PlasticPortal.eu - denne aktualizovaný portál pre plasty a gumu

Aktuality
Fatra a.s. ponúka regranuláciu plastových odpadov (PP, PE, PP/PE, EVAC)

26.04.2017 | Spoločnosť Fatra, a.s. - tradičný spracovateľ plastov v Českej republike, rozšírila výrobné možnosti o úpravy interného a externého plastového odpadu na regranulačnej linke.

Mercedes na Autosalóne Bratislava 2017 s európskou výstavnou premiérou

25.04.2017 | Bratislavský Autosalón bude tento rok skutočne výnimočný. Okrem dvoch stredoeurópskych premiér (Mazda CX-5 a Mazda MX-5 RF) ho obohatí aj jedna európska výstavná premiéra, dlho očakávaný model Mercedes Benz triedy S.

Zákazková výroba tesnení na mieru - novinka spoločnosti TOMIRTECH, s.r.o.

24.04.2017 | Počítačom riadený rezací stroj Atom FlashCut predstavuje tú najmodernejšiu a najpresnejšiu technológiu vo výrobe plochých tesnení.

Predaj vstrekolisov v ČR a SR stále rastie

20.04.2017 | V týchto dňoch ukončil PlasticPortal.eu® prieskum predaja vstrekolisov na území Českej a Slovenskej republiky za rok 2016. Do prieskumu bolo tento rok oslovených 24 významných dodávateľov vstrekolisov so žiadosťou o poskytnutie údajov o predajoch. Zastúpenia dvoch oslovených značiek vstrekolisov svoje údaje neposkytli.

Viete ako prebieha proces radiačného sieťovania v spoločnosti BGS?

18.04.2017 | Táto metóda výrazne zlepšuje vlastnosti plastov. Pozrite si nové video o radiačnom sieťovaní firmy BGS Beta-Gamma-Service GmbH & Co. KG.

 
Plastikársky slovník
Portál ZÁKONY A NORMY
Portál ZÁKONY A NORMY
Aktuálne v legislatíve
Verejná konzultácia o pravidlách zodpovednosti výrobcu za škodu spôsobenú chybou výrobku

10.04.2017 | Európska Komisia začala na svojich webových stránkach verejnú konzultáciu o pravidlách zodpovednosti výrobcu za škodu spôsobenú chybou výrobku.

Zdravotnícke pomôcky - Systémy manažérstva kvality

07.12.2016 | Norma pre Zdravotnícke pomôcky - Systémy manažérstva kvality - Požiadavky na splnenie predpisov, z decembra 2016.

Připravuje se novela zákona č. 477/2001 Sb. o obalech

29.11.2016 | Připravovaná novela zákona č. 477/2001 Sb. o obalech se týká se povinného zpoplatnění pouze lehkých plastových odnosných tašek s tloušťkou stěny do 50 ...

§ 58 zákona o odpadoch je zrušený! Povinnosti voči OZV zostávajú nezmenené!

16.11.2016 | Dňa 25.10.2016 parlament Slovenskej republiky zrušil sporný § 58 zákona o odpadoch, v zmysle ktorého, pôvodca odpadu z obalov pre ktoré nebol výrobcom ...

Harmonizované normy v říjnu 2016

11.11.2016 | V Úředním věstníku EU byly v říjnu 2016 zveřejněny následující názvy a odkazy harmonizovaných norem:

 
Newsletter
CAPTCHA Image
 
Úvod > Aktuálne články > “PRE TRVALO UDRŽATEĽNÝ ROZVOJ”
“PRE TRVALO UDRŽATEĽNÝ ROZVOJ”
 
 
“PRE TRVALO UDRŽATEĽNÝ ROZVOJ”

“PRE TRVALO UDRŽATEĽNÝ ROZVOJ”

Webová stránka o chémii CHEMGENERATION.COM, ktorá vznikla v roku 2011, minulý týždeň spustila slovenskú verziu online vzdelávacej hry na sociálnej sieti Facebook. Hra Future City v sebe spája vzdelávanie i zábavu. Jednoduchým a hravým spôsobom popularizuje vedecké inovácie a mladým ľuďom predstavuje úspechy vedy, ktoré majú zásadný význam pre ochranu životného prostredia a zachovanie trvalo udržateľného rozvoja v budúcnosti. Hra Future City je počas tohto roka postupne uvedená v 10 krajinách Strednej Európy a v 11 jazykových mutáciách.

Tento projekt bol vytvorený spoločnosťou BASF, ktorá sa zaviazala zvyšovať vzdelanostnú úroveň detí v oblasti vedy. Tvárou tohto vzdelávacieho internetového portálu o chémii je speváčka Zdenka Predná, ktorá si hru nielen zahrá, ale o svojich úspechoch a zisteniach bude informovať i svojich fanúšikov na svojej Facebook stránke.

