PlasticPortal.eu - denne aktualizovaný portál pre plasty a gumu

Aktuality
Hľadáte partnera, ktorý Vaše zadania, projekty či problémy v oblasti priemyselnej automatizácie vyrieši „na kľúč“?

28.04.2017 | Oslovte nás. Účelom Well automation s.r.o. je pomáhať ľuďom, aby stroje a automatizované výrobné linky vyrábali lepšie, bez strát, s vyššou efektivitou a spoľahlivo.

Fatra a.s. ponúka regranuláciu plastových odpadov (PP, PE, PP/PE, EVAC)

26.04.2017 | Spoločnosť Fatra, a.s. - tradičný spracovateľ plastov v Českej republike, rozšírila výrobné možnosti o úpravy interného a externého plastového odpadu na regranulačnej linke.

Mercedes na Autosalóne Bratislava 2017 s európskou výstavnou premiérou

25.04.2017 | Bratislavský Autosalón bude tento rok skutočne výnimočný. Okrem dvoch stredoeurópskych premiér (Mazda CX-5 a Mazda MX-5 RF) ho obohatí aj jedna európska výstavná premiéra, dlho očakávaný model Mercedes Benz triedy S.

Zákazková výroba tesnení na mieru - novinka spoločnosti TOMIRTECH, s.r.o.

24.04.2017 | Počítačom riadený rezací stroj Atom FlashCut predstavuje tú najmodernejšiu a najpresnejšiu technológiu vo výrobe plochých tesnení.

Predaj vstrekolisov v ČR a SR stále rastie

20.04.2017 | V týchto dňoch ukončil PlasticPortal.eu® prieskum predaja vstrekolisov na území Českej a Slovenskej republiky za rok 2016. Do prieskumu bolo tento rok oslovených 24 významných dodávateľov vstrekolisov so žiadosťou o poskytnutie údajov o predajoch. Zastúpenia dvoch oslovených značiek vstrekolisov svoje údaje neposkytli.

 
Plastikársky slovník
Portál ZÁKONY A NORMY
Portál ZÁKONY A NORMY
Aktuálne v legislatíve
Verejná konzultácia o pravidlách zodpovednosti výrobcu za škodu spôsobenú chybou výrobku

10.04.2017 | Európska Komisia začala na svojich webových stránkach verejnú konzultáciu o pravidlách zodpovednosti výrobcu za škodu spôsobenú chybou výrobku.

Zdravotnícke pomôcky - Systémy manažérstva kvality

07.12.2016 | Norma pre Zdravotnícke pomôcky - Systémy manažérstva kvality - Požiadavky na splnenie predpisov, z decembra 2016.

Připravuje se novela zákona č. 477/2001 Sb. o obalech

29.11.2016 | Připravovaná novela zákona č. 477/2001 Sb. o obalech se týká se povinného zpoplatnění pouze lehkých plastových odnosných tašek s tloušťkou stěny do 50 ...

§ 58 zákona o odpadoch je zrušený! Povinnosti voči OZV zostávajú nezmenené!

16.11.2016 | Dňa 25.10.2016 parlament Slovenskej republiky zrušil sporný § 58 zákona o odpadoch, v zmysle ktorého, pôvodca odpadu z obalov pre ktoré nebol výrobcom ...

Harmonizované normy v říjnu 2016

11.11.2016 | V Úředním věstníku EU byly v říjnu 2016 zveřejněny následující názvy a odkazy harmonizovaných norem:

 
Newsletter
CAPTCHA Image
 
Úvod > Aktuálne články > BASF optimalizuje svoju organizačnú štruktúru
BASF optimalizuje svoju organizačnú štruktúru
 
 
BASF optimalizuje svoju organizačnú štruktúru

BASF optimalizuje svoju organizačnú štruktúru

Chemická spoločnosť BASF realizuje optimalizáciu svojej organizačnej štruktúry, aby dokázala poskytovať lepší servis svojim zákazníkom a zvýšila úroveň svojej operačnej a technologickej dokonalosti.

Zmeny sú odrazom stratégie „We create chemistry“, ktorou chce BASF posilniť svoju pozíciu celosvetového chemického lídra. Počet segmentov je v rámci realizovanej optimalizácie zredukovaný zo šiestich na päť, počet oblastí z 15 na 14. Zmeny vstúpia do platnosti k 1. januáru 2013.

Produkty a riešenia BASF sú využívané takmer vo všetkých odvetviach. Portfólio obsahuje klasický obchod s chemikáliami, na mieru zhotovené produkty, funkčné materiály a riešenia, rovnako ako ropu a zemný plyn. Pre úspešný predaj tohto produktového portfólia sa vyžadujú logicky rozdielne obchodné modely. „Rozsah schopností a poznatkov, ktoré združujeme pod jednou strechou, nás odlišuje od konkurencie. Manažmentu napomôže spájanie produktových skupín s rovnakým obchodným modelom k tomu, aby sa mohol zamerať na zdokonaľovanie tých faktorov, ktoré z nás robia lídra trhu – ako v naplňovaní potrieb klientov, tak v operačných schopnostiach,“ povedal Dr. Kurt Bock, predseda predstavenstva BASF.

