PlasticPortal.eu - denne aktualizovaný portál pre plasty a gumu

Aktuality
Lepším plánovaním výroby k splneným termínom

20.11.2017 | AJ VY TO POZNÁTE? Stojíte ráno pred otázkami: Čo všetko máme dnes vyrobiť? Stihneme to? Máme všetok materiál? Budeme potrebovať kooperácie? Máme dostatočne vyťažené stroje?

Rýchle a presné kalkulácie

15.11.2017 | Často počujeme vo firmách podobné vyjadrenia: "Máme presné kalkulácie" a "Kalkulujeme rýchlo a flexibilne" - Realita je ale veľakrát iná...

PlasticPortal.eu sponzorom modelárskej súťaže Cena primátora mesta Nitra 2017

13.11.2017 | Minulý mesiac sa v Nitre uskutočnila najväčšia modelárska súťaž v regióne, venovaná plastikovému a papierovému modelárstvu.

Doprava zdarma cez nákup na e-shope Techni-Trade s.r.o.

10.11.2017 | Využite túto príležitosť obstarať si tovar v kľude a pohode cez e-shop.

Možnosti získania grantu v Slovenskej republike

08.11.2017 | Prehľad noviniek - november 2017.

 
Plastikársky slovník
Portál ZÁKONY A NORMY
Portál ZÁKONY A NORMY
Aktuálne v legislatíve
Obsah PAH v predmetoch a v hračkách

03.07.2017 | Na webovej stránke ECHA je nová výzva na predkladanie pripomienok a dôkazov týkajúce sa obsahu PAH uvedeného v položke 50 prílohy XVII nariadenia REAC ...

Nová vydaná změna nařízení č. 10/2011 (nařízení PIM) o materiálech a předmětech z plastů určených pro styk s potravinami

31.05.2017 | Nařízení Komise č. (EU)2017/752 mění a opravuje nařízení PIM o materiálech a předmětech z plastů určených pro styk s potravinami:

Verejná konzultácia o pravidlách zodpovednosti výrobcu za škodu spôsobenú chybou výrobku

10.04.2017 | Európska Komisia začala na svojich webových stránkach verejnú konzultáciu o pravidlách zodpovednosti výrobcu za škodu spôsobenú chybou výrobku.

Zdravotnícke pomôcky - Systémy manažérstva kvality

07.12.2016 | Norma pre Zdravotnícke pomôcky - Systémy manažérstva kvality - Požiadavky na splnenie predpisov, z decembra 2016.

 
Newsletter
CAPTCHA Image
 
Úvod > Aktuálne články > Ako vytvoriť skutočne kreatívny produktový obal
Ako vytvoriť skutočne kreatívny produktový obal
 
 
Ako vytvoriť skutočne kreatívny produktový obal

Ako vytvoriť skutočne kreatívny produktový obal

Produktový obal predstavuje nevyhnutnú súčasť produktu. Nielenže ho chráni a umožňuje jeho bezpečné dodanie zákazníkovi, ale pôsobí aj ako marketingový kanál, ktorý dokáže premeniť potenciálneho zákazníka na kupujúceho.

Výber obalového materiálu a dizajnu balenia by mal byť strategickým a cieleným rozhodnutím, ktoré podporí predaj a vnímanie predávaného tovaru a značky. Aj ten najbežnejší každodenní tovar môže byť vďaka kreatívnemu obalu premenený v unikátny produkt, ktorý upozorňuje na svoju výnimočnosť a vysoko tak vyčnieva ponad ostatné.


Ako sa odlíšiť a navrhnúť obal, ktorý predáva na prvý pohľad?

S pribúdajúcou konkurenciou je viac než kedykoľvek predtým dôležité vytvoriť unikátny produktový obal, ktorý v zákazníkoch vyvolá okamžitú emóciu a v konečnom dôsledku rozhodne o úspechu produktu. Vytvorenie obalu, ktorého dizajn sa bude v budúcnosti reprodukovať a vyvíjať, predstavuje výzvu, a to najmä v súčasnej dobe, kedy najsilnejšie trendy industriálneho dizajnu presadzujú využívanie biologicky rozložiteľných ekologických obalových materiálov. Princíp úspechu najlepších obalových dizajnov je postavený na jednoduchom nápade, ktorý má veľký dopad. Inšpirácia môže vychádzať zo samotného účelu produktu, alebo sa môžete inšpirovať už existujúcimi unikátnymi obalmi.


Aké princípy obalového dizajnu vám pomôžu vytvoriť unikátny a trendy obal?

 

  • 1. Využite každý priestor

Pri návrhu produktového obalu využite každý priestor, ktorý vám balenie poskytuje. Namiesto ignorovania vnútornej strany obalu, pridajte vzor, ktorý dodá estetickosť aj produktu, ktorý obaľuje.

