu

Dieter Manz, CEO spoločnosti Manz AG, vysvetľuje: „Vidíme vysoký potenciál rastu na trhu e-mobility; v prichádzajúcich rokoch sa vytvoria významné výrobné kapacity. V rámci Európy preberie Slovenská republika kľúčovú rolu, predovšetkým pokiaľ ide o zostavovanie akumulátorových blokov. S naším najnovším vývojom, laserovým systémom FLS 1800, sme uviedli platformu dimenzovanú na laserové procesy, ktoré si vyžadujú tú najväčšiu flexibilitu a výkonnosť pri výrobe lítium-iónových batérií. Tešíme sa na predvedenie výhod našich inovatívnych riešení na Slovensku a o našich schopnostiach chceme presvedčiť všetkých, ktorí si vypočujú našu prednášku o flexibilnom zváraní laserom pre výrobu blokov.“

Firma TRUMPF taktiež vidí na Slovensku veľké trhové šance a podujatie je teda presne na správnom mieste. „Počet automobilov, ktoré boli vyrobené na Slovensku v roku 2016, prekročil hranicu jedného milióna. V tomto, ako aj v ďalšom roku sa očakávajú ešte vyššie čísla. Tieto štatistiky poukazujú na vyšší dopyt po nových, pokrokových technológiách. Využijeme podujatie „LASYS meets Central Europe“ na predstavenie našej technológie, ako je nový inteligentný skener I-PFO pre diaľkové zváranie a aj na to, aby sme mohli diskutovať s partnermi z automobilového priemyslu“, informuje Dipl. Ing. Branislav Lipták, Sales Department TRUMPF Slovakia.

LASYS meets Central Europe 

ERLAS – výrobca špeciálnych zariadení na laserové opracovávanie kovových materiálov predpokladá, že sa v Trnave stretne s rozhodujúcimi subjektmi slovenskej hospodárskej a technickej elity, ktoré majú záujem o vysokoefektívne riešenia nesúce označenie „made in Germany“. „S touto príležitosťou by sme chceli upevniť a rozšíriť náš okruh stredoeurópskych zákazníkov – keďže už máme používateľov na Slovensku a v Maďarsku. Pretože práve v automobilovom odvetví zohráva poloha Slovenska čoraz dôležitejšiu úlohu pre európsky trh“, hovorí Prof. Dr.-Ing. Peter Hoffmann, obchodný vedúci spoločník firmy ERLAS Erlanger Lasertechnik GmbH.


Prednášky z „laserovej praxe“ bohaté na mnohé aspekty

Témou kongresu dňa 30. mája budú rozmanité laserové aplikácie v priemysle, ktoré prekračujú rámec jedného odvetvia či materiálu. Prof. Dr. Thomas Graf, riaditeľ inštitútu pre lúčové nástroje na univerzite v Stuttgarte, poskytne vo svojej keynote prezentácie výhľad na možnosti použitia laserov pri opracovávaní materiálu v priemysle štandardu 4.0. Druhú keynote speech prinesie prof. Adreas Otto z inštitútu pre výrobnú a vysokovýkonnú laserovú techniku TU Viedeň a týka sa potenciálov číselných simulácií pre opracovanie materiálov laserom. Prof. Dr.-Ing. Peter Hoffmann z katedry pre technológiu výroby Erlangensko-norimberskej univerzity Friedricha Alexandra bude referovať o výrobných konceptoch v oblasti laserového zvárania. Ďalšie odborné prednášky pokrývajú oblasť rezania hrubých a tenkých plechov laserom, systémovú integráciu laserov, ako aj efektívne označovanie. Prvý deň podujatia bude zakončený večerným podujatím a ponúkne šancu na vzájomný networking a nadväzovanie kontaktov.

Dňa 31. mája sa budú konať kooperačné rozhovory medzi účastníkmi. Vystavovatelia, referenti a návštevníci môžu už vopred, pri online-registrácií na podujatí, ponúknuť možnosti spolupráce a takto si dohodnúť stretnutia s novými obchodnými partnermi.
Zaregistrovaní účastníci tak obdržia svoju osobnú agendu s vhodnými partnermi na rozhovor.

Ďalšie informácie nájdete na stránke www.lasys-meets.com

5.5.2017
autor: Slovensko-nemecká obchodná a priemyselná komora
 
 
 
 
 
Odporučte článok Vytlačiť článok Späť
 
 

Späť


 
Výstavy
Feiplastic 2017

22.05.2017 | Medzinárodný plastikársky priemyselný veľtrh.

MSV 2017 Nitra, Medzinárodný strojárenský veľtrh Nitra

23.05.2017 | 24. medzinárodný veľtrh strojov, nástrojov, zariadení a technológií.

Plastpol, Kielce

23.05.2017 | 21. medzinárodný veľtrh pre plasty a gumu.

Plastec

23.05.2017 | Plastec - Medzinárodná špecializovaná výstava polymérnych materiálov, technológií a ich aplikácií.

Moulding Expo

30.05.2017 | Medzinárodný veľtrh nástrojov a foriem.

AUTOMOTIVE ENGINEERING EXPO

30.05.2017 | Odborný veľtrh pre výrobu a servis v oblasti výroby karosérií, lakovania a montáže.

SENSOR+TEST 2017

30.05.2017 | Medzinárodný odborný veľtrh pre senzoriku, meraciu a skúšobnú techniku.

LASYS meets Central Europe

30.05.2017 | Podujatie spája poskytovateľov laserových výrobných systémov, špecifických laserových strojových subsystémov, komponentov, postupov a priemyselných používateľov.