PlasticPortal.eu - denne aktualizovaný portál pre plasty a gumu

Aktuality
Konferencia NEWMATEC 2017 už za dva mesiace na Táloch

18.01.2017 | Zväz automobilového priemyslu Slovenskej republiky Vás pozýva na 3. ročník konferencie NEWMATEC.

Vstrekolisy Arburg s technikou vstrekovania do kubickej formy

17.01.2017 | Vstrekovacie stroje ALLROUNDER CUBE sú dokonale prispôsobené pre kubické formy. Ich servoelektrická kĺbová zatváracia jednotka umožňuje rýchle cykly pri zníženej spotrebe energie - ide o ideálny základ pre efektívnu veľkosériovú výrobu pri znížených kusových nákladoch.

Optimalizácia vstrekovacieho procesu - školenia A-OMEGA, s.r.o.

16.01.2017 | A-OMEGA, s.r.o. v spolupráci s MAPRO Slovakia, spol. s.r.o. vyhlasuje termíny školenia na modul Optimalizácia vstrekovacieho procesu (v rozsahu 24 hodín= 3 dni) zo vzdelávacieho programu „Nastavovanie vstrekolisov“ pre 1. polrok 2017.

Prepravné boxy nielen pre automotive vyrába firma Slavík - Technické plasty s.r.o.

13.01.2017 | Slavík - Technické plasty s.r.o. ako novinku ponúka polypropylénové boxy pre medzioperačnú prepravu výrobkov v elektricky vodivom prevedení podľa konkrétnych požiadaviek zákazníka.

Vienna Autoshow 2017 dnes otvorila brány

12.01.2017 | Dnes sa vo Viedni začala výstava automobilov Vienna Autoshow, ktorá potrvá do nedele 15.1.2017.

 
Plastikársky slovník
Portál ZÁKONY A NORMY
Portál ZÁKONY A NORMY
Aktuálne v legislatíve
Zdravotnícke pomôcky - Systémy manažérstva kvality

07.12.2016 | Norma pre Zdravotnícke pomôcky - Systémy manažérstva kvality - Požiadavky na splnenie predpisov, z decembra 2016.

Připravuje se novela zákona č. 477/2001 Sb. o obalech

29.11.2016 | Připravovaná novela zákona č. 477/2001 Sb. o obalech se týká se povinného zpoplatnění pouze lehkých plastových odnosných tašek s tloušťkou stěny do 50 ...

§ 58 zákona o odpadoch je zrušený! Povinnosti voči OZV zostávajú nezmenené!

16.11.2016 | Dňa 25.10.2016 parlament Slovenskej republiky zrušil sporný § 58 zákona o odpadoch, v zmysle ktorého, pôvodca odpadu z obalov pre ktoré nebol výrobcom ...

Harmonizované normy v říjnu 2016

11.11.2016 | V Úředním věstníku EU byly v říjnu 2016 zveřejněny následující názvy a odkazy harmonizovaných norem:

 
Newsletter
CAPTCHA Image
 
Úvod > Aktuálne články > “PRE TRVALO UDRŽATEĽNÝ ROZVOJ”
“PRE TRVALO UDRŽATEĽNÝ ROZVOJ”
 
 
“PRE TRVALO UDRŽATEĽNÝ ROZVOJ”

“PRE TRVALO UDRŽATEĽNÝ ROZVOJ”

Webová stránka o chémii CHEMGENERATION.COM, ktorá vznikla v roku 2011, minulý týždeň spustila slovenskú verziu online vzdelávacej hry na sociálnej sieti Facebook. Hra Future City v sebe spája vzdelávanie i zábavu. Jednoduchým a hravým spôsobom popularizuje vedecké inovácie a mladým ľuďom predstavuje úspechy vedy, ktoré majú zásadný význam pre ochranu životného prostredia a zachovanie trvalo udržateľného rozvoja v budúcnosti. Hra Future City je počas tohto roka postupne uvedená v 10 krajinách Strednej Európy a v 11 jazykových mutáciách.

Tento projekt bol vytvorený spoločnosťou BASF, ktorá sa zaviazala zvyšovať vzdelanostnú úroveň detí v oblasti vedy. Tvárou tohto vzdelávacieho internetového portálu o chémii je speváčka Zdenka Predná, ktorá si hru nielen zahrá, ale o svojich úspechoch a zisteniach bude informovať i svojich fanúšikov na svojej Facebook stránke.

