PlasticPortal.eu - denne aktualizovaný portál pre plasty a gumu

Aktuality
Zoznámte sa s novou dutinovou doskou SIMONA® s krížovým rebrovaním

24.07.2017 | Výskum a vývoj spoločnosti SIMONA® aj ďalej zlepšuje efektivitu využitia materiálov a stabilitu dutinových dosiek. Výsledkom nových technických zmien je dutinová doska s krížovým rebrovaním s celkovou tenšou hrúbkou steny.

Všetko najlepšie, Fakuma!

20.07.2017 | Fakuma, medzinárodný veľtrh pre spracovateľov plastov, oslavuje v tomto roku svoje 25. výročie.

Ochranné relé pre optimálny výkon bez kompromisov

18.07.2017 | Potrebujete sa vyvarovať škodám spôsobenými poruchami v elektrickej rozvodnej sieti a tak si zabezpečiť, aby stroje robilo to, na čo sú určené?

Možnosti získania grantu v Slovenskej republike

14.07.2017 | Prehľad noviniek - júl 2017.

Novinka: Dosky s aretačnou drážkou od STRACK

12.07.2017 | Teraz môžeme kombinovať: Nové doštičky STRACK s drážkou ako protikus odpružených aretáciou šíber.

 
Plastikársky slovník
Portál ZÁKONY A NORMY
Portál ZÁKONY A NORMY
Aktuálne v legislatíve
Obsah PAH v predmetoch a v hračkách

03.07.2017 | Na webovej stránke ECHA je nová výzva na predkladanie pripomienok a dôkazov týkajúce sa obsahu PAH uvedeného v položke 50 prílohy XVII nariadenia REAC ...

Nová vydaná změna nařízení č. 10/2011 (nařízení PIM) o materiálech a předmětech z plastů určených pro styk s potravinami

31.05.2017 | Nařízení Komise č. (EU)2017/752 mění a opravuje nařízení PIM o materiálech a předmětech z plastů určených pro styk s potravinami:

Verejná konzultácia o pravidlách zodpovednosti výrobcu za škodu spôsobenú chybou výrobku

10.04.2017 | Európska Komisia začala na svojich webových stránkach verejnú konzultáciu o pravidlách zodpovednosti výrobcu za škodu spôsobenú chybou výrobku.

Zdravotnícke pomôcky - Systémy manažérstva kvality

07.12.2016 | Norma pre Zdravotnícke pomôcky - Systémy manažérstva kvality - Požiadavky na splnenie predpisov, z decembra 2016.

Připravuje se novela zákona č. 477/2001 Sb. o obalech

29.11.2016 | Připravovaná novela zákona č. 477/2001 Sb. o obalech se týká se povinného zpoplatnění pouze lehkých plastových odnosných tašek s tloušťkou stěny do 50 ...

 
Newsletter
CAPTCHA Image
 
Úvod > Aktuálne články > “PRE TRVALO UDRŽATEĽNÝ ROZVOJ”
“PRE TRVALO UDRŽATEĽNÝ ROZVOJ”
 
 
“PRE TRVALO UDRŽATEĽNÝ ROZVOJ”

“PRE TRVALO UDRŽATEĽNÝ ROZVOJ”

Webová stránka o chémii CHEMGENERATION.COM, ktorá vznikla v roku 2011, minulý týždeň spustila slovenskú verziu online vzdelávacej hry na sociálnej sieti Facebook. Hra Future City v sebe spája vzdelávanie i zábavu. Jednoduchým a hravým spôsobom popularizuje vedecké inovácie a mladým ľuďom predstavuje úspechy vedy, ktoré majú zásadný význam pre ochranu životného prostredia a zachovanie trvalo udržateľného rozvoja v budúcnosti. Hra Future City je počas tohto roka postupne uvedená v 10 krajinách Strednej Európy a v 11 jazykových mutáciách.

Tento projekt bol vytvorený spoločnosťou BASF, ktorá sa zaviazala zvyšovať vzdelanostnú úroveň detí v oblasti vedy. Tvárou tohto vzdelávacieho internetového portálu o chémii je speváčka Zdenka Predná, ktorá si hru nielen zahrá, ale o svojich úspechoch a zisteniach bude informovať i svojich fanúšikov na svojej Facebook stránke.

Zdenka Predná  
   Zdenka Predná  


„Vzdelávací portál CHEMGENERATION.COM je pravidelne navštevovaný študentmi z viac ako 140 krajín. Tieto údaje naznačujú, že mladá generácia nie je voči vede ľahostajná. My len musíme nájsť spôsob, ako získať ich záujem. To je dôvod, prečo ich tento rok vyzývame, aby sa hrali,”povedal Filip Dvořák, Head of Communications & Government Relations, BASF Central Europe. „Počas hry Future City sa mládež môže zoznámiť s pokročilými vedeckými technológiami, ktoré sú základnými kameňmi trvalo udržateľnej budúcnosti."