 

Krabička 

 

  • 2. Nebojte sa jednoduchosti

Jednoduchý dizajn v spojení s recyklovateľnými obalovými materiály je kľúčom k úspechu mnohých produktov, ktoré komunikujú jasný ekologický zámer. Nemusíte vymýšľať zložitý obalový dizajn, aby produkt zákazníkov zaujal. Naopak, jednoduchosť obalu poskytuje priestor pre vyniknutie samotného produktu. Pamätajte, že účel, pre ktorý bol produkt vyrobený, sa má odraziť vo výbere materiálu a grafického dizajnu obalu.

 

Obal 

 

  • 3. Buďte hraví – hrajte sa s obalom aj zákazníkom

Zákazníci nakupujú produkty, ktoré potrebujú a až potom produkty, ktoré chcú, pretože sa im páčia. Ak existuje možnosť zabaliť produkt do hravého obalu, ktorý zákazníka priláka a pobaví, podporíte tým jeho záujem o produkt.

 

Obal 
 
 Obal
 
 

 

  • 4. Prekročte medze a inovujte

Pokiaľ predávate produkt, ktorý vyrába mnoho ďalších výrobcov, inovácia použitých obalových materiálov je cesta, ktorou je možné sa odlíšiť. Praktickosť a ekologickosť sú prevládajúcimi trendmi v súčasnom obalovom priemysle. Výborný príklad spojenia inovácie a kreativity predstavuje výrobca včelieho medu značky Bee Bright, ktorý prekročil zaužívané koľaje a svoj med vložil do balenia z včelieho vosku, ktorý je po spotrebovaní možné otočiť a spáliť ako sviečku. Nielenže tak firma predáva dva produkty v jednom, ale jej balení nezanecháva žiadny odpad.

 

Obal 

 

  • 5. Obalom komunikujte účel a smerovanie značky

Ekologické zmýšľanie a k nemu prispôsobený obal je skvelá cesta pre získanie sympatií zákazníkov. Podporte vnímanie vašich produktov a myslite na cieľovú skupinu, ktorú chcete osloviť. Obal reprezentuje nielen produkt, ale aj účel a smerovanie jeho značky.

 

Obal 

 

  • 6. Poodhaľte, čo je vo vnútri obalu

Produkt je primárnym lákadlom pre uskutočnenie predajov. Obal je však jeho neoddeliteľnou súčasťou. Využite obal rovnakým spôsobom, ako tvorcovia filmov využívajú filmové trailery. Poodhaľte zákazníkovi, čo je vo vnútri obalu a nalákajte ho tým správnym smerom.

 

Obal
 Obal

 

Pozrite sa na obal očami zákazníka a sami zistite, či vás nasledujúce obaly oslovia. Inšpirujte sa najlepšími.

 

  • 1. Obaly s unikátnym a jasným odkazom

Obal na horolezeckú osmu. Dizajn: Jan Perháč


Obal na horolezeckú osmu. Dizajn: Jan Perháč
 

Využitie obalu pre vsadenie produktu do prostredia, do ktorého je určený, výstižne doplňuje jeho účel. Nielen tvar, ale aj grafika obalu horolezeckej osmy, navrhnutá Janem Perháčem, vhodne a s citom komplementuje samotnému produktu a stáva sa jeho prirodzenou súčasťou.


Balenie slúchadiel značky Noté. Dizajn: Corinne Pant

Balenie slúchadiel značky Noté. Dizajn: Corinne Pant 

Odôvodniť investíciu do obalu, ktorý takmer okamžite končí v odpadkovom koši a nemá žiadne ďalšie využitie je nesmierne náročné. Schopnosť odlíšiť sa a na prvý pohľad zaujmúť je však neoceniteľným marketingovým nástrojom. Jeho silu v praxi je možné vidieť aj na poetickom a zároveň funkčnom prevedení obalu pre slúchadlá značky Noté.


Balenie vodotesných hodiniek značky Festina. Dizajn: Scholz & Friends

Balenie vodotesných hodiniek značky Festina. Dizajn: Scholz & Friends 

Neexistuje lepší spôsob, ako účinne prezentovať produkt, než obalom demonštrovať jednu z kľúčových charakteristík produktu. Vodotesné hodinky Festina dizajnéri obalu jednoducho nechali plávať vo vode.

 

  • 2. Praktické a krásne obaly zároveň

Obal na múku. Dizajn: Valéria Kropáčová

Obal na múku. Dizajn: Valéria Kropáčová 

Obal na múku s dvojitým využitím od Valérie Kropáčovej je možné po spotrebovaní múky použiť ako papier na pečenie. Tento obal kopíruje trend praktickosť, ktorý ocení nejeden zákazník z cieľovej skupiny.