Od 1. januára 2013 nastanú konkrétne tieto organizačné zmeny

Nový segment Performance Materials vzíde z existujúceho segmentu Functional Solutions, ktorý bude premenovaný na Functional Materials & Solutions. Ostatné oblasti tohto segmentu zostanú nezmenené (Catalyst, Construction Chemicals a Coatings). Faktory úspešných obchodov v tejto oblasti predstavujú presné porozumenie potrieb zákazníkov, rozumný výrobný reťazec, rovnako ako aj interdisciplinárny prístup, ktorý umožňuje rýchle realizovanie inovácií.

Novo vytvorená oblasť Performance Materials spojí sebe si blízke a doposiaľ oddelené oblasti: Performance Polymers a Polyurethanes. Novo vzniknutá oblasť bude cieliť predovšetkým na zákaznícke odvetvia, ako sú automobilový a stavebný priemysel, alebo elektronika. Produktové skupiny zahrňujú polyuretánové systémy, technické plasty, termoplastické polyuretány, Cellasto®, biopolyméry, funkčné peny, Styropor®, Neopor®, Styrodur® a epoxidové systémy. Performance Materials bude viesť Raimar Jahn, riaditeľ doterajšieho segmentu Polyurethanes. Za túto oblasť bude celkovo zodpovedný Dr. Martin Brudermüller, zástupca predsedu predstavenstva spoločnosti. Zvyšné aktivity súčasného segmentu Plastics, ktorý bude odstránený, prejdú na segment Chemicals.

Segment Chemicals sa bude v budúcnosti naďalej koncentrovať na rozšírenie výrobnej siete BASF. Jedinečný výrobný systém BASF s vysoko integrovanými produkčnými zariadeniami predstavuje konkurenčnú výhodu oproti ostatným. Faktory úspechu u tohto segmentu sú operačná a technologická výnimočnosť, možnosti úspor, integrácia a prístup k surovinám, spoľahlivá a efektívna logistika. Člen predstavenstva Wayne T. Smith zostáva zodpovedným za segment Chemicals.

Oblasť Intermediates sa bude koncentrovať hlavne na výrobný reťazec C1. Produktová skupina zahŕňa amíny, butandiol a jeho deriváty (vrátane PBT), polyalkoholy, organické kyseliny, metanol, formaldehyd a niektoré ďalšie medziprodukty. Sanjeev Gandhi zostáva i naďalej riaditeľom tohto segmentu.

V novej oblasti Monomers bude zjednotená väčšina produktových skupín doterajšieho segmentu Inorganics a viacero vysoko objemových monomérov ako i základné polyméry súčasných oblastí Performance Polymers a Polyurethanes. Produkty nového segmentu sú MDI, TDI, kaprolaktám, kyselina adipová, HMD, polyamidy 6 a 6.6, čpavok, kyselina dusičná, výrobky zo síry a chlóru, melamín, lepidlá a živica a elektronické materiály. Riaditeľom tejto novej oblasti Monomers sa stane Stefano Pigozzi, súčasný riaditeľ segmentu Inorganics.

Terajšia oblasť Petrochemicals bude rozšírená o propylenoxidy, takže všetky podstatné deriváty propylénu budú združené pod jednu strechu. Túto oblasť naďalej vedie Prof. Dr. Rainer Diercks.

Segmenty Performance Products, Agricultural Solutions a Oil & Gas ostávajú bez zmien.

Nová štruktúra segmentov sa premietne do publikovania ekonomických výsledkov za 1. kvartál roku 2013 (t.j. 26. apríla 2013). V marci 2013 budú k dispozícii upravené čísla za rok 2012.  

26.12.2012
autor: Silvia Tajbliková
 
 
 
 
 
Odporučte článok Vytlačiť článok Späť
 
 

Späť


 
Najnovšia inzercia

Predaj | PET film
28.04.2017

 
 

Kúpa | PBT drť, farebný mix
28.04.2017

 
 

Predaj | Aglomerát PE
27.04.2017

 
 

Predaj | Tipelin 471-02
27.04.2017

 
 

Predaj | PP regranulát
27.04.2017

 
 

Predaj | PP regranulát
27.04.2017

 
 

Predaj | HDPE regranulát
27.04.2017

 
 
 

Predaj | HDPE/EVOH drť
27.04.2017

 
 
 
Výstavy
AUTOSALÓN Bratislava 2017

25.04.2017 | Bratislavský Autosalón je najdôležitejšou automobilovou udalosťou roka na Slovensku.

INNOFORM

25.04.2017 | Medzinárodný kooperatívny veľtrh pre nástroje a spracovateľský priemysel.

Vietnam Manufacturing Expo 2017

26.04.2017 | Popredná výstava o obrábacích strojov pre formy a vstrekovacie technológie pre plasty.

PLASTEC New England

03.05.2017 | Plastikársky veľtrh.

DESIGN and MANUFACTURING NEW ENGLAND

03.05.2017 | Medzinárodná plastikárska výstava.

interpack 2017

04.05.2017 | Medzinárodný veľtrh pre obalovú techniku sa koná v Düsseldorfe.

FOR INDUSTRY

09.05.2017 | 16. Medzinárodný veľtrh strojárenských technológií.

MACH-TECH

09.05.2017 | Medzinárodný veľtrh priemyselných strojov a zváracej techniky.