Zapoj sa a postav svoje mesto budúcnosti

Online hra Future City je k dispozícii na webovej stránke CHEMGENERATION.COM a na svojej Facebook fan stránke. Úlohou hráčov je postaviť mesto podľa svojej predstavivosti a fantázie o budúcnosti. Počas hry budú mladí ľudia oboznámení s celým procesom urbanizácie, ktorým prechádzajú i všetky rozvojové mestá v reálnom živote. Malé, tiché mesto sa mení na rušné veľkomesto priamo pred ich očami a hráči musia vyriešiť niekoľko úloh, ako napríklad riadenie dodávky zelenej energie, čistenie vody, nakladanie s odpadmi alebo ekologická doprava, všetko za použitia najnovších vedeckých inovácií. Medzitým si mladí ľudia uvedomujú, že ich rozhodnutie vplýva na životné prostredie, a tak si v priebehu hry formujú svoje zodpovedné myslenie.

Mladí ľudia môžu okrem nadobudnutia nových vedomostí vyhrať i zaujímavé ceny. Stačí, ak sa zaregistrujú do hry o ceny, ktorá trvá 6 týždňov, od dnes až do 7. decembra 2012. Počas tohto obdobia je pripravených 5 týždenných cien, ako napríklad vodou poháňané digitálne hodiny alebo solárna nabíjačka telefónu, a na záver hry ten najšťastnejší môže získať trendový tablet.

Chemgeneration News – najfuturistickejšie inovácie na jednom mieste!

Všetky inovácie, ktoré sú predstavené v hre Future City, sú potrebné na vytvorenie trvalo udržateľnej budúcnosti. Aby ich však hráči mohli správne použiť a aby sa dozvedeli viac o ich vedeckom základe, vytvorili sme sekciu nazvanú Chemgeneration News, ktorá obsahuje informácie úzko prepojené s hrou Future City. V týchto bohato ilustrovaných, zaujímavých článkoch môžu čitatelia získať prehľad o vzrušujúcom svete vedy, napríklad, ako sa môže oblečenie čistiť samo, ako solárna strecha áut môže vyrábať energiu a kde umelá inteligencia už bola využitá a kde nájde svoje uplatnenie i v budúcnosti.


O webovej stránke CHEMGENERATION.COM

Náučno-populárna webová stránka CHEMGENERATION.COM vznikla v roku 2011 na základe spolupráce BASF a Slovenskej chemickej spoločnosti. Prostredníctvom pôsobivých vizuálnych prvkov a v zábavnom štýle odhaľuje históriu chémie, jej najväčšie úspechy, ako aj vplyv na prosperitu ľudstva. Primárnym cieľom tejto stránky je zvýšiť záujem mladých ľudí o chémiu a poukázať na jej dôležitú úlohu vo svete s osobitným dôrazom na ochranu životného prostredia a na zachovanie trvalo udržateľného rozvoja v budúcnosti.

 

7.11.2012
autor: Silvia Tajbliková
 
 
 
 
 
Odporučte článok Vytlačiť článok Späť
 
 

Späť


 
Najnovšia inzercia
 
 

Predaj | Bubnový magnet
20.07.2017

 
 

Predaj | Dopravníkový pás
20.07.2017

 
 

Kúpa | Drť HIPS s V2
20.07.2017

 
 
 
 
 

Predaj | HDPE a PP
19.07.2017

 
 
 
Výstavy
MALAYSIA-PLAS 2017

27.07.2017 | Formy a lisy pre spracovanie plastov.

SRI LANKA PLAST

03.08.2017 | Medzinárodná plastikárska výstava.

Plastic, Printing & Packaging, Tanzania - PPPEXPO 2017

22.08.2017 | 20. Medzinárodný veľtrh plastov, značenia, balenia.

China Composites Expo 2017

06.09.2017 | Medzinárodný veľtrh a fórum pre technológie kompozitov a aplikácií.

Drinktec 2017

11.09.2017 | Medzinárodný veľtrh nápojov a technológií

VietnamPlas

13.09.2017 | Veľtrh pre plasty a gumu.

EMO Hannover 2017

18.09.2017 | Popredný svetový veľtrh obrábania kovov.

HYBRID Expo 2017

19.09.2017 | Veľtrh pre vývoj a výrobu hybridných súčiastok a ich aplikačné sektory sa koná každé 2 roky.