Balenie mäsových výrobkov edície Tesco Finest. Dizajn: Fiala&Šebek


Balenie mäsových výrobkov edície Tesco Finest. Dizajn: Fiala&Šebek 

Pri navrhovaní produktového obalu je vhodné myslieť aj na informovanosť zákazníka, ktorá je kľúčová najmä pri potravinových výrobkoch. Poučte zákazníka čo najviac o obsahu balenia a snažte sa potlačiť jeho obavy a splniť jeho túžby. Balenie mäsových výrobkov edície Tesco Finest od českého štúdia Fiala&Šebek zákazníkovi na prvý pohľad komunikuje čerstvosť, luxus a dôveru.


Balenie arašidových orieškov. Dizajn: Noémie Cotton

Balení arašidových orieškov. Dizajn: Noémie Cotton 

Jednoduché a geniálne zároveň. Ako sa vyznať v balení arašidov? Ktoré sú ešte nevylúpané, a ktoré áno? Stačí doplniť obyčajnú papierovú priehradku a tento problém je jednoducho vyriešený.

 

  • 3. Obaly, ktoré sú výnimočné svojou jednoduchosťou

Obal pro pohár a pivo značky Svijany. Dizajn: Nikola Marková

Obal pro pohár a pivo značky Svijany. Dizajn: Nikola Marková

Tento minimalistický dizajn tubusového obalu predstavuje nápadité darčekové balenie pre pohár a pollitrové pivo, z ktorého vznikol úplne odlišný objekt, unikátny svojou jednoduchosťou.


Obal pre zápalky. Dizajn: Jakub Klouzek

Obal pre zápalky. Dizajn: Jakub Klouzek 

Kombinácie prírodného materiálu, jednoduchého dizajnu a čistej grafiky je silným triem, ktoré v prevedení dizajnéra Jakuba Klouzka vytvára z obalu pre zápalky plnohodnotný narodeninový darček.


Obal pre cestoviny. Dizajn: Nikita

Obal pre cestoviny. Dizajn: Nikita 

Food art naberá vďaka obalovému priemyslu nový rozmer. Vytvorte kombináciou produktu a obalu umelecký obraz, ktorý zákazníkov okamžite nadchne.

 

  • 4. Hravé a zábavné obaly, ktoré majú niečo naviac

Obal alkoholu. Dizajn: Tomáš Chludila

Obal alkoholu. Dizajn: Tomáš Chludila

Obal, ktorý slúži i ako mapa pre hľadanie pokladu, je skvelým spojením darčeka a dobrodružstva. Obdarovaného nepoteší len obsah balenia, ale aj hravo strávený čas, vďaka obalu so skvelým sekundárnym využitím.


Balenie čajových vrecúšok. Dizajn: Donkey Products


Balení čajových vrecúšok. Dizajn: Donkey Products 

Kráľovský čaj vzal svoj prívlastok doslovne a do čajovej šálky ponoril celú anglickú kráľovskú rodinu. štúdio Donkey Products ukazuje vynikajúci spôsob, ako zákazníka pobaviť hravým obalom.


Balenie vlny. Dizajn: Rellana

Balenie vlny. Dizajn: Rellana 

Buďte hraví a skúste obalom produkt dotvoriť. Využívanie detailov, ktoré v spojení s obalom vytvoria úplne nový obraz je vynikajúci spôsob, ako nalákať pozornosť na produkt, ktorý je už dlhé roky balený rovnako.

 

Článok je zo stránky www.rajapack.sk

12.7.2017
autor: Ondrej Šlichtík, Rajapack s.r.o.
 
 
 
 
 
Odporučte článok Vytlačiť článok Späť
 
 

Späť


 
Najnovšia inzercia
 

Predaj | PPC regranulát
20.11.2017

 
 

Kúpa | Drť ABS natur
20.11.2017

 
 
 

Predaj | ABS drť čierna
17.11.2017

 
 

Predaj | ABS drť šedá
17.11.2017

 
 

Predaj | GRIVORY drť šedá
17.11.2017

 
 

Predaj | GRIVORY drť žltá
17.11.2017

 
 

Predaj | PP GF 30
17.11.2017

 
 
 
Výstavy
DMP 2017

28.11.2017 | 19. Medzinárodný veľtrh pre formy, spracovanie kovov, plasty, balenie a gumu.

Plast Eurasia 2017

06.12.2017 | 27. medzinárodný plastikársky veľtrh v Istanbule

FESPA Eurasia 2017

07.12.2017 | FESPA je globálna udalosť pre sieťotlač, digitálnu tlač a textilnú tlač.

Arabiamold

11.12.2017 | Formy a nástroje.

PLASTIVISION ARABIA

11.12.2017 | Plastikársky veľtrh pre plasty, obaly a tlač.

Erbil 5P

14.12.2017 | Plastikársky veľtrh.

Plastics Vietnam 2018

10.01.2018 | Medzinárodná plastikárska výstava.

EcoWASTE 2018

15.01.2018 | EcoWASTE je nová medzinárodná platforma, ktorá združuje popredných miestnych i medzinárodných profesionálov zo sektora odpadov pre recykláciu na Strednom Východe.