Zdenka Predná  
   Zdenka Predná  


„Vzdelávací portál CHEMGENERATION.COM je pravidelne navštevovaný študentmi z viac ako 140 krajín. Tieto údaje naznačujú, že mladá generácia nie je voči vede ľahostajná. My len musíme nájsť spôsob, ako získať ich záujem. To je dôvod, prečo ich tento rok vyzývame, aby sa hrali,”povedal Filip Dvořák, Head of Communications & Government Relations, BASF Central Europe. „Počas hry Future City sa mládež môže zoznámiť s pokročilými vedeckými technológiami, ktoré sú základnými kameňmi trvalo udržateľnej budúcnosti."

Zapoj sa a postav svoje mesto budúcnosti

Online hra Future City je k dispozícii na webovej stránke CHEMGENERATION.COM a na svojej Facebook fan stránke. Úlohou hráčov je postaviť mesto podľa svojej predstavivosti a fantázie o budúcnosti. Počas hry budú mladí ľudia oboznámení s celým procesom urbanizácie, ktorým prechádzajú i všetky rozvojové mestá v reálnom živote. Malé, tiché mesto sa mení na rušné veľkomesto priamo pred ich očami a hráči musia vyriešiť niekoľko úloh, ako napríklad riadenie dodávky zelenej energie, čistenie vody, nakladanie s odpadmi alebo ekologická doprava, všetko za použitia najnovších vedeckých inovácií. Medzitým si mladí ľudia uvedomujú, že ich rozhodnutie vplýva na životné prostredie, a tak si v priebehu hry formujú svoje zodpovedné myslenie.

Mladí ľudia môžu okrem nadobudnutia nových vedomostí vyhrať i zaujímavé ceny. Stačí, ak sa zaregistrujú do hry o ceny, ktorá trvá 6 týždňov, od dnes až do 7. decembra 2012. Počas tohto obdobia je pripravených 5 týždenných cien, ako napríklad vodou poháňané digitálne hodiny alebo solárna nabíjačka telefónu, a na záver hry ten najšťastnejší môže získať trendový tablet.

Chemgeneration News – najfuturistickejšie inovácie na jednom mieste!

Všetky inovácie, ktoré sú predstavené v hre Future City, sú potrebné na vytvorenie trvalo udržateľnej budúcnosti. Aby ich však hráči mohli správne použiť a aby sa dozvedeli viac o ich vedeckom základe, vytvorili sme sekciu nazvanú Chemgeneration News, ktorá obsahuje informácie úzko prepojené s hrou Future City. V týchto bohato ilustrovaných, zaujímavých článkoch môžu čitatelia získať prehľad o vzrušujúcom svete vedy, napríklad, ako sa môže oblečenie čistiť samo, ako solárna strecha áut môže vyrábať energiu a kde umelá inteligencia už bola využitá a kde nájde svoje uplatnenie i v budúcnosti.


O webovej stránke CHEMGENERATION.COM

Náučno-populárna webová stránka CHEMGENERATION.COM vznikla v roku 2011 na základe spolupráce BASF a Slovenskej chemickej spoločnosti. Prostredníctvom pôsobivých vizuálnych prvkov a v zábavnom štýle odhaľuje históriu chémie, jej najväčšie úspechy, ako aj vplyv na prosperitu ľudstva. Primárnym cieľom tejto stránky je zvýšiť záujem mladých ľudí o chémiu a poukázať na jej dôležitú úlohu vo svete s osobitným dôrazom na ochranu životného prostredia a na zachovanie trvalo udržateľného rozvoja v budúcnosti.

 

7.11.2012
autor: Silvia Tajbliková
 
 
 
 
 
Odporučte článok Vytlačiť článok Späť
 
 

Späť


 
Najnovšia inzercia

Predaj | Lisy na odpad
18.01.2017

 
 
 
 
 
 
 

Predaj | EPS(GPPS) regranulat
17.01.2017

 
 
 

Predaj | LDPE translucent
17.01.2017

 
 
 
Výstavy
EcoWASTE

16.01.2017 | EcoWASTE je nová medzinárodná platforma, ktorá združuje popredných miestnych i medzinárodných profesionálov zo sektora odpadov pre recykláciu na Strednom Východe.

Automotive Lightweight Technology Expo

18.01.2017 | Japonská výstava sa špecializuje na automobilový priemysel odľahčených technológií. To najlepšie miesto pre stretnutie s Automotive Engineers z celého sveta.

India Rubber Expo 2017

19.01.2017 | 9. ročník medzinárodnej gumárenskej výstavy.

Swiss Plastics 2017

24.01.2017 | Plastikársky veľtrh.

Interplastica 2017

24.01.2017 | Veľtrh pre plastikárske technológie.

GASTROPACK

26.01.2017 | Výstava obalových materiálov a baliacej techniky.

DANUBIUS GASTRO

26.01.2017 | Medzinárodný veľtrh gastronómie.

EXPOSHOP

26.01.2017 | Výstava strojov a technológií pre obchody.