Zdenka Predná  
   Zdenka Predná  


„Vzdelávací portál CHEMGENERATION.COM je pravidelne navštevovaný študentmi z viac ako 140 krajín. Tieto údaje naznačujú, že mladá generácia nie je voči vede ľahostajná. My len musíme nájsť spôsob, ako získať ich záujem. To je dôvod, prečo ich tento rok vyzývame, aby sa hrali,”povedal Filip Dvořák, Head of Communications & Government Relations, BASF Central Europe. „Počas hry Future City sa mládež môže zoznámiť s pokročilými vedeckými technológiami, ktoré sú základnými kameňmi trvalo udržateľnej budúcnosti."

Zapoj sa a postav svoje mesto budúcnosti

Online hra Future City je k dispozícii na webovej stránke CHEMGENERATION.COM a na svojej Facebook fan stránke. Úlohou hráčov je postaviť mesto podľa svojej predstavivosti a fantázie o budúcnosti. Počas hry budú mladí ľudia oboznámení s celým procesom urbanizácie, ktorým prechádzajú i všetky rozvojové mestá v reálnom živote. Malé, tiché mesto sa mení na rušné veľkomesto priamo pred ich očami a hráči musia vyriešiť niekoľko úloh, ako napríklad riadenie dodávky zelenej energie, čistenie vody, nakladanie s odpadmi alebo ekologická doprava, všetko za použitia najnovších vedeckých inovácií. Medzitým si mladí ľudia uvedomujú, že ich rozhodnutie vplýva na životné prostredie, a tak si v priebehu hry formujú svoje zodpovedné myslenie.

Mladí ľudia môžu okrem nadobudnutia nových vedomostí vyhrať i zaujímavé ceny. Stačí, ak sa zaregistrujú do hry o ceny, ktorá trvá 6 týždňov, od dnes až do 7. decembra 2012. Počas tohto obdobia je pripravených 5 týždenných cien, ako napríklad vodou poháňané digitálne hodiny alebo solárna nabíjačka telefónu, a na záver hry ten najšťastnejší môže získať trendový tablet.

Chemgeneration News – najfuturistickejšie inovácie na jednom mieste!

Všetky inovácie, ktoré sú predstavené v hre Future City, sú potrebné na vytvorenie trvalo udržateľnej budúcnosti. Aby ich však hráči mohli správne použiť a aby sa dozvedeli viac o ich vedeckom základe, vytvorili sme sekciu nazvanú Chemgeneration News, ktorá obsahuje informácie úzko prepojené s hrou Future City. V týchto bohato ilustrovaných, zaujímavých článkoch môžu čitatelia získať prehľad o vzrušujúcom svete vedy, napríklad, ako sa môže oblečenie čistiť samo, ako solárna strecha áut môže vyrábať energiu a kde umelá inteligencia už bola využitá a kde nájde svoje uplatnenie i v budúcnosti.


O webovej stránke CHEMGENERATION.COM

Náučno-populárna webová stránka CHEMGENERATION.COM vznikla v roku 2011 na základe spolupráce BASF a Slovenskej chemickej spoločnosti. Prostredníctvom pôsobivých vizuálnych prvkov a v zábavnom štýle odhaľuje históriu chémie, jej najväčšie úspechy, ako aj vplyv na prosperitu ľudstva. Primárnym cieľom tejto stránky je zvýšiť záujem mladých ľudí o chémiu a poukázať na jej dôležitú úlohu vo svete s osobitným dôrazom na ochranu životného prostredia a na zachovanie trvalo udržateľného rozvoja v budúcnosti.

 

7.11.2012
autor: Silvia Tajbliková
 
 
 
 
 
Odporučte článok Vytlačiť článok Späť
 
 

Späť


 
Najnovšia inzercia
 
 
 

Kúpa | Míchací silo
25.04.2017

 
 
 

Predaj | HIPS drť
24.04.2017

 
 

Predaj | ABS drť
24.04.2017

 
 
 

Predaj | PPA Amodel GF 33%
21.04.2017

 
 
 
Výstavy
HANNOVER MESSE

24.04.2017 | R&D, priemyselná automatizácia a IT, priemyselné dodávky, výrobné inžinierstvo a služby, energia a technológie pre životné prostredie.

AUTOSALÓN Bratislava 2017

25.04.2017 | Bratislavský Autosalón je najdôležitejšou automobilovou udalosťou roka na Slovensku.

INNOFORM

25.04.2017 | Medzinárodný kooperatívny veľtrh pre nástroje a spracovateľský priemysel.

Vietnam Manufacturing Expo 2017

26.04.2017 | Popredná výstava o obrábacích strojov pre formy a vstrekovacie technológie pre plasty.

PLASTEC New England

03.05.2017 | Plastikársky veľtrh.

DESIGN and MANUFACTURING NEW ENGLAND

03.05.2017 | Medzinárodná plastikárska výstava.

interpack 2017

04.05.2017 | Medzinárodný veľtrh pre obalovú techniku sa koná v Düsseldorfe.

FOR INDUSTRY

09.05.2017 | 16. Medzinárodný veľtrh strojárenských technológií.